Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Mali : Pobřeží slonoviny - 8. července 2019   18:00

Mali
Mali
0:1
(0:0)
Pobřeží slonoviny
76' Zaha
Mali
D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – Haidara (64. Adama Traoré II), L. Coulibaly (81. K. Coulibaly), Samassékou – Djenepo, Diaby (C) (55. Adama Traoré I), Marega.
Kéïta, Mounkoro – K. Coulibaly, Doucouré, Doumbia, Haidara, S. Koïta, Kouyaté, Sacko, Adama Traoré I, Adama Traoré II.
Gbohouo – Bagayoko, Coulibaly, Kanon, I. Traoré – Gbamin, Serey Dié (C) – Kessié, Pépé (69. Cornet), Zaha – Kodjia (86. Bony).

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 25:28.
Pobřeží slonoviny postupuje na africkém šampionátu do čtvrtfinále! V duelu proti Mali rozhodla jediná branka Wilfrieda Zahy!

První pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Jedinou slibnější možnost měl Abdoulay Diaby, ke kterému propadl míč po rozehrávce rohového kopu. Těsně před kapitánem Mali předvedl obrovskou chybu brankář Sylvian Gbohouo, kterému propadl míč mezi rukama. Diaby však už nedokázal usměrnit míč do prázdné sítě.

Po změně stran se tempo přece jen mírně zvýšilo. Moussa Djenepo byl v nadějné pozici, ale místo střely zvolil mizernou přihrávku. Následně mohl otevřít skóre na druhé straně Jonathan Kodjia, ale ani on se do branky netrefil. Rozhodnout tak musel až čtvrthodinu před koncem druhé půle Wilfried Zaha, který pokračoval v akci po prodlouženém balonu a prostřelil Diarru.
90+4'
90+3'
Sylvain Gbohouo musel ještě zasahovat. Z úhlu prověřil hostujícího gólmana Moussa Marega. Gbohouo ale míč bezpečně vyrazil mimo vápno.
90+2'
Mali mělo k dispozici další roh. Z nebezpečné pozice ale nedokázal míč umístit hlavou do branky Marega. Akce ještě pokračovala a na další roh odvracel nebezpečí Kanon.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Gbohouo je zpět na nohou a ihned rozehrával od své branky. Následně fauloval ve středu pole i Hamari Traoré a odnesl to střídající Maxwel Cornet.
89'
Adama Traoré měl na pravé straně spoustu prostoru, ale přes Kanona se do vápna neprosadil. Mali rozehrávalo další roh, ale tentokrát se provinil faulem Wagué.
88'
Mali rozehrávalo rohový kop. V šestnáctce se sice dostal k hlavičce Kalifa Coulibaly, ale při tom zcela zboural hostujícího gólmana.
87'
Sylvian Gbohouo se dokázal lehce sklouznout pro nakopnutý balon. Následně dlouhým pasem hledal bývalého sparťana Wilfrieda Bonyho, který ale míč nezpracoval.
86'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Jonathan Kodjia, přichází Wilfried Bony.
85'
Kessié se po souboji s Maregou sesunul k zemi. Útočník Pobřeží slonoviny se ale rychle zvedl z trávníku a závěr druhého poločasu může pokračovat.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Útočná snaha Mali se sice zvýšila, ale nyní zcela zbytečně fauloval Samassékou.
82'
Po rozehrávce rohového kopu se tlačil k hlavičce Adama Traoré, ale jeho pokus mezi tři tyče nezamířil. Od své branky bude pokračovat Gbohouo.
81'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Kalifa Coulibaly.
80'
Cornet udržel míč ještě na útočné polovině hřiště. S Kessiém si ale už příliš nerozuměl a nepřesná přihrávka skončila jen daleko za postranní lajnou.
79'
Pobřeží slonoviny pomýšlí na druhou branku. Zaha tentokrát pálil zpoza šestnáctky, ale našel jen dobře postaveného obránce před sebou.
78'
Mali najednou spěchá s rozehrávkou. Marega přihrával pod sebe na nabíhajícího Traorého, ale ten už byl pokrytý bránícím Kanonem.
76'
Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
Pobřeží slonoviny se přece jen dostává do vedení. Dlouhý centr prodloužil lehce hlavou Kodjia přesně do pohybu WILFRIEDU ZAHOVI, který dokázal prostřelit Diarru umístěnou ránou.
75'
Mamadou Bagayoko vhazoval míč zpoza postranní lajny. Následně se ale neprodral do pokutového území osamocený Franck Kessié.
74'
Kanon se nebál napadajících soupeřů a ve vápně si ještě sklepl míč hrudníkem do pohybu. Až následně odkopával před Maregou do bezpečí.
73'
Adama Traoré centroval do vápna, Gbohouo šel po míči a také ho dokázal vyboxovat mimo šestnáctku. Mali ale ještě zůstalo na útočné polovině trávníku.
72'
Ismaël Traoré mířil za balonem, ale jako první u něj byl Diarra. Brankář Mali poté rozehrával až na útočné území, kde ale fauloval Adama Traoré.
70'
Pobřeží slonoviny je v posledních minutách o něco aktivnější. Střídající Maxwel Cornet centroval z volného přímého kopu do vápna, kde se však nikdo v bílém k hlavičce neprosadil.
69'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Maxwel Cornet.
68'
Jonathan Kodjia mohl poslat Pobřeží slonoviny do vedení! Po parádní průnikové přihrávce se hnal zcela sám na Diarru, ale trefil pouze postranní síť.
67'
Postupem času tempo hry ještě více opadá. Gbamin měl míč pod kontrolou ve středu pole, ale jeho přihrávka šla hodně daleko od nabíhajícího Kessiého.
66'
Mamadou Bagayoko nebyl daleko od druhé žluté karty v krátkém čase. Krajní obránce u postranní čáry poslal nebezpečně k zemi Maregu.
65'
Z nadějné pozice před vápnem nebezpečně vypálil Djenepo, ale branku trestuhodně minul. Gbohouo opět zasahovat nemusel.
64'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Adama Traoré II.
63'
Bagayoko šel až příliš agresivně za balonem, při tom zboural dotírajícího Haidaru a byl potrestán žlutou kartou.
62'
S Haidarou spolupracoval na pravé straně Traoré, následně se nabízel do kombinace i Coulibaly, ale přihrávka na něj byla sražena.
60'
Ani hodina hry gól nepřinesla. Po změně stran se tempo o něco zvýšilo, ale ani jeden z týmů se nemůže dostat do slibné příležitosti.
59'
Už už to vypadalo, že by se Wilfried Zaha mohl dostat do šance. Po parádní přihrávce Pépého mířil Zaha do šestnáctky, ale než si přebral míč do pohybu, tak u něj byl Fofana.
58'
Také Pobřeží slonoviny se dostalo do útoku. Kessié kouzlil s míčem na pravé straně, ale na hranici vápna postaveného Zahu nedokázal najít.
57'
Střídající Adama Traoré posunul míč směrem na Maregu, ten na nic nečekal a rychle z druhého doteku pálit směrem na branku soupeře. Míč ale prolétl jen nad břevnem.
56'
Djigui Diarra si musel hlídat vysoký balon u svého břevna. Prudký pas však skončil jen nad domácího brankou. Pobřeží slonoviny ještě bude zahrávat roh.
55'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Adama Traoré I.
54'
Obrovská šance. Moussa Djenepo mohl pálit z nebezpečné pozice, ale ještě chtěl přihrávat a do balonu téměř neudeřil. Následně už se k němu stáhl Kanon.
53'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do tlaku. Dié sice přihrával středem na Pépého, ale útočník z francouzského Lille byl okamžitě obrán o hrací předmět.
52'
Také druhý poločas pokračuje v nastaveném trendu. Hamari Traoré zůstal po kontaktu s Bagayokem na trávníku a musel být ošetřován.
51'
Haidara nyní pouze odevzdal míč soupeři. Gbamin zkoušel ihned po zisku najít Zahu, kterého ale strážil pozorný Wagué.
49'
Hamari Traoré přihrával rozběhnutému Haidarovi, následně mířil do útoku Diaby, ale ve snaze získal míč povalil na zem bránícího Kanona.
48'
Gbohouo rozehrával od své branky. Ve střední části trávníku se ujal balonu Coulibaly, ale dlouho v kombinaci nevydržel. Diaby následně z úhlu centroval mimo hrací plochu.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu fotbalisté z Mali. Samassékou přihrával podél postranní lajny k Maregovi, který se ale ve vápně neprosadil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Fotbalisté z Pobřeží slonoviny kontrolují balon těsně před koncem první půle. Dié spolupracoval s Gbaminem, který ale už nepřihrával přesně na svého kapitána.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu Haidara. Marega dostal slibnou přihrávku proti noze, ale ve velké rychlosti nedokázal zamířit přesně na branku.
43'
S Kagayokem si narazil Kessié, dále vyl v kombinaci i Kodjia, ale ani jeden ze zmiňované trojice se nedostala ke střele zpoza vápna.
41'
Před pauzou jsou o něco aktivnější hráči z Pobřeží slonoviny. Gbaminova přihrávka našla Pépého, ale útočník z francouzského Lille neuspěl proti přesile.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ani jeden z týmů si nevypracoval souvislejší tlak. Mali mělo sice příležitost, ale po chybě brankáře se Diaby neprosadil.
39'
Po souboji s Diarrou musel být ošetřován na hrací ploše Wilfried Kanon. Hostující stoper se ale rychle postavil na nohy a hra může pokračovat.
37'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Lassana Coulibaly. Po střetu s Gbaminem trefil soupeře do kolena.
36'
S Bagayokem postupoval po pravém kraji i Kessié. Kodjia si říkal o přihrávku do vápna, ale do centr se postavil Wagué a míč zblokoval do autu.
35'
K rozehrávce standardní situace se postavil Moussa Marega. Zkušený útočník pálil přes zpět, ale jen do prostoru, kde se pohyboval Gbohouo.
34'
Individuální akci vedl Moussa Marega až těsně před vápno. Poté se mu do cesty postavil Bagayoko a fauloval rozběhnutého soupeře.
33'
Wilfried Kanon vyvážel míč ze své poloviny, píchnul si balon kolem Coulibalyho a ten ho musel faulovat. Další nákop do vápna si ale pohlídal Diarra.
32'
Zahovi utekl míč na pravé straně až za postranní lajnu. Po vhazování se ujal balonu Youssouf Koné, ale jeho pokus o vysunutí Maregy nebyl úspěšný.
31'
O rozehrávku ze středového kruhu se postaral Diadie Samassékou. Mali se udrželo u míče na útočné polovině, ale přes zhuštěný prostor před vápnem nepřešlo.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Nyní mířil s míčem do vápna rozběhnutý Jonathan Kodjia, ale ještě před šestnáctkou ho skvěle zastavil Fofana.
28'
Amadou Haidara se sice skácel na pravé straně k zemi, ale faul pískán nebyl. Hosté tak mohli posunout míč ke Kessiému, ani ten si ale se zpracování nepotykal.
27'
Wilfried Zaha byl přidržen Haidarou. Pobřeží slonoviny postupovalo po faulu rychle do útoku, ale Pépého přihrávka skončila jen u Koného.
26'
Djenepa zradilo v klíčovou chvíli zpracování. Útočník Mali by už postupoval sám na brankáře, ale míč mu odskočil od kopačky zcela mimo hru.
25'
Bagayoka se rozběhl podél pravé postranní lajny, už byl i za Waguém, následně však zkazil lehký centr po trávníku. Fofana snadno sebral míč pro sebe.
24'
Už už to vypadalo, že se Kessiému podaří získat míč, ale Wagué byl v silovém souboji úspěšnější. Gbamin byl následně proti Coulibalymu úspěšnější.
23'
Sylvian Gbohouo musel zasahovat po volném přímém kopu. Balon se nebezpečně snášel pod břevno, ale Gbohouo posunul míč na rohový kop.
21'
Wonlo Coulibaly dlouhým nákopem našel pouze Haidaru. Následně se Mali vydalo do protiútoku, ale vše zastavil nedovoleným zákrokem Zaha.
20'
Úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Mali je v posledních chvílích více u balonu, ale kromě zaváhání Gbohouoa si šanci nevytvořilo.
19'
Sylvain Gbohouo vyrobil po rohovém kopu obrovskou chybu. Balon mu propadl mezi rukama ke zcela volnému Diabymu, ale ten nedokázal rychle zareagovat a z blízkosti umístil pokus z voleje nad.
18'
Vynikající práci nyní odvedl na levé straně Molla Wagué. Po kličkách poslal k zemi Bagayoka, ale přihrávka zpět skončila jen u obránce.
17'
Bagayoko přišlápl u postranní lajny Samassékoua a hlavní rozhodčí odpískal faul. Mali velmi rychle rozehrávalo, ale obrana soupeře se stačila zatáhnout.
16'
Coulibaly získal míč uprostřed trávníku, poté oslovil na levém kraji Maregu, kterému ale balon odskočil od kopačky až k vyběhnutému brankáři.
14'
Moussa Djenepo se připomněl na trávníku. Po kličce více k ose trávníku se odhodlal ke střele, ale branku neohrozil. Balon pouze prosvištěl kolem tyče.
13'
Moussa Marega byl opět v akci. Po náběhu do pokutového území ještě přihrával pod sebe na Diabyho, který však nedokázal přes Kanona zakončit. Následně ještě dostal Diaby naloženo od brankáře Gbohouoa.
12'
Marega nebyl daleko od zakončení. V šestnáctce si připravoval míč ke střele, ale při snaze vypálit si pomohl v souboji s Coulibalym faulem.
11'
Zápas zatím postrádá větší tempo. Zahovi se podařilo zpracovat míč hrudí pro Pépého, ten se ale ve střední části trávníku nezorientoval nejrychleji a o míč přišel.
10'
Také Sylvain Gbohouo měl co dělat. Průniková přihrávka za obranu šla na neobsazeného Djenepoa, u balonu byl ale o něco dříve gólman Slonů.
9'
Právě Wilfried Zaha si poté navedl míč na pravačku, už se chystal ke střele, ale napálil jen obránce před sebou. Následoval odpískaný ofsajd Gbamina.
8'
Pobřeží slonoviny je o něco více u balonu v úvodních minutách. Pépého kombinace se Zahou však postrádala potřebnou přesnost.
7'
Ani jeden z týmů se nemůže v úvodu zápasu prosadit do většího tlaku. Kessié spěchal za nakopnutým míčem na pravé straně, ale nebyl přesný při zpracování.
6'
O prudkou ránu ze střední vzdálenosti se postaral Youssouf Koné, ale jeho pokus se po odrazu od trávníku dostal jen do náruče hostujícího brankáře.
5'
Haidara byl v náběhu na pravém kraji. Následně našel před pokutovým územím Maregu, kterého stáhl k zemi bránící Kanon.
4'
Přes Traorého putoval míč podél postranní lajny k Zahovi. Dále se ale Pobřeží slonoviny neprokombinovalo. Sié nebyl u míče ve středu pole včas.
3'
Také Mali se dostalo poprvé v zápase na útočnou polovinu. Maregova pobídka na rozběhnutého Diabyho skončila jen odpískaným faulem kapitána Mali.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté z Pobřeží slonoviny. Gbamin zkoušel rychle vysunout Pépého, který ale ve vápně nezasáhl míč.
1'

Mali: D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – Haidara, K. Coulibaly, Samassékou – Djenepo, Diaby, Marega.
Náhradníci: Kéïta, Mounkoro – L. Coulibaly, Doucouré, Doumbia, Haidara, S. Koïta, Kouyaté, Sacko, Adama Traoré I, Adama Traoré II.

Pobřeží slonoviny: Gbohouo – Bagayoko, Coulibaly, Kanon, I. Traoré – Gbamin, Serey Dié – Kessié, Pépé, Zaha – Kodjia.
Náhradníci: B. Sangaré, Eliezer – Angban, Assalé, Aurier, Bony, Comara, Cornet, Doumbia, Gradel, I. Sangaré, Seri..

Svěřenci Ibrahima Kamary obsadili v základní skupině D druhou pozici, zaostalo pouze za Marokem, které v pátek překvapivě vypadlo s Beninem. S partou okolo Hakima Ziyecha prohráli fotbalisté Pobřeží slonoviny 0:1, stejným výsledkem si naopak poradili s Jihoafrickou republikou a na závěr přejeli Namibii 4:1. Sloni tak už nyní vylepšili svůj výsledek z posledního Afrického poháru národů, před dvěma lety totiž vypadli už ve skupině. Letos patří k největším favoritům, dočkají se vytoužené medaile?
Mali

Mali prošlo základní skupinou E vcelku suverénně, když ve třech zápasech získalo hned sedm bodů. Na úvod si s chutí zastřílelo proti Mauritánii, kterou porazilo s přehledem 4:1. Následovala remíza poměrem 1:1 v utkání s Tuniskem, na závěr si pak svěřenci trenéra Magassouby poradili s Angolou, o jedinou trefu se postaral Amadou Haidara, záložník německého Lipska. Do vyřazovací fáze afrického mistrovství se Mali probojovalo poprvé od roku 2013, kdy získalo bronzové medaile. Naváží Orli na tento úspěch?
Příjemný pondělní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Africký pohár národů se přehoupl do vyřazovacích bojů, na programu jsou poslední dvě osmifinále. My se v tomto online přenosu budeme věnovat souboji, v němž Mali vyzve Pobřeží slonoviny. Začínáme v 18:00.