Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Rov. Guinea : Pobřeží slonoviny - 12. ledna 2022   20:00

Rov. Guinea
Rov. Guinea
0:1
(0:1)
Pobřeží slonoviny
6' Gradel
Rov. Guinea
Sapunga – Akapo, Obiang, Coco, Ndong – Buyla, Machín, Ganet, Salvador (87. Siafá) – E. Nsue, Dorian Jr. (66. Nlavo).
Mba – Akapo, Anvene, Asu, Balboa, Meseguer, Nlavo, L. E. Nsue, Siafá.
B. Sangaré – Maïga, Deli, E. Bailly, Konan – Seri, Kessié (72. Serey Dié), I. Sangaré – Cornet (72. Zaha), Haller (83. Kouamé), Gradel (72. Pépé).

Je konec! Pobřeží slonoviny nakonec poráží Rovníkovou Guineu 1:0. Favorit se dostal do vedení hned v úvodu, kdy se prosadil Max Gradel. Poté ale tempo hry výrazně opadlo a sledovali jsme spíše boj o každý metr hrací plochy. Po změně stran měla velkou šanci i Rovníková Guinea, ale Dorian nechal vyniknout brankáře. V nastavení pak mohl triumf favorita potvrdit Zaha, ale těsně minul zadní tyč.
90+3'
90+2'
Wilfried Zaha si v nastavení parádním průnikem našel prostor pro zakončení ve velkém vápna, ale přízemní ránu poslal vedle zadní tyče!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Sudí viděl vysokou nohu Wilfrieda Zahy, kterou hráč Pobřeží slonoviny zasáhl statického soupeře. Rovníková Guinea bude rozehrávat.
88'
Zaha dostal přihrávku na levou stranu, ale nepokračoval v postupu do pokutového území. Pobřeží slonoviny raději kombinuje v zadních řadách.
87'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Iban Salvador, přichází Óscar Siafá.
86'
Wifried Zaha je po svém příchodu na trávník hodně aktivní. Hvězda Pobřeží slonoviny střílela zpoza velkého vápna, ale přízemní střelou branku minula.
85'
Simon Deli uspěl v souboji na polovině hřiště a vybojoval rozehrávku pro Pobřeží slonoviny. Velký favorit se ale směrem dopředu trápí.
84'
Basilio Ndong si dal pozor na rozběhnutého Zahu, před kterého se natlačil tělem a znemožnil soupeři zakončení.
83'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Christian Kouamé.
82'
Po zajímavém protiútoku Pobřeží slonoviny zakončoval z hranice velkého vápna levačkou střídající Pepé, ale míč napálil vysoko nad břevno.
81'
Saúl Coco zastavil přihrávku na rozběhnutého Hallera a dobře si míč zpracovatl. Rovníková Guinea ale musí dávat pozor na zadní vrátka.
80'
Habib Maïga se z pravé strany pokusil odcentrovat do pokutového území, ale jeho pobídku schoval brankář Manuel Sapunga do rukavic.
79'
Zaha na polovině hřiště vybojoval míč, sklepl jej pod sebe, ale tam už neměl spoluhráče v bílém. Rovníková Guinea nabídnutou možnost na brejk nevyužila.
78'
Habib Maïga si v předchozím souboji přivodil nějaké menší zranění a drží se za tříslo. Podle všeho ale dnešní duel bude schopen dohrát.
77'
Emilio Nsue fauloval na polovině Pobřeží slonoviny a nabídl soupeři další možnost k našetření cenných sekund. Favorit s rozehrávkou nespěchá.
76'
Zaha dostal moře prostoru na pravé straně, ale zbytečně zkoušel střelu z velké dálky. Na pravé straně měl úplně volného Pepého.
75'
Wilfried Zaha kouzlil s míčem na levé straně velkého vápna, nicméně následný centr se mu vůbec nepovedl a prolétl velkým vápnem bez teče.
74'
Simon Deli na hranici velkého vápna přečetl přihrávku na rozběhnutého soupeře a jednoduše míč odkopl mimo nebezpečné území.
73'
Pobřeží slonoviny předchozím střídáním ještě posílilo svou ofenzivu. Podle všeho se favorit dnešního souboje bude chtít spoléhat na brejky.
72'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Serey Dié.
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Wilfried Zaha.
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Max Gradel, přichází Nicolas Pépé.
71'
José Machín zkusil své štěstí z úctyhodných třiceti metrů. Jeho rána před brankářem ještě skočila, ale nakonec zapadla mimo tři tyče.
70'
Max Gradel neuspěl v hlavičkovém souboji a pomohl si faulem. Ani jeden z týmů se prakticky nedostává do velkých šancí.
69'
Obiang diriguje rozehrávku svého mužstva na polovině hřiště. Jeho nákop směřoval za obranu soupeře, ale Nsue se nerozběhl včas.
68'
Žlutou kartu dostává Luis Nlavo (Rovníková Guinea).
67'
Luis Nlavo se zpoza velkého vápna položil do odraženého míče, jenže rána se mu vůbec nepovedla a míč prolétl nad břevnem.
66'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Dorian Jr., přichází Luis Nlavo.
65'
Habib Maïga vhazoval na pravé straně, ale nedostal se k míči. Soupeř jej čistým zákrokem odstavil od míče.
64'
Dorian Jr. se hnal sám na brankáře soupeře, kterého zkoušel obstřelit technickým pokusem, ale Sangaré skvěle zasáhl!
63'
Basilio Ndong táhl akci svého mužstva po levé straně, ale jeho průniková přihrávka za obranu skončila v autu.
62'
Ghislain Konan vhazoval na levé straně. K jeho pobídce se dostal Pablo Ganet z Rovníkové Guinei a jednoduše míč odkopl na rohový kop.
61'
Simon Deli potáhl míč až na polovinu hřiště, jenže nepřesnou přihrávkou na Seriho míč odevzdal soupeři v červeném dresu.
60'
Je za námi hodina hry a nadále pokračuje urputná bitva. Rovníková Guinea se snaží tlačit do útoku, ale její kombinace brzdí nepřesnosti.
59'
Haller si ve vzdušném souboji s obráncem pomohl zatažením za dres a zmařil ofenzivní snahu Pobřeží slonoviny. I po změně stran pokračuje obrovská bitva.
58'
Cornet se stáhl na vlastní polovinu, kde v souboji s napadajícím soupeřem odehrál míč do bezpečí. Jeho odkop ale skončil opět u hráčů v červeném.
57'
Basilio Ndong dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže při snaze o zpracování míče si podkopl vlastní nohu. I takové úsměvné momenty se dějí na nejvyšší úrovni.
56'
Fotbalisté v červeném se usadili na polovině soupeře. Centrovaný míč směřoval na značku pokutového kopu, ale ve vzduchu kraloval Deli.
54'
Seri tentokrát střílel z velké dálky, ale jeho dělovka skončila nad břevnem. Pobřeží slonoviny ale začíná znovu tlačit.
53'
Jean Michaël Seri podpořil akci Pobřeží slonoviny sprintem po pravé straně a odcentroval před branku. Jeho pobídka skončila na bloku obránce.
52'
Dorian Hanza se v pokutovém území levačkou opřel do odraženého míče, jenže rána placírkou mu vůbec nesedla a jeho pokus prolétl kolem zadní tyče.
51'
Cornet se hnal za kolmicí na hranici velkého vápna, ale brankář Rovníkové Guinei vyrazil ven ze své svatyně a míč odkopl do bezpečí.
50'
Emilio Nsue se dostal k nákopu na pravou stranu, nicméně jeho pobídka skončila na značce pokutového kopu. Obrana Pobřeží slonoviny zasáhla.
49'
Esteban Obiang se dral za přihrávkou na hranici velkého vápna, nicméně jeho projektil pravačkou skončil na bloku prvního soupeře.
48'
Simon Deli se vydal na výlet na polovinu soupeře. Bývalý stoper pražské Slavie rozehrál na levou stranu, kde nenašel spoluhráče v bílém.
46'
Rovníková Guinea obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hráči v červeném se ihned vydali do útoku, ale do zakončení se nedostali.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce bylo aktivnější Pobřeží slonoviny. Favorit se dostal do vedení hned v úvodu, kdy se prosadil Max Gradel. Poté ale tempo hry výrazně opadlo a sledovali jsme spíše boj o každý metr hrací plochy. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Eric Bailly zůstává po souboji se soupeřem ležet ve vlastním pokutovém území, ale sudí zatím hru nepřerušeje. Hráči Rovníkové Guinei navíc pokračují v kombinaci.
44'
Basilio Ndong se dral do pokutového území z levé strany, ale Maiga se mu položil pod nohy a čistým skluzem získal vhazování pro Pobřeží slonoviny.
43'
Habib Maïga chtěl podle všeho centrovat do vápna, ale vůbec se mu to nepovedlo. Jeho pobídka skončila vysoko nad brankou.
42'
Badra Ali Sangaré nakopl míč na polovinu hřiště, kde byl v souboji faulován Haller. Pobřeží slonoviny tak může kombinovat i nadále.
41'
Celou situaci ještě zkoumal VAR! Míč se skutečně dotkl ruky Simona Deliho, ale penalta se kopat nebude.
40'
Hráči Rovníkové Guinei reklamovali hru rukou jednoho ze soupeřů, jenže rozhodčí dává jasným gestem najevo, že penaltu pískat nebude.
39'
Badra Ali Sangaré zatím nemá moc práce, ale v brance působí jistým dojmem. Brankář Pobřeží slonoviny si poradil s dalším dalekonosným pokusem.
38'
José Machín se rychlou kličkou na hranici velkého vápna zbavil obránce, nicméně jeho centr si brankář Sangaré pohlídal a míč vyboxoval.
37'
Haller se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, nicméně obránce v červeném dresu se tělem dostal před něj a nenechal jej projít do vápna.
36'
Aktivní Cornet si došel pro další přihrávku na hranici velkého vápna, ale důrazná obránce v červeném dresu jej znovu odstavil od míče.
35'
Autor úvodní branky Max Gradel se v pokutovém území probil k centru z levé strany, ale z voleje nestačil zacílit mezi tři tyče a jeho rána branku minula.
34'
Cornet se znovu dostal do pokutového území, ale jeho rána levačkou skončila na bloku prvního obránce v červeném dresu.
33'
Právě Sangaré táhl další akci svého mužstva, ale po souboji se soupeřem si míč ukopl až do autu. Rovníková Guinea bude vhazovat.
32'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Sangaré (Pobřeží slonoviny).
31'
Dorian Jr. se na pravé straně krásně zbavil soupeře, nicméně jeho následný centr směřoval jen do míst, kde číhal obránce v bílém dresu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme opatrné utkání. Pobřeží slonoviny se hned v úvodu ujalo vedení, ale od té doby se nikam nežene.
29'
Jean Michaël Seri si pokryl míč na polovině soupeře, ale podle rozhodčího si v souboji pomohl loktem. Rozehrávat budou hráči v červeném.
28'
Pablo Ganet zahrával ojedinělý rohový kop Rovníkové Guiney. K odraženému míči se následně dostal Carlos Akapo, ale z voleje branku netrefil.
27'
Max Gradel trefil soupeře ostrým šlapákem a dopustil se nedovoleného zákroku. Rozhodčí jeho faul viděl a ihned odpískal přímý kop.
26'
Ghislain Konan se protáhl na levou stranu, odkud centroval levačkou, ale jeho přízemní pobídku schoval Manuel Sapunga do rukavic.
25'
Favorizované Pobřeží slonoviny svého soupeře prakticky nepouští do ofenzivy. Hráči v bílém obléhají velké vápno soupeře takovým házenkářským způsobem.
24'
Cornet se z levého křídla parádně prosmýkl do pokutového území, jenže centr levou nohou se mu moc nepovedl a skončil v rukavicích brankáře.
23'
Ibrahim Sangaré vlétl do souboje s brankářem Sapungou, kterého poslal k zemi. Brankář Rovníkové Guiney zůstává ležet na trávníku.
22'
Basilio Ndong vhazoval na levé straně, ale nepřesnou přihrávkou našel jen obránce soupeře. Pokračuje boj o každý metr hrací plochy.
21'
Iban Salvador nakopl míč z pravé strany na hranici velkého vápna, nicméně k jeho pobídce se hráči v bílém dresu přes důrazné zadáky nedostali.
20'
Simon Deli tentokrát musel míč zakopnout do autu. Na trávníku totiž zůstává ležet jeden z jeho spoluhráčů, který se drží za levou nohu.
19'
Simon Deli na hranici velkého vápna uspěl v hlavičkovém souboji s Cocem a sklepl míč na Maigu. Pobřeží slonoviny už se opět tlačí vpřed.
18'
Max Gradel střílel zpoza velkého vápna. Míč se mu svezl po nártu a nabral zajímavou rotaci, jenže prolétl kolem vzdálenější tyčky.
17'
Ghislain Konan se hnal za přihrávkou na levou stranu, ale v klíčovou chvíli jej zradilo zpracování a míč mu utekl do autu. Vhazovat bude soupeř.
16'
Manuel Sapunga se také zapojil do rozehrávky svého mužstva. Brankář Rovníkové Guinei odkopl míč před napadajícím Cornetem do zámezí.
15'
Badra Ali Sangaré si dal pozor na zakončení z velké vzdálenosti a zalepil míč do rukavic. Brankář Pobřeží slonoviny následně rozehrál výhozem na pravou stranu.
14'
Carlos Akapo se hnal za nákopem na pravou stranu, jenže míč si nezpracoval zrovna ideálně a balón mu uskočil do autu.
13'
Esteban Obiang nakopl míč za obranu soupeře, ale gólman Pobřeží slonoviny vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.
12'
Eric Bailly uspěl v dalším hlavičkovém souboji na polovině hřiště a sklepl míč na Kessiého. Středopolař AC Milán byl faulován Sapungou.
11'
Ghislain Konan na polovině hřiště dostal vysokou přihrávku, ale míč si nedokázal dobře zpracovat. Sudí navíc viděl jeho hru rukou.
10'
Cornet si na polovině hřiště naskočil na nákop na levou stranu a hlavou prodloužil míč na polovinu soupeře. Sudí navíc viděl nedovolený zákrok.
9'
Pobřeží slonoviny už znovu kombinuje na polovině soupeře. Fotbalisté favorizovaného celku jsou od úvodu pohyblivější a dostávají se do zakončení.
8'
Rovníková Guinea se dostala do pokutového území, jenže José Machín v hlavičkovém souboji s obráncem trefil míč nečistě a poslal jej do rukavic brankáře.
6'
Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
Pobřeží slonoviny se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! José Machín zbytečně ztratil míč. Hráči v bílém poté zaútočili. K přihrávce na hranici velkého vápna se dostal MAX GRADEL a jeho rána zapadla k tyči!
5'
Gradel se v pokutovém území hnal za přihrávkou z pravé strany, nicméně k zakončení mu scházely snad dva kroky. Obrana soupeře měla i kus štěstí.
4'
Cornet si pohybem řekl o přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně následný střelecký pokus levačkou se mu vůbec nepovedl.
3'
Také Rovníková Guinea se hnala na polovinu soupeře, ale nákop z pravé strany směřoval do rukavic připraveného brankáře.
1'
Fotbalisté Pobřeží slonoviny obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Akce ale skončila nákopem do zámezí.
1'

Rovníková Guinea: Sapunga – Akapo, Obiang, Coco, Ndong – Buyla, Machín, Ganet, Salvador – E. Nsue, Dorian Jr..
Náhradníci: Mba – Akapo, Anvene, Asu, Balboa, Meseguer, Nlavo, L. E. Nsue, Siafá.

Pobřeží slonoviny: B. Sangaré – Maïga, Deli, E. Bailly, Konan – Seri, Kessié, I. Sangaré – Cornet, Haller, Gradel.
Náhradníci: Cissé, Eliezer – Y. Boli, W. Boly, Konaté, Kossounou, Kouamé, Kouassi, Pépé, Serey Dié, Traorè, Zaha..
Rovníková Guinea

Rovníková Guinea vstupuje do dnešního souboje v pozici jasného outsidera. Přitom posledních pět duelů v řadě nepoznala hořkost porážky. Doma dokonce přehrála Tunisko. Přesto si v kvalifikaci nevybojovala postup do Kataru. Pro tuto zemi jde o první africký šampionát, na který se dostala skrz kvalifikaci. Na africkém šampionátu už hrála v letech 2012 a 2015, ale vždy byla pořadatelem. Nejznámnějším hráčem z této země je Pedro Obiang, ale ten stále rehabilituje po srdečních problémech. Zajímavostí je, že Rovníková Guinea je považování za nejgramotnější zemi v Africe. V kádru je navíc početné zastoupení hráčů, kteří působí ve Španělsku. V obraně bude hrát Carlos Akapo z Cádizu, v záloze třeba Ajandro Balboa z Deportiva Alavés a v útoku Ibán z Fuenlabrady.
Pobřeží Slonoviny

Pobřeží Slonoviny tradičně patří mezi jedny z největších favoritů celého šampionátu. Společně s obhájcem titulu z Alžírska je Pobřeží Slonoviny pasováno na favorita na postup ze skupiny z prvních dvou míst. Přesto si v roce 2021 připsalo Pobřeží Slonoviny zklamání, když v kvalifikační skupině o postup do Kataru skončilo až druhé za Kamerunem. O postupu Kamerunu rozhodlo až vzájemné utkání na závěr soutěže. Právě do Kamerunu ale Pobřeží Slonoviny přivezlo silný tým. Nechybí Serge Aurier, Eric Bailly, Franck Kessié, Nicolas Pepé, Sébastien Haller nebo Wilfried Zaha.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Afrického poháru národů mezi Rovníkovou Guineou a Pobřežím Slonoviny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.