aš-Šanáví – Kamál, Hegází, Abdelmonem, Ašraf – Alnaní, as-Súlija (84. Fathí), as-Saíd (57. Sajid) – M. Salah (C), Mohamed (85. Marwán), Marmúš (66. Trézéguet).
Bondo (BOT) – dos Santos (ANG), Emile (SEY)
Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo, Yaoundé
Súdán
Mustafa (46. Ešrejn) – Alfadní, Hasan, Karšúm, Mohamedajn – ar-Rašíd (46. Abbás), Chedr – Mahdžúb, Hasún (46. Hamed), Raouf (70. Omer) – Abdelrahmán (C).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:7.
Je dobojováno. Do druhé půle sice Súdán vstoupil aktivněji, s postupem času ale snaha o srovnání klesala. Egypt si v poklidu hlídal svůj těsný náskok, v obraně pracoval na výbornou a tak hráče nemuselo moc trápit, že nedokázali proměnit své příležitosti. No a když Súdán nedokázal vyrovnat ani z přímého kopu v 80. minutě, branky jsme se ve druhém poločasu nedočkali a Egypt tak vyhrál 1:0. Tento výsledek mu stačil na druhé místo ve skupině D a přímý postup. Súdán skončil třetí a s jedním bodem už nemá šanci na postup.
90+3'
90+2'
U vápna upadl po souboji Mohamed Salah, sudí ale stál poblíž a ihned ukazoval, že se má pokračovat ve hře.
90+1'
Krátký nápor u branky Súdánu, Salah, ani Trézéguet se však ke střele nedostali.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Neuspěl ani Salah s pokusem přihrát na Trézégueta. Súdán u míče a míří do protiakce.
88'
Rychlý brejk Egypta po pravé straně, Ešrejn zasahovat ale nemusel, vše za něj udělala obrana.
87'
Oproti tomu Súdán se snaží alespoň o srovnání a vybojování jednoho bodu.
86'
Je tu závěr zápasu, Egypt si hlídá těsný náskok, dopředu se nijak zvlášť nehrnou.
85'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Marwán.
84'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Amrú as-Súlija, přichází Hamdí Fathí.
84'
Hodně nepovedený přímý kop Súdánu, Mohamedajn poslal míč vysoko nad branku.
83'
Žlutá karta na straně Egypta, za skluz na Omera ji dostal Omar Kamál.
82'
Egyptský brankář byl už zase připraven do hry a poradil si i s centrem od rohového praporku.
81'
Sám si u toho ale lehce ublížil a probíhá rychlé ošetření.
80'
Přímý kop pro Súdán, střelu z levé strany vyslal Abdelrahmán, aš-Šanáví míč neudržel a k dorážce se dostal Karšúm. Jeho pokus už gólman vyrazil na roh.
79'
Alfadní centroval z pravé strany, Trézéguet jeho pas srazil na autové vhazování.
78'
Rohový kop Súdánu, rychlá rozehra k ohrožení branky nevedla, centr byl snadno odvrácen.
76'
Chvíli jsme nehráli, neboť ošetření potřeboval Walieldin Chedr. Už s týmovým lékařem odkulhal mimo hrací plochu a zápas může pokračovat.
75'
Salah cítil na pravé straně Kamála, jenže tem byl o něco pomalejší a do souboje o míč musel skluzem. Nepovedlo se mu tak branku výrazněji ohrozit.
74'
Abdelrahmán si nabíhal na přihrávku středem, jenže to na něj bylo až moc prudké a míč skončil u gólmana aš-Šanávího.
73'
Po akčnějších minutách tu máme zase útlum.
71'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, první odvrátila obrana, ten druhý vyřešil gólman Ešrejn.
70'
Střídání v týmu Súdán: ze hřiště odchází Abdel Raouf, přichází Šaríf Omer.
70'
Přímý kop pro Egypt. Hráči to pojali jako signál, Sajid po zemi našel nabíhajícího Salaha, jeho rána byla sražena. Následovat bude roh.
69'
Salah vzápětí upadl v pokutovém území, ale ani tohle na penaltu nebylo.
68'
Salah hledal patičkou Mustafu Mohameda, jeho pokus byl ale zablokován.
66'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Trézéguet.
65'
Málem to bylo 2:0! Po akci levou stranou přišlo přesunutí hry k vápnu a střela Amrú as-Súliji těsně nad branku!
64'
Obrana Súdánu stojí na hranici vápna a pouze čeká, co soupeř vymyslí.
62'
Egypt nemá teď kam pospíchat a tak sledujeme celkem pomalou rozehrávku.
60'
Salah předvedl své individuální kvality, když se kličkami zbavil dvou obránců a vystřelil po zemi. Ešrejn ránu po zemi zvládl vyrazit.
58'
Ohrožení Ešrejnovy branky z toho ale nevzniklo a už se zase hraje u středu hrací plochy.
57'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Abdalláh as-Saíd, přichází Ahmed Sajid.
56'
A zase faul. Karšúm kolíky kopačky trefil holeň Umara Marmúše a Egypt bude rozehrávat přímý kop z nebezpečné pozice!
54'
Trochu se nám na trávníku přitvrzuje, rozhodčí teď má docela dost práce.
52'
Před rozehráním rohu hráči Súdánu chvíli protestovali a výsledkem byla žlutá karta pro Dhijá Mahdžúba.
52'
Už se zase hrálo na opačné straně a ke střele se dostal as-Súlija. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
50'
Karšúm se probíjel středem a byla z toho i střela. Brankář aš-Šanáví musel poprvé vážněji zakročit.
48'
Súdán vstoupil do druhé půle rozhodně aktivněji, zatím to ale na střelu není, pouze sledujeme platonický tlak.
46'
Střídání v týmu Súdán: ze hřiště odchází Mohamed ar-Rašíd, přichází Džumá Abbás.
46'
Střídání v týmu Súdán: ze hřiště odchází Muhamed Hasún, přichází Jásín Hamed.
46'
Střídání v týmu Súdán: ze hřiště odchází Mohamed Mustafa, přichází Alí Abú Ešrejn.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme sledovali výraznou převahu egyptského celku. Hned od úvodních minut se hrálo u branky Mohameda Mustafy, dlouho jsme však sledovali pouze náznaky střel, zblokované pokusy a nepřesné centry. Vše se změnilo po odehrané půlhodině, kdy nejprve nebezpečně hlavičkoval Mustafa Mohamed a po dalším rohu se pak hlavou trefil Mohamed Abdelmonem. Súdánci toho mnoho nepředvedli, aš-Šanáví byl prakticky bez práce a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+1'
Umar Marmúš vypomohl egyptské obraně a u rohového praporku se dokonale vykombinoval do volného prostoru.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
43'
Tuto standardku Súdán zvládl na výbornou, míč se hned ocitl u středového kruhu.
42'
Mezi obránci se proháčkoval Abdalláh as-Saíd a ihned vystřelil. Mířil na zadní tyč, Mustafa ji vyrazil na roh!
41'
Tempo zápasu teď trochu pokleslo, sledujeme pouze série přihrávek daleko od branek.
40'
Ani tento centr nevypadal zle, na prudký pas si naskakoval Mustafa Mohamed, jeho hlavička však skončila vysoko nad brankou.
38'
První žlutá karta utkání. Dostal ji súdánský Alsádiq Hasan za ostrý zákrok na Marmúše.
37'
Daná branka nyní znamená, že by měli egyptští fotbalisté jistotu postupu do vyřazovacích bojů.
35'
Egypt právě vstřelil branku!
Tento centr už končí gólem! Míč se zakroutil přesně na střed, do ideální pozice se dostal MOHAMED ABDELMONEM a prudkou hlavičkou mezi gólmana a jednoho z obránců otevřel skóre – 1:0!
34'
Při zákroku si ale ublížil nárazem o tyč a nyní probíhá jeho už trochu delší ošetřování.
33'
No a po něm přišla největší šance utkání! Na centr si nejvýše naskočil Mustafa Mohamed, hlavičku tlačil k tyči, nicméně gólman Súdánu se natáhl a zvládl míč vyrazit na další roh!
32'
Rychlý průnik egyptských hráčů, zprava se snažil odcentrovat Salah, obrana Súdánu jeho pas srazila na roh.
31'
Nepřesný pas Amrú as-Súliji na Omara Kamála, akce Egypta skončila prakticky hned v zárodku.
30'
Přímý kop pro Súdán, celá akce vyvrcholila nepřesnou střelou Mázína Mohamedajna.
28'
Salah u rozhodčího reklamoval, že byl v pokutovém území přistrčen, pokračuje se však bez přerušení hry.
27'
I tento centr Súdán odvrátil, chvíli se hrálo na půlce, už je ale zase vše u gólmana Mustafy.
26'
Salahův nízký centr na první tyč byl súdánskou obranou odvrácen, bude ale následovat repete.
25'
Salah přihrávkou přes hlavu našel volného Kamála a ten z levé strany vytasil prudkou střelu. Obrana Súdánu ji zvládla srazit a je tu další roh.
23'
Porušení pravidel ze strany Egypta, soupeři se tak mohou po delší době podívat na útočnou polovinu.
21'
Další přihrávka na pravou stranu na Salaha, ani teď mu to ale neklaplo. Po průniku do vápna byl lehce přistrčen a míč skončil mimo hrací plochu.
20'
Alnaní skvěle vybídl dlouhou přihrávkou Salaha, ten ale na pravé straně neprošel přes duo obránců a po kličkách o míč přišel.
18'
Podařilo se to až teď, jenže pokus o přihrávku mezi obránce skončila u gólmana aš-Šanávího.
17'
Začíná z toho být fotbal na jednu branku, Súdán se teď nemůže vůbec dostat za půlku.
15'
Rozhodně lépe vypadala střela Ašrafa z levé strany. Tu gólman Mustafa pouze vyrazil před sebe a šanci dorážet dostal Mustafa Mohamed. Při své snaze se ale dopustil útočného faulu.
14'
Už se zase hraje a Mustafa Mohamed se hned zapojoval do útočné akce. Byl ovšem zablokován.
12'
V pokutovém území Súdánu leží Mustafa Mohamed, ten se hlavou střetl s Hasanem a vypadá hodně otřeseně. Je tu jeho ošetřování.
10'
Stále sledujeme výraznou územní převahu egyptské reprezentace, je to ovšem bez střeleckého vyjádření.
9'
Mohamedajn dle úsudku rozhodčího fauloval Abdelmonema, je tu tak standardní situace z hloubi pole pro Egypt.
8'
První rohový kop zápasu, centr letěl na hranici malého vápna, tak však zaúřadovala obrana Súdánu a byla z toho poklidná hlavička.
7'
Aldelrahmán se hnal za volným míčem, ale jako první u něj byl jeden z obránců Egypta a ten rázně odkopl.
6'
Egyptští fotbalisté se dle očekávání tlačí čím dál více před branku soupeře, zatím je to ale pouze o náznacích akcí. Nebezpečí Mustafovi ještě nehrozilo.
5'
Egypt rozehrál přímý kop, Salaha centrem našel Mustafu Mohameda, jeho následná hlavička ale skončila kousek vedle branky Súdánu.
4'
První nedovolený zákrok zápasu, na trávníku se proti své vůli ocitl Umar Marmúš.
3'
No a vše vyvrcholilo střelou špičkou kopačky od Hasúna, i tohle však letělo nad břevno.
3'
Stejný hráč se pokoušel vysunout Salaha, tuto přihrávku ale súdánská obrana vystihla a už je tu protiútok.
2'
O malou chvíli později vystřelil z hranice šestnáctky Mustafa Mohamed, jeho rána ale letěla nad břevno.
1'
Egypťané se hned natlačili k pokutovému území, nicméně kombinace mezi Salahem a Marmúšem nebyla přesná.
1'

Egypt: aš-Šanáví – Kamál, Hegází, Abdelmonem, Ašraf – Alnaní, as-Súlija, as-Saíd – M. Salah (C), Mohamed, Marmúš.
Náhradníci: Gabaski, Gád – Ášůr, Alá, Trézéguet, Lášín, Fathí, Marwán, Sajid, Dáwud, Šeríf.
Trenér: Carlos Queiroz

Súdán: Mustafa – Alfadní, Hasan, Karšúm, Mohamedajn – ar-Rašíd, Chedr – Mahdžúb, Hasún, Raouf – Abdelrahmán (C).
Náhradníci: Adam, Ešrejn – Hamed, Ahmed, Amin, Bašír, Núh, Zakarjá, Muhamed, Abbás, Ismáíl, Omer.
Trenér: Burhan Tia

Rozhodčí: Bondo (BOT) – dos Santos (ANG), Emile (SEY).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Joshua Bondo z Botswany, kterému budou na pomezí asistovat Jerson dos Santos z Angoly a James Emile ze Seychel.
Súdán

I soupeř má o co hrát. Je teď sice na posledním místě s pouhým jediným bodem, ale výhra by Súdán rázem vystřelila nad Egypt a pokud byl Nigérie dle očekávání porazila Guineu-Bissau, bylo by z toho druhé místo a přímý postup! Dnes ale nebudou súdánští fotbalisté v roli favorita a budou muset podat rozhodně lepší výkony, než v zremizovaném utkání 0:0 s Guineou-Bissau a prohře 1:3 s Nigérií. Ve dvou zápasech nedal Súdán gól ze hry, jedinou trefu zaznamenal Walieldin Chedr z pokutového kopu.
Egypt

Egyptští fotbalisté mají po dvou odehraných zápasech tři body za jednu výhru a jednu porážku a jsou zatím na druhém, postup zajišťujícím místu. Do turnaje vstoupili porážkou 0:1 s Nigérií, když tento duel rozhodl Iheanacho a do druhého duelu vstupovali s nutností vyhrát. To se jim povedlo 1:0 porazili Guineu-Bissau a hrdinou se stal Mohamed Salah. Egypt tak ještě nemá nic jistého a v případě porážky mu tak nemusí stačit ani třetí místo. O motivaci tak má tento tým rozhodně postaráno.
Dobrý večer u Afrického poháru národů. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi Egyptem a Súdánem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.