Wimbledon 2019 | Z tenisové šampionky je uzlík nervů, utekla novinářům: Budu plakat | iSport.cz
2. července 2019 • 16:22

Z tenisové šampionky je uzlík nervů, utekla novinářům: Budu plakat

Autor: jon
TOP VIDEA
České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po lednovém Australian Open se vyhřívala na tenisovém trůnu, famózním způsobem přejela Petru Kvitovou a třímala druhou grandslamovou trofej po sobě. Jenže Naomi Ósakaová, 21letá kometa světového tenisu, zažívá prudký sešup z vydobyté slávy. Po pondělním vyřazení z 1. kola Wimbledonu nezvládla situaci na tiskové konferenci - když měla odpovídat na dotazy novinářů, sebrala se a utekla z místnosti.Světová i nasazená dvojka Naomi Ósakaová prohrála s Kazaškou Julijí Putincevovou (39. hráčkou světa) za hodinu a půl 6:7, 2:6. Japonská šampionka evidentně není v pohodě. Na kurtu působí odevzdaně, její plachost ji brzdí i v rozpravách s novináři.

Po nečekaném vypadnutí zodpověděla na tiskové konferenci deset dotazů. Když ale přišla řeč na její ztrátu formy a ústup ze slávy, začala se vykrucovat. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se jeden z novinářů zeptal, zda její výkony nejdou dolů v souvislosti s tím, že se stala tenisovou hvězdou a globální superstar.

Ósakaová se otočila na moderátorku tiskové konference a poprosila ji, zda může odejít. "Myslím, že budu plakat," pověděla japonská tenistka. Poté se zvedla ze židle a opustila tiskový sál.

Aktuální světová dvojka od triumfu v Melbourne došla jen jednou do semifinále (na antuce ve Stuttgartu). Na French Open ztroskotala ve 3. kole s Češkou Kateřinou Siniakovou, ve Wimbledonu přišla studená sprcha hned v úvodním zápase.

"Pro mě je důležité, abych na kurtu zase našla radost, sejmula ze sebe velký tlak. Doufám, že najdu cestu, jak se z toho dostat," poznamenala tichým a zlomeným hlasem.

Náhlý příval slávy, kdy brala poháry na US Open i Australian Open, z ní udělal celosvětovou hvězdu, div ne novou Serenu Williamsovou. Jenže mladá, stydlivá a spíš uzavřená Japonka na takovou roli není připravená.

Už po Austrálii nečekaně vyměnila trenéra Saschu Bajina, který ji dovedl k největším úspěchům. "To ale s mými výsledky nesouvisí," popřela, že by jí bývalý kouč chyběl.

Teď ale musí najít sama sebe, aby se vrátila do své někdejší formy.

Japonská tenistka Naomi Ósakaová opustila tiskovou konferenci po vyřazení v 1. kole Wimbledonu
Japonská tenistka Naomi Ósakaová opustila tiskovou konferenci po vyřazení v 1. kole Wimbledonu

 

MS v basketbale, Velká pardubická

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Program - kdy hrají Češi? Česko - USA ONLINE

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. října 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud