Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Sierra Leone : Rov. Guinea - 20. ledna 2022   17:00

Sierra Leone
0:1
(0:1)
Rov. Guinea
Rov. Guinea
38' Ganet
M. N. Kamara – Kakay, Bangura (C), S. Caulker, Wright (75. Kallon) – J. Kamara, A. Dumbuya (46. Turay) – Quee, Kamara, Bundu (53. A. Kamara) – Kamara.
Mohamed Marouf Eid Mansour (EGY)
Limbe Omnisport Stadium, Limbe, Kamerun
Rov. Guinea
Owono – Akapo (C), Obiang, Coco, Ndong – Salvador, Ganet, Machín (64. Buyla), Miranda (88. Belima) – Bikoro (64. Nlavo), Dorian Jr. (75. E. Nsue).

Je za námi velmi napínavé utkání, které nabídlo drama až do samotného konce. Po přesvědčivém výkonu v první půli Rovníková Guinea trochu ubrala na tempu a Sierra Leone si v druhém poločase vytvořila několik dobrých příležitostí. Tu největší měl z penaltového kopu Kei Kamara, ale muž, jenž poslal Sierru Leone na tento turnaj, v klíčový okamžik selhal a nechal se vychytat Owonem. Doufejme, že fanoušci z jeho země budou tentokrát mírní a nebude se opakovat incident z roku 2019, kdy rozzuřená skupina napadla dům kapitána Bangury, který nerozhodl v nastavení proti Libérii, což zapříčinilo nepostup do další fáze kvalifikace na MS.
Jediným střelcem utkání tedy zůstal Pablo Ganet a Rovníková Guinea slaví přímý postup z druhého místa! Osmifinále odehraje opět na tomto stadionu, tedy ve městě Limba. Soupeřem ji bude vítěz skupiny F, což bude jeden z trojice Gambie, Mali nebo Tunisko.
Sierra Leone je mezi týmy z třetích míst lepší pouze než pouze Súdán, a to nestačí. Od postupu ji dělil zisk jednoho bodu navíc.

Toto je pro dnešek vše a děkuji za pozornost!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:10. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 24:12.
90+7'
90+7'
Rovníková Guinea už rozehrála pouze na krátko a nechala rozhodčího ukončit zápas.
90+7'
Žlutou kartu dostává Mohamed Buya Turay (Sierra Leone).
90+7'
Salvador si tedy místo penalty bere na starost přímý kop.
90+6'
Rozhodčí ale těsně před rozběhem Salvadora píská a bere míč zpět před pokutové území. Dostal nejspíš pokyn od videorozhodčího, že to opravdu bylo před vápnem.
90+5'
U míče stojí Iban Salvador.
90+5'
Tak změna. Egyptský sudí se nakonec rozhodl pro penaltu.
90+4'
Salvador ještě prošel kolem Alhajiho Kamary a vynutil si faul u vápna. Rozehrávat už se ale přímý kop nebude. Sudí píská konec!
90+3'
Owono odkopává daleko od své brány do bezpečného území.
90+2'
Další protiútok Rovníkové Guineji dva na jednoho, ale opět to skončilo nepřesnou nahrávkou.
90+2'
Poslední okamžiky zápasu a také poslední šance Sierry Leone na vyrovnání jsou před námi. Rovníková Guinea je ale zatažená na své polovině a brání se jak může.
Teď moc nechybělo Turayovi.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Kwame Quee (Sierra Leone).

Zbytečný zákrok Queeho na Ganeta a Sierra Leone bude dohrávat o deseti.
90'
Salvador obešel soupeře a levou nohou pálil hodně mimo.
88'
Mohamed Kamara musel předvést jeden ze svých pověstných výběhů, jinak by na něj šel sám Nsue!
88'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Josete Miranda, přichází Rubén Belima.
87'
Těsně vedel brány Kamary teď mířil Nlavo! Sierra Leone už hodně otevřela obranu a Rovníková Guinea může chodit do brejků.
85'
Kei Kamara dostal svým gólem Sierru Leone na africký šampionát, ale k postupu ze skupiny teď nepomohl! Jesús Owono vystihl směr jeho střely a dokázal ji vyrazit!
85'
Tak je to jasné. Míč si staví ten nejzkušenejší. Kei Kamara.
84'
Kolem míče je hlouček hráčů obou mužstev. Zatím nevíme, kdo bude exekutorem.
83'
Útočná snaha Sierry Leone pokračovala i po rohovém kopu a Issa Kallon byl v souboji dvou čísel 22 nedovoleně zastaven Ganetem! Je tu penalta pro Sierru Leone!
82'
Velmi dobrý centr Turaye, ale Kei Kamara nedokázal zakončit. Roh pro Sierru Leone.
81'
Další zakončení Rovníkové Guineji. Nlavo pálil vysoko nad.
80'
Dva na jednoho se v náběhu do vápna ocitli Salvador a Nsue, ale první jmenovaný nedokázal skákavý balón nasměřovat na svého spoluhráče.
79'
Pěkný centr za obranu dostal Emiliano Nsue, ale jen těsně nedosáhl, aby ho dokázal zpracovat a byl tváří v tvář Kamarovi v brance Sierry Leone.
78'
Nová hráč na hřišti Nsue byl hned nachytán v ofsajdu a Sierra Leone bere míč. Už by potřebovala vstřelit gól. Čas rychle utíká.
77'
Žlutou kartu dostává Kwame Quee (Sierra Leone).
77'
Hra je teď poměrně rozkouskována střídáními a nedovolenými zákroky. Další přišel od Queeho.
76'
Žlutou kartu dostává Josete Miranda (Rovníková Guinea).
75'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Dorian Jr., přichází Emilio Nsue.
75'
Střídání v týmu Sierra Leone: ze hřiště odchází Kevin Wright, přichází Issa Kallon.
74'
Hanza se po sprintu chytá za zadní stehenní sval a dál už to asi nepůjde.
73'
Ganet pálil přes stínujícího obránce a vyprášil rukavice Kamary. Jednalo se ale o ofsajd.
72'
Salvador zůstává po zákroku Wrighta ležet na zemi. Střet ale nevypadal nijak hrozivě.
71'
Žlutou kartu dostává Steven Caulker (Sierra Leone).
71'
Žlutou kartu dostává Kevin Wright (Sierra Leone).
70'
Josete Miranda vyslal pěknou střelu zpoza vápna, která mířila jen těsně nad Kamarovu bránu! Rodák ze španělského Getafe měl hrozně moc času a prostoru.
69'
Nlavo spáchal útočný zákrok a hráči v zeleném jdou opět útočit.
68'
Sieře Leone zbývá něco přes 20 minut, aby dokázala vyrovnat. Svůj výkon oproti první půli hodně zlepšila, ale k úspěchu to stále nevede.
66'
Špatní zpětná nahrávka Rovníkové Guineji na Owona. Kei Kamara byl u míče jen o něco později než gólman a hodně mu odkop znepříjemnil.
64'
Žlutou kartu dostává za moc pomalé střídání José Machín (Rovníková Guinea).
64'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Federico Bikoro, přichází Luis Nlavo.
64'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází José Machín, přichází Jannick Buyla.
63'
A velká šance i na opačné straně! Salvador našel krásně ve vápně Ganeta a ten ihned směřoval míč před bránu na Hanzu. Dvacetiletý útočník ale zblízka minul bránu.
62'
Jen kousíček chyběl Sieře Leone! Caulker hlavičkoval po standardní situaci na zadní tyč a skákavý míč prohopsal jen těsně vedle tyče, kde u ní ještě nedosáhl na zakončení Kei Kamara!
61'
Žlutou kartu dostává Carlos Akapo (Rovníková Guinea).

Kapitán chytl kolem pasu unikajícího soupeře a karetní trest musel přijít.
59'
Roh Turaye byl přetažený a míč skončil až v autu.
59'
Dobrý míč do vápna Rovníkové Guineji a je tu rohový kop.
57'
V souběžně hraném utkání skupiny E už Alžírsko prohrává s Pobřežím Slonoviny o tři góly. Sierra Leone by tak aktuálně skončila třetí, ale dva body by k postupu nemusely stačit. Aspoň remíza by se hodila a zároveň by na pořadí mužstev v tabulce nic nezměnila. Pobřeží Slonoviny má prakticky jisté první místo.
55'
Chyba Rovníkové Guineji, ale než se hráči v zeleném dostali k vápnu, tak už proti nim byla sestavena celá obrana do své ideální formace. Útočného faulu se po ztrátě míče dopustil John Kamara a balón má znovu vedoucí celek.
54'
Na hřišti nyní máme v dresu Sierry Leone už pět Kamarů.
53'
Střídání v týmu Sierra Leone: ze hřiště odchází Mustapha Bundu, přichází Alhaji Kamara.
53'
Sierra Leone dnes vůbec nedokáže nějak dlouze kombinovat a rychle o balón přichází. Teď se to stalo znovu. Do útoku poté směřoval soupeř, ale Akapo centroval nepřesně.
50'
Bikoro si teď neporozuměl s Akapem a aut vhazuje Sierra Leone.
49'
José Machín mířil z přímého kopu přesně do prostoru, kde se nacházel gólman Mohamed Kamara.
49'
A nyní výhodná pozice pro zahrání standardní situace pro Rovníkovou Guineu. Bundu objal Mirandu přímo před rozhodčím.
48'
Zákrok rukou je odpískán K. Kamarovi.
47'
Rovníková Guinea zahájila druhý poločas tlakem. Soupeř nakonec získal balón a vydal se do rychlého protiútoku, ale ten také rychle skončil.
46'
Střídání v týmu Sierra Leone: ze hřiště odchází Abu Dumbuya, přichází Mohamed Buya Turay.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém byla rozhodně lepší Rovníková Guinea. Zaznamenala deset střeleckých pokusů a z toho čtyři na bránu. Soupeř pálil jen jednou a bránu netrefil. Sierra Leone měla zároveň jen 38% držení míče. Důležité je ale to, že se gólově prosadil Pablo Ganet a Rovníková Guinea má přímý postup na dosah!
45+1'
45+1'
John Kamara a Kei Kamara společně vyskakovali na balón směřující do vápna Rovníkové Guineji, ale ani jednomu se nepovedlo zakončit.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Musa Kamara opět fauloval a nemohl pokračovat v útočné akci. Tentokrát to od něj schytal Obiang.
43'
Rovníková Guinea dohrává poslední minuty poločasu na polovině soupeře. Bikoro ale u rohového praporku přišel o balón.
41'
Kei Kamara byl před vápnem obrán o míč kapitánem vedoucího celku, Carlosem Akapem. Akapo působí jako většina spoluhráčů ve Španělsku. Hájí barvy Cádizu.
40'
Před Sierrou Leone je nyní velký kus práce. Nyní budou muset hráči v zeleném ukazovat také své útočné dovednosti.
38'
Rovníková Guinea právě vstřelila branku!

PABLO GANET si skvěle naběhl pro nahrávku a tvrdou střelou s hranice pokutového území překonává Kamaru – 0:1!
37'
Salvador kličkoval v souboji s Kevinem Wrightem a řekl si o faul. Rovníková Guinea bude rozehrávat standardní situaci z dobré pozice.
36'
Salvador zůstal úplně nehlídán ve vápně a samozřejmě tam dostal míč od praporku. Z první pálil levou nohou, Kamara na jeho střelu nedosáhl a musel ho zachránit spoluhráč na brankové čáře!
35'
A znovu roh pro hráče v červením. Kakay zastavil centr a balón se odkutálel za čáru.
35'
Útočný faul Obianga ukončuje snahu Rovníkové Guineji.
34'
Už šestý rohový kop dnešního utkání. Nyní si ho bere na starost Rovníková Guinea.
32'
Mustapha Bundu svůj centr točil bohužel pro svůj tým mimo hrací plochu a míč tak má soupeř.
31'
Výhoda rohového kopu nyní pro Sierru Leone. Míč si bere Bundu.
30'
Kapitány Sierry Leone Bangura teď inkasoval úder loktem ve vzduchu od Bikora. Obejde se to tentokrát bez žluté karty, i když se jednalo o prakticky totožný incident jako na druhé straně, kdy Musa Kamara viděl žlutou.
27'
Miranda centroval před bránu Sierry Leone, ale skvěle znovu zasáhl brankář Kamara. Ten ale zůstává na trávníku po souboji se soupeřem a má zjevně nějaký problém s nohou. To by bylo výrazné oslabení.
26'
Vzápětí další rohový kop Rovníkové Guineji. Opět si míč bere Pablo Ganet.
25'
Ganet narozený ve španělské Malaze si vzal rohový kop na svou zodpovědnost a našel přesně na zadní tyči Salvadora. Ten míč vracel před bránu, ale nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl.
24'
Hanza na Caulkerovi vybojoval roh pro Rovníkovou Guineu.
23'
Žlutou kartu dostává Musa Noah Kamara (Sierra Leone).
23'
Další souboj Musy Kamary s Cocem, tentokrát ve vzduchu. Kamara zbytečně a úmyslně hmátl do obličeje Coca.
21'
Útočný faul Musy Kamary na Coca. Útočník Sierry Leone už chtěl pokračovat osamocen na bránu, ale byl zastaven píšťalkou sudího Mansoura.
19'
Centr od rohového praporku si našel Musa Kamara. V těžké pozici nedokázal mířit mezi tři tyče.
18'
Roh pro Sierru Leone. První v tomto zápase.
17'
Na centr z levé strany si ve vápně Sierry Leone vyskočil nejvýš Iban Salvador, ale hlavičkoval nad branku.
16'
Miranda teď pěkně ve vápně hledal Hanzu. První byl u míče opět pozorně chytající Mohamed Kamara.
15'
Na druhé straně dostal balon do vápna Machín, kterého vykryli obránci. Hráč hostující z Monzy v Pescaře i tak dokázal ze stoje vystřelit. Zakončení ale nemělo razanci a stalo se lahůdkou brankáře Kamary.
14'
Prudký střílený centr vyslal Bundu do prostoru malého vápna, kde jen těsně nedosáhl Quee!
13'
Do nadějného protiútoku šla nyní Sierra Leone. Kei Kamara ale nebyl upozorněn spoluhráči, že se k němu zezadu blíží soupeř a přišel o míč. Ten však jeho spoluhráči získali rychle zpět a vrhli se do další akce, ale ta byla zakončena nepřesným pasem na Musu Kamaru.
11'
Prostor dostal před vápnem Sierry Leone Iban Salvador. Na růžovo obarvený záložník bránu netrefil.
10'
S míčem nyní pracují fotbalisté Sierry Leone. Po pravé straně se jim ale nepovedlo prosadit. Quee totiž narazil na Ndonga.
8'
Rovníková Guinea má míč víc na svých kopačkách než soupeř, ale k nějaké nebezpečné akci to zatím nevede. Teď z levé strany centroval Basilio Ndong hrající v norském Startu. Míč ovšem putoval jen do náručí Kamary.
6'
Obě mužstva zatím proti favoritům předváděla poctivý a defenzivní fotbal. Bude dnes tedy zajímavé sledovat, jak se vypořádají s taktikou navzájem proti sobě.
4'
José Machín napřáhl z dálky. Míč se však odkutálel až do autu.
3'
Kakay poslal centr do vápna Rovníkové Guineji, ale odpískán je útočný faul Musy Kamary.
2'
Roh žádnou hrozbou nebyl a Mohamed Kamara může rozehrát od své brány.
1'
Egyptský sudí foukl do píšťalky a Rovníková Guinea se hned vrhla do útoku a vybojovala první rohový kop. Ještě je reklamována ruka Queeho, ale marně.
1'
Úvodní výkop obstarají fotbalisté v červených dresech.
Rovníková Guinea dnes nastupuje v červeném kompletu. Hráči Sierry Leone už vedle svých soupeřů přichází na plac v tmavě zeleném.
Sierra Leone opět nastupuje s obrannou čtveřicí složenou ze tří rodáků z Anglie.
Rovníková Guinea je ještě víc navázána na jinou zemi, a to na Španělsko. Celkem sedm členů základní sestavy se narodilo právě ve Španělském království.

Sierra Leone: M. N. Kamara – Kakay, Bangura (C), S. Caulker, Wright – J. Kamara, A. Dumbuya – Quee, Kamara, Bundu – Kamara.
Náhradníci: I. Caulker, I. Sesay – Dunia, Fofanah, Medo, Kaikai, Mansaray, Williams, Kallon, A. Kamara, Turay, Kargbo.
Trenér: John Keister

Rovníková Guinea: Owono – Akapo (C), Obiang, Coco, Ndong – Salvador, Ganet, Machín, Miranda – Bikoro, Dorian Jr..
Náhradníci: Mba – Meseguer, Mayé, L. E. Nsue, E. Nsue, Anvene, Balboa, Eneme, Buyla, Belima, Siafá, Nlavo.
Trenér: Juan Micha

Rozhodčí: Mohamed Marouf Eid Mansour (EGY).

K jistotě postupu potřebují Leone Stars vyhrát a to pro ně v posledních letech není snadný úkol. Výjimkou je výhra nad Beninem, která je katapultovala právě na tento turnaj. Tým nicméně prokazuje, že umí potrápit favorita. Dvě remízy s Nigérií během kvalifikace a stejný zisk bodů proti Alžírsku a Pobřeží Slonoviny na samotném turnaji jsou toho důkazem. Oporou je rozhodně skvěle chytající Mohamed Kamara a před ním disciplinovaná a fungující obrana. S útočnou fází je to už o něco horší, ale i tak se Sierra Leone dokázala proti Pobřeží Slonoviny dvakrát prosadit, i když gól na 2:2 byl zapříčiněn obrovskou chybou brankáře.
Stejně jako u soupeře, ani v týmu Sierry Leone nebude žádná vážná absence.
Rovníková Guinea

Reprezentační celek jedné z nejmenších zemí kontinentální Afriky se účastní prvního Afrického poháru národů, na který se musel kvalifikovat. Dvě předchozí účasti vycházely z výhody pořadatelství turnaje. V roce 2015 Rovníková Guinea šokovala postupem do semifinále, ale nakonec se musela spokojit se čtvrtou příčkou.
Letos je na dosah další postup ze skupiny. Po těsné prohře s Pobřežím Slonoviny si mužstvo, jehož většina působí ve španělských soutěžích, vyšláplo na obhájce titulu z Alžírska. Proti fenkům se většinu času bránili, ale v 70. minutě se trefil Esteban Orozco a nedovolil Alžířanům zisk ani jednoho bodu.
Kouč Juan Micha navíc nebude postrádat žádného hráče a nasadí nejlepší možnou sestavu.
Vývoj skupiny E je zatím největším překvapením celého turnaje. Obhájci titulu z Alžírska vytěžili pouze bod z utkání se Sierrou Leone a poté dokonce podlehli Rovníkové Guineji. Spolufavorit skupiny z Pobřeží Slonoviny byl dalším, kdo si na Sieře Leone vylámal své zuby a pouze s ní remizoval.
Právě dvojice outsiderů, tedy Sierra Leone a Rovníková Guinea se utkají v posledním kole této skupiny, kterou vede se čtyřmi body Pobřeží Slonoviny. Tři body má Rovníková Guinea, dva body Sierra Leone a jeden bod Alžírsko.
Vítěz tohoto duelu si tedy stoprocentně zajistí postup, ale pokud v souběžně hraném zápase neporazí Alžířané Pobřeží Slonoviny, tak mohou postoupit oba dva týmy. Záleží také na vývoji ostatních skupin, protože postoupí dál jen čtyři nejlepší týmy z třetích míst v rámci šesti skupin.
Sierra Leone se s Rovníkovou Guinejou potkaly celkem čtyřikrát. Vždy se jednalo o kvalifikaci na MS. Dvakrát zvítězila Sierra Leone, jednou Rovníková Guinea a jednou se celky rozešli smírně. Poslední duel se datuje k září 2013, kdy Sierra Leone přestřílela 3:2 a na hřišti se ze současného kádru objevil Kei Kamara.
Kurzy tentokrát mírně favorizují Rovníkovou Guineu. Duel se jako jediný ve skupině neodehraje v Douale, nýbrž o pár kilometrů dál na mnohem menším stadionu ve městě Limbe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.