Anglická Championship - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Derby - 11. dubna 2018   20:45

Wolves
Wolves
6' Jota  • 51' Neves
Roos – Forsyth, Hanson, Jerome, Keogh, Palmer, Thomas

Wolves na Molineux porážejí Derby 2:0 díky brankám portugalských opor Dioga Joty a Rubena Nevese. Jota nejdříve pokořil hostující ofsajdovou past, zjevil se zcela osamocen před Carsonem, kterého snadno překonal. Ruben Neves pak po změně stran vstřelil spektakulární branku, která se výrazně hlásí o trefu sezóny.

Hosté za celých 90 minut jen jednou vystřelili mezi tři tyče a to se ještě jednalo o střelu do samého středu domácí branky a Wolves si tak proti pátému celku tabulky připisují snadné vítězství, které je posouvá o další mílový krok do Premier League!
90+4'
90+2'
Když se otevřel prostor na křídle před Helderem Costou, tak domácí fotbalista si to namířil pouze k rohovému praporku a po ušetření několika sekund rozehrál na spoluhráče u středové čáry.
90'
Za vytrvalého deště se už utkání pouze dohrává bez jakéhokoliv nasazení, rozhodčí Robinson ještě nechá fotbalisty moknout čtyři nastavené minuty.
88'
Wolves se ještě vydali do rychlého přečíslení v pěti proti třem zadákům Derby, Costa si ale vůbec neporadil dobře a o míč přišel ještě před pokutovým územím.
86'
Dobrou minutu a půl zabralo ošetřování Rubena Nevese, už se ale může ve hře pokračovat.
85'
Stejně jako jeho spoluhráči, tak ani Matěj Vydra se dnes nijak nepředvedl a na závěrečné minuty jej nahrazuje Jamie Hanson.
85'
Na trávníku zůstal ležet Ruben Neves, jeho případné vyřazení by bývalo mohlo být pohromou pro Wolves, ale připomínám, že Vlkům budou chybět jen dva body k postupu či jakékoliv zaváhání Cardiffu nebo Fulhamu.
84'
Standardní situace pro Wolves, Douglasův centr jen proletěl ve skrumáži před brankou Carsona, ten se poté míče ujal.
83'
Sestavu mění také hosté, David Nugent přepouští místo na hrotu Cameronu Jeromemu. Matěj Vydra mezitím rozchodil lehké zranění třísla a měl by být schopen v zápase pokračovat.
82'
Druhé střídání domácích, Cavaleira nahrazuje teprve osmnáctiletý Morgan Gibbs-White, autor branky ve finále světového šampionátu do 17 let z loňského roku.
80'
Nepříjemnost pro Derby, Matěj Vydra se po nepřesné přihrávce chytil za tříslo a s bolestivými grimasami se snaží rozchodit nepříjemné zranění.
78'
Cavaleiro si vynutil Lawrencův faul na útočné polovině, domácí nadále zůstanou s míčem pod svoji kontrolou. Trenér Espirito Santo mezitím předává u lavičky pokyny svému kapitánovi Coadymu.
77'
Cavaleiro si vyměnil míč s Costou, poté ale přehnal razanci svého centru a překopl všechny fotbalisty před Carsonem.
76'
Zápas v těchto fázích postrádá potřebný náboj, Wolves hrají po většinu času s míčem na kopačkách a byť na útočné polovině, tak daleko od hostující branky.
74'
Zatím to nijak nevypadá, že by Berani z Derby měli utkání nějak zdramatizovat, nadále mají výraznou územní převahu domácí Vlci.
73'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Ledley, přichází Palmer.
71'
Helder Costa se protáhl kolem Bairda a v souboji s Ledleym vybojoval maximum možného, rohový kop ve prospěch domácích.
68'
Doherty hledal centrem před brankou překvapivě neobsazeného Jotu, před ním ale ještě dokázal zasáhnout Davies a míč odvrátit z hostujícího pohledu do bezpečí.
66'
První střídání domácích, Benik Afobe přepouští místo na hřišti Helderu Costovi.
64'
Z předchozí situace rezultoval rohový kop, který už ale Derby nedokázalo využít k ohrožení Ruddyho branky.
63'
Tom Lawrence se parádně prosmýkl kolem dvou protihráčů, ze kterých udělal slalomové tyče, následný centr Bennett srazil za domácí branku.
61'
Matěj Vydra vybojoval na svoji osobu první žlutou kartu zápasu, potrestaným je Ryan Bennett.
60'
Tentokrát míč potáhl po volné levé straně Cavaleiro, ten v závěru individuální akce výrazně netrefil hostující branku.
58'
Další nebezpečně vyhlížející útok domácích vedl po levém křídle Diogo Jota, v závěru akce si ale neporozuměl s Afobem a hostující defenziva se zmocnila míče.
55'
První střelecké zakončení Nugenta, ten už dříve dokázal postoupit do Premier League s Middlesbrough a Leicesterem, na což bude chtít v Derby letos navázat, z hranice pokutového území ale branku netrefil.
54'
Před branku centroval Lawrence, domácí defenziva si ale s jeho centrem dokázala poradit.
53'
Derby se snaží o rychlou odpověď, hosté vybojovali standardní situaci v podobě tzv. zkráceného rohu.
51'
Wolves právě vstřelili branku!
Neuvěřitelná trefa na Molineux a v ochozech to pořádně bouří "Rubén! Rubén! Rubén!". Velká portugalská hvězda Wolves RUBÉN NEVES si totiž zpracoval odražený míč po dalším rohovém kopu a ještě z voleje jej pohádkově nasměroval do horního rohu hostující branky!

Nevesova trefa se stává výrazným kandidátem na gól sezóny!
50'
Domácí vytvořili závar před brankou Scotta Carsona, do odraženého míče se opřel Neves, ten ale neprostřelil hradbu těl v pokutovém území.
50'
Rohový kop pro Vlky, míč si k praporku staví Douglas.
49'
Domácí rychle přenesli hru k soupeřově brance, Jota přesným centrem nalezl Afobeho, ten ale zády k brance nedokázal vystřelit, ani přihrát.
48'
Početní převahu zatím Derby nevyužije, neboť Bairdovi centr vůbec nevyšel a domácí defenziva si s ním snadno poradila.
48'
Velké zdravotní trable má Saiss, jenž je v bolestech ošetřován u vlastní střídačky, mezitím hosté vybojovali rohový kop.
46'
Ve druhém poločase se hraje beze změn v sestavách, největší změnou je pořádná mlha, která se snesla na Molineux a viditelnost minimálně v úvodu druhého poločasu bude velmi komplikovaná.
46'
Po pětačtyřiceti minutách Wolves vedou nad Derby 1:0, když úvodní branku zápasu vstřelil již v šesté minutě utkání Diogo Jota. Vlci měli opticky výraznou územní převahu, vyjma standardních situací ale na větší příležitost po vstřelené brance čekáme zatím marně na obou stranách.
45+1'
45'
Neprosadil se ani krajní obránce Wisdom, ten byl u postranní čáry zdvojen a byť dokázal ještě propasírovat míč mezi bránícími soky, tak našel pouze stopera Bolyho.
44'
Nepřesná souhra Huddlestona s Nugentem, hosté toho zatím v útočné fázi moc nepředvedli.
42'
Jota se u rozhodčího Robinsona marně dožadoval odpískání faulu na útočné polovině, vhazovat může Chris Baird.
40'
Na Velikonoční pondělí v Prestonu Lawrence z podobné pozice rozhodl zápas, tentokrát trefil jen zeď.
39'
První výraznější zásah Matěje Vydry do dnešního utkání, český útočník vybojoval velice nebezpečnou standardní situaci v souboji s Jotou u pokutového území Vlků.
38'
Jotův centr Afobe prodloužoval do velmi nebezpečné pozice ke vzdálenější tyči, žádný z jeho nabíhajících spoluhráčů ale nedokázal míč zasáhnout.
37'
Další standardní situace pro Vlky, ti budou tentokrát rozehrávat z nějakých pětatřiceti metrů.
35'
Neves mířil sice pod břevno, ale Carsonovi přímo do postavení a protože brankář Derby neudělal ten tradiční krok za zeď, tak míč vyrazil nad branku.
34'
Diogo Jota byl podražen Weimannem v těsné blízkosti hostujícího pokutového území a Wolves budou mít standardní situaci ve velmi nebezpečné pozici, přímo ideální pro Rubena Nevese!
33'
Centr levého obránce Derby ale stáhl ze vzduchu Ruddy a hned rozehrává na své spoluhráče.
32'
Baird vybojoval nedovolený zákrok u postranní čáry hluboko na útočné polovině a sám bude centrovat do pokutového území.
30'
K tečovanému pasu Dohertyho na rozběhnutého Cavaleira měl blíže brankář Carson, jenž pevně ukryl míč do své náruče.
28'
Douglas se pokusil uvolnit na levém křídle narážečkou se Saissem, zpětná přihrávka na rozběhnutého Douglase ale postrádala přesnost a míče se zmocnili hosté.
26'
Matěj Vydra potáhl míč na útočnou polovinu, předal jej Huddlestonovi, který ale akci zbrzdil zpětnou přihrávkou na stopera Daviese a záhy hosté přišli o míč úplně.
24'
Souhra Douglase s Afobem postrádala potřebnou kvalitu, hrotový útočník Vlků navíc byl důsledně ubráněn hostujícím kapitánem Coadym.
23'
Domácí už jsou znovu rozestaveni na útočné polovině a kombinují od stoperské trojice.
21'
Standardní situace pro Derby v hloubi útočné poloviny, s centrem Lawrence si ale domácí defenziva dokázala poradit.
19'
Hra už se opět přesunula k domácí brance, kde si na centr Cavaleira naskočil Benik Afobe, hlavou ale mířil nad břevno.
18'
Po více než minutové kombinaci si Lawrence navedl míč od postranní čáry před pokutové území, kde jej v pádu posunul k Huddlestonovi, jehož prudkou střelu mířící do středu branky Ruddy vyráží.
17'
Snad poprvé v utkání hosté kombinují s míčem ve svém držení a snaží se hledat skulinu v domácí defenzivě.
15'
Po následném rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Boly, minul ale vzdálenější tyč hostující branky.
14'
Diogo Jota napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a byť jeho střela mířila přímo doprostřed domácí branky, tak díky razanci s ní měl brankář Carson velké problémy, míč vyrazil jen před sebe, kde jej hosté odklidili na rohový kop.
13'
Vlci mají v úvodu výraznou územní převahu a znovu dotírají na hostující pokutové území.
10'
Douglasův centr odvrací pozorná hostující defenziva.
8'
Neúspěšná souhra Lawrence s Bairdem u levé postranní čáry, s míčem na kopačkách tak už znovu hrají domácí.
6'
Souhra loňských spoluhráčů z FC Porto vede k první brance utkání! Na lobovaný pas Rubena Nevese si naběhl DIOGO JOTA, který se dokázal vyhnout ofsajdové pasti a tím se zjevil zcela osamocen před brankářem Carsonem, kterého poté i snadno překonal!
4'
V tradičním oranžovém hrající Vlci se usadili na polovině Derby, nebezpečně vyhlížející centr Dohertyho ale jen proletěl hostujícím pokutovým územím.
2'
Po minutě hry hosté vybojovali rohový kop, po nakrátko rozehrané standardní situaci zpoza pokutového území Andreas Weimann střílel nad domácí branku.
1'

Wolverhampton Wanderers: Ruddy – Doherty, Bennett, Coady, Boly, Douglas – Ruben Neves, Saiss – Cavaleiro, Afobe, Jota
Náhradníci: Norris, N'Diaye, Batth, Costa, Gibbs-White, Hause, Bonatini

Derby County: Carson – Wisdom, C. Davies (C), Pearce, Baird – Ledley, Huddlestone – Weimann, Vydra, Lawrence – Nugent
Náhradníci: Roos – Forsyth, Hanson, Jerome, Keogh, Palmer, Thomas

Rozhodčí: Robinson – Fox, Cooper.
DERBY COUNTY

Fotbalisté Derby dlouho bojovali o druhé místo a tedy přímý postup do Premier League, nedávno však bojovali sami se sebou, osm zápasů marně čekali na vítězství a když tuto sérii završili až trapnou porážkou 1:4 od marného Sunderlandu, udělal trenér Rowett pět změn v sestavě pro důležitý zápas na hřišti Prestonu, který i s trochou štěstí dokázali zvládnout výhrou 1:0 a tento úspěch potvrdili vítězstvím 3:0 nad Boltonem, k čemuž svoji devatenáctou brankou v sezóně přispěl i Matěj Vydra, čímž si upevnil pozici nejlepšího střelce celé soutěže.

Trenér Rowett nemusí čelit žádným čerstvým zraněním a dá se očekávat, že třetí utkání v řadě postaví zcela totožnou startovní jedenáctku.

V ní určitě nebude zraněná trojice Ikechi Anya, Bradley Johnson a Marcus Olsson. Poslední dva jmenovaní by ale mohli být k dispozici pro víkendový zápas na hřišti posledního Burtonu.

Po zmíněných dvou výhrách v řadě Derby patří pátá příčka se ziskem 68 bodů a náskokem dvou bodů na sedmé Middlesbrough, tedy první nepostupovou pozici do playoff. Berani navíc disponují dvěma zápasy k dobru, ovšem v dnešním na hřišti Wolves i v té další dohrávce s třetím Cardiffem je ale čeká nesmírně těžká úloha, pokud budou chtít bodovat.
WOLVERHAMPTON WANDERERS

Lídr soutěže v pátek skvěle zvládl náročný zápas na hřišti tehdy druhého Cardiffu, přežil i dva pokutové kopy domácích v nastavení a odvezl si nesmírně cenné vítězství 1:0, které parádní trefou z přímého volného kopu vystřelil portugalský reprezentant Rubén Neves, jasný kandidát na hráče roku v celé soutěži.

V závěrečných pěti zápasech tak Vlkům stačí uhrát pouhé čtyři body, aby si bez ohledu na výsledky soupeřů po šesti letech zajistili návrat mezi anglickou elitu.

Portugalský trenér Nuno Espirito Santo k tomu disponuje takřka kompletním kádrem, využít může všechny klíčové hráče a domácí udělají všechno proto, aby tříbodový zisk ukousli i v dnešním utkání.
Hezký večer při sledování šlágru 42. kola druhé nejvyšší anglické soutěže, ve kterém lídr soutěže z Wolverhamptonu přivítá na svém stadiónu Molineaux Derby County i s českým útočníkem Matějem Vydrou, nejlepším střelcem celé soutěže!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.