Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Bristol : Leeds - 4. srpna 2019   17:30

Bristol
Bristol
79' Weimann
1:3
(0:1)
Leeds
Leeds
26' Hernandez   • 56' Bamford   • 72' Harrison
Bristol
Bentley – Hunt, Kalas, Moore, Dasilva – Pack (C) – Weimann, Palmer (64. Eliasson), Brownhill, O'Dowda (64. Paterson) – Diedhiou (80. Taylor).
Wollacott – Baker, Eliasson, Paterson, Rowe, Szmodics, Taylor.
Robinson – Cooper, Hunt
Ashton Gate (Bristol)
Leeds
Casilla – Dallas, White, Cooper (C), Douglas (80. Alioski) – Philips – Hernandez, Forshaw, Klich (76. Costa), Harrison (85. Davis) – Bamford.
Miazek – Alioski, Bogusz, Clarke, Costa, Davis, Gotts.

S konstatováním, že Leeds United vítězí v prvním soutěžním zápase sezóny, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Ve druhém poločase byl Leeds aktivnější, a tak zaslouženě zvítězil v prvním kole. Bristol se oklepal až po vstřelené brance, ovšem další akce nedotál ho gólového konce. Po devadesáti minutách můžeme říct, že výsledek zápasu je spravedlivý a United zapisují tři body do tabulky zaslouženě.

Hráčem utkání byl zvolen Pablo Hernandez (Leeds United).
90+7'
90+7'
Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyč, kde se domácí dostali k hlavičce, která ale byla nepřesná. Nic zásadního se už ale nestane.
90+6'
Z velké dálky se do míče opřel Moore, jehož pokus byl sražený vedle branky. Bristol bude rozehrávat ještě jeden rohový kop.
90+4'
Cooper je stále na trávníku a na nohy se mu nechce. Pro Leeds by bylo velice nepříjemné, kdyby v příštím zápase přišel o svého kapitána.
90+3'
Centr z levé strany letěl do šestnáctky, kde se nedomluvili brankář Casilla a Cooper. Hostující kapitán dostal naloženo a zůstal ležet na trávníku, kam míří lékaři.
90+2'
Domácí mužstvo už na nic nečeká a posílá na útočnou polovinu centry. Leeds se balonu zmocnil, ovšem Hernandez pokazil přihrávku, která skončila u brankáře.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát ještě pět minut nad rámec normální hrací doby.
90'
V poslední minutě normální hrací doby rozehrával Leeds rohový kop, po kterém zakončení nepřišlo. Akce hostujícího celku trvala dále, ovšem hlavička postrádala přesnost i razanci.
88'
Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, kde se do vzduchu dostal nejvýše španělský brankář. Po zákroku na něj se na hrací ploše strhla strkanice. Za zákrok na Casillu je žlutou kartou potrestán Matt Davis (Bristol City FC).
87'
Jedeme do koncovky, které by pomohla branka Bristolu. Domácí hráči jsou aktivnější, ovšem pokusy zatím létají kolem branky. Tentokrát City bude rozehrávat ale rohový kop.
85'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Harrison, přichází Davis.
85'
Hlavní rozhodčí míří k lavičce hostujícího celku, kde jednomu z funkcionářů uděluje žlutou kartu.
83'
Další centr mířil z pravé strany do pokutového území, kde si na míč naskočil Weimann. Hlavička rakouského hráče zamířila do zad soupeře, od kterého se odrazila nad branku.
82'
K rozehrání přímého kopu se postavil střídající Paterson, jehož pokus mířil asi metr nad břevno. Leeds tak přežil další nepříjemnou pozici.
81'
Domácí mužstvo se znovu hnalo do akce a vynutilo si další faul. Bristol bude rozehrávat přímý kop z velice nadějné pozice.
80'
Střídání v týmu Bristol City FC: ze hřiště odchází Diedhiou, přichází Taylor.
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Douglas, přichází Alioski.
79'
Bristol City právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dočkal snížení, které by mohlo koncovku zápasu zdramatizovat! Na pravé straně převzal balon ANDREAS WEIMANN, jenž se po kličce dostal do šestnáctky. Zakončení rakouského fotbalisty zamířilo přesně do bližšího spodního rohu branky.
77'
Centr z pravé strany zamířil na zadní tyč, kam si nabíhal Diedhiou. Jeho hlavička mířila do bránícího hráče, od kterého míč doputoval na roh.
76'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Klich, přichází Costa.
75'
Troufám si říct, že utkání už je definitivně rozhodnuté. Leeds šel do dalšího protiakce, kterou nepřesně zakončil z pravé strany šestnáctky.
72'
Leeds právě vstřelil branku!
Hostující celek přešel do rychlého protiútoku a chybu Bristolu rychle potrestal! Akce byla tažená po pravé straně, odkud přišla přihrávka do druhé vlny. Ovšem Polák Klich nastřelil před brankou stojícího Hunta. K dorážce se tak dostal JACK HARRISON, jenž už měl snadnou úlohu.
71'
Jdeme do poslední dvacetiminutovky, kterou potřebuje ovládnout Bristol. Domácí celek ztrácí dvě branky, a tak jej nečeká snadná úloha.
69'
Domácí celek si vynutil faul, a tak rozehrával přímý kop z nadějné pozice. K rozehrání se postavil Brownhill, který obstřelil zeď a zamířil těsně vedle pravé tyče.
67'
Jenže situace od rohového praporku byla rozehrána zle, a tak se Bristol City hnalo do útoku. Ovšem ani domácí hráči toho moc nevymysleli.
66'
Na pravé straně se k centru dral Dallas, jemuž ale soupeř skluzem skočil pod nohy. Hostující hráč tak vybojoval alespoň rohový kop.
64'
Střídání v týmu Bristol City FC: ze hřiště odchází O'Dowda, přichází Paterson.
Střídání v týmu Bristol City FC: ze hřiště odchází Palmer, přichází Eliasson.
63'
Akce Leedsu se rodila zleva, ale míč pak zamířil na střed hrací plochy. Ovšem zakončení přišla až z pravé strany šestnáctky, kde Hernandez dvakrát nepropálil bránící hráče.
62'
Centr od rohového praporku mířil mezi penaltový puntík a malé vápno. Ovšem další zakončení z toho nebylo, a tak se Bristol ubránil.
61'
Po narážečce se do vápna hnal Harrison, který byl tísněn. Hostující hráč se pokusil o přihrávku do druhé vlny, kterou srazil soupeř na roh.
60'
Leeds United je při chuti a opět se tlačil k zakončení. Na pravé straně pokutové území se nacházel Forshaw, jehož pokus proskákal jen vedle vzdálenější tyče.
59'
Na hranici pokutového území se nacházel Harrison, který si přebral balon a okamžitě zakončoval. Jeho pokus byl nepřesný, a tak ohrozil jen fanoušky za brankou.
56'
Leeds se ujímá dvoubrankového vedení! Autor první branky Hernandez našel před brankou PATRICKA BAMFORDA, který se z malého vápna nemýlil a poslal hostující celek do dvoubrankového vedení.
55'
Žlutou kartu dostává Kasey Palmer (Bristol City FC), který si pomohl faulem. Dalším potrestaným hráčem je také Pablo Hernandez (Leeds United), jenž si pustil pusu na špacír.
54'
Ještě se vraťme k sestavám, do těch ani jeden z trenérů před startem druhého poločasu nesáhl.
53'
Na pravé straně se rozeběhl Weimann, který posílal míč před branku, kam si nabíhal Diedhiou. Ovšem před ním zasáhl bránící hráč, jenž balon poslal za šestnáctku.
52'
Zraněný hráč odešel na postranní čáru, a tak míčem rozhodčího budeme pokračovat ve hře. Leeds si vzal míč a bude kombinovat na útočné polovině. Tomáš Kalas se za malou chvilku také vrátí na zelený pažit.
51'
Tomáš Kalas stále leží na zeleném pažitu a už se k němu ženou lékaři. Doufejme, že český reprezentant bude v pořádku a na trávník se rychle vrátí.
50'
Český reprezentant Tomáš Kalas inkasoval ránu loktem do obličeje. Bamford byl hodně aktivní rukama, a tak domácího obránce trefil.
49'
Brownhill se pokusil dát míč obloučkem do šestnáctky, ovšem obrana celou akci překazila.
48'
Je jasné, že ve druhém poločase se Bristol City bude tlačit za vyrovnáním. Dalším napomenutým hráčem je Adam Forshaw (Leeds United), který skluzem zajel do Palmera.
47'
Hned v úvodu poločasu je tu první potrestání! Žlutou kartu dostává Marlon Pack (Bristol City FC), který zatáhl soupeře a musel být napomenut.
46'
V prvním poločase jsme sledovali vyrovnanou bitvu, kterou ovládl šťastnější Leeds. Hostující hráči byli v útočných akcích důslednější, a tak je poslal do vedení Pablo Hernandez. Také Bristol si vynutil několik gólovek, především Brownhill ji zahodil. Uvidíme, co nás bude čekat v následující pětačtyřicetiminutovce.
45+2'
45+2'
V poslední minutě prvního poločasu se u balonu nacházel Leeds, který chtěl poločas dohrát s vedením v zádech. Hernandez se ještě pokusil o střelu, která byla zastavena.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
43'
A stav zápasu se mohl znovu měnit, ovšem Leeds branku těsně minul! Hernandez se zkoušel za hranicí vápna uvolnil, ale nedařilo se mu to, a tak posunul míč na lépe postaveného spoluhráče. Forshaw nic nevymýšlel a vystřelil, jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče.
42'
Na levé straně se uvolnil O'Dowda, jehož centr přizvedl španělský brankář. Následně míč dostal proti noze Brownhill, jehož pokus mířil do pravého spodního rohu branky. Ovšem Casilla se natáhl a předvedl perfektní zákrok.
40'
Centry sice do pokutového území hostujícího mužstva létají, ale jsou často odvráceny. To platí také v posledním případě, kdy míč mířil na hranic vápna. Odtud pak přišla střela, která byla zase zablokovaná.
39'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke svému konci a Leeds je stále ve vedení. Pokud Bristol chce myslet na vyrovnání musí se zlepšit v předfinálních přihrávkách.
38'
Defenzivní záložník udělal to, co má v popisu práce. Philips totiž zastavil rychle se rozvíjející útok domácího mužstva. Po zákroku dostává od hlavního rozhodčího důrazné napomenutí.
36'
Zatím autor jediné branky se vydal do šestnáctky z pravé strany, ale byl tísněn obráncem. Hernandez se tak nacházel už v ostrém úhlu, a tak brankáře nepřekonal.
36'
Tentokrát domácí celek vnikl do pokutového území z pravé strany, odkud také přišla přihrávka, která mířila na hranici malého vápna. Jenže celou situaci přečetl španělský gólman.
35'
Irský fotbalista O'Dowda dostal na levé straně hodně prostoru, jenže hostující obrana si opět poradila. Hráčům v červených dresech se moc nedaří.
34'
Domácí mužstvo zastavilo nepřesnou přihrávku, která mířila na levou stranu. Ovšem Bristol vymyslel jen nákop, který si pohlídal Cooper.
33'
Na pravé straně se rozebíhal Dallas, jenž už mířil do vápna. Jenže krajní obránce Dasilva se výborně vrátil a míč zastavil.
32'
Další centr letěl do šestnáctky z levé strany, ale na zadní tyči výborně zasáhl hostující kapitán. Leeds se rychle přesouvá směrem dopředu.
31'
Do pokutového území mířil Diedhiou, na kterého také měla směřovat přihrávka zprava. Ovšem obránce balon tečoval, a tak zakončení nepřišlo.
29'
Centr od rohového praporku zamířil do nebezpečné pozice, ovšem hlavou balon odvrátil Diedhiou. Bristol se pak udržel na míči, ale přechod do útoku je pomalý.
28'
Hostující tým se znovu dostal k centru z levé strany, ovšem tentokrát obrana zasáhl. Leeds bude za malou chvilku rozehrávat další roh.
26'
Hostující mužstvo jde zaslouženě do vedení! Leeds přenesl hru na levou stranu, odkud se míč dostal zpátky na střed hrací plochy, kde se nacházel Forshaw- Jeho přihrávka mířila na hranici vápna, kde se zády k brance nacházel PABLO HERNANDEZ. Hráč United se rychle otočil a vymetl pavučiny v levé šibenici branky.
24'
Centr z levé strany byl domácí obranou odvrácen. Leeds se opět rychle vrací k míči a vymýšlí další útočnou akci.
23'
Hostující mužstvo je aktivnější, ovšem zatím se k šancím moc nedostává. Další zastavila obrana na levé straně pokutového území.
20'
Leeds rozehrával rohový kop, centr mířil na zadní tyč, kde se k míči nikdo z hostů nedostal. Bristol přežil další nepřehlednou situaci a bude odkopávat od vlastní branky.
18'
Krásné přenesení hry mířilo na pravou stranu, kde byl osamocený Weimann. Jenže z branky se vydal Casilla, který v posledním momentu soupeře odzbrojil.
17'
Aktivní Palmer napadal rozehrávku Leedsu a k balonu se dostal. Ovšem míč zamířil jen mimo hrací plochu, a tak následuje pouze odkop od brány.
16'
Brankář Bentley nastřelil odkopem soupeře, který balon rychle vrátil na vápna, kam si nabíhal Bamford. Útočník Leedsu se rychle otočil, ale zamířil jen vedle pravé tyče.
15'
Hráči v šedivých dresech kombinují na vlastní polovině, ovšem po chvilce přišel pas na levou stranu. Po centru do šestnáctky se u balonu ocitl Bamford, jehož pokus postrádal razanci.
14'
Hlavní rozhodčí opět přerušuje hru, jelikož viděl faul hostujícího hráče. Bristol se pokusil o pas za obranu, ale k míči se jako první dostal španělský brankář.
12'
Zatím sledujeme utkání, které se hraje od vápna k vápnu. Ani jeden z týmů se do žádné velké šance neprobojoval.
11'
Leeds se posunul na útočnou polovinu, kde se snažil dostat k šanci po levé straně. Ovšem hlavní sudí viděl útočný faul, a tak akci přerušil.
10'
Aktivní Palmer přihrával za obranu, ovšem na správném místě stál hostující kapitán, který celou akci překazil. Hra se tak otáčí na druhou stranu hrací plochy.
9'
Diedhiou se dral do útočné akce sám, ovšem donutil soupeře k rozehrávce na brankáře. Casilla si s míčem trochu pohrál, a tak se u něj nacházel blízko Palmer.
8'
Směrem dopředu se rozeběhl podél levé postranní čáry Dasilva, který si chtěl narazit balon se spoluhráčem. Ovšem soupeř jim kombinaci překazil, Bristol bude jen vhazovat.
7'
K rozehrání přímého kopu se postavil Brownhill, jehož pokus mířil doprostřed branky, kde se nacházel připravený španělský gólman.
6'
Středem hrací plochy se do akce hnal Palmer, který si vynutil faul. Bristol City bude moci ohrozit branku z nadějné pozice.
5'
Ovšem Bristol se s přihrávkami výborně přesouvá a donutil soupeře k přihrávce na vlastní polovinu. S rozehrávkou vypomůže dokonce i brankář Casilla.
4'
Leeds je od úvodních minut aktivnější, hostující hráči se opět nacházejí u balonu a kombinují.
3'
Za nákopem po pravé straně se vydal Bamford, jehož zablokoval tělem obránce.
1'
Hlavní rozhodčí pan Robinson zahájil dnešní střetnutí, jako první se míče chopili míče hostující hráči.
1'

Bristol City FC: Bentley – Hunt, Kalas, Moore, Dasilva – Pack – Weimann, Palmer, Brownhill, O'Dowda – Diedhiou.
Náhradníci: Wollacott – Baker, Eliasson, Paterson, Rowe, Szmodics, Taylor.

Leeds United: Casilla – Dallas, White, Cooper, Douglas – Philips – Hernandez, Forshaw, Klich, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Miazek – Alioski, Bogusz, Clarke, Costa, Davis, Gotts.

Rozhodčí: Robinson – Cooper, Hunt.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u prvního kola anglické Championship, v níž se představí Bristol City FC a Leeds United.

Pojďme si představit oba soupeře, začneme u Bristolu, jemuž se v přípravě dařilo. Domácí mužstvo odehrálo šest zápasů a hned pět vyhrálo. City nestačilo až v generálce na prvoligový Crystal Palace, od které schytalo bůra. V loňské sezóně Bristol skončil na osmém místě, když získal sedmdesát bodů, letos by chtěl jistě postoupit do play-off. Pokud se zaměříme na Leeds zjistíme, že ten odehrál v přípravě pět střetnutí a hned tří ovládl. V loňské sezóně skončilo hostující mužstvo na třetím místě a jen těsně přímo nepostoupilo do nejvyšší anglické soutěže,

Oba celky se v minulé sezóně utkaly dvakrát a vždy se z výhry radoval Leeds!

Bristol – Leeds 0:1
Leeds – Bristol 2:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.