Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Preston : Derby - 1. února 2019   20:45

Carson – Wisdom, Jozefzoon, Johnson, Bennett, Macdonald, Huddlestone

Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek pátku, hezký víkend a těším se opět u fotbalu na shledanou!
Ač výsledek vypovídá o opaku, sledovali jsme pohledný fotbal, kterému chyběla pouze třešnička v podobě gólu. V prvním poločase měl dvě tutové šance nejlepší střelec hostí Harry Wilson, jenže dvakrát pouze pozdravil Ruddovu svatyni, když zamířil jen do brankové konstrukce. V druhém dějství se hra otočila a více ze hry měli domácí, kteří hru kontrolovali po většinu času, a jelikož v koncovce neuspěli, dospěl duel do obávané fáze, ve které nechce ani jeden z týmů inkasovat. Utkání skončilo smírně a Derby si z Prestonu odváží pouze 1 bod, za který ovšem budou mnohem raději domácí.
Na dnešní utkání si našlo cestu 12124 diváků.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 12:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:17.
90+3'
90+2'
Domácí se ještě dožadovali odpískání penalty při závěrečném útoku. Sudí Bond ovšem zákrok Wisdoma jako nedovolený neposoudil.
90+1'
Čtvrtý sudí vyzdvihl světelnou tabuli, což znamená jediné – bude se hrát dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Žlutou kartu dostává Malone (Derby County), kterému se nelíbilo, jak rozhodčí rozhodl v předcházející situaci.
90'
Derby se v následném protiútoku dostalo do výborné příležitosti. Finální přihrávku odvracel na poslední chvíli Darnell Fisher.
89'
Lucas Nmecha poněkud nekolegiálně vystřelil do valu těl Derby, jeho střela byla sražena na roh.
89'
Jenže to svou možnost nevyužívá a jejich útočné snažení končí hned po prvním centru.
88'
Faulu se dopustil Andrew Hughes, další šance pro Derby.
87'
Scott Malone teď rozehrál dvě autová vhazování, po nichž došlo na šanci Bennetta, ten však odcentroval nepřesně.
86'
Třem obráncům utekl rychlík Tom Lawrence, jeho lehká střela však, po odrazu, končí v autu.
85'
Střídajícího Bennetta zastavil správně odmávaný ofsajd.
85'
Kouč hostí, Frank Lampard, vypadá velice nervózně. Takový průběh utkání jistě nepředpokládal.
84'
Z rohu však nic nebude, byl příliš krátký a obrana s jeho odvrácením neměla žádný problém.
83'
První roh zahraje Derby, do pokutového území míří výborní hlavičkáři, například Tomori.
82'
Pearson hlavičkou umně našel nabíhajícího spoluhráče, ten ještě sklepl míč střídajícímu Barkhuizenovi, ten však nezpracoval míč dobře a v jasné šanci selhal.
81'
Sean Maguire se na své polovině zbytečně zbavil míče a nabídl Derby možnost k útočnému snažení.
80'
Kdo čekal, že Preston bude tím, kdo bude tahat za kratší konec, může být příjemně překvapen. Šance jsou jasně rozděleny – 20:5 pro domácí!
79'
Střídání v týmu Preston North End: ze hřiště odchází Paul Gallagher, přichází Tom Barkhuizen.
79'
Darnell Fisher nachytán v ofsajdovém postavení. Bude se střídat.
78'
Sean Maguire se snažil z hranice pokutového území překvapit brankáře Roose – neúspěšně, Holanďan byl na místě a míč ukryl ve svých rukavicích.
77'
Míč si osahal i dnes ne moc viditelný Declan Rudd, který zachytil centr George Evanse.
76'
Zmatek ve vápně Prestonu efektivně vyřešil jeden ze stoperů, jenž odkopl míč na opačnou stranu hřiště.
75'
Zkušený špílmachr se snažil překvapit Roose střelou, ta však letěla moc vysoko a Gallagher tak daroval odkop od brány hostům.
74'
Standardní situaci téměř od rohového praporku rozehraje kapitán Paul Gallagher.
73'
Nebezpečnou situaci Derby odvracel zkušený stoper Ben Davies. Z následného vhazování však branka Rudda ohrožena nebyla.
72'
A opět Paul Gallagher, který se snažil nalézt skulinku mezi obránci. Tu našel, svatyni Kelle Roose však nikoli a skóre i v tuto chvíli zůstává neměnné.
70'
Další rohový kop pro Preston vyboxoval Roos. S následnými centry si už poradila pozorná obrana.
69'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází David Nugent, přichází Andre Wisdom.
68'
Zdá se, že stejně jako v prvním poločase, otěže převezme Derby. To se teď snaží strhnutí utkání na svou stranu.
67'
Standardní situaci z poloviny hřiště budou zahrávat domácí.
65'
Střídání v týmu Preston North End: ze hřiště odchází Jayden Stockley, přichází Lucas Nmecha.
65'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Martyn Waghorn, přichází Mason Bennett.
65'
Vykopávat od své svatyně bude po nepřesné střele Roos.
64'
Preston teď hostům opravdu zatápí. Hra se zpřesnila a ve výsledku je to vidět, Preston hraje nádherný fotbal.
63'
Již tradičně odvrácený rohový kop domácích.
62'
Maguireho přetažený centr se snažil zavěsit do branky výborně naběhnuvší Paul Gallagher, kterého však výborně kryl Roos, následný zmatek ve vápně hostující se štěstím odvrátili.
61'
Kombinace Prestonu je místy velice nepřesná, což ztěžuje šance ohrozit branku soupeře. Vždyť téměř všechny pokusy směřovaly mimo tři tyče.
60'
U postranní čáry registrujeme zvýšenou aktivitou. Pravděpodobným rušivým elementem bude připravované střídání.
59'
Přetažený rohový kop vracel před Roose Ben Davies. Spoluhráče však nenašel.
58'
Gallagher odcentroval na zadní tyč, kde byl však připraven Duane Holmes, jenž odvrací na rohový kop.
57'
Nugent nepřesně přihrál a Derby tak musí rozjet útok od počátku.
56'
Dnes velice aktivní Ben Pearson rozdává ze středu útočné poloviny výborné přihrávky na své spoluhráče. Prestonu však chybí finální přihrávka.
55'
Brad Potts vystřelil zpoza vápna, jeho střele nechyběla razance, ovšem přesná nebyla, což znamená, že vykopávat bude nizozemsky brankář.
54'
K míči se dostává Roos, který hledá volné spoluhráče.
53'
Preston je vyhnán až ke svému gólmanovi, jenž započne nový atak.
52'
Centr Browneho odvrátil Tomori, který dnes plní obranné povinnosti na jedničku.
51'
Fisher si zkušeně obhodil dva obránce, ovšem vše zazdil přízemní střelou, se kterou neměl Holanďan problémy.
51'
Stejně jako v prvním poločase, Preston okupuje polovinu soupeře a snaží se dostat do kloudného zakončení. To zatím nepřišlo.
50'
Stockleyho hlavička šla po centru Maguireho vysoko nad. Rozehrávat bude opět Roos.
49'
Roos si výkopem vyměnil míč se svým kolegou na druhé straně hřiště.
48'
Ben Pearson i přesto, že už má žluté napomenutí, hraje velmi agresivně a doslova si koleduje o vyloučení.
48'
Těm se roh vůbec nevyvedl a obrana Derby v klidu odvrací míč do bezpečí.
47'
Potts táhl míč přes polovinu hřiště a jeho nepovedený centr srazili hosté k rohovému praporku. Roh pro Preston.
46'
Výkopu se tentokrát ujali hosté a hned zahajují ofenzivu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
První poločas nabídl zajímavou podívanou na obou stranách, kdy domácí hrozili především z rohových kopů, zatímco kanonýr Rams Harry Wilson trefil dvakrát zpoza vápna brankovou konstrukci. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která, dle průběhu první poloviny, slibuje zajímavou podívanou.
45+1'
45'
Sudí nastaví jednu minutu nad rámec.
44'
Domácí opět dostali příležitost volného kopu, ovšem využití nepřišlo.
43'
Domácí určitý čas kombinovali vně pokutového území, následná střela Lawrence však pozdravila pouze diváky.
42'
Domácí se trochu komicky dožadovali odpískání penalty, ale píšťalka sudího Bonda zůstala němá.
41'
Harry Wilson je dnes velice aktivní a dokazuje pověst nejlepšího střelce Derby. Mladý Velšan se nebojí vypálit z jakékoli pozice.
40'
A opět Wilson! Z obdobné pozice vypálil vstříc brance Prestonu a tentokrát trefuje tyč Ruddovy branky! Ten se po střele stačil jen ohlédnout, pokud by směřovala o pár centimetrů vedle, pouze by přihlížel oslavám Derby.
38'
Zbrklá rozehrávka Prestonu skončila u nohou hostů. Ti však mrhají šancí z důvodu ofsajdového postavení.
36'
Wilson nádherně našel Lawrence, který možná až překvapivě stál přímo před Ruddem. Útočník hostů však poslal míč těsně nad.
35'
Nugent opět nevybíravě fauloval a sudí se nebojí odpískat jeho další provinění.
34'
Posledně jmenovaný však míč vzápětí vybojoval zpět a vyslal střelu těsně vedle levé tyče Ruddovy svatyně.
34'
Nugentovi je odpískán útočný faul.
33'
Líbivá kombinace Prestonu vyústila v centr Brada Pottse na pravé straně. Ten však dopadl pouze na hlavu Tomoriho a Derby se opět na chvíli ubránilo.
32'
Lawrence vybojoval přímý volný kop na polovině hřiště po faulu Bena Pearsona, jemuž hlavní sudí jasně dává najevo, že podobné fauly nebude tolerovat.
31'
Derby se po dlouhé době hnalo do útoku, jejich snažení však překazil Fisher.
30'
Tomori překazil útok Prestonu rukou, což neuniklo hlavnímu arbitru Bondovi a nařizuje přímý volný kop.
28'
Holmes byl u střídačky sestřelen Benem Pearsonem, jenž vidí první žlutou kartu utkání. Dlužno podotknout, že za kartonek žluté barvy může být rád.
27'
A domácí tým se opět žene do útoku, pozoruhodnou kombinací se dostali až k velkému vápnu domácích, ti však odvrací balon až k Declanu Ruddovi a Preston to může zkusit podruhé.
26'
Gallagherův centru našel pouze hlavu Tomoriho, který sklepl míč Roosovi.
24'
Preston bude mít šanci rozehrát standardní situaci ze slibné pozice. Míč si staví kapitán domácích Paul Gallagher.
24'
Gallagher perfetně našel kolegu na druhé straně hřiště, který šanci odcentrovat nevyužil.
23'
Máme za sebou přibližně polovinu prvního poločasu a aktivnější jsou zatím překvapivě hosté, jejichž největším nebezpečím jsou rohové kopy. Derby vystřelilo zatím pouze jednou.
22'
Frank Lampard, soudě dle jeho výrazu, prozatím není spokojen s dosavadním vývojem utkání.
21'
Kombinace Derby opět skončila mimo pokutové vápno, poté co se Waghorn snažil prodrat do zakončení.
20'
Nutno podotknout, že rohové kopy jsou mířeny opravdu bravurně a Jordan Storey se opět dostal k nebezpečné hlavičce, která jen o pár desítek centimetrů minula brankovou konstrukci.
19'
Gallagherova střela zpoza vápna byla zblokována na rohový kop. Dnes už čtvrtý.
18'
Hra je teď velice rozkouskovaná, plná nepřesností a míč se přelívá z kopaček jednoho týmu na kopačky druhého.
17'
Browne se teď snažil překvapit Roose, ale ten byl na místě včas a dostane šanci rozehrát z rukou.
15'
Roh mířil přesně do míst, kde stál Stockley, který si míč bravurně zpracoval a vystřelil jen těsně nad branku.
14'
Preston vybojoval už třetí rohový kop.
13'
Preston drží míč a snaží se najít skulinu v obraně Derby.
12'
Nejlepší střelec Derby Wilson teď napřáhl z dobrých dvaceti metrů a napálil břevno! Declan Rudd se po míči natahoval marně.
11'
Faulu se dopustil Jayden Stockley, kterému se to vůbec nelíbí.
10'
Odvážně teď na malém vápně zasáhl Andrew Hughes, který nepustil Waghorna do zakončení.
10'
Po úvodním nátlaku domácích přebírají otěže hosté a snaží se kontrolovat hru.
9'
Derby se poprvé dostalo do vápna, ale snaživého Holmese vytlačil mimo hrací plochu Hughes.
8'
Hostům se nedaří prosadit, snaží se o nakopávané balony, ale domácí jim svou pečlivou obranou vzkazují, že tudy to nepůjde.
7'
Na dalekonosný centr George Evanse nedoskočil Martyn Waghorn a daroval tak další vhazování domácímu celku.
6'
Darnell Fisher se vydal na útočný výlet, jeho centr byl však sražen na rohový kop. Ten byl opět zahrán velice šikovně a po pokusu o rybičku Jayden Stockleyho bude opět rozehrávat Roos.
5'
První útočný náznak hostí překazil Ben Pearson, který míč bezpečně odvrátil do autu.
3'
Domácí začali velice aktivně, do úniku se dostal Sean Maguire, jehož v poslední chvíli zablokoval jeden z obránců Derby.
2'
Lilywhites byl ihned nabídnut rohový kop. Odražený balon se dostal k Brownemu, jehož střelu zablokoval jeden z obránců. Odkopávat bude Kelle Roos.
1'
Výkopu se ujali domácí, kteří se ihned vydali ohrozit branku soupeře. Dva centry však byly zablokovány a tak si domácí užijí jen autové vhazování.
1'
Domácí nastoupí v bílých dresech, hosté jsou dnes oděni do tmavě modré.
Hráči už jsou nastoupeni v tunelu a čekají na pokyn rozhodčího, který je uvede na hrací plochu.

Preston North End: Rudd – Hughes, Davies, Storey, Fisher – Maguire, Pearson, Browne, Gallagher (C), Potts – Stockley
Náhradníci: Ripley – Earl, Clarke, Johnson, Ledson, Barkhuizen, Nmecha

Derby County: Roos – Malone, Tomori, Keogh (C), Holmes – Wilson, Evans, Bryson – Lawrence, Nugent, Waghorn
Náhradníci: Carson – Wisdom, Jozefzoon, Johnson, Bennett, Macdonald, Huddlestone

Rozhodčí: Bond – Fox, Cooper.
Důležité je též zmínit vzájemné zápasy obou celků. Ty se jasně přiklánějí na stranu the Rams, tedy celku ze středu Anglie. Preston nedokázal v souboji s Derby zvítězit už od roku 2008! K tomu připočtěme, že v posledních 7 zápasech se the Lilywhites prosadili pouze jednou. Podaří se jim dnes přestřihnout šňůru nevydařených střetnutí?

Poslední 3 vzájemná utkání:
Derby – Preston 2:0
Preston – Derby 0:1
Derby – Preston 1:0
Derby County

Pokud budeme srovnávat dnešní soupeře co se týče postavení v tabulce, tak je na tom Derby o dost lépe! Hosté se nachází na místě šestém a jsou tedy deset příček před svým soupeřem. Hráči Derby mají na svém kontě prozatím 46 bodů za třináct výher, sedm remíz a osm proher. V této sezóně dokázal tým ze středu Anglie nastřílet celkově 40 branek, což je o pět méně než jejich dnešní soupeř, ale o deset méně jich Derby inkasovalo. Střelecky se nejvíce v letošní sezóně daří jednadvacetiletému útočníkovi Harry Wilsonovi, jenž má na kontě deset přesných zásahů.

Poslední 3 ligová utkání:
Derby – Reading 2:1
Leeds – Derby 2:0
Derby – Middlesbrough 1:1
Preston North End

Domácí se nachází celkově na šestnácté pozici a mají na kontě šestatřicet bodů za devět výher, devět remíz a jedenáct proher. Fotbalisté Prestonu jsou na tom dobře střelecky, když za 29 odehraných kolo nastříleli 45 branek, ale o něco méně se jim daří v defenzivě, na kontě mají také stejný počet branek obdržených. Nejlepším střelcem celku je v probíhající sezóně třiadvacetiletý záložník Alan Browne.

Stoke - Preston 0:2
QPR – Preston 1:4
Preston – Swansea 1:1
Dobrý den! Vítám Vás u přenosu 30. kola anglické Championship, ve kterém se střetne Preston North End a Derby County!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.