Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Cardiff  - 30. července 2020   20:45

Fulham
Fulham
9' Kebano
1:2
(1:1)
Cardiff
Cardiff
8' Nelson   • 47' Tomlin
Fulham
Rodák – Christie, Hector, Ream, Bryan (90. Le Marchand) – Reed, Cairney (C) – Knockaert (76. Odoi), Onomah, Kebano (46. Kamara) – Reid
Paul Tierney – Ian Hussin, Darren Cann
Craven Cottage, Londýn
Cardiff
Smithies – Bacuna, Morrison (C), Nelson, Bennett – Pack (46. Tomlin, 84. Whyte), Vaulks, Ralls – Murphy (81. Paterson), Ward (71. Glatzel), Hoilett (46. Mendez-Laing)

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:13.
Je konec a fotbalisté Fulhamu se nakonec mohou radovat z postupu do finále play-off. Cardiff ale dnes podal skvělý výkon a nebyl daleko k tomu, aby tento dvojzápas dovedl alespoň do prodloužení. Hned zkraje druhého poločasu se prosadil střídající Tomlin a bylo jasné, že až do konce utkání to bude velké drama. Ani jeden z celků se ale nezatáhl a naopak jsme viděli spoustu šancí na obou stranách, nicméně další branka už nepřišla, a The Cottagers si to tak rozdají s Brentfordem o poslední místenku v příštím ročníku Premier League.
90+6'
90+5'
Hosté neměli ke gólu daleko! Nákop Smithiese sklepl Paterson pro Glatzela a ten vypálil z první, avšak Rodákovu bránu o kousek přestřelil.
90+4'
Žlutou kartu dostává Onomah (Fulham FC).
90+3'
A je tu další nedovolený zákrok Glatzela, tentokráte fauloval Le Marchanda. Cardiffu se stále nedaří vyvinout závěrečný tlak.
90+2'
Velmi dobrou práci nyní odvádí Kamara. Ten má očividně stále spoustu sil a daří se mu držet balon na útočné polovině.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut! To je ještě spousta času pro hosty.
90'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Bryan, přichází Le Marchand.
89'
Glatzel teď zcela zbytečně fauloval Odoie a Fulham bude rozehrávat. Přesně to domácím vyhovuje.
88'
Do konce utkání už moc času nezbývá a je jasné, že závěr bude ještě hodně nervózní. Podaří se Cardiffu vstřelit potřebnou branku?
87'
A následně to velmi dobře udělal Kamara, jenž na několik vteřin udržel míč u vápna soupeře a poté nahrál volnému Cairneymu.
86'
Tato standardka se ale svěřencům kouče Harrise vůbec nepovedla, nabídku Rallse totiž přesvědčivě vyboxoval pozorný Rodák.
85'
Hector ve vzdušném souboji nedovoleně atakoval Patersona a hosté budou mít šanci udeřit z volného přímého kopu.
84'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Tomlin, přichází Whyte.
83'
Lee Tomlin byl krátce ošetřován, ovšem Cardiff potřebuje hrát, a tak se hostující záložník rychle zvedl a odkulhal za postranní čáru.
82'
Tomlin se pokusil zachytit pas Bennetta a sám si při tomto zákroku ublížil. Jedná se o problém se zadním stehenním svalem a je jasné, že se bude muset střídat.
81'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Paterson, přichází Murphy.
81'
Bryan nasměroval balon do ideálního prostoru, avšak z pokutového území míč rychle odhlavičkoval Glatzel.
80'
Christie se u postranní čáry zamotal do svých kliček a nakonec mohl být rád, že alespoň vybojoval rohový kop.
79'
Stále sledujeme velmi ofenzivně laděné utkání, toto se musí nezaujatým fanouškům rozhodně líbit.
78'
Mendez-Laing dostal až příliš prostoru a povedlo se mu dostat se do palebné pozice. Jeho rána mířila na zadní tyč a Rodák měl štěstí, že si nenašla cestu mezi tři tyče.
77'
Fulham získal díky Kamarovi roh. Cairney sice našel Hectora, ovšem ten z velmi těžké pozice nezakončil přesně.
76'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Knockaert, přichází Odoi.
75'
O chvilku později přilétl do vápna Cardiffu další centr z pravé strany, nicméně tentokrát si pro něj došel Smithies.
74'
Christie se protáhl po pravé straně a poté hledal Reida, ovšem pas irského beka s vypětím všech sil zachytil Nelson.
73'
Následný rohový kop už si domácí pohlídali a míč odhlavičkoval stoper Tim Ream.
72'
Obrovská šance Cardiffu! Po standardní situaci nastaly v šestnáctce Fulhamu obrovské zmatky a hosté byli několikrát blízko gólu, avšak Marek Rodák předvedl dva skvělé zákroky a hodně podržel svůj tým.
71'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Ward, přichází Glatzel.
70'
Také ve druhé pětačtyřicetiminutovce dostanou hráči prostor pro doplnění tekutin.
69'
Žlutou kartu dostává Christie (Fulham FC).
69'
Aboubakar Kamara to o chvilku později zkusil ze stejné pozice a tentokráte už byl blízko gólu, jeho tvrdý projektil se totiž odrazil od pravé tyče.
68'
Po rohovém kopu se balon ve vápně několikrát podrážel a celou situaci nakonec vyřešil rezolutním odkopem Morrison.
67'
Kamara se zbavil svého strážce a poté prověřil Smithiese, jenž jeho ránu vyrazil na roh.
66'
Tomlin v hlavičkovém souboji předčil Cairneyho a prodloužil balon na Warda, jenž byl ale přistižen v ofsajdu.
65'
Onomah hledal dlouhý nákopem Kamara, ale ten zrovna nebyl v náběhu a míč následně doletěl ke Smithiesovi. Ten následně rychle rozehrál na volného Bacunu.
64'
Výborný obranný skluz předvedl Reed, jenž čistým způsobem vypíchl balon rozběhnutému Tomlinovi.
63'
The Cottagers zahrávali standardku z velmi dobré pozice a ke střele se odhodlal Cairney. Domácí kapitán ale podklouzl a míč vylétl vysoko nad bránu.
61'
Žlutou kartu dostává Ralls (Cardiff City FC).
61'
Domácí jsou v posledních okamžicích pod poměrně velkým tlakem a na vlastní polovině jsou už stažení i oba útočníci.
60'
Tomlin to tentokráte zkoušel rychlou střelou z otočky, ale Rodákovu pokladnici netrefil.
59'
Marek Rodák dlouho otálel s rozehrávkou a sudí Tierney mu následně udělil žlutou kartu za zdržování hry.
59'
Jenže nabídka Tomlina byla příliš vysoká a balon následně doskákal až do autu.
58'
Bryan nedovoleně atakoval unikajícího Bacunu a The Bluebirds mají k dispozici volný přímý kop.
57'
Střídající Mendez-Laing hodně oživil hru svého celku a za jeho dalším přesným centrem se natahoval Ward, jemuž však kousek chyběl.
56'
Modří jsou momentálně na koni a defenziva domácích neví, kam dřív skočit. Pokud by Cardiff ještě jednou skóroval, zápas by šel do prodloužení.
55'
Tomlin si pustil míč doprava a vypálil zpoza vápna, ale jeho střela nepřešla přes obranný val Fulhamu.
54'
Po akci Mendeze-Lainga zakončoval úplně osamocený Murphy. Jeho hlavička ale postrádala potřebnou razanci a Rodák si připsal snadný zákrok.
53'
Po rychlé rozehrávce Reeda to dnes již poněkolikáté zkusil Knockaert, ovšem tentokrát jeho střela nebyla vůbec přesná a Smithies mohl zůstat v klidu.
52'
Žlutou kartu dostává Vaulks (Cardiff City FC).
51'
Tentokráte byl Reid v roli faulovaného, a jeho tým tak bude moct v klidu rozehrávat.
50'
Žlutou kartu dostává Reid (Fulham FC).
49'
Fulham chtěl znovu přispěchat s okamžitou odpovědí, nicméně Bennett dobrým obranným zákrokem odzbrojil Kamaru.
47'
Cardiff právě vstřelil branku!
Cardiffu znovu vyšel vstup do poločasu a ve 47. minutě znovu vede! Dlouhý aut Vaulkse si našel Nelson, proti jehož hlavičce ještě Rodák stačil zasáhnout. Balon se ale pak s notnou dávkou štěstí dostal k LEEMU TOMLINOVI a ten zblízka slovenského gólmana propálil.
47'
Krátce po rozehrávce hledal Morrison čerstvého Mendeze-Lainga, ovšem ten neměl nárok zastihnout jeho pas na hrací ploše.
46'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Kebano, přichází Kamara.
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Pack, přichází Tomlin.
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Hoilett, přichází Mendez-Laing.
46'
Nic dalšího už se v úvodním dějství nestalo, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 1:1. Cardiff vstoupil do zápasu o poznání lépe a brzy se zásluhou Nelsona dostal do vedení. Domácí však hned po rozehrávce srovnali, po centru Reida se trefil fantom tohoto dvojzápasu Kebano. Tato branka Fulham hodně uklidnila a poté měl ještě dvě velké šance, ovšem ani jedna z nich gólem neskončila.
45+6'
45+5'
Fulham rozehrál standardku na krátkou vzdálenost a následně nepříjemně vypálil Christie. Smithies vyrazil jeho pokus jen ke Knockaertovi, jenž se zjevil v další dobré šanci. Ani tentokrát mu ale nebylo přáno, neboť jeho zakončení přizvedl těsně nad břevno jeden z obránců Cardiffu.
45+3'
Žlutou kartu dostává Bacuna (Cardiff City FC).
45+3'
Na druhé straně se už už do šance hnal Ward, kterého však nakonec zastavil signalizovaný ofsajd.
45+2'
Cairney našel rozběhnutého Knockaerta a ten si následně chtěl obhodit vyběhnuvšího Smithiese, avšak gólman Cardiffu si znovu dokázal poradit a zabránil francouzskému fotbalistovi v zakončení.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu bylo nastaveno pět minut.
45'
Anglický brankář měl práci i o pár chvil později, když pro sebe uzmul nepovedený centr Bryana.
44'
Smithies nyní vyběhl hodně daleko ze své brány a těsně před dotírajícím Kebanem zakopl míč na tribunu.
43'
Do pokutového území The Cottagers létal jeden centr za druhým a do útoku se nakonec vydali také oba stopeři hostů, nicméně ani jeden z nich se k hlavičce nedokázal prodrat.
42'
Bacuna nabízel balon do šestnáctky a Murphymu nakonec chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na něj dosáhl.
41'
The Bluebirds se teď rychlou kombinací dostali ze sevření soupeře a Hoilett následně vybojoval alespoň aut u vápna Fulhamu.
40'
Onomah se odhodlal k samostatné akci, která vyústila v zakončení Reeda. Ten to zkusil zpoza vápna a Smithies neměl s touto střelou problémy.
39'
Ralls měl spoustu prostoru k centru, jenže ideální moment pro nahrávku prováhal a následně ho odzbrojil vracející se Kebano.
38'
Po zisku míče se ke střele z dálky odhodlal Vaulks, nicméně jeho pumelice vyletěla vysoko nad bránu.
37'
Domácí v posledních minutách zlepšili svůj herní projev a momentálně se jim daří kombinovat na útočné polovině.
36'
Bryan načechral balon do vápna a jeho centr odklidil do bezpečí Nelson. Fulham ale i tak u míče zůstane.
35'
Žlutou kartu dostává Morrison (Cardiff City FC).
35'
Následný roh už ale žádné nebezpečí pro Cardiff neznamenal, míč totiž odhlavičkoval na přední tyči stojící Ralls.
34'
Cairney před vápnem posunul balon na Knockaerta a ten znovu zkusil své štěstí. Tentokráte měla jeho střela gólové parametry, avšak Smithies jí konečky prstů vyškrábl na roh.
33'
Bennett vystavil hodně tvrdou stopku Kebanovi a může být rád, že za svůj ostrý zákrok nedostal žlutou kartu.
32'
Onomah chtěl vyslat do šance Reida a nebýt zákroku Morrisona, domácí útočník by šel sám na Smithiese.
31'
Bryanova střílená přihrávka propadla až ke Christiemu a ten to zkusil zpoza šestnáctky, avšak jeho pokus vychýlil z jeho trajektorie Nelson.
30'
Rozehrávky se tentokráte ujal Pack a jeho centr nebyl vůbec špatný, jenže Rodák znovu vystoupal do vzduchu a stáhl si balon pro sebe.
29'
Cairney nepříjemně zajel do Vaulkse a nabídl hostům další standardní situaci. Fulham si zatím v defenzivě nepočíná úplně sebejistě.
28'
Po několika odrazech se míč dostal k Onomahovi a ten pálil z první, jenže trefil pouze pře sebou stojícího Kebana a od něj se balon odrazil do zámezí.
27'
Knockaertova střela levačkou byla zblokována obranou Cardiffu a uvidíme rohový kop v podání domácích fotbalistů.
26'
Kouč domácí Parker byl během pauzy hodně aktivní. Zřejmě není s výkonem svých svěřenců vůbec spokojen.
25'
Je za námi pětadvacet minut a hlavní sudí nařizuje krátkou přestávku na občerstvení.
24'
A právě anglický stoper se dostal k zakončení hlavou, se kterým ale neměl Marek Rodák sebemnší problém.
23'
Už se opět hraje a The Bluebirds budou mít k dispozici další standardku. Ve vápně už si své místo hledá také Morrison, jenž je tedy v pořádku.
22'
Nakonec se Sean Morrison zvedl a odešel do zámezí po svých. Uvidíme, zda bude schopen v zápase pokračovat.
21'
Kapitán Cardiffu je očividně hodně otřesený a momentálně je v péči týmových lékařů. To by byla pro trenéra Harrise obrovská ztráta.
20'
Slovenský gólman při tomto zákroku zasáhl loktem Morrisona a ten nyní zůstává ležet na hrací ploše.
19'
Rallsova nabídka nebyla vůbec špatná, avšak Rodák včas vyběhl z brány a míč vyboxoval daleko od své brány.
18'
Po nedovoleném zákroku Bryana budou modří zahrávat volný přímý kop z pozice, ze které už se dá brána ohrozit.
17'
Cardiff si míče ale dlouho neužil, Murphy totiž při snaze dostat ho pod kontrolu přišlápl Cairneyho a byl mu odpískán faul.
16'
A další nepřesnost na straně domácích, tentokráte v kombinaci chyboval Bryan, jenž doslova odevzdal balon Hoilettovi.
15'
Onomah si teď vůbec neporozuměl s Reidem a po jejich neshodě bude Smithies vykopávat od své svatyně.
14'
Bryan se dravě protáhl po levém křídle, nicméně poté nepřesně přihrál, a jeho individuální akce tak přišla vniveč.
13'
Výborně to udělal Cairney, jenž se vymanil ze sevření dvou protihráčů a poté přenesl hru na volného Christieho.
12'
Fulham se nyní snaží hru malinko uklidnit a momentálně si fotbalisté v bílém pouze nahrávají na vlastní polovině.
11'
Hosté si chtěli rychle vzít své vedení zpět a jejich akce dlouho vypadala nadějně, jenže jejich snažení zhatil faul Warda.
9'
Fulham právě vstřelil branku!
Jenže Fulham se hned po rozehrávce vydal dopředu a jeho akce nakonec vedla k vyrovnávacímu gólu! Reid dostal na pravé straně spoustu času a následně přízemním centrem vybídl ke skórování NEESKENSE KEBANA. Ten v předskočil Bacunu a nasměroval balon do brány.
8'
Cardiff se po osmi minutách dostává do vedení! Po rohovém kopu Rallse si balon v pokutovém území našel CURTIS NELSON, jenž přesnou hlavičkou z malého vápna nedal Rodákovi šanci zasáhnout.
7'
Na dlouhý aut Vaulkse si do vápna došel také stoper Morrison, který však fauloval fauloval Hectora.
6'
Reid se dobře vrátil s Bennettem a následně ho donutil nahrát dozadu na Smithiese. Hosté budou muset rozjet svou akci od svého gólmana.
5'
Hector byl atakován Hoilettem a pod tlakem zahrál míč jen do zámezí, Cardiff tak získal autové vhazování.
4'
Ward při napadání nedovoleně atakoval Bryana a arbitr Tierney přerušil hru, The Cottagers budou moct v klidu rozehrávat.
3'
Onomah dostihl nákop Reama a poté předložil balon Knockaertovi, jenž si ho navedl do středu a vypálil. Smithies byl ovšem na svém místě a připsal si rutinní zákrok.
2'
Hector si všiml rozběhnutého Kebana a hned mu také adresoval svůj pas. Ten byl ale příliš prudký a míč zamířil do zámezí.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Fulhamu, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř se pak navlékl do modré sady.
1'

Fulham FC: Rodák – Christie, Hector, Ream, Bryan – Reed, Cairney (C) – Knockaert, Onomah, Kebano – Reid
Náhradníci: Bettinelli – Odoi, Mawson, Le Marchand, Sessegnon, McDonald, Johansen, Cavaleiro, Kamara

Cardiff City FC: Smithies – Bacuna, Morrison (C), Nelson, Bennett – Pack, Vaulks, Ralls – Murphy, Ward, Hoilett
Náhradníci: Etheridge – Sanderson, Bamba, Smith, Tomlin, Whyte, Mendez-Laing, Paterson, Glatzel

Rozhodčí: Paul Tierney – Ian Hussin, Darren Cann.
Základní sestavy z prvního utkání

Fulham FC: Rodák – Christie, Hector, Ream, Bryan – Cairney, Reed – Knockaert, Onomah, Kebano – Reid.

Cardiff City FC: Smithies – Bacuna, Morrison, Nelson, Bennett – Pack, Ralls – Mendez-Laing, Tomlin, Hoilett – Glatzel.
Cardiff City FC

Také The Bluebirds se v minulé sezoně museli smířit s okamžitým sestupem z Premier League, nicméně stejně jako Fulham letos patřili k tomu nejlepšímu, co mohla druhá liga nabídnout. Cardiff na rozdíl od svého dnešního soupeře góly rozprostřel mezi více hráčů a po základní části hned sedm z nich nastřílelo pět a více branek. Po pádu z nejvyšší soutěže udržel waleský celek svou brankářskou dvojici a pozici jedničky zpočátku opět zastával Filipínec Neil Etheridge, ovšem po pár kolech o ní přišel a mezi třemi tyčemi poté dostával více času třicetiletý Alex Smithies. V prvním střetnutí play-off odehrál Cardiff velmi slušný první poločas, jenže po pauze na to nedokázal navázat a kvůli chybám v defenzivě bude muset dotahovat. Podaří se mu tento dvojzápas zdramatizovat?
Fulham FC

Po nepovedené minulé sezoně, kdy Fulham sestoupil z Premier League, se Londýňané ve druhé nejvyšší soutěži znovu nastartovali a hned od začátku se pohybovali v horních patrech tabulky. Ještě kolo před koncem základní části měli šanci vybojovat si přímý postup, ovšem konkurenční West Bromwich si svůj těsný náskok pohlídal. Obrovský podíl na parádním ročníku má srbský snajpr Aleksandar Mitrović, jenž se s šestadavceti brankami stal nejlepším střelcem Championship. Vytáhlý útočník však kvůli zranění do úvodního střetnutí s Cardiffem nenastoupil a není jasné, zda zasáhne do dnešní odvety. I tak ale svěřenci kouče Parkera předvedli parádní výkon a celkem zaslouženě si z Walesu odvezli nadějnou výhru 2:0. Podaří se jim tento náskok udržet?
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Letošní ročník anglické Championship se pomalu chýlí konci a v těchto dnech jsou na programu zápasy play-off. My se v tomto online přenosu zaměříme na odvetný duel Fulhamu s Cardiffem, který na Craven Cottage začne ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.