Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Derby - 27. května 2019   16:00

Aston Villa
Aston Villa
44' Ghazi  • 59' McGinn
2:1
(1:0)
Derby
Derby
81' Waghorn
Aston Villa
Steer – El-Mohamady, Tuanzebe, Mings (86. Hause), Taylor – Hourihane, McGinn – Adomah (73. Green), Grealish (C), El Ghazi – Abraham
Kalinić – Hause, Lansbury, Green, Jedinak, Whelan, Kodjia
Tierney – Hussin, Holmes
Wembley Stadium, Londýn
85 826 diváků
Derby
Roos – Bogle, Keogh (C), Tomori, Cole – Huddlestone (63. Marriott), Johnson – Wilson, Mount, Lawrence (73. Jozefzoon) – Bennett (69. Waghorn)
Carson – Evans, MacDonald, Knight, Marriott, Jozefzoon, Waghorn

Pro tuto chvíli je to z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Ve Wembley Stadium v Londýně sledovalo toto utkání 85 826 diváků!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:17.
Je to tak. Je dobojováno, je konec. Fotbalisté Aston Villy to nakonec zvládli, ač byli v závěru pod obrovským tlakem. Po závěrečném hvizdu z píšťalky hlavního rozhodčího tak může začít oslava postupu do Premier League. Hráči Derby bojovali do samotného konce, aby si vynutili aspoň prodloužení či pokutové kopy, ale nakonec se jim to nepovedlo. Pro další ročník tak zůstávají ve druhé anglické lize, v Championship.
90+8'
90+8'
Nastavená hrací doba je pryč, nyní jsou u míče hráči Aston Villy a po odehrání balonu asi hlavní sudí zápas ukončí.
90+7'
V sedmé minutě nastavení se znovu zaskvěl Jed Steer, jenž ze vzduchu lapil míč do rukavic a poté ho odkopl od svého zařízení. Nervy drásající konec, možná zápasu, graduje.
90+6'
Další akce Derby byla ofsajdová a hráči Aston Villy si tak mohli oddychnout. Nyní míč odkopává na druhou stranu znovu Jed Steer.
90+5'
Další šance Derby, neuvěřitelný tlak pokračuje dále a ve vzduchu tak viselo srovnání. Avšak míč zaletěl po střele Waghorna jen vysoko nad.
90+4'
Nyní musel zasahovat Jed Steer, jenž uklidnil své spoluhráče. Svým zákrokem proti střele soupeře zakročil pohotově a hned na to poslal míč do neutrální zóny.
90+3'
Po dalším útoku Derby si jeho hráči vynutili další rohový kop. Jejich tlak stoupá a Aston Villa je tak v posledních chvílích pod velkým tlakem.
90+2'
Hráč Derby Harry Wilson něco ostřejšího řekl směrem k hlavnímu sudímu a dostává za to žlutou kartu.
90'
Nastavovat se bude ještě sedm minut navíc. Derby tak má ještě hodně času na to, aby si vynutilo vyrovnání.
89'
Aston Villa byla v další snaze navýšit svůj náskok, ale to se jí nepovedlo. Přichází tak další rychlý protiútoku soupeře.
87'
No hráči Derby notně ožili, aby ne. Vycítili šanci a k vyrovnání tak nemají daleko. Mají na to ale něco málo přes tři minuty a možná nějakou minutku navíc v nastavení.
86'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Tyrone Mings, přichází Kortney Hause.
84'
Nyní se déle nehrálo, bylo potřeba ošetření hráče Aston Villy. nyní je už ale vše připraveno k pokračování hry. Dá se očekávat tlak Derby, které se bude snažit o srovnání stavu skóre.
81'
Derby County právě vstřelilo branku!
A je sníženo. MARTYN WAGHORN uvnitř velkého vápna dostal míč a poté ho nekompromisně umístil k pravé tyči z pohledu brankáře Aston Villy – 2:1. Drama je tedy na světě. Asistence: Jack Marriott.
79'
Hráči Derby stále útočí a snaží se o snížení, zatím se jim to ale nedaří.
77'
Šance na obou stranách. Nejprve se do střely opřel Green, na druhé straně pak Bogle. Vše ale bez gólového efektu a Aston Villa drží hodně nadějný výsledek.
75'
Další šance Derby. Míč po střele jednoho z hráčů tohoto celku zamířil jen těsně vedle levé tyče Steerovy branky. Následuje tak pouze odkop od ní.
73'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Tom Lawrence, přichází Florian Jozefzoon.
73'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Albert Adomah, přichází Andre Green.
71'
A nyní se málem povedlo snížit na rozdíl jediné branky Jaydenu Boglemu, který si naběhl na pravou stranu v pokutovém území, svou střelu ale poslal jen do boční sítě Steerovy branky! Velká šance Derby.
70'
Dvacet minut mají hráči Derby na to, aby s průběhem zápasu něco udělali. Stále ztrácejí dva góly a potřebují se minimálně dvakrát trefit, aby srovnali pro ně dost nepříjemný stav.
69'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Mason Bennett, přichází Martyn Waghorn.
68'
Wilsona nyní zastavila obrana Aston Villy. Agilní hráč Derby se málem dostal do zakončení, ale nakonec se mu to vymstilo a balon končí na hrudi jednoho z beků soupeře.
67'
Zaplněné Wembley vytváří v utkání velmi slušnou kulisu a fotbalem se rozhodně musí bavit. K vidění je útočný fotbal. Hosté se nyní snažili znovu ohrozit domácí branku, leč bez úspěchu.
66'
Aston Villa má stále více ze hry a snaží se přidat další pojistku. El Ghazimu se to ale po levé straně uvnitř velkého vápna nepovedlo.
64'
Hráči Derby se dostali do akce, ale tu hned na začátku zastavil soupeř a rychle hru otočil před branku Roose.
63'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Tom Huddlestone, přichází Jack Marriott.
62'
Aston Villa tak udělala další veledůležitý krok k postupu, i když samozřejmě stále nemá ještě vyhráno. Nyní je avizováno střídání na straně Derby.
59'
Aston Villa právě vstřelila branku!
A Aston Villa jde do dvoubrankového náskoku. Po nepříliš povedeném centru do pokutového území se míč odrazil od jednoho z hráčů Derby a poté ho těsně před Roosem dostal za jeho záda JOHN MCGINN – 2:0.
56'
Adomah se dopustil útočného faulu a míč tak na svou stranu získávají hráči Derby. A hned přecházejí na polovinu Aston Villy.
56'
Další rychlá otočka. Nyní se hráči Derby dostali na polovinu svého soupeře, ale ani oni se nedokázali dostat k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky.
55'
Jenže se tak nestalo a místo toho přišel rychlý přesun na druhou stranu. Hráči Aston Villy tak mohli jít do další útočné akce a brankář Derby Roos se musel mít na pozoru.
55'
Z této standardní situace nezapršel. Míč získali hráči Derby a hned na to otáčejí hru na opačnou stranu. Mohou se tak dostat do ohrožení Steerovy branky.
53'
Další faul hráčů Derby a Aston Villa bude zahrávat volný přímý kop ze slibné vzdálenosti.
51'
Autové vhazování provedli hráči Derby a hnali se směrem k Steerově brance. Ovšem poté padl k zemi Fikayo Tomori a sudí mu uděluje žlutou kartu patrně za podražení soupeře. Takže nakonec sám fauloval.
50'
Jack Grealish byl sražen tvrdě k zemi a hned po tomto zákroku se strhla menší strkanice mezi oběma tábory. Nakonec vše vyřešila domluva sudích a hra pokračuje dále.
48'
A také domácí Conor Hourihane inkasuje žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.
47'
Hostující Mason Bennett se tvrdě opřel do hráče Aston Villy a poslal ho nevybíravým způsobem k zemi. Sudí tak neváhá a i pro hosty tasí první žlutou kartu.
47'
Hosté se hned od úvodních minut druhého poločasu nacházeli na polovině Aston Villy, ale nedokázali se dostat do ohrožení Steerovy branky.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba celky v nezměněných sestavách. Aston Villa je ve vedení, soupeř se bude pokoušet o smazání svého jednobrankového manka.
46'
První poločas finále anglické Championship, ze kterého vzejde postupující do Premier League, je za námi. Už to vypadalo, že se branky nedočkáme, avšak opak byl pravdou. Minutu před koncem první půle skóroval El Ghazi, který poslal Aston Villu do velmi důležitého vedení. Před druhým poločasem tak mají hráči Aston Villy slibný náskok. Ale rozhodně soupeř nic nebalí a pokusí se o srovnání. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas a zda se jeden z týmů bude radovat z výhry a postupu, nebo zda zápas bude muset dojít do prodloužení, případně pokutových kopů. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+1'
45+1'
Míč mají ve své moci domácí hráči, ale už se příliš nikam neženou. A po jejich náznaku šance tak zřejmě hlavní sudí tuto část hry ukončí.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta navíc.
44'
V závěru prvního poločasu jsme se dočkali úvodní branky. Po pěkně sehrané kombinaci Aston Villy nacentroval míč z rohu před velkým vápnem El-Mohamady do pokutového území, kde v pádu hlavičkoval k pravé tyči Roosovy branky ANWAR EL GHAZI – 1:0. Asistence: Ahmed El-Mohamady.
42'
Albert Adomah hledal centrem z pravé strany nabíhajícího El Ghaziho, ale nakonec tato spolupráce opět nepřinesla kýžené ovoce.
41'
Po něm pak hlavou branku soupeře přestřelil Richard Keogh. I Jed Steer tak provede odkop od své branky a pošle do hry své spoluhráče.
41'
Jeho spoluhráči pak hned na opačné straně hřiště vybojovali další rohový kop.
40'
Nepřesný centr El Ghaziho znamenal zisk míče pro Derby. U brankoviště si tak balon rovná Kelle Roos a odkopne ho co nevidět daleko od svého zařízení.
39'
U míče je zase Aston Villa, která se marně prodírala skrze zhuštěnou obranu Derby. Kelle Roos tak mohl být prozatím v klidu.
38'
Hosté se postupně dostali k další akci na polovině Aston Villy, ale nakonec se skrze obranu soupeře nedostali a zakončit tak vůbec nemohli.
36'
Další akci Aston Villy čelili hráči Derby a po zisku míče zamířili na opačnou stranu. Mason Mount před velkým vápnem poslal nečekanou střelu na branku Jeda Steera, jenž ale neměl větší problém míč ukrýt.
34'
El Ghazi byl dalším hráčem Aston Villy, jenž vyslal na Roose střelu, jenže i ta byla nepřesná. Na úvodní branku zápasu si tak stále musíme počkat. Nyní bude následovat pouze odkop od Rooseho brány.
33'
Další šance Aston Villy. Tammy Abraham se hezky uvolnil a z levé strany napálil míč pravačkou. Ale balon poslal jen těsně nad břevno soupeřovy brány!
32'
Fikayo Tomori si všiml hráče před sebou a raději tak poslal míč na malou domů. Ten hned odkopl pryč Kelle Roos, ale dostal ho jen na kopačky soupeře.
31'
Tammy Abraham se nedokázal uvolnit po pravé straně a o míč přišel. Jeho spoluhráči si ho však vrátili velmi rychle zpět a z vlastní poloviny tak načínají další akci.
30'
Po třiceti minutách hry je stav finále anglické Championship o postup do Premier League stejný, jaký byl před tímto duelem, tedy bezbrankový. Hra je zatím takřka vyrovnaná a ani jeden tým nechce udělat chybu.
29'
Následoval volný přímý kop z pravé strany, který zahrál Harry Wilson, ale nepočínal si dobře. Místo aby nacentroval balon někomu ze spoluhráčů, poslal ho jen za branku Aston Villy.
28'
Žlutou kartu dostává Anwar El Ghazi (Aston Villa FC).
28'
Tak se také stalo a vše šlo podle plánu, ale je pískáno. Domácí hráč se totiž dopustil nevybíravého faulu na soupeře a hlavní sudí už tasí žlutou kartu.
27'
Volný kop budou mít k dispozici hráči Derby, ale je to z hodně velké dálky, takže se dá očekávat, že ho zahrají nakrátko, aby zůstali u míče a mohli projít na druhou stranu.
26'
Další náznak akce ale neskončil ohrožením Roosovy brány a následuje tak pouze odkop od jeho branky.
25'
Autové vhazování zahrál jeden z hráčů Derby a spoluhráči se pak dostali před velké vápno. Vážnější střelu však na branku Steera nevyslali a poté si míč znovu převzali hráči Aston Villy.
23'
Akce vystřídala akci a v té další se mohli ocitnout zase fotbalisté Derby County, ale ve středu hřiště je o míč připravil soupeře, jenž se dere do dalšího útoku.
22'
Po střele Johna McGinna se doslova na břevně své branky pověsil Kelle Roos, ale nakonec se tolik natahovat nemusel. Míč totiž mezi jeho tři tyče vůbec nemířil a skončil jen nad jeho bránou.
21'
Anwar El Ghazi opět drze unikl po levé straně, ale zastaven byl dalším obranným zákrokem soupeře. Jen díky tomu se Aston Villa nedostala do vážnějšího zakončení.
20'
U rohu velkého vápna vyslal táhlý lob Ashley Cole, to však pro brankáře Aston Villy byla lahůdka a míč pak Jed Steer pohodlně ukryl do svých rukavic. Poté bude odkopávat.
19'
Fikayo Tomori jako poslední hráč County odkopl balon mimo ohrožení Roosovy branky, ale nakonec se mu to příliš nepovedlo a k míči se tak dostali znovu soupeři.
17'
Po další nebezpečné akci pak Aston Villa zahrávala další rohový kop, po němž se obrana Derby zachovala pohotově a srazila míč do bezpečí. Další dobrý obranný zákrok Derby.
16'
Nakonec z toho byl jen faul a Derby County přicházejí o míč, který už na opačnou stranu bleskově přenášejí hráči Aston Villy.
15'
Roos poté znovu dostal míč do své moci po malé domů a nohou ho odkopl na polovinu soupeře. Uvidíme, zda si fotbalisté Derby vypracují nějakou slibnou akci k zakončení.
14'
V pokutovém území Derby bylo rušno, ale nikdo z hráčů soupeře nedokázal balon usměrnit za Roosova záda. Následuje tak pouze odkop od jeho brány.
12'
Agilní Jack Grealish unikal k pokutovému území, jenže jeho počínání nakonec skončilo pádem na hrací plochu. Posléze balon odkopl daleko od svého zařízení Kelle Roos.
11'
Dalekonosnou přihrávku na pravé straně převzal Huddlestone a uháněl s míčem do blízkosti branky Jeda Steera, jenže obrana Aston Villy je do ohrožení jeho branky nepustila.
9'
Po sérii nepřesností na obou stranách jsou u míče opět hráči Aston Villy. Jenže další pokus Abrahama se mezi tři tyče nevešel.
7'
Nakonec se to ale povedlo a byla z toho hodně dobrá šance pro Aston Villu. Z hranice velkého vápna vyslal střelu Grealish, ale míč zaletěl jen nad břevno Roosovy branky!
6'
Hráči Aston Villy, kteří jsou vedeni jako domácí celek, se znovu dostali k míči, který okamžitě rozehráli směrem dopředu. Avšak neměli lehký průchod přes obranu Derby County.
5'
Nyní Aston Villa zahrávala rohový kop a v pokutovém území se k míči dostal Abraham. Jeho pokus však mezi tři tyče nezamířil.
3'
Z levé strany neprošel do pokutového území El Ghazi. Nicméně hosté stejně míč zakopli za postranní čáru a následuje tak další autové vhazování pro hráče Aston Villy.
2'
Souboj o balon na pravé straně vyzněl pro domácí, kteří tak získali míč i díky autovému vhazování. Ale opět se nedostali do ohrožení branky Derby.
2'
Také soupeř nic nevymyslel a hráči Aston Villy se tak bleskově vrátili zpět. John McGinn chtěl centrovat z pravé strany velkého vápna, ale místo toho fauloval. U míče jsou fotbalisté Derby.
1'
Hráči Aston Villy jsou hned u míče a z vlastní poloviny zakládají první akci zápasu. Jenže v blízkosti pokutového území Derby balon ztratili.
1'
Zaplněný stadion ve Wembley už netrpělivě vyhlíží start tohoto utkání. Kdo se po jeho konci bude radovat z postupu do Premier League? To nám napoví až samotné utkání. Přeji ještě jednou příjemnou počtenou.

Aston Villa FC: Steer – El-Mohamady, Tuanzebe, Mings, Taylor – Hourihane, McGinn – Adomah, Grealish (C), El Ghazi – Abraham
Náhradníci: Kalinić – Hause, Lansbury, Green, Jedinak, Whelan, Kodjia

Derby County: Roos – Bogle, Keogh (C), Tomori, Cole – Huddlestone, Johnson – Wilson, Mount, Lawrence – Bennett
Náhradníci: Carson – Evans, MacDonald, Knight, Marriott, Jozefzoon, Waghorn

Rozhodčí: Tierney – Hussin, Holmes.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tato dvě mužstva utkala zatím dvakrát a pokaždé se z vítězství radovala Aston Villa. Nejprve v listopadu vyhrála na hřišti Derby 3:0 a poté doma zvítězila ještě jasněji 4:0. Z devíti posledních vzájemných utkání Derby porazilo Aston Villu jen jednou.
Derby County

Derby už je mimo Premier League mnohem delší dobu, než jeho dnešní soupeř. Do Premier League naposledy postoupilo v roce 2007 a hned o rok později zase sestoupilo zpět do Championship. V této sezóně skončilo Derby v druhé nejvyšší anglické soutěži s čtyřiasedmdesáti body na šesté místě a na poslední chvíli tak postoupilo do play-off. V semifinále pak narazilo na po základní části třetí Leeds, který byl favoritem dvojzápasu. Taky vyhrál úvodní utkání na hřišti Derby 1:0, ale odveta se mu nepovedla, prohrál doma 2:4 a do finále o postup tak postoupilo Derby County.
Aston Villa FC

Aston Villa je tradičním anglickým klubem a není to tak dávno, co působila v nejvyšší soutěži, sestoupila v sezoně 2015/16, kdy byla v Premier League poslední. Od té doby usiluje o návrat. Letos už je hodně blízko. Po základní části byla Aston Villa s šestasedmdesáti body pátá a postoupila tak do play-off o Premier League. V semifinále Villans narazili na West Bromwich, který doma porazili 2:1 a následně na jeho hřišti prohráli 0:1. O postupujícím nakonec rozhodovaly až pokutové kopy, která zvládla lépe Aston Villa a postoupila.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu finálového utkání play-off Championship mezi týmy Aston Villa FC a Derby County. Zápas se odehraje ve Wembley v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.