Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Komory : Gabon - 10. ledna 2022   20:00

Komory
Komory
0:1
(0:1)
Gabon
Gabon
17' Boupendza
Komory
Ali Ahamada – K. Abdallah (46. Mattoir), Zahary, M'Dahoma (77. Abdou) – Mohamed (46. Bachirou), Abdullah (76. Mogni), M. Youssouf (68. Moussa), Bakari – M. M'Changama – Youssouf, Ben Nabouhane.
Gabon
Amonome – J. Obiang, Écuélé Manga, Palun, Obissa – Biyogo Poko, Kanga – Bouanga, Boupendza (79. Sambissa), Ameka (59. Martinsson Ngouali) – Allevinah (67. Eneme-Ella).

Další utkání čeká oba týmy v pátek. Komory změří síly s Marokem, zatímco Gabon se střetne s Ghanou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:21.
Je konec! Gabon zvládl vstup do Afrického poháru národů a poráží Komory těsně 1:0. Rozhodující moment utkání přišel v 17. minutě, kdy se z ostrého úhlu trefil pod břevno Aaron Boupendza. Komory poté zlepšily svou hru, ale nedostávaly se do zakončení. Gabon mohl v 72. minutě přidat pojistku, jenže Bouangu vychytal brankář Ahamada. Komory v závěru zahrávaly několik standardních situací, ale Amonomemu už čisté konto neuteklo.
90+5'
90+4'
Po předchozím přímém kopu zůstává na trávníku ležet Lloyd Palun, který schytal zásah míčem do hlavy. U hráče Gabonu jsou zdravotníci, ale Palun podle všeho opustí hrací plochu po svých.
90+3'
Komory v samotném závěru nastavení zahrávaly přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Mohamed M'Changama, který zvolil postoj jako Ronaldo, ale zakončil jen do zdi.
90+2'
Gabon se už v nastavení dostal do zajímavé pozice. Kanga z přímého kopu dloubl míč do pokutového území, ale Bouanga v tísni nakonec úplně promáchl míč.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Denis Bouanga získal na polovině hřiště volný míč a hnal se s ním vpřed. Fotbalisté v bílých dresech nasbírají další cenné sekundy k dobru.
89'
Jean-Noël Amonome si dal pozor na centr z pravé strany a udržel míč na druhý pokus v rukavicích. Komory teď může mrzet, že nikdo z ofenzivních hráčů se nedostal k dorážce.
88'
Sám na branku se sice hnal gabonský Eneme-Ella, ale jeho akci zastavil asistent rozhodčího. Fotbalista Gabonu byl v ofsajdu snad o tři metry.
87'
Jean-Noël Amonome nakopl míč na polovinu soupeře, kde se do hry nechtěně zapojil také hlavní arbitr. Sudí hru přerušil a nařídil míč rozhodčího. Gabonu se daří kouskovat závěr duelu.
86'
Lloyd Palun faulem na polovině soupeře zbytečně zastavil akci Gabonu. Komory bleskově rozehrály. Prakticky všichni hráči v zeleném už se tlačí vpřed.
85'
Faiz Mattoir vhazoval na levé straně, ale jeho pobídku si zadáci Gabonu dobře pohlídali. Hosté získali míč a opět mohou uklidnit hru.
84'
Ulrick Eneme-Ella se sice dostal do pokutového území, ale rozhodčí ještě před jeho zakončením odpískal útočný faul. Fotbalista Gabonu se sice diví, ale verdikt se měnit nebude.
83'
Lloyd Palun si dal pozor na další rychle padající nákop a hlavou odehrál míč do bezpečí. Gabon si své vedení hlídá bez větších problémů.
82'
Kanga chyboval v rozehrávce a nabídl míč Ben Nabouhanemu. Hráč v zeleném dresu chtěl zakončením napodobit Patrika Schicka, ale přestřelil branku.
81'
Komory kombinují na polovině Gabonu, ale hráči v zeleném zatím hrají s míčem daleko od pokutového území soupeře. Hráči Gabonu se navíc skvěle posouvají.
80'
Ulrick Eneme-Ella se sice dostal do pokutového území, jenže jeho akci zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
79'
Střídání v týmu Gabon: ze hřiště odchází Aaron Boupendza, přichází David Sambissa.
78'
Lloyd Palun vhazoval v blízkosti velkého vápna. K jeho pobídce se dostal Johann Obiang, ale jeho centr prolétl velkým vápnem bez teče.
77'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Kassim M'Dahoma, přichází Jimmy Abdou.
76'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Raffidine Abdullah, přichází Ahmed Mogni.
75'
Domácí zahrávali znovu roh z levé strany. Nízký centr tentokrát přiletěl k přední tyči, odkud jej do bezpečí odehrál obránce Sidney Obissa.
74'
Komory zahrávaly rohový kop. Centr od rohového praporku se stáčel přímo do branky a brankář Gabonu jej raději přizvedl na další roh.
73'
Kassim M'Dahoma se po levé straně dostal na polovinu Gabonu, kde se otočil kolem soupeře a rozehrál na střed. Obrana Gabonu se stačila srovnat.
72'
Hosté mohli potvrdit svůj triumf! Denis Bouanga se parádním průnikem dostal až na hranici velkého vápna, ale Ali Ahamada reflexivně zasáhl!
71'
El Fardou Ben Nabouhane se tlačil do pokutového území, ale Bruno Écuélé Manga se mu riskantním skluzem položil pod nohy a zachránil Gabon.
70'
Jean-Noël Amonome si dal pozor na nabezpečnou přihrávku z kopačky Bichiroua. Brankář Gabonu s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
69'
Raffidine Abdullah si naběhl na hranici velkého vápna, ale obránce Bruno Écuélé Manga na něm visel jako klíště a nenechal soupeře zakončit.
68'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Mohamed Youssouf, přichází Djoumoi Moussa.
67'
Střídání v týmu Gabon: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Ulrick Eneme-Ella.
66'
André Biyogo Poko se hnal mezi obránce, nicméně stopeři v zelených dresech hrají blízko u sebe a nenechávají Gabonu moc prostoru.
65'
Jean-Noël Amonome vyrazil ven z branky a chtěl chytit vysoký centr z levé strany. Útočník El Fardou Ben Nabouhane do něj tvrdě naběhl a fauloval.
64'
Mohamed M'Changama se v pokutovém území dostal k přetaženému centru, ale jeho projektil vnitřním nártem skončil vysoko nad břevnem.
63'
Žlutou kartu dostává André Biyogo Poko (Gabon).
62'
Kanga si zatím dnešní duel užívá na sto procent. Vzrůstem malý záložník opět překvapil napadajícího soupeře efektní patičkou.
61'
Gabon zahrával rohový kop Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale skákající Palun si v hlavičkovém souboji pomohl faulem.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a zatím sledujeme dramatickou podívanou. Gabon si stále drží těsné vedení z prvního poločasu.
59'
Střídání v týmu Gabon: ze hřiště odchází Louis Ameka, přichází Serge-Junior Martinsson Ngouali.
58'
Jean-Noël Amonome chtěl pomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop byl ale příliš dlouhý a skončil za zády domácích obránců.
57'
Benjaloud Youssouf dohnal prudkou přihrávku k rohovému praporku, dobře se otočil a odcentroval. Jeho pobídka ale nenašla nikoho v zeleném.
56'
Aaron Boupendza se dostal do zakončení v pokutovém území, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
55'
Guélor Kanga vlétl do souboje na levé straně a doslova zboural jednoho ze soupeřů. Bývalý hráč pražské Sparty dnes bojuje jako lev.
54'
Johann Obiang na levé straně rozehrával přímý kop, jenže jeho vysoký centr směřoval přímo do rukavic připraveného gólmana.
53'
Younn Zahary se na pravé straně obětavým skluzem vrhl pod nohy rozběhnutého soupeře, před kterým odehrál míč do zámezí.
52'
Sidney Obissa si parádní patičkou na hranici velkého vápna poradil s napadajícím soupeřem. Jeho rozehrávka ale mířila k soupeři.
51'
Johann Obiang se na pravé straně dostal k volnému míči a odcentroval. Jeho pobídka skončila na bloku obránce. Oba týmy hrají velmi obětavě.
50'
Younn Zahary diriguje rozehrávku Komor na polovině hřiště. Hráčům v zelených dresech ale schází větší pohybová aktivita.
49'
Mohamed M'Changama se tentokrát zbavil Obianga a narýsoval přihrávku do pokutového území. K jeho pobídce se nikdo v zeleném přes důrazné zadáky Gabonu nedostal.
48'
Mohamed M'Changama se prosmýkl kolem obránce a dokázal odcentrovat do šestnáctky. Jeho vysoká pobídka ale skončila v rukavicích brankáře.
47'
Jean-Noël Amonome se dostal na hranici velkého vápna, odkud míč poslal na pravou stranu. Gabon vstoupil do druhé půle aktivně a snaží se hrát ofenzivně.
46'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Kassim Abdallah, přichází Faiz Mattoir.
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Iyad Mohamed, přichází Fouad Bachirou.
46'
45+2'
45+2'
Johann Obiang si skvěle splnil své defenzivní povinnosti a zastavil přihrávku směřující za obranu Gabonu. Hráči v bílém v první půli brání výborně.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Žlutou kartu dostává Kassim Abdallah (Komory).
45'
Mohamed Youssouf na pravé straně sklepl míč hlavou za obranu Gabonu, ale hvězdný El Fardou Ben Nabouhane se k volnému míči nedostal.
44'
Tak tohle jsem ještě neviděl! Brankář Amonome vyrazil na hranici velkého vápna, kde chtěl chytit centr z pravé strany, ale na poslední chvíli zazmatkoval a předvedl ukázkový volejbalový bagr!
43'
Saïd Bakari svým náběhem strhl hned dva obránce Gabonu, čímž uvolnil prostor pro M´Dahomu. Krajní obránce Komor ale nenašel centrem nikoho v zeleném.
42'
Younn Zahary poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Kassim M'Dahoma, jenže jeho přihrávka za obranu neoslovila hráče v zeleném dresu.
41'
Jean-Noël Amonome už je zpátky ve hře. Gólman Gabonu tentokrát zvolil nákop na levou stranu, jenže míč poslal až do autu. Amonome podle všeho bude schopen pokračovat.
40'
Hra je přerušena! Obrovské problémy má brankář Gabonu Jean-Noël Amonome, který zůstává ležet ve vápně a bude potřebovat ošetření.
39'
Komory jsou v závěru prvního poločasu velmi aktivní, jenže další akce skončila zdviženým praporkem asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Abdullah.
38'
Aaron Boupendza fauloval na polovině hrací plochy, nicméně rozhodčí ani v tomto případě nevytasil žlutou kartu.
37'
Younn Zahary našel osamoceného Abdullaha, který se s míčem dobře otočil a rozehrál na levou stranu. Sudí ještě předtím viděl nedovolený zákrok.
36'
Gabon se znovu pokusil zaútočit výpadem po levé straně. Akce vedoucího celku však skončila nepřesnou přihrávkou na Poka.
35'
Kassim Abdallah díky aktivnímu napadání vybojoval míč v blízkosti velkého vápna, ale ani jemu se centr před svatyni Gabonu vůbec nepovedl.
34'
Younn Zahary na hranici velkého vápna získal míč a posunul jej do šestnáctky. K jeho zajímavé pobídce se nikdo ze spoluhráčů nedostal.
33'
Saïd Bakari si na levé straně v souboji pomohl loktem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat tak bude Gabon.
32'
Kassim Abdallah se na pravé straně dostal k volnému míči a chtěl odcentrovat do šestnáctky, jenže míč se mu svezl po nártu a skončil v zámezí.
31'
Aaron Boupendza poslal přihrávku do pokutového území, jenže Allevinah se k jeho pobídce nedostal. Komory brání i se štěstím.
30'
Gabonský brankář Amonome vyrazil ven z pokutového území a skluzem pod nohy rozběhnutého Youssoufa takřka napodobil hokejový výpad Dominika Haška.
29'
Raffidine Abdullah fauloval v souboji na polovině Gabonu a může být rád, že za šlapák nedostal žlutou kartu. Sudí zatím zvolil mírný metr.
28'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Gabonu zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
27'
Brankář Ali Ahamada skvěle přečetl hru, vystartoval ven z branku a před rozběhnutým Boupendzou odkopl míč na polovinu Gabonu.
26'
Komory měly k dispozici přímého kopu. Jeho rozehrávky se chopil Mohamed Youssouf, jehož projektil levačkou skončil na bloku zdi.
25'
Aktivní Guelor Kanga narýsoval kolmici mezi obránce soupeře, ale Allevinah jeho pobídku nepochopil a rozběhl se opačným směrem.
24'
Komory měly k dispozici přímý kop na polovině Gabonu. Centr z levé strany hrací plochy směřoval na malé vápno, ale Amonome si dokráčel pro míč.
23'
Jim Allevinah se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže ani on neměl úplně povedené zpracování a míč mu od hrudi uskočil k soupeři.
22'
Kassim M'Dahoma na levé straně získal míč, dobře se otočil a snažil se naít rozběhnutého spoluhráče. Mohamed Youssouf však dostal přihrávku na paty.
21'
Kanga se dostal k odraženému míči, navedl si jej na pravačku a zakončil. Jeho skákavý projektil prolétl kolem pravé tyče.
20'
André Biyogo Poko se dostal k přihrávce na hranici velkého vápna, ale ihned u něj hlídkoval důrazný Younn Zahary, který hráče Gabonu nenechal vypálit.
19'
Sidney Obissa nakopl míč na levou stranu hrací plochy, kde však neměl nikoho ze spoluhráčů. Gabon po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivitě.
17'
Gabon právě vstřelil branku!
Gabon se dostává do vedení! Mírný favorit dnešního souboje udeřil po rychlém brejku. Skvělou práci odvedl Louis Ameka, který nejprve ustál souboj a vymyslel přihrávku do vápna, odkud AARON BOUPENDZA z ostrého úhlu vymetl horní roh branky!
16'
Jean-Noël Amonome si dal pozor na průnikovou přihrávku mezi obránce a dokráčel si pro míč. Brankář Gabonu poté rozehrál na pravou stranu.
15'
Raffidine Abdullah se na pravé straně dostal k volnému míči, jehož centr směřoval u přední tyče. Také gólman Gabonu zatím působí jistě.
14'
Ali Ahamada si dal pozor na nákop za obranu domácího celku, vyrazil na značku pokutového kopu a schoval míč do rukavic. Gabon se zatím ne a ne dostat do zakončení.
13'
Ali Ahamada dlouho otálel s odkopem od vlastní branky. Jeho nákop následně propadl až ke stoperům Gabonu, kteří uklidňují rozehrávku.
12'
Do zajímavého protiútoku se řítil po pravé straně Bouanga, jenže si v rychlosti předkopl míč daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
11'
Benjaloud Youssouf se na pravé straně zbavil prvního soupeře a pokusil se odcentrovat. Jeho pobídku srazil obránce Gabonu na úvodní rohový kop.
10'
Younn Zahary si dal pozor na další rodící se protiútok Gabonu, vystoupil na polovinu hřiště a rozehrál na pravou stranu. Sledujeme bojovný úvod utkání.
9'
Kassim Abdallah si dal pozor na přihrávku za obranu a pokryl náběh rychlonohého Bouangy. Krajní obránce Komor si pomohl malou domů.
8'
Od úvodních minut se hraje velmi tvrdé utkání. Na polovině hrací plochy byl tentokrát faulován hostující Poko. Sudí zatím žlutou kartu nevytáhl.
7'
Brankář Amonome potáhl míč na polovinu hřiště a nakopl jej na pravou stranu. Jeho pobídku však nikdo v bílém dresu nedostihl.
6'
Sidney Obissa vystoupil na polovinu soupeře, kde šlapákem trefil Zaharyho. Sudí jeho prohřešek viděl a odpískal rozehrávku ve prospěch Komor.
5'
Lloyd Palun poslal průnikovou přihrávku do vápna, kam si naběhl Kanga, ale první obránce v zeleném dresu jej od míče odstavil tělem.
4'
Stopeři Gabonu kombinují s míčem na vlastní polovině. Hráči v bílém jsou nyní mnohem aktivnější a postupně se tlačí do ofenzivy.
2'
Brankář Ahamada poslal nákop na polovinu soupeře, jenže v hlavičkovém souboji jeden z komorských hráčů fauloval.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Komory se ihned vydaly do útoku, ale nákop propadl do autu.
1'

Komory: Ali Ahamada – K. Abdallah, Zahary, M'Dahoma – Mohamed, Abdullah, M. Youssouf, Bakari – M. M'Changama – Youssouf, Ben Nabouhane.
Náhradníci: Ben Boina – Abdou, Aboubakari, Alhadhur, Bachirou, Bourhane, Moussa, Mattoir, Y. M'Changama, Mogni, Ali Mohamed.

Gabon: Amonome – J. Obiang, Écuélé Manga, Palun, Obissa – Biyogo Poko, Kanga – Bouanga, Boupendza, Ameka – Allevinah.
Náhradníci: Mfa Mezui, Noubi, Nzé – Assoumou, Biteghé, Eneme-Ella, Martinsson Ngouali, Moucketou-Moussounda, Nguema, Ndzengue, Oyono, Sambissa..
Komory

Komory vstupují do turnaje v pozici největšího outsidera skupiny C. V kvalifikaci o postup na tento šampionát však přehrály Keňu i Togo a ve skupině skončily na druhé pozici za rozjetým Egyptem. Loňský rok ale Komory zakončily třemi přípravnými duely, ve kterých přehrály Seychely, Burundi i Sierra Leone. Největší hvězdou je El Fardou z Crvene Zvezdy Bělehrad.
Gabon

Gabon čeká ve skupině s dnešním soupeřem, Marokem a Ghanou těžká práce. V kvalifikaci o postup na světový šampionát Gabon skončil druhý za Egyptem a dál se nepodívá. Ze druhého místa postoupil právě na tento šampionát. Před jeho startem sehrál dva přípravné utkání. S Burkina Faso prohrál 0:3 a proti Mauritánii uhrál remízu 1:1. Největší hvězdou Gabonu je nepochybně střelec Aubameyang, který byl ale před startem turnaje pozitivně testován na koronavirus.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Afrického poháru národů. Společně se podíváme na duel, ve kterém Komory vyzvou Gabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.