Frustrace po anglicku: hráčky čekaly tři dny na trávu, skončily na betonu | iSport.cz
12. června 2019 • 19:30

Frustrace po anglicku: hráčky čekaly tři dny na trávu, skončily na betonu

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Baroš by mohl být "ambasadorem", připomíná mi ho Hložek
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je součástí začátku travnaté sezony. Té, která je neodmyslitelně spjatá s létem. Jenže anglický Nottingham je ale logicky spojený také s anglickým počasím. A to je tenisu nepřející. Tento týden jde však o extrém, čerti se žení ve velkém. Na nebi v Británii jsou vidět provazy deště takřka nepřetržitě už od pondělí. První zápas na podniku kategorie WTA International se tak odehrál až ve středu po poledni – o dva dny později. A navíc mimo střižený pažit...Mimořádně frustrující. Tak by se dala nazvat tenisová situace v Nottinghamu. Zde pravidelně začíná anglická jízda na travnatých dvorcích. U žen pak následuje Birmingham, Eastbourne a samotný Wimbledon.

Pokud se ale některé tenistky chtěly pro nejslavnější turnaj pečlivě dostávat do formy právě ve zmíněném Nottinghamu, neudělaly dobrou volbu.

Kvalifikace na akci se ještě stihla odehrát v řádném termínu. V den startu hlavní soutěže, čili v pondělí, ale začala úřadovat matka příroda. Prudký déšť zavinil to, že pořadatelé překryli kurty plachtou a tak to zůstalo až do středy. Lijáky navíc stihly zkomplikovat situaci celému městu...

Na původně třetí hrací den už byly prognózy přívětivější. Pravděpodobnost přeháněk? 1 procento. Kolem poledne byl travnatý povrch vysvobozen zpod přikrývky. Déšť ustával a zdálo se, že se začne hrát.

Následovala ale další facka - další, pro venkovní tenis smrtelná, várka dešťových kapek.  

Organizátoři měli opět těžkou hlavu. A tak se rozhodli pro radikální - nicméně zřejmě nezbytné - řešení. Travnatý turnaj přesunuli do haly, kde je však místo zeleného povrchu klasický tvrdý podklad. Veškerá příprava na specifické trávě tak de facto vyšla vniveč.

Travnatý turnaj v Nottinghamu se kvůli dešti musel schovat do haly - a na tvrdý povrch...Travnatý turnaj v Nottinghamu se kvůli dešti musel schovat do haly - a na tvrdý povrch...Foto Reuters

Jestli toto „vězení“ v uzavřeném prostoru bude jen jednodenní záležitostí, se teprve uvidí.

Titul na podniku s oficiálním názvem Nature Valley Open loni vybojovala čerstvá vítězka Roland Garros Ashleigh Bartyová. Novopečená světová dvojka však na akci nestartuje. Roli nasazené jedičky plní Francouzka Caroline Garcíaová. 

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud