Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Alžírsko : Guinea - 7. července 2019   21:00

Alžírsko
Alžírsko
24' Bilajlí  • 57' Mahríz  • 82' Únás
3:0
(1:0)
Guinea
Guinea
Alžírsko
Mbúlhí – Atál, Binsibajní, Mándí, Binlamrí – Mahríz (C), Fígúlí, Binnásir, Quidjúra (81. Búdawí) – Búnidžáh (84. Delort), Bilajlí (77. Únás).
Camille – Menkouande, Ibrahim
30 June Air Defence Stadium, Káhira
Guinea
Koné – Dyrestam, Issiaga Sylla, Seka, Falette – Diawara – M. Camara, Traoré (C), Ibrahima Cissé (69. Bangoura) – Kante (56. Koita), M. Yattara (79. Kamano).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 17:20.
Fotbalisté Alžírska potvrdili proti Guiney roli favorita a po vítězství 3:0 si zajistili postup do čtvrtfinále Afrického poháru. V prvním poločase padl jediný gól, který vstřelil po narážečce s Búnidžáhem Júsuf Bilajlí. Po změně stran měly Pouštní lišky i nadále zápas pod kontrolou a svůj dobrý výkon vyjádřily ještě dalšími dvěma zásahy. V 57. minutě si v koncovce počínal mazácky Rijád Mahríz a v 82. minutě se prosadil také střídající Adam Únás, kterému míč krásně naservíroval Atál. Ve čtvrtfinále se hráči Alžírska utkají s vítězem zítřejšího duelu mezi Mali a Pobřežím Slonoviny.
90+3'
90+2'
Alžířané ještě v nadějném protiútoku, který se dal vyřešit lépe! Na pravé straně se rozběhl Adam Únás, který měl v šestnáctce volného Mahríze, ale nedokázal mu přesně přihrát.
90+1'
Tak ještě tři minuty.
90'
Hišám Búdawí si míč špatně zpracoval a ten mu unikl do zámezí. Za malou chvíli se dozvíme, kolik času se bude nastavovat.
89'
Zápas se už spíše jen dohrává. O vítězství Alžírska je jasno.
87'
Koita nastřeloval míč na zadní tyč, kde na něj ve skluzu nedosáhl François Kamano.
86'
Andy Delort si dělal v běžeckém souboji prostor rukama a rozhodčí mu odpískal útočný faul.
84'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Bagdád Búnidžáh, přichází Andy Delort.
82'
Alžírsko právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto! Na pravé straně doběhl míč Júsuf Atál a poslal do šestnáctky krásnou přihrávku, která oslovila ADAMA ÚNÁSE, jenž sám před brankářem uklidil balón do sítě.
81'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Adlin Quidjúra, přichází Hišám Búdawí.
81'
Moc nescházelo a Bengali-Fodé Koita se dostal ke kontaktnímu gólu! Na malém vápně si naskočil na centrovaný míč, ale hlavou ho hrál místo na bránu za sebe.
80'
Bagdád Búnidžáh zahrával přímý kop ze 30 metrů. Zkusil to přímo, zamířil však nad bránu.
79'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Mohamed Yattara, přichází François Kamano.
78'
Bagdád Búnidžáh se málem ocitl ve velmi dobré šanci. V akrobatické pozici však netrefil před vybíhajícím Koném vysoký míč.
77'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Adam Únás.
76'
Nakonec z toho byly dva rohy. Po tom druhém sudí pískal útočný faul Diawary.
74'
Syllův centr byl sražen do zámezí. Guinea bude zahrávat rohový kop.
73'
Do konce zápasu schází zhruba dvacet minut a Fennecs mají zápas stále pod kontrolou.
71'
Míč nacentroval před bránu Mahríz. Dobře zasáhl brankář Koné, jenž si balón stáhl ze vzduchu.
71'
Na pravé straně hřiště si došel pro faul Júsuf Atál. Alžířané mají k dispozici standardku.
69'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Ibrahima Cissé, přichází Lass Bangoura.
68'
Ibrahima Traoré reklamoval ruku bránícího hráče, ale hrálo se dál. O chvíli později hlavičkoval Mohamed Yattara, ovšem míč se jen lehce snesl do náručí brankáře Mbúlhího.
66'
Málem to bylo už 3:0! Bilajlí našel přihrávkou pod sebe nabíhajícího Rijáda Mahríze, jehož střelu mezi nohy dokázal zastavit brankář Koné, který tak ještě udržel svému týmu nějakou naději.
64'
Střely na bránu – 3:1.
62'
Přízemní centr z levé strany mířil na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Bengali-Fodé Koita. Balón ale lapil Mbúlhí.
60'
Tohle už bude pro Guineu mimořádně těžké. Svěřenci belgického kouče Puta musejí ve své hře něco změnit.
57'
Pouštní lišky zvyšují svůj náskok! Po autovém vhazování na levé straně se dostal k míči Ismaël Binnásir, jehož centr se dostal až na hranici pokutového území k RIJÁDOVI MAHRÍZOVI. Ten si chytře obhodil Issiaga Syllu, který proti němu vystoupil a vystřelil do protipohybu brankáře Koného – 2:0.
56'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází José Kante, přichází Bengali-Fodé Koita.
56'
Opět Mady Camara, který se dostal do zakončení po rohovém kopu. Nepříliš prudká střela proskákala vedle levé tyče.
55'
Tohle ale bylo dobré! Z nějakých 23 metrů to zkusil Mady Camara, který vyprodukoval nebezpečný pokus. Mbúlhí byl asi rád, že míč směřoval blízko středu brány a tak ho dokázal vytáhnout nad břevno!
54'
Syli Nationale kupí maximálně útočné fauly. Za jeden teď dostal žlutou kartu José Kante.
54'
Úvod druhého poločasu je dost opatrný. Alžírsko se nemusí nikam hnát a Guinejci zatím neotevírají hru.
52'
Cissé zastavil u postranní čáry faulem Binlamrího. Alžířané rozehráli nakrátko a drží míč.
51'
Centr Ibrahimy Cissého nebyl přesný a míč doputoval až za brankovou čáru. Míč uvede do hry Rájs Mbúlhí.
50'
Fígúlí poslal na půlce k zemi Camaru. Rozehrává Guinea.
49'
Ofsajd a v něm nemohl být nikdo jiný, než Bagdád Búnidžáh.
48'
Mady Camara fauloval v hlavičkovém souboji Binsibajního. Rozehrávají Alžířané.
47'
Búnidžáh v těsném ofsajdu. Tenhle hráč se celou dobu pohybuje na hraně ofsajd lajny.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nesáhl ke změně v sestavě.
46'
První poločas rozhodně nenabídl špatný fotbal. S vedením 1:0 jde do kabin Alžírsko, které určitě bylo lepším a nebezpečnějším týmem. Obranu Guiney zlobil zejména Búnidžáh, který měl největší šanci po dvaceti minutách hry, kdy zcela sám před gólmanem v jasné šanci přestřelil. Ve 24. minutě však své zaváhání částečně odčinil, když patičkou vrátil balón
Júsufovi Bilajlímu a ten poslal Pouštní lišky do vedení. Guinea si větší příležitost zatím nevytvořila.
45+2'
45+2'
Na pravém křídle měl ještě spoustu volného prostoru Rijád Mahríz. Centr se mu ale nepovedl, skončil přímo v rukavicích gólmana Koného.
45+1'
Issiaga Sylla na levé straně obešel hned dva hráče soupeře, ale po druhé kličce už byl přeci jen rozhozen a neudržel rovnováhu.
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Dopředu si to namířil José Kante. Fauloval však Džamála Binlamrího, který se jen těžko zvedal zpět na nohy. Kante se přišel sportovně omluvit.
44'
Ke střele z větší vzdálenosti se teď odhodlal Ibrahima Traoré. Nebyl to ale povedený pokus a brankář Mbúlhí zasahovat nemusel.
43'
Je to také proto, že Alžířané dobře napadají. Syli Nationale tak často ztrácejí míče hned při rozehrávce.
43'
Pomalu se blíží závěr první půle. Guinea se už dlouho nepřiblížila bráně soupeře.
41'
Seka se nechal obrat o míč Búnidžáhem a z toho mohl těžit Júsuf Bilajlí, který zakončoval z levého rohu pokutového území. Míč si navedl na pravačku, ale vypálil vysoko nad.
40'
Nepřesnosti na obou stranách. Oba týmy několikrát ve středu hřiště ztratily míč.
39'
Bagdád Búnidžáh skončil na zemi, ale bylo to proto, že šlápl na míč. Sudí to dobře viděl a ukazuje, že se o nedovolený zákrok nejednalo.
38'
Z pravé strany centroval Atál, ale v pokutovém území nebyl nikdo z hráčů Alžírska. Míč tak v pohodě sebral brankář Ibrahim Koné.
36'
Přihrávka Traorého nenašla nabíhajícího Josého Kantého. Balón doputoval až k brankáři Rájsovi Mbúlhímu.
35'
Tentokrát si to už Rijád Mahríz po nabídce Quidjúry namířil přímo proti bráně soupeře. Issiaga Sylla však před něho dokázal strčit tělo a křídelník Manchesteru City ho fauloval.
34'
Fígúlí postupoval dopředu po pravém křídle. Nakonec míč předal Mahrízovi, který akci zpomalil a nakonec poslal nahrávku dozadu.
32'
Hráči Alžírska si nyní nahrávají na vlastní polovině a kontrolují míč i hru.
30'
Issiaga Sylla centroval z levé strany a donutil brankáře Mbúlhího k zákroku. Vše ale bylo zbytečné, pomezní mával ofsajd.
29'
Fotbalisté Guiney budou mít co dělat, aby se vrátili do zápasu. Momentálně tempo soupeře nestíhají.
26'
Alžířané jsou při chuti. Další nebezpečnou akci táhl Júsuf Atál. Obrana Guiney měla co dělat.
24'
Fotbalisté Alžírska si teď vynutili velký tlak! Dva rohové kopy v krátkém sledu ještě nezužitkovali, ale zůstali na útočné polovině. JÚSUF BILAJLÍ si v pokutovém území narazil míč s Bagdádem Búnidžáhem, který mu ho vrátil efektní patičkou a Bilajlí postupoval zleva na bránu soupeře. Zvolil obstřel na zadní tyč a balón uklidil, jak se říká, za háčky.
23'
Alžířané zahrávali rohový kop. Centr Bilajlího brankář Koné před nabíhajícími hráči jen přizvedl a bude z toho další roh.
21'
Protiútok na druhé straně. José Kante ale z dobré pozice netrefuje bránu.
20'
Největší šanci dosavadního průběhu zápasu spaluje Bagdád Búnidžáh! Centr Quidjúry propadl mezi obránci až k alžírskému útočníkovi, který byl zcela sám před brankářem Koném. Míč si velmi dobře zpracoval, ale zblízka svatyni Guiney přestřeluje!
18'
Bilajlí centr z pravé strany přetáhl. Balón ještě doběhl Mahríz, ovšem jeho centr zase končí v rukavicích brankáře Koného.
17'
Júsuf Atál vystihl rozehrávku soupeře a z vlastní poloviny míč vyvezl až k pokutovému území Guiney. Odcentrovat už ale nedokázal, balón mu totiž sebral Diawara.
16'
Ani jeden z týmů hru vyloženě neotevírá. To by se samozřejmě v zápase play-off nemuselo vyplatit.
15'
Bagdád Búnidžáh se pohybuje na hranici ofsajdu. Teď opět pravidla porušil.
14'
Na hrací ploše zůstává ležet José Kante. Žlutou kartu dostává Adlin Quidjúra, byť hráče Guiney poslal na trávník jeho spoluhráč Mándí.
12'
Binsibajní našel dlouhým nákopem Búnidžáha. Ten si opět naběhl za obranu, připravil si míč pro zakončení a překonal brankáře Koného. Gól však neplatí, protože pomezní viděl a mával ofsajd!
10'
Velmi dobrý míč za obranu obdržel Bagdád Búnidžáh. Ten si balón dokázal zpracovat a stihl i zakončit. Ani on ale netrefil prostor mezi tyčemi.
9'
Na druhé straně to zkoušel zdálky Mady Camara, jenž také netrefil bránu.
8'
Po faulu Madyho Camary, který vyfasoval žlutou kartu, zahrával standardní situaci Mahríz. Ten balón přiťukl Adlinovi Quidjúrovi, který bránu minul.
6'
Žlutou kartu dostává Mohamed Mady Camara (Guinea).
4'
Velké zmatky před bránou Alžírska! Binnásir hrál malou domů na brankáře Mbúlhího, který proti němu nevystartoval a pak rozehrával těsně před napadajícím Josém Kantem. Chtěl mu udělat kličku, ale Kante mu balón sebral. Alžírané měli velké štěstí, že následná přihrávka útočníka Guiney nikoho ze spoluhráčů nenašla!
3'
Po faulu Quidjúry zahrával standardní situaci Mohamed Mady Camara. Jeho centr ale dolétl jen na kraj šestnáctky, kde balón odhlavičkoval jeden z bránících hráčů.
2'
Alžířané zahrávali standardní situaci. Centr Júsufa Bilajlího byl rozhodně zajímavý, ale na vzdálenější tyči na něj nikdo nedosáhl.
1'
Utkání rozehráli v bílém hrající Alžířané. Guinea nastoupila v červených dresech a žlutých trenýrkách.
1'

Alžírsko: Mbúlhí – Atál, Binsibajní, Mándí, Binlamrí – Mahríz (C), Fígúlí, Binnásir, Quidjúra – Búnidžáh, Bilajlí.
Náhradníci: Dúcha, Úkíddžá – Táhrát, Halíš, Fáris, Zifán, Bráhímí, Únás, Búdawí, Abíd, Slímání, Delort.

Guinea: Koné – Dyrestam, Issiaga Sylla, Seka, Falette – Diawara – M. Camara, Traoré (C), Ibrahima Cissé – Kante, M. Yattara.
Náhradníci: Keita, N. Yattara – Sidibé, Jeanvier, F. Camara, Keïta, Fofana, Kamano, Idrissa Sylla, Koita, Bangoura, Kaba.

Rozhodčí: Camille – Menkouande, Ibrahim.
Obě země se v posledních letech utkávaly v přípravných zápasech na půdě Alžírska. V roce 2017 Alžířané vyhráli 2:1, v roce 2015 však stejným skóre zvítězila Guinea a o dva roky dříve duel skončil smírně 2:2. K posledním ostrým soubojům došlo v kvalifikaci na APN 2008. Tehdy skončil zápas v Guiney bezgólovou remízou a v Alžírsku pak Guinejci triumfovali 2:0.
Alžírsko:
Alžířané vyhráli Africký pohár národů jen v roce 1990 a poslední dobrý turnaj odehráli v roce 2010, kdy obsadili čtvrté místo. Letos to mají konečně zase rozjeté na zajímavý výsledek. Tým kolem Rijáda Mahríze z Manchesteru City totiž vyhrál skupinu C bez ztráty bodu a bez inkasovaného gólu. Alžířané zdolali 2:0 Keňu, 1:0 silný Senegal a výsledkem 3:0 si na závěr poradili s Tanzanií. Kouč Belmadí spoléhá kromě Mahríze třeba na Sufijána Fígúlího (Galatasaray), Jásína Bráhímího (Porto) nebo Isláma Slimaního (Leicester).
Guinea:
Fotbalisté Guiney postoupili do osmifinále až jako třetí tým tabulky skupiny B. Nasbírali čtyři body, když postupně remizovali 2:2 s Madagaskarem, padli 0:1 s Nigérií a na závěr skupinové fáze přehráli 2:0 outsidera z Burundi. Mezi hlavní opory Národních slonů patří produktivní útočník Mohamed Yattara z Auxerre, křídelník Ibrahima Traoré z Mönchengladbachu a hlavně záložník Liverpoolu Naby Keïta. Ten se ale zranil v duelu s Nigérií a na turnaji zřejmě skončil.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V neděli pokračuje osmifinálový program Afrického poháru národů a já Vám přinesu večerní duel mezi Alžírskem a Guineou. Favoritem zápasu jsou Alžířané, kteří zatím na turnaji neztratili ani bod. Syli Nationale, kterým stačilo na postup do play-off třetí místo ve skupině, se ale budou snažit překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.