Česko - Švédsko | ONLINE | 9.12.2019 19:30 | MS ženy 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS ženy -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 9. prosince 2019   19:30

Ukončeno
Česko
Česko
33:10' Martináková  • 34:48' Martináková 
2:10
(0:4, 2:4, 0:2)
Švédsko
Švédsko
04:22' Gustafssonová   • 05:00' Wibronová   • 06:46' Hultgrenová   • 15:53' Steenová   • 25:44' Bobergová   • 28:29' Gustafssonová   • 34:18' Aggestalová   • 35:29' Hultgrenová   • 43:25' Gustafssonová   • 44:33' Steenová  
Česko
Sestavy:
Christianová (Příleská) – Beránková, Jiráková, Šupáková, Frantíková, Koníčková, Paloncyová, Kotzurová – Ratajová, Urbánková, Krupnová – Plášková, Bočanová, Řepková – Mlejnková, Martináková, Kapcová – Kubečková, Hanzlíková.
Rozhodčí
Christian Crivelli, Davide Rampoldi
426 diváků
Švédsko
Sestavy:
Hillová (Durlingová) – Krantzová, Rydfjallová, Bobergová, Molinová, Tschopová, Sundbergová, Carlssonová – Joelssonová, Aggestalová, Wibronová – Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová – Hultgrenová, Wijková, Gustafssonová – Granstedtová, Rasmussenová.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Střely na branku: 15 – 27
Nejlepší hráčky utkání:

Česko – Natálie Martináková 2+0
Švédsko – Anna Wijková 0+4
Dnešní utkání sledovalo 426 diváků.
Je konec! Švédská reprezentace naprosto v pohodě ovládla dnešní utkání, a to poměrem 10:2. V poslední periodě jsme viděli ještě dvě branky, obě padly do sítě Jany Christianové. Hvězdou zápasu se stala Moa Gustafssonová, která zapsala dneska hattrick. Švédsko se tedy umístí na prvním místě skupiny B!
Konec zápasu.
59:20'
Zápas se opravdu jen dohrává, což se přece jen děje posledních deset minut. Hvězdou zápasu se rozhodně stala Moa Gustafssonová!.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:39'
Švédsko se už dostávalo do útočné akce, ale dobře nyní zapracovala česká obrana. Mezitím na střídačku odkulhala Molinová, jež po kontaktu blbě došlápla.
58:00'
Do konce zápasu chybí poslední dvě minuty! Češky ještě drží míček na svých holích a budou chtít ještě přidat nějakou střelu mezi tři tyče.
57:22'
Hultgrenová zůstala sedět na hřišti a rozhodčí raději přerušil hru. Jiráková trefila rameno Švédky naprosto mimo hru, tady měly přijít dvě minuty pro Češku.
56:37'
Švédky mají míček na své obranné polovině a dnes už se toho moc očekávat nedá. Česko už se ani nesnaží ani nijak moc napadat rozehrávku.
55:48'
Česko se dostalo ke střele, ale švédská obrana dnes hraje opravdu parádně. Zblokovala dnes už neskutečných dvacet čtyři pokusů Češek.
55:18'
Denisa Kotzurová dostala přihrávku do strany a rovnou chtěla najít na středu hřiště spoluhráčku. Švédská obrana ale stihla míček zastavit.
54:22'
Tereza Urbánková nyní táhla celé přečíslení dvě na jednu. Nemohla nahrát, jelikož spoluhráčka byla dobře bráněna, ale sama se stihla dostat z dobrého střeleckého úhlu. Hillová proto zasáhla.
54:06'
Wijková vybojovala faul českého týmu na útočné polovině a mělo rozehrávku. Nakonec přišla zajímavá křižná přihrávka, ale ta nebyla proměněna.
53:16'
Švédsko ještě napadá na útočné polovině, ale nebylo nijak úspěšné. Zápas se už opravdu jen dohrává, branky by to ještě nějaké ale chtělo.
52:41'
Každopádně tento zápas už nemá vlastně žádný náboj. Na hřišti se sice ještě sem tam odehraje nějaký útoku, ale bez velkých šancí na obou stranách.
52:01'
Klara Molinová nyní táhla celou akci podél mantinelu. Poté se sice pustila do nepovedené kličky, ale Švédsko se zase k balónku velmi rychle dostalo.
51:34'
Beránková se dostala ke střele z poloviny hřiště, ale Hillová vůbec nemusela zasahovat. Střela byla totiž opět sražena mimo tři tyče.
51:03'
Češky se snažily o nějaký útok. Nakonec se ale provinily faulem, a tak je jim míček zase odebrán. Snad uvidíme do konce ještě nějaké branky.
50:39'
Hráčka Tre Kronor to zkusila o záda Christianové. Zajímavá myšlenka, která však nebyla úspěšná. Nyní zde máme zase krátké přerušení.
50:00'
Do konce utkání chybí přesně deset minut a o vítězi je rozhodnuto. Švédské hráčky nadále drží balónek na svých hokejkách bez větších potíží.
49:32'
Lisa Carlssonová je na hřišti!
49:00'
Martina Řepková se dostala k dorážce po zásahu Hillové! Ta si však lehla na zem a po zemi neměla česká hráčka nějakou šanci na úspěch.
48:28'
Nyní už sice Hillová musela zasahovat, ale žádný těžký zákrok pro švédskou gólmanku, která si počkala na míček. Poté ho okamžitě poslala dopředu.
48:05'
Češky se sice drží na útočné polovině, ale Hillová nemusela ještě vytáhnout nějaký lepší zákrok. Chtělo by to nějakou překvapivou myšlenku.
47:32'
Vyloučení v týmu Švédsko (Lisa Carlssonová – 2 min., Sekání).
47:07'
Tereza Hanzlíková se nám nejspíše na pár okamžiků dostala do hry. Chtěla obejít okolo mantinelu, ale narazila vcelku brzy na švédskou obránkyni.
46:20'
Řepková se dostala ke střele z celkem dobré pozice, ale její táhlá střela skončila jen nad brankou. Češky by potřebovaly dát gól alespoň pro sebevědomí.
45:55'
Češky se provinily faulem na útočné polovině, čehož si rozhodčí dobře všiml. Švédky tak mohou v klidu rozehrát na své obranné polovině.
45:29'
Tady už to opravdu vypadá, že je rozhodnuto. Rozhodčí navíc nechávají hodně volný metr, kdy se na hřišti začíná přiostřovat, hlavně ze švédské strany.
44:33'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A my tady vidíme další branku v české síti! SARA STEENOVÁ se dostala do brankoviště, kde se dostala do souboje s Mlejnkovou, jež si míček srazila nohou do sítě.
43:25'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jenže hráčky Tre Kronor se prosazují a my vidíme první hattrick v tomto zápase! Wijková našla před brankou volnou MOU GUSTAFSSONOVOU, která se prosadila střelou z první.
43:06'
Jenže Česko si nakonec nepřipsalo ani střelu. Tak na druhé straně vypálil Moa Gustafssonová, proti které si další zásah připsala Jana Christianová.
42:26'
Obránkyně české reprezentace znovu drží míček na svých hokejkách. Švédky se ani nesnaží moc napadat, na druhou stranu ony to nepotřebují.
41:30'
Velká šance pro Sofii Joelssenovou! Ta se dostala do samostatného úniku, ale Christianová vytrčila z pozice na zádech své nohy a zastavila její velkou šanci!
41:02'
Hillová nyní neměla žádné problémy s chycením balónku. Česká hráčka totiž na brankovišti míček netrefila, takže žádný problém pro Hillovou.
40:19'
Denisa Ratajová se dostala ke střele od mantinelu. Ani její pokus ale neměl šanci na úspěch, jelikož trefil jen soupeřku před Ratajovou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Tak ve druhé třetině jsme už viděli palbu jako blázen a hráčky ze Skandinávie si jdou pro vítězství v tomto zápase. Samy totiž vstřelily čtyři branky, zatímco Češky jen dvě. Na české straně se dvakrát prosadila Natálie Martináková. Zápas vypadá vcelku rozhodnutě, ale uvidíme, jestli se Česko ještě dokáže vzchopit.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:48'
Hillová se nyní musela mít hodně na pozoru. Martináková totiž pálila, ale před ní se vytvořila hradbu, kterou se jí nepodařilo propálit.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:11'
První obranná dvojice české reprezentace je na hřišti už celkem dlouho, ale v útoku už je druhá česká formace. Nyní už ale mohlo dojít k dostřídání.
37:48'
Švédsko se nyní drží na míčku a je na útočné polovině. Nakonec vše utnula Christianová, která získala míček do své moci.
36:46'
Tak v posledních minutách vidíme opravdu florbal nahoru dolu, kdy oba týmy už jsou schopně proměňovat velké šance. Přesto Češky prohrávají o šest branek.
35:29'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečná palba v poslední vteřinách! JOHANNA HULTGRENOVÁ si doběhla s míčkem do strany, načež parádně zamířila pod horní tyčku!
34:48'
Česko právě vstřelilo branku!
Jenže Češky zase snižují náskok soupeřek! Přihrávku do dobré střelecké pozice dostala NATÁLIE MARTINÁKOVÁ. Té sice střela zrovna dvakrát nesedla, ale Hillová přesto míček škrtla jen špičkou nohy, a ten se dokutálel až do sítě.
34:18'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédky dokázaly vybojovat míček na útočné polovině a střílí další branku! Joelssonová vybojovala míček za brankou a poslala přihrávku do prostoru. Tu si vzala na starost MYRA AGGESTALOVÁ, jež střílí dnes už druhý gól.
33:56'
Švédky ale od inkasované branky drží míček na svých hokejkách. Zatím kombinují na útočné polovině, kde získali další rozehrávku u mantinelu.
33:10'
Česko právě vstřelilo branku!
Češky se prosazují po rychlé protiakci a snižují rozdíl opět na pět branek! Mlejnková vybojovala míček a poslala ho na Kapcovou. Ta našla křižným pasem NATÁLII MARTINÁKOVOU, jež těžkou přihrávku usměrnila bekhendem do horních pater branky.
32:55'
Christianová se musela mít na pozoru, jelikož míček poskakoval na brankovišti.
32:12'
Tempo tohoto zápasu nám přece jen trochu opadlo. Švédsko se nežene do nějakých zbytečně riskantních akcí, zatímco Češkám se dopředu nedaří.
31:31'
Hultgrenová nyní narazila vcelku zbytečně do Christianové, což okamžitě hlásila. Rozhodčí ale vylučovat nebude, takže přesilovka pro Češky taky ne.
30:45'
Češky se po krátké pauzičce snaží zase půobit aktivním dojmem a drží míček na útočné polovině. Nemohou si ale vytvořit nějakou zajímavou šanci.
30:06'
Je za námi přesně polovina dnešního utkání, po kterém vedou hráčky ze Skandinávie o šest branek. Pomalu ale jistě míří za dnešním vítězstvím.
29:18'
Švédky už vedou tedy o šest branek, kdy naprosto beze zbytku využívají velkých chyb českých hráček. Těch by se měly hodně rychle vyvarovat.
28:29'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Natálie Martináková byla napadána dvěma hráčkami, načež vzniklo přečíslení tři na jednu! Wijková našla z druhé vlny MOU GUSTAFSSONOVOU, která znovu neměla problém trefit odkrytou část sítě.
28:00'
Hra se v posledních minutách moc nepřerušuje, což je dobře spíše pro Švédsko. To se ale nyní provinilo faulem, a tak jsou u míčku české hráčky.
27:25'
Nyní už je česká reprezentace na balónku. Florbalistky ze Skandinávie sice předváděly dobré napadání, ale míček se jim nakonec nepodařilo získat.
26:44'
Švédky pokračují v dobré hře a momentálně vládnou na hřišti. Češky jsou evidentně zaskočené další inkasovanou brankou a nedaří se jim kombinace.
25:44'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Takhle se využívají přesilové hry, a tak je to už o pět branek! STEPHANIE BOBERGOVÁ dostala přihrávku na střed hřiště a parádní ranou vymetla pavučiny u vzdálenější tyčky. Christianová neměla šanci na zákrok.
25:35'
Denisa Ratajová předvedla krásnou individuální akci! Nejprve zblokovala střelu a dostala se do úniku. Zkusila to parádní střelou, která se odrazila od tyčky, velká škoda!
24:55'
Švédské florbalistky tak mají ideální možnost na navýšení svého náskoku. Přece jen ve vzájemných zápasech to bývá v této situace pade na pade.
24:29'
Vyloučení v týmu Česko (Adéla Bočanová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).
23:54'
Jiráková získala míček a tentokrát přelstila Steenovou. Do hry se dostávají nové formace, takže hra se na chvilku přece jen uklidnila.
23:18'
Česko vybojovalo rozehrávku na útočné polovině. Tereza Urbánková vyslala vcelku zajímavou střelu z poloviny hřiště, jenže ta šla těsně vedle.
22:43'
Koníčková se sice dostala ke střele, ale v tu chvíli už bylo odpískáno. Češky se provinily faulem na útočné polovině a míček získávají Švédky.
22:05'
Steenová ještě byla na hřišti a snažila se vymyslet nějakou přihrávku. Nakonec jsme viděli střelu z poloviny hřiště, která nedošla až do branky.
21:25'
Steenová posílala přihrávku na svou spoluhráčku, kterou zastavila česká obránkyně. Poté se na ní sice vrhly dvě soupeřky, ale míček nezískaly.
20:44'
Česká reprezentace to zkusila střelou v podání Beránkové, ale Hillová nemusela zasahovat. Krupnová však předvedla dobré bránění před brankářkou.
20:20'
Tak už nám začal i druhá třetina, tak uvidíme, jestli se Češky dokážou vzchopit a snížit náskok soupeřek, které mají velké sebevědomí.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 8 – 8
Je za námi první třetina, která naprosto jasně patřila hráčkám ze Skandinávie, které ji vyhrály vysoko 4:0. Dvě branky navíc přišly v rozmezí třiceti osmi vteřin. Nejprve se prosadila Moa Gustafssonová, která byla následována Emelií Wibronovou, jež využila trestní střílení. Následně se ještě trefily Johanna Hultgrenová a Sara Steenová. Češky budou muset zlepšit střelbu, nesmí trefovat první hráčky před sebou.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
V posledních vteřinách se ještě snaží české hráčky útočit, ale z toho snížení už nebude. Česko prohrává první třetinu vysoko 0:4.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:54'
Christianová se zase musela mít na pozoru na druhé straně. Wijková vyslala zajímavou střelu, ale česká gólmanka si s tím v pohodě poradila.
18:11'
Velká šance českého týmu, která ale nekončí brankou! Eliška Krupnová si počkala za obranou, načež poslal ještě křižný pas na Denisu Ratajovou. Proti té se ale parádně stihla přemístit Hillová!
17:39'
Švédkám byl odpískán faul na jejich útočné polovině, a tak Češky mohly rozehrát útok. Ratajová vypálila a její rána byla dvakrát tečována mimo branku.
16:47'
Důležitý zákrok Šupákové! Christianová totiž propustila míček mezi rukou a tělem. Skvělý zákrok ale předvedla hokejkou česká obránkyně, která míček vyškrábla z brankové čáry!
15:53'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nela Jiráková předvedla chybu, kterou Švédky neúprosně trestají! SARA STEENOVÁ ji obrala za brankou o balónek, dostal se před ní a poslala svou střelu ke vzdálenější tyčce. Bez asistence.
15:33'
České obránkyně drží míček na své obranné polovině. Nakonec přišla dlouhá přihrávka a střela od mantinelu, kterou Hillová bez potíží vykopla.
14:56'
Švédsko naopak hraje v pohodě už od začátku tohoto zápasu. Nyní už bylo na útočné polovině, ale míček nakonec neprošel až ke Christianové.
14:22'
Česká reprezentace sice nehraje vůbec špatně proti týmu ze Skandinávie, ale vyloženou možnost měla maximálně jednu. Chybí lepší možnost pro střelu.
13:42'
Moa Gustafssonová je na hřišti!
13:08'
Eliška Krupnová se dostala ke střele, ale i ona trefila jen soupeřku před sebou. Tohle bude muset český celek podstatně zlepšit a netrefovat Švédky.
12:36'
Martina Řepková předvedla rychlý výpad zpoza branky. Amanda Hillová ale předvedla dobrý zákrok nohou a poslala míček dopředu na spoluhráčku.
12:05'
Česko má ideální možnost na vstřelení branky, takže i snížení náskoku soupeřek. Uvidíme, co se podaří českému týmu vymyslet na útočné polovině.
11:42'
Vyloučení v týmu Švédsko (Moa Gustafssonová – 2 min., Držení).
11:23'
Viděli jsme další střelu v podání českých hráče, ale opět byla trefena jen soupeřka. Míček vylétl ze hřiště a hra je na chvilku přerušena.
10:59'
Amanda Johanssonová se dostala ke střele. Ta však byla sražena a Christianová se k míčku dostala tygřím skokem a nepovolila žádný pas.
10:26'
Třetí formace českého týmu zahrála opravdu dobře. Vůbec nepůjčila soupeřkám míče a nyní si jde zaslouženě odpočinout na střídačku.
09:55'
Hana Koníčková byla napadána na polovině hřiště, tak raději posunula míček do strany. Česko se nadále drží na útočné polovině a snaží se kombinovat.
09:17'
Na druhé straně poté zastavila střelu Frantíková, když se florbalistky ze severní Evropy dostaly do další protiakce, to jsou zatím okna v obraně Češek.
08:45'
Tým ze střední Evropy měl k dispozici rozehrávku ze zajímavé pozice. Ivana Šupáková to chtěla vzít střelou tahem na sebe, ale trefila jen soupeřku.
08:16'
Hráčky Tre Kronor zatím opravdu hrají ve velké pohodě! Takto přišla střela ze středu hřiště, proti které stihla Christianová zasáhnout.
07:46'
Tak Češkám se úvod utkání zrovna nevyvedl. Švédky naprosto v pohodě brání a dostávají se do rychlých protiakcí, ze kterých daly dvě ze tří branek.
06:46'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Z protiútoku se navíc radují švédské hráčky, které vedou už o tři góly! Wijková v přečíslení našla volnou JOHANNU HULTGRENOVOU, která měla opravdu jednoduchou pozici.
06:36'
Eliška Krupnová měla první větší šanci Češek, ale Hillová předvedla parádní zákrok.
05:58'
Michaela Mlejnková se dostala ke střele z levé strany, ale Amanda Hillová si zapsala úspěšný zákrok. Češky musí dotahovat dvougólovou ztrátu.
05:00'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A už je to o dva góly! EMELIE WIBRONOVÁ to provedla naprosto zkušeně, když udělala kličku a poslala balónek pod horní tyčku!
05:00'
Trestné střílení pro Švédsko!
04:22'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Rychlá protiakce v podání švédské reprezentace, která se tak dostává do vedení! Moa Tschopová v přečíslení tři na jednu našla volnou MOU GUSTAFSSONOVOU, která dorážela do odkryté části sítě.
04:00'
Švédsko to chtělo vykombinovat, ale dobře zasáhla Martináková se svou spoluhráčkou. Na druhé straně si ale dobře vedly i obránkyně Švédek.
03:32'
Nyní se o útok pokusily i hráčky ze Skandinávie. Češky se ale prezentují aktivním napadáním, a tak se balónek ocitl jen mimo mantinely.
02:55'
Zatím mohou čeští fanoušci vidět opravdu sympatické výkon českého národního týmu. Hraje se opravdu velmi vyrovnané utkání na jeho začátku.
02:20'
První zásah v podání Amandy Hillové. Vendula Beránková vypálil z poloviny hřiště a švédská gólmanka si musela připsat úspěšný zákrok.
02:00'
Tohle už přece jen vypadalo zajímavěji! Gólová šance to sice ještě úplně nebyla, ale Christianová si nebyla jistá, kde má míček, který byl pod ní.
01:45'
Natálie Martináková se střetla se svou spoluhráčkou, po které se Švédsko dostalo ke střele. Ta však byla sražena jen mimo mantinely.
01:05'
Bočanová dnes nastupuje ve druhé formaci, kde nejspíše také zůstane do konce turnaje. Česko vstoupilo do tohoto zápasu hodně aktivním způsobem.
00:31'
Denisa Ratajová se snažila vypálit od mantinelu, ale Hillová vůbec nemusela zasahovat. Byla totiž trefena první hráčka Švédska.
00:12'
A druhé utkání v rámci skupiny B na mistrovství světa žen právě odstartovalo! Favoritkami jsou hráčky ze Skandinávie, ale uvidíme, jak to dopadne.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Česko: Christiánová (Příleská) – Beránková, Jiráková, Šupáková, Frantíková, Koníčková, Paloncyová, Kotzurová – Ratajová, Urbánková, Krupnová – Plášková, Bočanová, Řepková – Mlejnková, Martináková, Kapcová – Kubečková, Hanzlíková.

Švédsko: Hillová (Durlingová) – Krantzová, Rydfjallová, Bobergová, Molinová, Tschopová, Sundbergová, Carlssonová – Joelssonová, Aggestalová, Wibronová – Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová – Hultgrenová, Wijková, Gustafssonová – Granstedtová, Rasmussenová.

Rozhodčí: Christian Crivelli, Davide Rampoldi.
Skupina B

1. Švédsko – 2 body (23:1)
2. Česko – 2 body (14:2)
3. Lotyšsko – 0 bodů (2:14)
4. Slovensko – 0 bodů (1:23)
Švédsko

Také hráčky švédské reprezentace, které patří každoročně mezi favoritky na vítězství, už mají za sebou první utkání na letošním šampionátu. V současné době jsou totiž na vedoucí pozici v rámci skupiny B! Švédsko se v prvním duelu utkalo se Slovenskem a byla to jednoznačná podívaná. I Švédky rozhodly o své výhře v první třetině, kterou ovládly poměrem 8:1. Hráčky ze Skandinávie navíc postupně navyšovaly svůj náskok a počet jimi vstřelených branek se zastavil na čísle dvacet tři! K tomu už ani jeden gól neinkasovaly, a tak z toho byla jasná výhra 23:1. Na výhře se nejvíce podílela Sofia Joelssonová, která vede tabulku kanadského bodování, když vstřelila čtyři branky a přidala tři asistence. V brance se představila Amanda Hillová, která pustila jeden gól ze třinácti střel.
Česko

Češky už za sebou mají první zápas ve skupině B, kde se spolu s nimi nachází ještě Švédky, Lotyšky a Slovenky, a nutno dodat, že premiéra na MS 2019 to byla úspěšná. Ve včerejším zápase s Lotyškami to totiž byla jednoznačná podívaná. Česko vlastně rozhodlo o svém vítězství už v první třetině, kterou ovládlo vcelku jasně 5:0, postupně tento stav narůstal, až se konečné skóre zastavilo na čtrnácti vstřelených brankách, zatímco česká reprezentace inkasovala jen dvě. Hned šest bodů si v tomto zápase připsala Denisa Ratajová, jež vstřelila hattrick a přidala stejný počet asistencí. K tomu v bráně čarovala Jana Christiánová, která pustila jen dvě branky z dvaceti devíti střel.
Nominace českého výběru
Brankářky: Jana Christianová, Nikola Příleská.

Obránkyně: Vendula Beránková, Nela Jiráková, Hana Koníčková, Denisa Kotzurová, Kamila Paloncyová, Ivana Šupáková.

Útočnice: Adéla Bočanová, Daniela Frantíková, Tereza Hanzlíková, Nela Kapcová, Eliška Krupnová, Natálie Martináková, Michaela Mlejnková, Magdaléna Plášková, Denisa Ratajová, Martina Řepková, Gabriela Tožičková, Tereza Urbánková.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
Články odjinud