Berdych zvládl třísetovou bitvu, náhradník Veselý v Dubaji padl

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Tomáš Berdych si v prvním kole turnaje v Dubaji poradil 6:4, 4:6 a 7:6 s Iljou Ivaškou z Běloruska. Jeho dalším soupeřem bude třináctý hráč světa Borna Čorič. Chorvatský tenista zdolal 7:5, 3:6 a 7:6 Jiřího Veselého, který se do hlavní soutěže dostal až jako náhradník.

Berdych sice poměrně hladce získal první set, pak se ale na vítězství nad Ivaškou nečekaně nadřel. Běloruský hráč ve druhé sadě vyrovnal a dvojnásobnému finalistovi turnaje v Dubaji poté vzdoroval až do tie-breaku. V něm se český tenista ujal vedení 3:1, a i když následně při soupeřově servisu nevyužil dva mečboly, dotáhl zápas do vítězného konce.

O postup do čtvrtfinále si Berdych zahraje s šestým nasazeným Čoričem. Dvaadvacetiletý Chorvat porazil rovněž až v rozhodujícím tie-breaku Veselého, který se po neúspěšné kvalifikaci dostal do hlavní soutěže jako náhradník za zraněného Michaila Kukuškina z Kazachstánu. K postupu do druhého kola mu nepomohlo ani 12 es.

S Čoričem má Berdych stoprocentní bilanci, ve třech zápasech ztratil jediný set.