Plíškové to v Hobartu nesedlo, vypadla s tenistkou z druhé stovky

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Kristýna Plíšková na turnaji v Hobartu nestačila na domácí Australanku Lizette Cabreraovou a vypadla ve druhém kole. Česká tenistka, které patří 62. místo ve světovém žebříčku, prohrála 6:4, 4:6, 4:6 se soupeřky z druhé stovky pořadí WTA. V něm figuruje Cabreraová na 129. příčce.

Plíšková začala sezonu semifinálovou účastí v čínském Šen-čenu, ale generálka na Australian Open jí nevyšla. Nad Cabreraovou sice získala první set a dala jí celkem 14 es, ale dopustila se také 12 dvojchyb a soupeřce nabídla stejný počet brejkbolů. O servis přišla pětkrát včetně posledního gamu.

Cabreraová, startující v Hobartu na divokou kartu, se dostala do čtvrtfinále na okruhu WTA poprvé od října 2017. Dál ještě nikdy neprošla. Postup přes Plíškovou vybojovala za dvě hodiny a pět minut.

Výsledky:

Dvouhra - 2. kolo:

Cabreraová (Austr.) - Kristýna Plíšková (ČR) 4:6, 6:4, 6:4, Kuděrmětovová (5-Rus.) - Bellisová (USA) 7:6 (8:6), 6:1, Davisová (USA) - Linetteová (6-Pol.) 6:4, 6:4, Mertensová (1-Belg.) - Kužmová (SR) 6:1,6:0, Muguruzaová (2-Šp.) - Džabúrová (Tun.) 3:6, 6:3, 7:6 (7:4), Rybakinová (3-Kaz.) - Cornetová (Fr.) 7:5, 6:3, Čang Šuaj (4-Čína) - Kozlovová (Ukr.) 4:6, 6:1, 6:2.