MS ženy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 5. prosince 2023   12:00

Ukončeno
Slovensko
Slovensko
01:48' P. Hudáková 
1:9
(1:2, 0:3, 0:4)
Česko
Česko
13:19' Kubečková   • 19:11' Jiráková   • 25:02' Brucháčková   • 25:26' Chudá   • 35:22' Krupnová   • 42:27' Maroszová   • 48:04' Mechlová   • 52:49' Brucháčková   • 58:28' Brucháčková  
Slovensko
Sestavy:
Mládenková (Krištofová) – Červená, Pudišová, Dobošová, Klapitová (C), Ďuríková, Trošková – Belicová, Mrázová, Chúpeková, Šponiarová, Faktorová, Grossová, Schnetzerová, Sabolová, Kocúrová, P. Hudáková, Hrabovská, K. Hudáková.
Rozhodčí
Crivelli, Keel (SUI)
OCBC Arena, Singapur
Česko
Sestavy:
Christianová (Remešová) – Beránková, Plášková, Jiráková, Staňková, Mechlová, Lechnerová, Šupáková – Krupnová (C), Řepková, Klubalová, Keprtová, Suchá, Ratajová, Brucháčková, Kubečková, Chudá, Trojánková, Maroszová.
Přenos se aktualizuje automaticky

Slovensko – Česko 1:9
Branky a nahrávky: 2. P. Hudáková (TS) – 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (Brucháčková), 26. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojánková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová (Řepková), 49. Mechlová (Staňková), 53. Brucháčková (Ratajová), 59. Brucháčková. Rozhodčí: Crivelli, Keel (SUI). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 41:26. Po třetinách: 1:2, 0:3, 0:4.
Česká reprezentace potvrdila roli velkého favorita a na závěr základní skupiny porazila východní sousedky ze Slovenska vysoko 9:1.

Úvod přitom vyšel lépe našim východním sousedkám, když vedoucí gól obstarala ve 2. minutě Paulína Hudáková z trestného střílení. Od té doby už ovšem střílely až do konce zápasu do černého jenom Češky, které ještě v úvodním dějství dokonaly obrat, ve druhé části přidaly tři a ve třetí dokonce čtyři trefy. Nejvíce na sebe upozornila Anna Brucháčková, florbalistka brněnských Bulldogs zaznamenala hattrick.

České florbalistky postoupily přímo do čtvrtfinále, když obsadily druhou příčku za suverénním Švédkami. Slovensko skončilo třetí a čeká jej osmifinálové klání.
Konec zápasu.
59:57'
V závěrečných vteřinách byla blízko druhému vstřelenému gólu Katarína Klapitová, bez přípravy však vystřelila forhendem těsně vedle levé tyčky.
59:13'
Probíhá poslední minuta zápasu. Fanoušci ženou české florbalistky za desátým vstřeleným gólem, hráčky v červených dresech nicméně dopředu vůbec nespěchají.
58:28'
Česko právě vstřelilo branku!
Máme tu hattrick! ANNA BRUCHÁČKOVÁ vystihla rozehrávku, pěknou kličkou k levému mantinelu se zbavila Pudišové a bez problémů potom míček namířila do prázdné slovenské brány. Bez asistence.
57:53'
Před slovenskou bránou číhala Anna Brucháčková, avšak tváří v tvář brankářce neuspěla, Mládenkovou trefila z bezprostřední blízkosti do těla.
57:10'
Nadvakrát dostala nahrávku do středu hřiště Ivana Šupáková, ani v jednom případě ale nedokázala na Radku Mládenkovou vyzrát.
56:54'
Eliška Krupnová vymýšlela za bránou a bekhendem vyzkoušela přihrávku před ni na Martinu Řepkovou, soupeřku odzbrojila Trošková.
56:32'
Už to vypadalo, že Michaela Kubečková zaznamená devátý český gól, ovšem trestuhodně prázdnou bránu minula, za současného stavu ji to však mrzet nemusí.
55:57'
Velmi dobře zapracovala směrem dozadu Nela Jiráková. Počkala, co protihráčka vymyslí a ukázkově jí vypíchla míček z pod nohou.
55:29'
Středem se krásně proháčkovala Eliška Suchá, přihrávala doleva Denise Ratajové, ta vyzkoušela křižnou přihrávku na Annu Brucháčkovou, kterou si pohlídala Faktorová.
54:58'
Pod tlakem Vendula Maroszová nevymýšlel nic složitého a doběhla až za bránu Jany Christianové. Oba týmy střídají.
54:25'
Je evidentní, že o vítězi už je rozhodnuto. Češky dopředu tolik nespěchají a spíše si dávají pozor, aby se vyvarovaly zbytečným chybám.
53:58'
Za bránou úřadovala Zuzana Mrázová, leč příliš daleko se nedostala, stopku jí vystavila čistým zákrokem Kristýna Lechnerová.
53:21'
O snížení ztráty se pokoušela Lenka Červená, zbavila se jedné protihráčky, ale na Elišku Krupnovou už nevyzrála.
52:49'
Česko právě vstřelilo branku!
Evidujeme osmý gól ve slovenské síti! Christianová parádním výhozem na polovinu hřiště našla Ratajovou, ta podržela míček po dobu nezbytně nutnou a před bránu nabila ANNĚ BRUCHÁČKOVÉ, která svižnou střelou nedala Mládenkové šanci na včasnou reakci. Asistence: Denisa Ratajová.
52:30'
Z levého křídla vyslala tvrdou střelu slovenská kapitánka Klapitová, česká bránící florbalistka míček zblokovala vedle levé tyče.
52:09'
Sama vstříc brankářce postupovala Vanessa Rebecca Keprtová, která vstřelený gól nezaznamenala, Radka Mládenková zakročila pravou rukou.
51:43'
Vendula Maroszová se od pravého mantinelu procpala do středu hřiště, zápěstím následně poslala míček o kousek nad břevno.
51:14'
Přes celé hřiště se pokusila trefit prázdnou bránu Eliška Chudá, ale neuspěla, po bekhendovém pokusu míček proskákal vedle levé tyče.
50:49'
Slovensko už zase hraje v šesti. Od pravého mantinelu vypálila tvrdou střelu Klapitová, ale napálila jenom soupeřku.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Češky disponují komfortním šestigólovým náskokem a míří za očekávaným druhým místem ve skupině.
49:55'
Češky drží míček, takže Radka Mládenková je v bráně. Eliška Suchá vyzkoušela z těžké pozice střelu forhendem, bránu těsně minula.
49:24'
Slibnou příležitostí pohrdla Anna Brucháčková, která poměrně dlouho váhala, nakonec trefila poslední bránící sokyni do nohy.
48:55'
Zajímavá volba trenéra Jedličky, který zkouší za zdánlivě rozhodnutého stavu powerplay! Mohli bychom tedy ještě pár gólů vidět.
48:04'
Česko právě vstřelilo branku!
Parádní individuální akce MICHAELY MECHLOVÉ! Od levého mantinelu se procpala až před brankářku, kterou vyřadila ze hry bekhendovým blafákem a míček ve finále zvládla usměrnit do brány, po Maroszové je druhou hráčkou s premiérovým reprezentačním zásahem. Asistence: Šárka Staňková.
47:44'
Proti dvěma si věřila Zuzana Mrázová, ale ani jí nebylo přáno, tělem protihráčku čistě zastavila Kristýna Lechnerová.
47:25'
Slovensko útočilo levou stranou. Volný prostor pro střelu si hledala Dominique Schnetzer, která faulovala Jirákovou.
46:59'
Blízko snížení ztráty byla Zuzana Mrázová, ovšem neuspěla ani nadvakrát, Jana Christianová nadále udržuje stoprocentní úspěšnost ze hry, inkasovala jen z nájezdu.
46:18'
Útočný faul odpískaný Karolíně Suché, pokus o rychlou rozehrávku Slovenska potom zastavil jeden ze švýcarských rozhodčích.
45:55'
Hráčky v červených dresech vystartovaly tři proti dvěma. Eliška Krupnová vyzkoušela skákavou nahrávku na Vendulu Maroszovou, tu zradilo zpracování.
45:23'
Zpoza brány se před ni natlačila Martina Řepková, forhendem posléze vypálila ze zápěstí poměrně vysoko nad horní tyčku.
44:44'
Denisa Ratajová vypálila od pravého mantinelu tvrdou střelu na zadní tyč, balónek namířila poměrně výrazně vedle ní.
44:13'
Dopředu vyrazily i Slovenky. Faktorová si věřila jedna na jednu, bránící Češka Martina Řepková vyšla ze souboje vítězně.
43:48'
při rychlém českém protiútoku fantasticky zakročila Radka Mladénková, která se přemístila k pravé tyči a zasáhla tělem.
43:30'
Jana Christianová moc dobře věděla, že Sabolová vyzkouší bekhendovou přihrávku před bránu a míček sebrala do pravé ruky.
42:45'
Faktorová si tělem odstavila Nelu Jirákovou, rozhodčí chvíli váhali, aby nakonec odpískali nedovolený zákrok české florbalistce.
42:27'
Česko právě vstřelilo branku!
První reprezentační gól v kariéře si může odškrtnout VENDULA MAROSZOVÁ, která doprava dostala výbornou přihrávku od Řepkové a příklepem vypálila parádní dělovku pod břevno. Asistence: Martina Řepková.
41:56'
Zahrozily i Slovenky. Od pravého mantinelu vyslala tvrdou střelu Dominique Schnetzer, česká brankářka zasáhla pravou rukou.
41:25'
Právě po přihrávce Lechnerové vypálila ze středu bez přípravy Karolína Suchá a Mládenková měla velké štěstí, že ji míček trefil do pravé ruky.
40:54'
Český trenér dává šanci se ukázat všem třem náhradnicím. Do hry naskočila i Kristýna Lechnerová, volno pro třetí třetinu dostala Magdaléna Plášková.
40:10'
Třetí třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! S nahozením od pravého mantinelu si Radka Mládenková poradila s velkými problémy, míček udržela těsně před brankovou čárou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 13:28.
Prostřední část patřila českým florbalistkám, jež přidaly do statistik tři góly a před závěrečným dějstvím tedy disponují čtyřbrankovým náskokem. Na 3:1 upravila ve 26. minutě úspěšně tečující Anna Brucháčková, na kterou navázaly Eliška Chudá a zatím jedinou českou přesilovou hru využila dorážející kapitánka Eliška Krupnová.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Pokus o únik slovenské reprezentantky bez větších problémů pokryla Eliška Chudá a duhou třetinu dohrává v klidu za vlastní bránou.
39:20'
Češky jsou v plném počtu a už kontrolují hru na útočné polovině, stejně jako v první části by určitě rády vstřelily gól do šatny.
38:50'
Češky dokonce v oslabení vyrazily do přečíslení. Vanessa Rebeca Keprtová v plném sprintu po levém mantinelu minula volný prostor u bližší tyče, dorážející Brucháčková trefila nohu Červené.
38:14'
Z těžké pozice vypálila Linda Pudišová a Jana Christianová kontrolovala míček směřující těsně vedle levé tyčky.
37:36'
Laura Chúpeková vymyslela perfektní křižný pas doleva na Katarínu Klapitovou, které nevyšla střela z první a Jana Christianová se stihla přemístit.
37:03'
Přesilovku si vyzkouší rovněž Slovenky. Nedovolené vrážení rozhodčí odpískali Nele Jirákové, jež nezapřenou Tamaru Dobošovou poslala až za mantinel.
36:42'
Se slabou střelou po zemi z poloviny hřiště neměla Radka Mládenková moc starostí, hrací předmět sebrala do pravé ruky.
36:16'
Vendula Maroszová viděla vlevo úplně volnou Martinu Řepkovou, jenže nazrála jí na bekhend, takže ke střele vůbec nedošlo.
35:22'
Česko právě vstřelilo branku!
Přesilovka využita, Česko vede o čtyři góly! Střelu Ratajové vyrazila brankářka před sebe přímo k florbalce ELIŠKY KRUPNOVÉ, jež rozvlnila síť pohotovou střelou po pravici brankářky. Asistence: Denisa Ratajová.
35:09'
Martina Řepková je v pořádku, což je velmi dobrá zpráva. Dostala přihrávku k levému mantinelu a rána bez přípravy jí vůbec nevyšla.
34:52'
Změna ve skóre se nekoná, Češky nadále vedou o tři góly a nyní mohou na navýšení náskoku pomýšlet v početní převaze.
34:52'
Ale pozor! Ještě před startem početní převahy si český trenér Jedlička bere coach challenge a řešit se bude, zda náhodou Radka Mládenková nechytila střelu Trojánkové až za brankovou čárou.
34:52'
První přesilovou hru si zahraje Česko. Na trestnou lavici usedla Alžběta Ďuríková za bránění ve hře Suché, v pokračující akci Trojánková neuspěla tváří v tvář Mládenkové.
34:25'
Slovenská kapitánka Katarína Klapitová nabrala rychlost středem a soupeřka ji zastavila jenom za cenu faulu, rozhodčí se rozhodli nevylučovat.
33:51'
Nepříjemný střet dvou českých florbalistek Venduly Beránkové a Martiny Řepkové. Druhá jmenovaná podklouzla a její spoluhráčka ji bolestivě nakopla kolenem do hlavy.
33:21'
Do přehuštěného prostoru vypálila ze zápěstí Michaela Mechlová, balónek až k Radce Mládenkové nedoputoval přes Šponiarovou.
32:53'
Protiútok Slovenek táhla Dominique Schnetzer, bekhendovou nahrávku doleva zdárně vystihla Martina Řepková.
32:26'
Velkou rychlost nabrala po levém mantinelu Michaela Mechlová, v plném sprintu ovšem vypálila zápěstím do protihráčky.
31:55'
Výrazně vysunula hru Michaela Šponiarová, Eliška Krupnová si pod tlakem poradila a rozehrála křižně na Vendulu Beránkovou.
31:26'
Do brejku zamířila Zuzana Mrázová, ale sama se připravila o dobrou šanci, při běhu po mantinelu nechala míček za sebou.
30:58'
Vendula Beránková svou střelou trefila obránkyni, míček si následně našla Vendula Maroszová a z otočky vystřelila bekhendem do nohy Mládenkové.
30:19'
Přehoupnutí zápasu do druhé poloviny chtěla okořenit gólem Magdaléna Plášková, forhendová střela těsně nad zemí skončila na pravé noze Mládenkové.
29:53'
Zprava zkoušela Michaela Kubečková křižný pas doleva, těsně před Denisou Ratajovou velmi dobře zakročila Linda Pudišová.
29:08'
Na pravé straně si výborně poradila se zpracováním Anna Brucháčková, za sebe nabila Michaele Kubečkové a ta vyprodukovala hodně nepřesnou ránu vedle levé tyče.
28:49'
Zuzana Mrázová táhla balónek bekhendovou stranou florbalky, přihrávku doprava poslala mimo dosah stojící Laury Chúpekové.
28:20'
Český tým zrychlil hru a Slovenky začínají mít problémy. Přečíslení skončilo u Elišky Krupnové, jejíž střelu přizvedla Sabolová.
27:54'
Z těžkého úhlu pokusila štěstí Eliška Chudá a nechybělo moc, aby překvapila brankářku, naštěstí pro Mládenkovou míček prosvištěl vedle pravé tyčky.
27:20'
Českou rozehrávku vystihla Michaela Šponiarová a mířila zápěstím k pravé tyčce, Jana Christianová ukázala perfektní reflexy, zasáhla pravou rukou.
26:55'
Ze střední vzdálenosti vyprodukovala tvrdý forhendový projektil Magdaléna Plášková, přičemž napálila před sebou stojící konkurentku.
26:23'
Ke slovenské odpovědi moc nechybělo, ale Zuzana Mrázové v koncovce selhala a z dorážky trefila jenom ležící Christianovou.
25:26'
Česko právě vstřelilo branku!
Favoritky střílí druhou branku v krátkém časovém rozmezí! Trojánková posunula míček k pravému mantinelu na ELIŠKU CHUDOU, tato florbalistka vypálila nechytatelnou ránu zápěstím pod břevno. Asistence: Eliška Trojánková.
25:02'
Česko právě vstřelilo branku!
Svěřenkyně trenéra Procházkové odskakují na rozdíl dvou branek! Na počátku akce byla perfektní práce tělem Brucháčkové, která odstavila nejen Klapitovou, ale i Šponiarovou, přes Ratajovou se potom dostal míček na polovinu hřiště, odkud vystřelila Jiráková a hrací předmět nechytatelně tečovala k levé tyči aktivní ANNA BRUCHÁČKOVÁ. Asistence: Nela Jiráková.
24:35'
Střelu Červené gólmanka Christianová pouze vyrazila před sebe, následně si poradila i s bekhendovou dorážkou Zuzany Mrázové.
24:00'
Třetí vstřelený gól měla na holi Michaela Kubečková, ostrý projektil ze zápěstí však nedokázala nasměrovat mezi tři tyče.
23:33'
Krásná kombinace českých florbalistek, kterou Anna Brucháčková na závěr skvěle zrychlila pasem z první do středu na Magdalénu Pláškovou, jež trefila protihráčku.
23:14'
Velmi dobře se na brankové čáře zorientovala Radka Mládenková, pravou nohou vykopla křižný projektil Zuzany Mrázové.
22:45'
Těsně před bránou tečovala Martina Řepková tečovala nahození Venduly Beránkové, balónek doputoval těsně vedle pravé tyčky.
22:23'
Zleva vyslala tvrdou střelu Karolína Klubalová. Gólmanka Radka Mládenková měla dobrý výhled s přehledem zasáhla.
21:47'
Tentokráte už souhra vyšla, Denisa Ratajová vyslala výborný bekhendový pas před bránu na Annu Brucháčkovou, jež střílela do helmy ležící Mládenkové.
21:23'
Ve středu čekala Anna Brucháčková a bez úspěchu, protože Denisa Ratajová na ni přes trojici protihráček míč neprocpala.
20:58'
Hráčky v bílých dresech pokračují na balónku. Od levého mantinelu vystřelila Zuzana Mrázová, českou bránu minula výrazně.
20:20'
Druhou třetinu odstartovalo aktivněji Slovensko. Po pravém mantinelu táhla míček Laura Chúpeková, střelu zápěstím ale poslala vysoko nad bránu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně ve 12:42.
Střely: 10 – 16.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Českem a Slovenskem je minulostí a nabídla vyrovnanější podívanou, než se očekávalo. Do překvapivého vedení se dokonce dostaly naše východní sousedky, když ve 2. minutě Paulína Hudáková proměnila s velkou jistotou nařízené trestné střílení. Češky nicméně zůstaly koncentrované a defenzivu soupeřek prolomily ve 14. minutě, kdy se z dorážky prosadila Michaela Kubečková a v 19. minutě dokonala obrat dobře mířenou střelou zápěstím k levé tyčce Nela Jiráková.
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
Hráčky v červených dresech zahrozily ještě jednou. Řepková přihrála na levé křídlo Elišce Krupnové, jejíž pokus obránkyně přizvedla mimo hrací plochu.
19:11'
Česko právě vstřelilo branku!
Češky střílí důležitý gól do šatny a dokonávají obrat! Brucháčková nahrávala po pravém mantinelu, odkud vypálila táhlou střelu zápěstím téměř z půlicí čáry NELA JIRÁKOVÁ a Mládenková pustila míček a záda pod levou rukou. Asistence: Anna Brucháčková.
18:50'
Sedící Radka Mládenková zapisuje úspěšný zákrok, tvrdou střelu od levého mantinelu na zadní tyč vykopla levou nohou.
18:27'
Za slovenským brankovištěm si počkala na přihrávku Martina Řepková, ovšem neporadila si dobře a forhendem vypálila doprostřed, kde byla Mládenková.
17:49'
Slovenky zatím trápí favorita zápasu. Před bránou si počkala na přihrávku Zuzana Mrázová, Jana Christianová předvedla výborný zákrok pravou rukou!
17:15'
Ve středu si počkala na přihrávku Dominique Schnetzer. Žena se švýcarským občanstvím vypálila bez přípravy do těla Christianové.
16:47'
Levou stranou postupovala sama na brankářku Alexandra Faktorová, jež se bekhendovým blafákem zbavila brankářky, ale na balónek posléze nedosáhla!
16:24'
Ke střele ze slibné pozice už se rovnala Lenka Červená, míček těsně před ní odpálila do bezpečí česká kapitánka Eliška Krupnová.
15:55'
Při útoku tři na tři vyzkoušela Šárka Staňková křižnou přihrávku na Michaelu Mechlovou, kterou tělem udržela na zádech Linda Pudišová.
15:23'
Do brejku zamířila pravou stranou Sophia Sabolová, ovšem sama proti třem neměla moc šancí na úspěch, pošetřila aspoň cenné vteřinky.
14:58'
Opět vymýšlela Anna Brucháčková, ale příliš dlouho, čitelnou kličku k pravému mantinelu posléze vypíchla Trošková.
14:27'
Hráčky v červených dresech pokračují v útočení. Téměř z poloviny hřiště vystřelila švihem Anna Brucháčková a trefila nohy protihráčky.
13:46'
Češky se pokusily dokonat bleskový obrat. Avšak po nahrávce doleva míček skočil těsně před Vanessou Rebeccou Keprtovou, vypálila vysoko nad břevno.
13:19'
Česko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Po střele Mechlové došlo ke skrumáži před slovenským brankovištěm. Brucháčková ani Chudá ještě z dorážky neuspěly, nicméně míček se posléze odrazil k MICHAELE KUBEČKOVÉ a ta s přehledem trefila prázdnou bránu. Asistence: Eliška Chudá.
12:49'
Hodně otálela s rozehrávkou Jana Trošková. Vysoko se jí vydala napadat Eliška Trojánková, obránkyně si pomohla pasem na Sabolovou.
12:07'
Krásně se Anna Brucháčková obtočila kolem Faktorové, aby následně vystřelila zápěstím pouze do slovenské kapitánky Klapitové.
11:39'
Jana Christianová si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže. Kontrolovala střelu od pravého mantinelu, míček podržela v ruce.
11:11'
Laura Chúpeková nedovoleně atakovala brankářku Janu Christianovou v jejím brankovišti. Rozhodčí odpískali jasný faul, nicméně nevylučuje se.
10:50'
Pobídka na teč nevyšla. Radka Mládenková se posunula na kraj brankoviště a balónek sebrala do pravé horní končetiny.
10:12'
Přestože Karolína Suchá promáchla, tak pokračovala v útočení. Obtočila bránu a nabízela míček před ni, kde kralovala bránící Linda Pudišová.
09:40'
Na druhé polovině hřiště Karolína Klubalová tělem odstavila soupeřku, následně vypálila z otočky zápěstím hodně nepřesně.
09:09'
Na střelu z velké vzdálenosti Jana Christianová velmi dobře viděla, proto balónek ztlumila ve výstroji a nepustila jej.
08:43'
Na pravém křídle si trpělivě počkala na přihrávku Laura Chúpeková, dočkala se a ostře pálila z první na přední tyč, kam se Christianová stihla přemístit.
08:13'
Michaela Kubečková potáhla míček po pravém mantinelu a na hranici brankoviště hledala Michaelu Mechlovou, kterou pokryla Sabolová.
07:54'
Přes protihráčku vypálila tvrdou forhendovou střelu na zadní tyč Magdaléna Plíšková, cílové zařízení o pár čísel minula.
07:18'
V přečíslení Karolína Suchá přihrávala doleva Denise Ratajové, balónek úspěšně zvedla mimo její dosah Lenka Červená.
06:31'
Do středu dostala přihrávku úplně volná Eliška Trojánková, která volila forhendovou střelu k pravé tyči, Radka Mládenková ukázala skvělé reflexy a zasáhla pravou rukou.
06:02'
Jedna na jednu si Anna Brucháčková nevěřila a po zadním mantinelu hledala Karolínu Suchou, té rozhodčí odpískal útočný faul.
05:40'
Taktický faul udělala Magdaléna Plášková, která lehce sekla protihráčku přes hokejku, Češky dostaly dost času ke srovnání řad.
05:17'
Tlak favoritek neutichá. Střílený pas vyprodukovala Denisa Ratajová a hrací předmět proskákal o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
04:49'
Z levého křídla vypálila tvrdou forhendovou střelu Klubalová, ke své smůle napálila hned první clonící konkurentku.
04:26'
České florbalistky obsadily útočnou polovinu a hledají cestičku ke srovnání stavu. Zatím bohužel neúspěšně, soupeřky odolávají.
03:59'
Z ostrého úhlu musela řešit střelu brankářka Radka Mládenková, aby nakonec s vypětím všech sil udržela míček mezi pravou rukou a tělem.
03:32'
Rozběhnutá Kubečková táhla českou akci podél pravého mantinelu, křižným pasem hledala Chudou, ale znovu skvěle zafungovala slovenská defenziva.
02:55'
Po levém mantinelu nabrala velkou rychlost Denisa Ratajová, v poslední chvíli jí osobní strážkyně zdárně balónek odpálila z pod nohou.
02:28'
Florbalistky v bílých dresech jsou při chuti. Střela z poloviny hřiště nicméně až ke Christianové přehuštěným prostorem nedoputovala.
01:48'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Naše východní sousedky se ujímají vedení! Exekuce trestného střílení se chopila PAULÍNA HUDÁKOVÁ, jež ukázala, že by tuto disciplínu mohla vyučovat. Počkala, až Christianová lehce sníží těžiště, načež uspěla forhendovou střelou k levé tyči.
01:48'
Trestné střílení pro Slovensko! Sama na brankářku mířila Jana Trošková, kterou vracející se Eliška Trojánková zastavil jenom za cenu podrážení a rozhodčí nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou.
01:38'
Znovu v akci Eliška Trojánková, jež si chtěla narazit s Eliškou Chudou, ale zpětnou nahrávku úspěšně vystihla zakleknuvší obránkyně.
01:12'
Před slovenskou bránou číhala na přihrávku Eliška Trojánková. Dočkala se, ale příliš prudké, bohužel tedy promáchla naprázdno.
00:39'
Se střelou od pravého mantinelu neměla Jana Chistianová výraznější problémy, balónek bez problémů zachytila do ruky.
00:10'
Zápas mezi Slovenskem a Českem odstartoval! Dopředu se hned vydala Martina Řepková, neuspěla ale proti poslední obránkyni.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Slovensko: Mládenková (Krištofová) – Červená, Pudišová, Dobošová, Klapitová (C), Ďuríková, Trošková – Belicová, Mrázová, Chúpeková, Šponiarová, Faktorová, Grossová, Schnetzerová, Sabolová, Kocúrová, P. Hudáková, Hrabovská, K. Hudáková.
Trenér: Michal Jedlička

Česko: Christianová (Remešová) – Beránková, Plášková, Jiráková, Staňková, Mechlová, Lechnerová, Šupáková – Krupnová (C), Řepková, Klubalová, Keprtová, Suchá, Ratajová, Brucháčková, Kubečková, Chudá, Trojánková, Maroszová.
Trenér: Lukáš Procházka

Rozhodčí: Crivelli, Keel (SUI).
Česko

Češky jsou společně se Švédkami největšímu favoritkami na přímý postup. Na úvod potvrdily roli velkých favoritek, Polsko porazily s přehledem 9:3, načež změřily síly se silnými Švédkami, proti nimž se dostaly do vedení, ale to neudržely a prohrály výrazně 1:6. Kvalifikaci české florbalistky zvládly bez jediné prohry, jenom Polky s nimi dokázaly jakžtakž držet krok. Na uplynulém světovém šampionátu Česko skončilo čtvrté, v bitvě o bronz prohrály 2:5 se Švýcarkami.
Slovensko

Slovenské florbalistky na úvod šampionátu utrpěly drtivý debakl, se švédskými soupeřkami prohrály 3:20. Náladu si výrazně spravily v pondělí, když po kvalitním výkonu přestřílely Polky 5:3, stále tedy živí naději na druhé místo, tedy postup přímo do čtvrtfinále. Slovenky se na turnaj kvalifikovaly bez větších problémů, v pětičlenné skupině obsadily druhou postupovou příčku za Švýcarkami. Na minulém mistrovství světa naše východní sousedky vypadly ve čtvrtfinále, Finkám vzdorovaly statečně, ale nakonec na ně nestačily výsledkem 6:8.
Všem fanynkám a fanouškům florbalu přeju krásné úterní poledne. Vítám vás při sledování světového šampionátu, u zápasu skupiny B mezi Slovenskem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.
Články odjinud