Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Madagaskar : DR Kongo - 7. července 2019   18:00

Madagaskar
Madagaskar
9' Amada  • 77' Andriatsima
2:2
(1:1)

4:2 (PEN)

DR Kongo
DR Kongo
21' Bakambu   • 90' Mbemba
Madagaskar
Adrien – Métanire, Mombris, Razakanantenaina, Fontaine – A. Abel – Amada, Nomenjanahary (89. Caloin), Raveloson (58. Andrianarimanana) – Andriatsima (112. Rakotoharimalala), Andriamatsinoro (106. Morel).
Noureddine El Jaafari – Lahcen Azgaou, Mustapha Akerkad (všichni MOR)
Alexandria Stadium, Alexandria
DR Kongo
Matampi – Mpeko, Muzinga, Tisserand, Mbemba – Akolo (70. Bolasie), Maghoma, Moke (46. Elia), Mulumbu (67. Bokadi) – Assombalonga (91. M'Poku), Bakambu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:41.
Drama je u konce a my známe dalšího postupujícího do čtvrtfinále Afrického poháru národů. Po penaltovém rozstřelu se jim stal Madagaskar, jehož čtyři střelci nezklamali, zatímco na druhé straně penalty neproměnili Tisserand s Bolasiem. Pro DR Kongo je to hodně mrzutá porážka, dnes totiž tým předvedl opravdu povedený výkon, který dal definitivně zapomenout na rozpačité výkony ze skupiny, nicméně k výhře to nestačilo...
Bolasie musel dát a chtěl mít jistotu s kopem do horní části branky. Tu však překopl. Je konec, do čtvrtfinále postupuje Madagaskar!
Mombris taktéž uspěl se střelou doprostřed branky.
M'Poku snížil prudkou střelou doprostřed branky.
Fontaine se s tím nepáral a vymyslel prudkou střelu do horní části branky.
Bakambu zamířil mimo Adrienův dosah a snížil.
Métanire zachoval chladnou hlavu, počkal si na gólmanův pohyb a uspěl.
Tisserand sice poslal gólmana na opačnou stranu, jenže branku překopl!
Jako první šel kopat Amada z Madagaskaru a poslal gólmana na opačnou stranu, než šla střela.
Střílení penalt začíná.
I prodloužení je za námi a stále neznáme postupujícího do čtvrtfinále. V nastaveném čase byly šance na obou stranách a byly opravdu vážné, ale Métanire na straně Madagaskaru a Muzinga s Mbembou na té opačné neuspěli a tak i po 120 minutách panuje stav 2:2. Na řadě je tak poslední možnost, jak rozhodnout o vítězi – penaltový rozstřel.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Bude se nastavovat jedna minuta.
120'
V chumlu hráčů se nejlépe zorientoval brankář Adrien, vyskočil si na míč a i když byl faulován, udržel jej v rukavicích.
119'
Tak ještě jeden rohový kop pro Demokratickou republiku Kongo, míč uklízel Métanire.
118'
I po rozehrání rohového kopu bylo před Adrienem chvilku živo, obrana Madagaskaru si však může oddechnout, míč je už pryč z vápna.
117'
M'Poku se drží za hlavu, neboť byl po Eliově centru z pravé strany blízko gólu. Jeden z obránců mu ale na poslední šanci vzal a srazil míč na roh.
116'
Po rychlé rozehrávce se zleva posunul ke středu Maghoma a vyslal štiplavou střelu, která prosvištěla kolem tyče Adrienovy branky.
115'
Demokratická republika Kongo se stěhuje před branku soupeře, je tu rohový kop.
114'
Následná standardka byla spíše jen pokusem o vystrašení soupeře, oba celky si už dávají obrovský pozor na míč a jeho případnou ztrátu.
113'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok u půlící čáry dostal Jérémy Morel z Madagaskaru.
112'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Faneva Imà Andriatsima, přichází Njiva Rakotoharimalala.
111'
Míč se odrazil na levou hranici pokutového území, odkud vystřelil Mombris, bylo to však nepovedené a míč se sotva došoural mimo hrací plochu.
110'
Faul na Métanireho, je tu přímý kop z pravé strany. Před Matampim je teď docela živo.
109'
Výpady Madagaskaru jsou v těchto chvílích spíše symbolické, mnoho akcí končí daleko od vápna.
108'
Z dálky to zkusil Pascal Razakanantenaina, jeho odvážný pokus skončil vysoko nad.
107'
Opět si na centrovaný míč naskakoval Mbemba, nyní si s jeho hlavičkou ale gólman Adrien bez potíží poradil.
106'
I do druhé části prodloužení vstoupilo Kongo aktivnějším stylem a hned si vybojovalo rohový kop.
106'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Carolus Andriamatsinoro, přichází Jérémy Morel.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
No, tohle nebylo vůbec marné. Střela do hloučku hráčů, od kterých se míč může odrazit jakýmkoliv směrem, to nebyla špatná myšlenka. Madagaskar ale tuto situaci přečkal bez úhony.
103'
Faul na M'Pokua, na pravé straně se proti pravidlům provinil Thomas Fontaine.
102'
Madagaskar naopak rozehrává opravdu rozvážně, nikam se tento celek nežene.
101'
S postupujícím časem začíná DR Kongo zrychlovat hru, vypadá to, že hráči jsou perfektně fyzicky připraveni.
100'
Šance teď střídá šanci, moc nescházelo a bylo to 3:2 pro DR Kongo. Na centr od rohového praporku si naskočil Mbemba, tlačil hlavičku k tyči, Adrien tam ale byl včas a obrovskou šanci zhatil.
99'
Se standardní situací si pak také poradil na jedničku a už své spoluhráče žene okamžitou rozehrávkou do protiútoku.
98'
Pěkná narážečka Madagaskaru byla zakončena střelou Métanireho k tyči, Matampi se ale zvládl natáhnout a míč vyrazit na roh.
97'
Žlutou kartu za přidržení protivníka dostal Issama Mpeko z Demokratické republiky Kongo.
96'
Střet Caloina s M'Pokuem byl rozhodčím vyhodnocen jako nedovolený ze strany druhého jmenovaného, Madagaskar bude rozehrávat z hloubi vlastní půle.
95'
Bokadi doslova skočil pod nohy Abelovi a pískal se jeho faul. Madagaskar však s rozehráním nikam nepospíchá a tak to půjde do plně rozestavěné obrany.
94'
Z následné standardní situace už nebezpečná akce nevznikla, už je tu zase postupný útok hráčů v zeleném.
93'
Na druhé straně pálil z velké dálky Muzinga, jeho ránu tečoval Caloin a rázem z toho byl nebezpečný pokus, padající pod Adrienovo břevno. Brankář Madagaskaru jen tak tak vyrazil na roh.
92'
Carolus Andriamatsinoro poslal k pokutovému území táhlý centr, obrana DR Konga si však s touto celkem pomalou příhrou zvládla poradit a následovala rázná hlavička.
91'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Britt Assombalonga, přichází Paul-José M'Poku.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Máme za sebou i druhý poločas tohoto osmifinálového utkání a o vítězi není stále rozhodnuto. DR Kongo předvádělo po pauze sympatický výkon, mělo šance, jenže bez využití navíc přišel šok, když v 77. minutě skóroval hlavou Faneva Imà Andriatsima. Už to vypadalo, že se z postupu bude radovat Madagaskar, když v 90. minutě srovnal po rohovém kopu Chancel Mbemba a zařídil tak minimálně třicetiminutový nášup v podobě prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Carolus Andriamatsinoro se odhodlal k přímé střele, míč ovšem poslal vysoko nad břevno.
90+1'
DR Kongo si teď musí dávat velký pozor, neboť je tu přímý kop z celkem nebezpečné vzdálenosti.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Kongo právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, máme zase vyrovnáno! DR Kongo rozehrálo rohový kop, na centr si vyskočil CHANCEL MBEMBA a prudkou hlavičkou dokázal překonat o zákrok se snažícího Adriena. Je to 2:2 a přiblížilo se nám prodloužení.
89'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Lalaïna Nomenjanahary, přichází Dimitry Caloin.
88'
Madagaskar chystá své dnes druhé střídání, ze hry půjde Lalaïna Nomenjanahary
87'
Do pokutového území Madagaskaru se probil Bolasie, přepadl přes Fontaineho nohu, pokutový kop se ale nepískal.
86'
Ze střední vzdálenosti vypálil Amada, jeho nízký pokus prolétl těsně vedle Matampiho branky.
85'
Muzinga přehnal svůj důraz při pokusu o zisk míče, fauloval u toho Andrianarimananu. Madagaskar jde pozvolna vpřed.
84'
Na centr z pravého křídla si naskakoval Yannick Bolasie, bylo to na něj ale až moc vysoké a míč líznutím poslal zcela mimo, skoro až k rohovému praporku.
83'
Vysoký míč do pokutového území hráči Madagaskaru nekompromisně odkopli. Alespoň na chvíli se tak ubránili náporu soupeře.
82'
Adrien se chystá k odkopu od vlastní branky, samozřejmě s tím za současného stavu vůbec nepospíchá.
81'
Hráči z Konga reklamovali hru rukou v pokutovém území, sudí však byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře. Neměl ani možnost kontroly u videa, VAR bude na tomto turnaji až od čtvrtfinále.
80'
Přímý kop Madagaskaru pouze prolétl prostorem a skončil vedle pravé tyče Matampiho branky.
78'
Autor branky si ale při oslavě ublížil, zřejmě mu spoluhráči bolestivě přilehli ruku a probíhá tak ošetření prstů.
77'
Madagaskar právě vstřelil branku!
Ledová sprcha pro DR Kongo. Po velice aktivních minutách přišla protiakce, centr z pravé strany, který ve vzduchu trochu zaplaval, nicméně se po něm FANEVA IMÀ ANDRIATSIMA zvládl natáhnout a rybičkou hlavičkovat na branku. Matampi si na jeho zakončení sáhl, míč ale vyrazit nedokázal – 2:1.
76'
Vysoký centr mířil na zadní tyč, po souboji o míč se však Madagaskar zvládl ubránit.
75'
DR Kongo zůstává na útočné polovině, následovat bude přímý kop z levého křídla.
73'
Assombalongaova střela z ostrého úhlu skončila na boční síti branky Magagaskaru, Bakambu pak ještě reklamoval přistrčení a tím pádem penaltu. Neuspěl, soupeř už jde do protiútoku.
72'
Tentokrát měl možnost centrovat hned dvakrát, jenže ani jeden z jeho pokusů nebyl pro Matampiho nebezpečný.
71'
Mbemba před Andriatsimou uklízel míč na rohový kop, ten rozehraje Carolus Andriamatsinoro.
70'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Chadrac Akolo, přichází Yannick Bolasie.
68'
DR Kongo se teď snaží o dlouhé nakopávané míče. Jeden takový letěl až k brankové čáře, kde však v souboji fauloval Britt Assombalonga.
67'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Youssouf Mulumbu, přichází Merveille Bokadi.
65'
Andriamatsinorovi ale centr vůbec nevyšel, nemělo to výšku a prakticky ihned přišel obranný odkop.
64'
Rohový kop pro Madagaskar, u levého praporku jej vybojoval Jérôme Mombris.
63'
Pokus o narážečku do pokutového území DR Kongo byl sice dobrou myšlenkou, provedení už však pokulhávalo.
61'
Nevyšlo to ani Maghomovi z přímého kopu. Jeho střela prolétla vysoko nad břevnem Adrienovy branky.
59'
Šance na gól i na straně DR Kongo. Přihrávku mezi obránce dostal Bakambu, byl před gólmanem, střela mu však vůbec nevyšla, slabý pokus pokryl vyběhnutý Adrien.
59'
Hráči DR Konga teď překombinovali svou akci po pravém křídle, Assombalonga se ocitl v ofsajdu.
58'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Rayan Raveloson, přichází Arohasina Andrianarimanana.
56'
Madagaskar se probouzí a snaží se o tlak. Další centr musel odvracet jeden z obránců hlavičkou na svého gólmana.
55'
Oj, Madagaskar se málem dostal do vedení! Zleva se do střelecké pozice dostal Mombris, jeho střelu po zemi Motampi pouze vyrazil před sebe a k dorážce se tak dostal Andriamatsinoro. Ten však zblízka mířil vedle branky!
53'
Rozehrál i roh, po jeho centru se ale prakticky ihned pískalo porušení pravidel uvnitř pokutového území. Madagaskar rozehrává od Adrienovy branky.
53'
Roh pro DR Kongo, vybojoval jej Meschak Elia, který je od svého příchodu na trávník velmi aktivní.
52'
Bakambuova přihrávka pod sebe teď skončila bez úspěchu, našel totiž pouze vracející se protihráče.
51'
Další akce DR Kongo, zprava se k centru probil Bakambu, Adrien ale na jeho přihrávku zareagoval okamžitým zákrokem.
49'
Celá jeho rozehra ale vedla k rohovému kopu, od praporku nacentroval Elia, našel volného Mbembu, jenže ten hlavičkoval vysoko nad.
48'
Matampi se chystá k odkopu od své branky, zatím s tím ale nijak nepospíchá
46'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Wilfried Moke, přichází Meschak Elia.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Máme za sebou první poločas tohoto osmifinálového utkání a do kabin se jde za nerozhodného stavu. Úvod do duelu měl lepší Madagaskar, ten nejprve předvedl několik náznaků akcí, aby pak v deváté minutě udeřil parádní bombou do horního růžku Ibrahim Amada. Kdo ale čekal, že obdržená branka DR Kongo srazí, tak se mýlil, neboť už ve 21. minutě vylo srovnáno. Na centr z levé strany si naběhl Cédric Bakambu a hlavou nedal Adrienovi šanci zasáhnout. Od té doby byla DR Kongo aktivnější směrem kupředu, nicméně na další branku už nedošlo. Stav je tedy 1:1 a o drama do druhého poločasu je zaděláno.
45+2'
45+2'
Snadno odvrácený centr do pokutového území a to už bude zřejmě vůbec poslední akce prvního poločasu.
45+1'
Tak ještě jeden přímý kop pro Madagaskar po faulu na Amadu a žlutou kartu obdržel Youssouf Mulumbu.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Nepovedený centr před Adriena, Madagaskar už míří do postupné protiakce.
44'
Na trávníku teď klečí Mulumbu, který v souboji s Amadou utržil úder do obličeje, rozhodčí mu však už naznačuje, aby vstával.
42'
Adrien musel rychle po míči, už se po něm totiž natahoval Bakambu. Gólman Madagaskaru v tomto souboji uspěl a ihned rozehrál.
40'
Na trávníku se na chvíli ocitl AMada z Madagaskaru, už je ale zase na nohou a bude pokračovat. To samé platí i o Ravelosonovi.
39'
DR Kongo podniklo takovou nenápadnou akci po levém křídle, na několik přihrávek se dostalo až k centru, Muzinga ovšem zamířil přesně do rukavic gólmana Adriena.
37'
Rohový kop DR Konga nevyšel podle představ, nízká přihrávka skončila hned u prvního bránícího hráče a je tu protiakce.
35'
Velká malá domů na Matampiho, ten si v poklidu čeká na nabízející se spoluhráče. Může si to dovolit, ofenzíva Madagaskaru teď vůbec nenapadá.
34'
Po vyrovnávajícím gólu se aktivita přenesla trvaleji na kopačky hráčů z Konga, soupeř se v těchto chvílích pouze brání.
32'
Ovšem pouze na chvíli, neboť další centr propadl na pravou stranu k Mbembovi, ten si zpracoval a vyslal prudkou ránu. Z úhlu však mířil nad branku.
32'
Krátký centr nedolétl ani k první tyči, obrana Madagaskaru pro tuto chvíli odvrátila.
31'
Roh pro DR Kongo, k rohovému praporku se pomaličku přesunul Maghoma.
30'
Na levé straně si hledal prostor Andriamatsinoro, v rozhodujícím okamžiku mu však míč odskočil od kopačky a Mpeko si pak už poradil.
28'
Neuspěl ani na druhé straně Assombalonga, míč má ve svém držení gólman Adrien a v poklidu se chystá k dlouhému výkopu.
26'
Další přímý kop pro Madagaskar, nyní z levé strany. O centr se snažil Andriamatsinoro, nízký pas mu však obrana DR Kongo hravě odkopla.
25'
Nakonec nemusel dělat vůbec nic, neboť Amada se zdí překopl i jeho branku.
24'
Matampi si staví do zdi čtyři hráče a bude čekat, odkud přilétne prudká střela.
23'
Nyní už je v útoku zase Madagaskar, po nedovoleném zákroku Mombrise bude tento tým rozehrávat přímý kop.
21'
A z protiútoku je srovnáno! DR Kongo podniklo akci levým křídlem, přesný centr předvedl Mulumbu, na jeho pas si naskočil CÉDRIC BAKAMBU a umístěným trknutím hlavou poslal míč mimo Adrienův dosah – 1:1.
20'
Nepřesný centr z pravé strany před Matampiho, DR Kongo se bez problému ubránilo.
19'
Andriamatsinorovi utekl míč do zámezí, běžecký souboj proti Mpekovi se tak nekonal. Vhazují hráči DR Kongo.
17'
Sledujeme teď takovou trochu okopávanou uprostřed hřiště, ani jeden z týmů není schopen se dostat blíže k brance.
15'
Faul na půlce na Andriatsimu, provinil se Mbemba. Přímý kop pro Madagaskar, hráči to pojali pozvolnou rozehrou.
14'
Trochu odvážná rozehrávka na vlastní polovině, ale jak vidno, hráči Madagaskaru si věří.
12'
Madagaskar předvedl další útočný výpad, tentokrát levou stranou, ke střele to však nevedlo.
10'
Demokratická republika Kongo tak má hned o čem přemýšlet a rozhodně musí začít pracovat i směrem kupředu.
9'
No a dokonce je tu vedoucí gól a to opravdu výstavní! Po kombinaci u pravého koutu pokutového území odskočil Nomenjanaharymu míč přímo k nohám IBRAHIMA AMADY, ten se s tím nepáral a křížnou bombou vymetl horní roh Matampiho branky – 1:0.
8'
Madagaskar je v úvodních minutách jasně aktivnější a neustále se tlačí do útoku.
7'
Přímý kop rozehrál Adriamatsinoro, skávavý míč se dostal až k brance, kde měl Matampi problém jej zkrotit. O dorážku se ještě pokoušel Andriatsima, ale ani on neuspěl. Je z toho odkop od branky DR Kongo.
6'
No a právě Akolo se teď dopustil nedovoleného zákroku na Nomenjanaharyho a Madagaskar si dá přímý kop z levého křídla.
5'
Po přímém kopu a odražení hlavou se ke střele dostal Akolo, jenže jeho pokus šel vysoko nad a navíc se také pískalo proti DR Kongo.
4'
DR Kongo se ještě nedostala souvisleji k míči, na levé straně se teď průnik nepovedl Mbembovi.
3'
Teď si Madagaskar dal rohový kop, standardní situaci rozehrál Nomenjanahary, ale ani po jeho akci nedošlo k ohrožení Matampiho branky.
2'
Zleva to zkusil Andriatsima z Madagaskaru, dokonce se dostal k centru přes Mokeho, vysoký míč ale pouze prolétl pokutovým územím.
1'

Madagaskar: Adrien – Métanire, Mombris, Razakanantenaina, Fontaine – A. Abel – Amada, Nomenjanahary, Raveloson – Andriatsima, Andriamatsinoro.
Náhradníci: Randrianasolo, Dabo – Baggio, Rambeloson, Rakotoharimalala, Voavy, Morel, Caloin, Gros, Randrianarisoa, Andrianarimanana, Ilaimaharitra.

Demokratická republika Kongo: Matampi – Mpeko, Muzinga, Tisserand, Mbemba – Akolo, Maghoma, Moke, Mulumbu – Assombalonga, Bakambu.
Náhradníci: P. Mandanda, Mossi – Elia, Bolasie, M'Poku, Ungenda, Luyindama Nekadio, Masuaku, Mputu, Shabani, Bokadi.

Rozhodčí: Noureddine El Jaafari – Lahcen Azgaou, Mustapha Akerkad (všichni MOR).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Alexandria Stadium začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Demokratická republika Kongo

Tato země je celkem pravidelným účastníkem finálového turnaje, letos je to devatenáctá účast z 32 možných a dvakrát se již radovala z celkového triumfu. Letos zřejmě na nejvyšší příčky nepomýšlí, alespoň ne teď. Prvním krokem bude nutnost napravit nepříliš povedené výkony ze základní skupiny, neboť po dvou porážkách zachraňoval tým postup až v posledním utkání proti Zimbabwe, kdy po dvou gólech Bakamba a jedné Bolingiho s Assombalongou vyhrál 4:0 a postoupil ze třetího místa.

Odehrané zápasy

Demokratická republika Kongo – Uganda 0:2
Egypt – Demokratická republika Kongo 2:0
Zimbabwe – Demokratická republika Kongo 0:4
Madagaskar

Hráči Madagaskaru se do vyřazovacích bojů dostali přes výhru ve skupině B, když za sebou nechali Nigérii, Guineu a Burundi. Ve skupině si tým připsal dvě výhry a jednu remízu – ztráta bodů přišla po remíze 2:2 s Guineou. Na vůbec první účast na finálovém turnaji to není špatný výsledek a Madagaskar se zajisté pokusí udělat další krok a postoupit tak mezi nejlepší osmičku.

Guinea – Madagaskar 2:2
Madagaskar – Burundi 1:0
Madagaskar – Nigérie 2:0
Dobrý nedělní podvečer u Afrického poháru národů. Společně budeme sledovat osmifinálové utkání mezi Madagaskarem a Demokratickou republikou Kongo.