5. října 2018 • 12:44

Běloruská kráska Sabalenková má kanón v ruce. Poznejte kometu sezony

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čiší z ní ohromná síla, velký talent i krása. Aryna Sabalenková se postupně zaháčkovává mezi tenisovou elitou. Před rokem ji jakožto hráčku druhé stovky uznávali spíše jen u ní doma, nyní začíná být známou hrozbou připomínající nekompromisní kladivo i pro tu nejužší špičku. Dvě trofeje z posledních šesti týdnů jsou v podání dvacetileté hráčky více než výmluvné. Zdá se, že má potenciál na to, naplno nahradit jinou běloruskou hvězdu -  Viktorii Azarenkovou.Má teprve dvacet let, ale dva tituly a další dvě finále v letošních statistikách WTA. Už třeba jen z laického pohledu vyplývá, že se prozatím jedná o velmi zdařilý rok.

Aryna Sabalenková v letošní sezoně míří strmě vzhůru, díky výborným výsledkům je v žebříčku už na 16. místě. Na její záda hledí taková zvučná jména jako sestry Williamsovy, Maria Šarapovová či Madison Keysová.

Sama Běloruska nadále podřazuje a chystá se předjet bývalou světovou jedničku Garbine Muguruzaovou, která je jen o jednu příčku před ní. Současná svěřenkyně švédského trenéra Magnuse Tidemana přitom byla ještě rok zpět až ve druhé stovce žebříčku.

Z všeobecné anonymity se dostala právě touto dobou o rok zpátky. V čínském Tchien-ťinu se jakožto 102. hráčka světa probojovala až do finále. V něm se musela poklonit ruské královně Marii Šarapovové, která získala první triumf po svém návratu na kurty. Ovšem doposud stále jediný.

V aktuální sezoně drží trumfy Sabalenková…

K tomu lze připojit jednu věc. Když byla před časem hráčka dotázána na tenisový vzor, připomněla historku z dětství. „Jeden známý řekl mému otci: ,To je nová Šarapovová!' Já odpověděla něco ve stylu: ,Nejsem Šarapovová, jsem Sabalenková!'.“

Tenistka s agresivním stylem v posledních měsících poctivě pracovala na tom, aby v následujících letech mohla být sama vzorem pro ostatní. V domovině už jím dost možná je. Velmi důstojně totiž zaplňuje mezeru po Viktorii Azarenkové, která se sice po porodu syna Lea vrátila na kurty, ovšem k nejvyšším pozicím má daleko.

Běloruské fanoušky si získala již loni v dubnu, když teprve v osmnácti letech rozhodla dvěma výhrami o postupu své země do historicky prvního finále Fed Cupu. Do posledního zbytku sil bojovala i v samotném vyvrcholení týmové soutěže, ovšem na americký výběr kapitánky Kathy Rinaldiové se svými kolegyněmi nestačila.

Jako by ji finálový souboj před bouřlivým publikem v Minsku nakopl. Rok 2018 totiž vypálil běloruskou střelu do velkých výšin.  Prozatímním vrcholem kariéry jsou srpnové vítězství na podniku v New Havenu a zářijový triumf z Wu-chanu.

Její příběh je tak trochu paralelou jiné mladé tenistky.

Sabalenková spolu s Naomi Ósakaovou patří mezi největší rakety roku v ženském žebříčku. Běloruska ale zcela pochopitelně zůstává v stínu japonské vítězky US Open. Sice mají obě ve své sbírce dva tituly, ale grandslamový vavřín z newyorských Flushing Meadows hraje do karet Ósakaové.

Cesta Japonky je zkrátka „profláklejší“. Nicméně nemusí trvat dlouho a role se mohou prohodit, byť zatím Majory nejsou nikterak silnou stránkou dvacetileté Bělorusky. Jen právě letošní US Open se dá považovat za zdařilé - došla do čtvrtého kola. V Austrálii se nepodívala dále než do druhého kola, totéž platí pro dvorce French Open. Na wimbledonské trávě dokázala v hlavní části vyhrát aspoň jeden zápas.

Aryna Sabalenková se s fanoušky nebojí podělit o fotografie ze soukromí
Aryna Sabalenková se s fanoušky nebojí podělit o fotografie ze soukromí

Na „negrandslamových“ kurtech se ale prezentuje výbornými výkony a v posledních měsících i výsledky. A popularitu neztrácí ani poté, co z tenisových dvorců sleze a hodí se do „civilu“. Své sociální sítě totiž často plní fotografiemi, které se těší velké přízni jejích sledovatelů.

Nyní si Sabalenková klestí cestu turnajem v Pekingu, kde je ve čtvrtfinále.

V rámci její túry metropolí Číny nejprve pokosila Muguruzaovou a posléze i členku elitní desítky Caroline Garcíaovou. Titul číslo 3 a další skok v žebříčku visí ve vzduchu.

Někdy v budoucnu by se třeba mohlo jednat o druhou světovou jedničku v dějinách Běloruska… Na to si ještě počkejme.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

👙 🏝 😘

Příspěvek sdílený Aryna Sabalenka (@sabalenka_aryna),Čec 8, 2018 v 2:03 PDT

Témata:  sport, tenis, wta, Sabalenková
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze