Anglická Championship - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Preston : Derby - 2. dubna 2018   13:45

Preston
Preston
0:1
(0:0)
Derby
Derby
53' Lawrence
Preston
Maxwell – Fisher, Hungtington, B. Davies, Cunningham (C) – Pearson, Gallagher – Barkhuizen (73. Bodin), Browne (63. Moult), Robinson (79. Johnson) – Maguire
Rudd – Bodin, Clarke, Earl, Harrop, Johnson, Moult
Harrington – Dwyer, Russell
Deepdale, Preston
13 520 diváků
Derby
Carson – Wisdom, C. Davies (C), Pearce, Baird – Ledley, Huddlestone – Weimann, Vydra (74. Palmer), Lawrence (89. Hansen) – Nugent (90+4. Jerome)

Červené karty: 0 – 0
Domácí byli po většinu zápasu výrazně aktivnějším týmem, ale v prvním poločase promrhali i pokutovým kopem, který neproměnil sám faulovaný Browne. Derby přes padesát minut vůbec nevystřelilo, až z první střely v zápase Tom Lawrence z přímého volného kopu prostřelil všechny hráče před Maxwellem včetně domácího brankáře a jak se později ukázalo, tak rozhodl o cenném triumfu svého týmu.
Dobojováno! Derby se po dvou měsících a osmi neúspěšných zápasech dočkalo tříbodového zisku, když dokázalo z absolutního minima vytěžit maximum a díky trefě Toma Lawrence z přímého volného kopu slaví velmi důležité vítězství v boji o postup do playoff o Premier League.
90+5'
90+5'
Další centr do pokutového území adresoval Pearson, míč ale doletěl přímo k brankáři Carsonovi.
90+4'
Po Weimannově faulu domácí disponovali standardní situací, na Gallagherův centr si naskočil Maguire, jeho lobovaná hlavička ale doletěla jen ke Carsonovi.
90+4'
Velmi rychle utekly první tři minuty nastaveného času, do těch zbývajících dvou hosté ještě jednou střídají, Davida Nugenta nahrazuje podobně zkušený útočník Cameron Jerome.
90+2'
Jamie Hanson zavedl míč k rohovému praporku, kde chtěl nastřelit soupeře a vybojovat rohový kop či autové vhazování, přihrávka však prošla až do pokutového území, kde se balónu zmocnili domácí.
90+1'
Rozhodčí Harrington ještě poskytuje domácím pět minut naděje na vyrovnání.
89'
Druhé střídání Derby, odpracováno včetně vstřelené branky dnes má Tom Lawrence a závěrečné minuty místo něj odehraje Jamie Hanson.
88'
Darnell Fisher srazil pronikajícího Nugenta a v závěru zápasu ještě vidí žlutou kartu.
88'
Po Fisherově centru v pokutovém území padl Gallagher, jeho naivní pád ale nevedl k druhé penaltě pro Preston.
86'
Další příležitost Presonu měl Billy Bodin, ten ale z osmnácti metrů střílí přímo do brankáře Scotta Carsona.
84'
Po centru před hostující branku Carson byl jednoznačně faulován Hungtingtonem, což ale rozhodčí neviděli a Gallagher mohl dorážet, ale přestřelil!
83'
Rohový kop pro hosty a byť centr Weimanna měl dobré parametry, tak domácí zadáci si s ním dokázali poradit a odvrátit balón do bezpečí.
81'
Na opačné straně hřiště se po závaru před Carsonem ke střeleckému pokusu neprobojoval Cunningham a hostující brankář bude odkopávat od své branky.
80'
Hosté byli velmi blízko zvýšení svého vedení! Kasey Palmer se probil přes bránícího Pearsona, ale tváří v tvář nepřekonal Maxwella, když jeho branku těsně míjí!
79'
Poslední střídání domácího týmu, Calluma Robinsona nahrazuje Jamajčan Daniel Johnson.
78'
Standardní situace pro hosty, Huddlestonův oblouček do pokutového území ale byl příliš dlouhý pro nabíhajícího Weimanna a bude se kopat od branky hájené Christopherem Maxwellem.
77'
Střelecký pokus Moulta postrádal veškerou kvalitu a míč se jen dokutálel zhruba dva metry vedle hostující branky. Na střelecké pokusy už Preston vede dokonce 15:1, leč na branku je to pouze 1:1.
76'
Na rohové kopy Preston vede už 7:1, ani z toho sedmého se ale neujala nějaká příležitost a hosté se snadno ubránili.
74'
Střídají také hosté, ze hry je stažen Matěj Vydra, kterého nahrazuje Kasey Palmer, šestinásobný reprezentant anglického národního týmu do 21 let.
73'
Zatímco hosté stále hrají se základní sestavou, tak domácí střídají již podruhé. Tom Barkhuizen přepouští své místo na hřišti Billy Bodinovi.
71'
Cunninghamův centr doletěl přímo k brankáři Carsonovi, ten už rozehrává na své spoluhráče.
69'
Po standardní situaci domácích se míč odrazil ke zcela osamocenému Hungtingtonovi, ten ale branku z dobré pozice přestřeluje!
68'
O pár sekund později už David Nugent vidí žlutou kartu, když důrazně dohrál souboj s Benem Daviesem a Hungtingtom mu poté trochu nesportovně zatleskal.
67'
Nugent si při přerušení hry důrazně vysvětloval některou ze situací s domácím stoperem Hungtingtonem.
65'
Po Gallagherově centru se domácí fanoušci dožadovali odpískání další penalty, rozhodčí Harrington ale zůstal ledově klidný a po pádu jednoho z hráčů v bílém nechal ve hře pokračovat.
64'
Centr Barkhuizena Huddlestone odkopává jen za vlastní branku, domácí budou v útočném snažení pokračovat od rohového praporku.
63'
Na Weimannův centr se špičkou kopačky snažil dosáhnout David Nugent, to se mu ale nepodařilo a balón proskákal vedle domácí svatyně.
63'
První střídání domácích, nešťastný hrdina prvního poločasu, Browne, který neproměnil penaltu, přepouští místo na hřišti Louisi Moultovi, pětadvacetiletému útočníkovi.
62'
Robinson na levé straně hřiště nedokázal proniknout kolem pozorně bránícího Pearce, ten navíc vybojoval odkop od branky.
60'
Wisdom kolmou přihrávkou uvolnil do pokutového území Nugenta, tomu ale nevyšel centr před branku a nasměroval míč až k protější postranní čáře.
58'
Gallagher však pouze centroval ke vzdálenější tyči, kde se ve skrumáži míč odrazil za branku a domácí s nevolí reagují na rozhodnutí sudích, kteří ukazují směrem ke Carsonově brance, odkud se bude rozehrávat.
57'
Cunningham si došel pro faul a také domácí budou rozehrávat z podobné pozice, odkud Lawrence na opačné straně hřiště otevřel skóre zápasu.
56'
Barkhuizen potáhl míč po pravém křídle, zpětnou přihrávkou pak k centru vyzval Fishera, ten však překopl všechny fotbalisty před brankou Scotta Carsona.
55'
Domácí jsou jako opaření po první inkasované brance a byť znovu mají herní převahu, tak častěji chybují v rozehrávce.
53'
Derby County právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Přes padesát minut Derby čekalo na jakýkoliv střelecký pokus, ale pak skóruje hned z toho prvního! TOM LAWRENCE z přímého volného kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a otevírá skóre zápasu!
52'
David Nugent byl faulován nedaleko domácího pokutového území a velmi pravděpodobně uvidíme vůbec první střelecký pokus Derby v dosavadním průběhu utkání.
50'
Cunningham upadl po odkopu míče a protože se jej napadající Weimann ani nedotkl, tak teď se rakouský fotbalista zlobí na odpískaný faul oprávněně.
49'
Po centru od rohového praporku ve svém pokutovém území kraloval brankář Maxwell, ten vyboxoval míč k protějšímu praporku, kde Pearson vybojoval odkop od domácí branky.
48'
Centr Wisdoma byl sražen za domácí branku, hosté budou v útočném snažení pokračovat od rohového praporku.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách, úvodního výkopu druhého dějství se ujali domácí.
46'

Žluté karty: 1 – 0
Po pětačtyřiceti minutách hraje Preston s Derby v důležitém utkání o postup do playoff o Premier League bez branek, když výrazně blíže k té vedoucí měli domácí.

Ti byli o poznání aktivnějším týmem, avšak dlouho čekali na vyloženou příležitost, než si Browne doběhl pro pokutový kop, ale sám proměněním penalty pohrdl a protože Derby během prvního poločasu dokonce vůbec nevystřelilo, tak na úvodní branku čekáme.

Matěj Vydra měl zatím nejvýraznější příležitost svého celku, ovšem před brankářem Maxwellem si v běhu nedokázal míč zpracovat.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Harrington přidává k úvodnímu dějství jednu nastavenou minutu.
45'
Fisherovu kolmici po pravém křídle na hrací ploše nedokázal dostihnout Robinson, bude se kopat od domácí branky.
43'
Prvním žlutě napomenutým fotbalistou je Ben Pearson, pro kterého se jedná o již šestnáctou žlutou kartu v tomto ligovém ročníku! V tomto případě Pearson podkopl Nugenta a proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.
42'
Další střelecký pokus Calluma Robinsona, nejaktivnější muž prvního poločasu ale ani křiznou ránou zpoza pokutového území branku netrefil.
40'
Preston má nadále územní převahu a domácí už opět kombinují s míčem na kopačkách.
37'
Sám faulovaný Browne ale z pokutového kopu trefuje pouze vnější část tyče hostující branky!
36'
Penalta pro Preston! Wisdom fauloval pronikajícího Browneho a rozhodčí Harrington nekompromisně ukazuje na penaltový bod!
35'
Další příležitost pro Robinsona! Ten rozhodně nepatří mezi nejvyšší hráče na hřišti, přesto po Gallagherově centru dokázal přehlavičkovat Pearce, mířil ale mimo branku.
33'
Další střelu domácí po rohovém kopu Gallaghera nezaznamenali, ve skrumáži před Carsonem kralovali hostující zadáci.
33'
Na střelecké pokusy už Preston vede 7:0, na bránu ale mířil jediný.
31'
Dosud největší příležitost utkání měl domácí Robinson! Toho kolmicí po pravém křídle vysunul Barkhuizen, Robinsonovu křižnou střelu ale vykopl brankář Carson.
29'
Po Lawrencově průniku dostal Vydra těžkou přihrávku na paty, kterou neměl šanci zpracovat.
28'
Maguireho střílenou přihrávku do pokutového území si zpracoval Robinson, ten ale nedokázal prostřelit bránícího Pearce.
26'
Robinson si na levém křídle našel prostor k centru, ten však adresoval do území nikoho a míč doskákal až za domácí branku.
25'
Hosté se marně dožadovali odpískání faulu po sražení Weimanna, míče se už zmocnili domácí.
24'
Po Gallagherově hře rukou ve středu pole hosté zahrávali standardní situaci, na Bairdův nákop ale nedoskočil David Nugent.
22'
Po centru od rohového praporku se míč několikrát nebezpečně odrážel v pokutovém území, žádný z domácích fotbalistů se ale ke střeleckému zakončení neprobojoval.
21'
Browne se jako tank probil mezi několika protihráči do pokutového území a v tísni nakonec vybojoval maximum možného v podobě rohového kopu.
19'
Na následný Gallagherův centr si naskočil stoper Ben Davies, ten ale míč pouze prodloužil vysoko nad branku.
18'
Lawrence vysokou nohou atakoval Gallaghera, píská se proti hostům.
16'
První příležitost pro chotěbořského rodáka Matěje Vydru! Ten si v pokutovém území našel pas Nugenta, zcela osamocen před brankářem Maxwellem si ale nedokázal míč dobře zpracovat a balónu se zmocnil domácí brankář.
14'
Sympatická akce domácích, Gallagherův nákop do pokutového území přesně našel Barkhuizena, ten ale v těžké pozici míč jen prodloužil k brankáři Carsonovi. Ten si v minulosti připsal i čtyři reprezentační starty za anglický národní tým.
12'
Matěj Vydra s Andreasem Weimannem připravili velmi dobrou pozici pro Wisdoma, krajní obránce Derby ale prováhal ideální možnost ke střelbě a ke zklamání jeho spoluhráčů o míč nakonec přišel.
11'
Po vůbec prvním výpadu hostů na útočnou polovinu rakouský křídelník Weimann centroval z pravé strany hřiště a hosté se poté mocně dožadovali odpískání pokutového kopu po údajném zásahu Daviese rukou, ten ale zahrál míč pouze tělem.
10'
Momentálně se hraje se dvěma balóny na hřišti, protože uprostřed se objevil zelený nafukovací balóny, ten ale v pokračování hry nikterak nebrání.
9'
Po sražené přihrávce Fishera bude moci právě tento krajní obránce Prestonu vhazovat.
7'
I nadále mají po většinu času míč v držení domácí fotbalisté, zatím ale kombinují daleko od hostující branky.
5'
Úvod zápasu patří domácím, po Gallagherově útočném výpadu ale Browne z hranice pokutového území střílel vysoko nad branku hájenou zkušeným Scottem Carsonem.
4'
Domácí vybojovali standardní situaci v hloubi útočné poloviny, Gallagherův centr ale pozorná hostující defenziva odvrací.
2'
Ještě zbývá doplnit, že hostující trenér Rowett nakonec realizoval hned pět změn v základní jedenáctce po hlubokém neúspěchu proti Sunderlandu, znovu však při skládání sestavy ukázal i na Matěje Vydru.
2'
Při prvním útočném výpadu domácích se Robinson na levém křídle neprosadil, rozehrávat bude hostující brankář Carson.
1'
Rozehráno! Domácí Preston hraje tradičně v bílo-černé barevné kombinaci a protože Derby obvykle preferuje zcela shodnou, tak dnes se "Berani" představují celí ve žlutém.
1'

Preston North End: Maxwell – Fisher, Hungtington, Davies, Cunningham (C) – Pearson, Gallagher – Barkhuizen, Browne, Robinson – Maguire
Náhradníci: Rudd – Bodin, Clarke, Earl, Harrop, Johnson, Moult

Derby County: Carson – Wisdom, Davies, Pearce, Baird – Ledley, Huddlestone – Weimann, Vydra, Lawrence – Nugent
Náhradníci: Roos – Forsyth, Hanson, Jerome, Keogh, Palmer, Thomas

Rozhodčí: Harrington – Dwyer, Russell.
VZÁJEMNÁ BILANCE

Prestonu se proti dnešnímu soupeři dlouhodobě vůbec nedaří. Preston naposledy nad Derby zvítězil v prosinci 2008 (2:0 v Prestonu). Od té doby se oba týmy utkaly desetkrát se sedmi výhrami "Rams" a ve zbývajících třech případech se body dělily.

Derby uspělo také v prvním letošním vzájemném střetnutí, které se odehrálo již ve třetím kole a v polovině srpna jej rozhodl jedinou brankou utkání z pokutového kopu Matěj Vydra.
DERBY COUNTY

"Berani", jak se klubu z Derby přezdívá, zažívají černou sérii. Od výhry nad Brentfordem 3:0 v úvodu února marně čekají na další tříbodový zisk a jejich čekání se protáhlo na již osm zápasů. Zatímco před touto periodou zaujímali pozici zaručující přímý postup do Premier League, tak ve stejném období si konkurent z Cardiffu připsal osm vítězství a najednou na něj Derby ztrácí propastných sedmnáct bodů.

Neúspěšná série přibrzdila také Matěje Vydru. Český útočník v posledních sedmi kolech skóroval jen v minulém kole proti Sunderlandu, ale nutno podoknout, že tři zápasy vynechal kvůli zranění. Přesto si s osmnácti brankami udržel pozici nejlepšího střelce nejen klubu, ale také celé soutěže.

I přes zmíněné nezdary se Derby drží na pátém místě, stále ještě zajišťující závěrečné play-off o postup do Premier League, ale mělo by začít co nejdříve opět vyhrávat, neboť za nimi je pět hladových týmů v rozmezí pouhých dvou bodů.

Hostující trenér Gary Rowett se musí obejít bez Sama Winnalla, kterého dlouhodobě trápí křížové vazy, otazník pak visí nad Marcusem Olssonem (poraněná záda) a Kylem McAllisterem (tříslo).
PRESTON NORTH END

Sedm kol před koncem soutěže fotbalisté Prestonu figurují v tabulce sice až na desátém místě, na svého dnešního soupeře, nacházejícího se na páté příčce ligové tabulky, ale ztrácejí pouhé dva body!

Preston se letos opírá zejména o irského útočníka Maguira, jenž se prosadil v letošním ročníku The Championship již devětkrát, dalších osm branek přidali Barkhuizen a Hugill, ten už ale od zimy působí ve West Hamu, kam přestoupil za 10 miliónů liber.

I přes páteční nezdar se ale Prestonu paradoxně daří lépe na hřištích soupeřů, kde před prohrou na sheffieldském Hillsborough naposledy prohrál v úvodu listopadu! V celé soutěži jsou na hřištích soupeřů bodově úspěšnější jen Wolverhampton a Fulham.

Trenér Alex Neil má jednu podstatnou výhodu, naprosto čistou marodku. Z ní se vrátil i Gregory Cunningham a byť proti Sheffieldu Wednesday ještě neodehrál ani minutu, tak už alespoň strávil zápas na lavičce náhradníků. Do branky se pak po vynechání jednoho zápasu kvůli osobním důvodům vrátil Declan Rudd.
Hezké sváteční odpoledne při sledování přenosu zápasu čtyřicátého kola druhé nejvyšší anglické soutěže, ve velmi důležité bitvě o postup do playoff o Premier League se utkají Preston s Derby a utkání doprovodí významná česká role, neboť v dresu hostujícího týmu by neměl chybět nejlepší střelec celé čtyřiadvacetičlenné soutěže Matěj Vydra.

Oba týmy mají co napravovat, neboť absolutně nezvládly minulé kolo, které se odehrálo v pátek. Preston prohrál 1:4 v Sheffieldu na stadiónu místních Wednesday a Derby stejným výsledkem nestačilo dokonce v domácím prostředí na poslední tým tabulky ze Sunderlandu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.