Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Luton Town : Middlesbrough - 2. srpna 2019   20:45

Luton Town
Luton Town
17' Bradley  • 24' Cranie  • 85' Collins
3:3
(2:2)
Middlesbrough
7' Fletcher   • 37' Assombalonga   • 68' Wing
Luton Town
Sluga – Cranie, Bradley, Pearson, Potts – Shinnie (69. Cornick), Tunnicliffe, Mpanzu – Collins, Lee (60. Butterfield), McManaman (74. Moncur)
Shea – Jones, Galloway, Berry
Langford – Howson, Hodskinson
Kenilworth Road, Luton
10 356 diváků
Randolph – Howson, Ayala, Shotton, Coulson – Wing, Clayton, McNair (86. Saville) – Fletcher, Assombalonga, Johnson (70. Browne)
Pears – Bola, Wood-Gordon, Tavernier, Gestede

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 8:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:20.
Dramatický zápas s mnoha zvraty zahájil anglickou fotbalovou sezónu 2019/2020. První tři góy padly po rohových kopech, nejprve skórovali hosté, pak nováček skóre otočil. Do přestávky bylo po hrubce v rozehrávce opět vyrovnáno a v 68. minutě vrátil Wing krásnou trefou do šibenice vedení fotbalistům Middlesbrough. Ti v 82. minutě zahodili penaltu a zanedlouho zařídil zasloužené vyrovnání ve fotbalově sice nepříliš kvalitním, ale o to bojovnějším, dramatičtějším a zajímavějším utkání.
90+6'
90+5'
Ještě roh pro Luton Town, v přehuštěném prostoru na malém vápně ale domácí „Kloboučníci “skulinku neobjevili.
90+4'
Daniel Potts se už hlásí zpátky do hry, která po zhruba půldruhé minutě pokračuje.
90+3'
V nastavení leží na trávníku domácí Potts, zřejmě má pochroumané rameno a míří k němu nosítka. Avizovaný čas se tedy určitě natáhne.
90+2'
Obrovská šance Lutonu rozhodnout. Moncur protančil do vápna a přiťukl Cornickovi, jehož ránu doprostřed vyrazil Randolph před sebe. Collinsova dorážka končí vedle jeho levé tyče.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Od zastaveného Assombalongy převzal volný míč Fletcher, uvolnil se v souboji jeden na jednoho a z úhlu vyprášil Slugovy rukavice.
89'
Vyprodaný stadión žene fotbalisty Lutonu za dalším obratem, ale přesnost v předfinální fázi chybí. Z celé akce je jen opět odkop od Randolphovy klece.
88'
Nenaložili s ním nejlépe, z protiútoku však vytloukl Browne bloky o domácího Pottse a Middlesbrough odkopává od brány.
87'
Elektrizující zápas směřuje do závěru, výhodu přímého kopu dostávají hosté.
86'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází McNair, přichází Saville.
85'
Luton Town právě vstřelil branku!
Vyrovnání zařídil nejlepší střelec loňské třetiligové sezóny JAMES COLLINS. Míč se k němu odrazil po chybné hlavičce hostů a zblokované střele Daniela Pottse, irský kanonýr zblízka nezaváhal a uklízí ho k tyči.
84'
Na zemi skončil podražený Mpanzu, trestný kop rozehrají „Kloboučníci“.
82'
Britt Assombalonga (Middlesbrough FC) neproměňuje pokutový kop. Jeho rána přeletěla břevno a domácí publikum zase ožilo.
82'
Penalta pro hosty po Cranieho faulu na rozběhnutého Coulsona!
80'
Domácí dovedli rychlý protiútok do vápna, jenže tam včas vyběhl Randolph.
79'
Mohlo být hotovo. Po rohu hlavičkoval o zem kapitán Middlesbrough Ayala, na čáře si pohotovým zákrokem vylepšil reputaci Simon Sluga.
78'
Ze souboje Bradleyho s Brownem směřoval míč na roh, Chorvat Sluga se snažil míč udržet na hřišti, ale jeho skluz přišel o zlomek vteřiny pozdě.
75'
Rychlonohý a čerstvý Cornick provětral obranu „Boro“ po pravém křídle, tečovaný centr však stahuje do koše před nabíhajícím Collinsem brankář hostů Randolph.
74'
Střídání v týmu Luton Town FC: ze hřiště odchází McManaman, přichází Moncur.
73'
Wing to zkusil znovu, jeho střela z podobného místa jako ta gólová si sice našla uličku mezi beky, ale mířila výrazně mimo.
71'
Střídající Browne odletěl ze souboje na velkém vápně, podle rozhodčího šlo o čistý zákrok.
70'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Johnson, přichází Browne.
69'
Střídání v týmu Luton Town FC: ze hřiště odchází Shinnie, přichází Cornick.
68'
Middlesbrough právě vstřelilo branku!
Fotbalisté v bílém si chvíli zahráli bago, elegantní zpětnou přihrávku Jonathana Howsona pak převzal LEWIS WING a překrásnou dělovkou do šibenice z 22 metrů vrací hostům vedení.
66'
Domácí levý bek Potts skluzem zastavuje Fletcherův průnik a zaokrouhluje počet rohů Middlesbrough na deset.
65'
Domácí se ubránili jen na chvilku, podražen byl Paddy McNair. Skákavý centr už pak končí definitivně v Slugových náručích.
64'
Wingova tečovaná střela letí nad břevno, roh pro hosty.
63'
Dva ostré střílené centry na bránu Lutonu v rozpětí 15 vteřin, s prvním si poradil vyboxováním brankář Sluga, poté mu vypomohla obrana.
62'
Následný trestný kop hosté ubránili a Howson zakopává míč ze všech sil o padesát metrů dál do autu.
61'
Žlutou kartu dostává Lewis Wing (Middlesbrough FC).
60'
Střídání v týmu Luton Town FC: ze hřiště odchází Lee, přichází Butterfield.
58'
Dosud málo viditelný Lee vybojoval pro druholigového nováčka sedmý rohový kop.
57'
Hosté odhlavičkovali před McManamanem nad břevno. Rohový kop Lutonu pak vrcholí jen zblokovanou střelou.
55'
McManaman skluzem nestihl míč udržet na ploše, přesto si vysloužil potlesk vyprodaných tribun.
54'
Z velké dálky přestřelil nejen bránu, ale málem i celou tribunu hostující Wing.
52'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez většího efektu. McNairovi se povedlo odcentrovat přes dva hráče, ale míč proletěl celým pokutovým územím nikým nezasažen.
50'
Dnešní utkání sleduje 10 356 diváků.
49'
Žlutou kartu dostává James Collins (Luton Town) za úmyslnou hru rukou. Gól takto dosažený samozřejmě nemůže platit.
47'
Na druhé straně dostal zpětnou přihrávku Shinnie, protáhl se do šestnáctky a hosté jej zastavili skluzem za cenu rohového kopu.
46'
Po vyčkávací minutce vedl míč dopředu hostující Coulson, jeho centr zastavil obětavou rybičkou kapitán „Kloboučníků“ Bradley.
46'
Čtyři góly, tři z toho po rohových kopech. Nejdříve vedli hosté, pak nováček skóre otočil, ale do šaten se jde za nerozhodného stavu. Takový byl první poločas otevíracího zápasu nové anglické fotbalové sezóny. Po přestávce se máme rozhodně na co těšit.
Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 2:5, střely mimo 1:2, rohy 4:8, fauly 6:15, ofsajdy 1:1.
45+2'
45+1'
Wingův přímý kop posílají domácí dál na roh. Po něm se situace opakuje, roh pro změnu z pravého křídla.
45+1'
Rozhodčí Oliver Langford nastaví dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Pelly Mpanzu (Luton Town).
43'
Hostující Johnson si přehodil míč na levačku a centroval přímo na hlavu bránícího protihráče.
42'
Assombalonga postupoval středem, na velkém vápně byl jeho průnik čistě zastaven.
40'
Po rozehrávce od brankáře ale přišla slušná příležitost nováčka. Collinsův centr zleva přeletěl dva obránce a na zadní tyči nesedl volej ideálně zcela volnému McManamanovi. Střela končí metr od brány, kdyby ji lépe trefil, byl by to jistý gól.
39'
Přímý kop rozehrál nováček mizerně a vrací míč malou domů přes celé hřiště.
39'
Žlutou kartu dostává Ashley Fletcher (Middlesbrough FC).
37'
Konečně padl gól jinak než z rohu. Po hrubce v domácí rozehrávce se dostal k míči Fletcher a po jeho přihrávce doleva prostřelil BRITT ASSOMBALONGA šourákem po zemi fatálně chybujícího debutanta Slugu.
36'
Z postupné kombinace vzešla úchvatná střela hostujícího Johnsona, který napřáhl z velké dálky levačkou z otočky a Sluga měl co dělat, aby vyškrábl z šibenice.
35'
Fotbalisté si vybírají neoficiální oddechový čas, hraje se bez tempa uprostřed hřiště.
33'
Shinnieho centr dokázali hosté ve vápně pokrýt, jenže vzápětí je podražen Mpanzu a Luton dostává se standardkou druhou šanci.
32'
Faul na McManamana dva metry od rohu pokutového území byl jednak jubilejní desátý, především pak znamená výrazné nebezpečí pro bránu Boro.
32'
Assombalonga skákal po hlavě po míči na malém vápně, přičemž přidržel za dres domácího Pearsona a tak byl už následný Slugův zákrok zbytečný, píská se proti hostům.
31'
Půlhodina hry je za námi, většina diváků na útulném stadiónu Kenilworth Road je s dosavadním průběhem velmi spokojena.
29'
Ofsajd mává pomezní hráčům Middlesbrough.
27'
Coulsonovu přízemní střelu z rohu velkého vápna domácí obrana nepustila k brankáři, Luton konstruktivně rozehrává a McNairovi nezbývá než faulovat Mpanzua.
27'
Shinniemu se však centr z přímého kopu vůbec nepovedl, odkopává se od Randolphovy brány.
26'
Clayton podkopl domácího Pottse, jenž se právě napřahoval ke střele.
24'
Jak jinak než z rohu padl i třetí gól zápasu. Po centru Shinnieho otáčí ze závaru na malém vápně hlavou skóre letní posila z Sheffieldu United MARTIN CRANIE.
Tento zkušený pravý obránce čekal na gól v soutěžním zápase přesně pět let a jeden den.
24'
McManaman získává sraženým nízkým centrem roh pro "Kloboučníky".
22'
Luton se opět ubránil, pokus o založení brejku však nebyl úspěšný, míč letí až k brankáři Randolphovi.
21'
Domácí odvracejí před Ayalou za cenu opakování rohu z opačné strany.
20'
Domácí Cranie nedůrazně odhlavičkoval dlouhý nákop přímo na kopačku Marvina Johnsona, jehož tečovaná rána vynesla Boro další roh.
19'
Z úhlu to zkusil po zemi Fletcher, brankář Lutonu byl na čáře připraven.
18'
Na rohy je srovnáno 3:3, hosté se ovšem neprosadili. Zatím ale i tak dokonale platí otřepané pravidlo "tři rohy – gól".
17'
SONNY BRADLEY to vzal jako správný kapitán na sebe a po odvráceném rohu a sérii hlaviček vyrovnává nádhernou ranou do šibenice zpoza šestnáctky. První gól Lutonu od roku 2007 v anglické Championship se na stadiónu bouřlivě slaví!
15'
Callum McManaman dostal pěkný míč do běhu na volném pravém křídle, uvolnil se kličkou, ale výsledkem je jen další rohový kop.
14'
Obrana Middlesbrough snadno odhlavičkovala do autu.
13'
Domácí rychle rozehrávají po pátém odpískaném faulu na Shinnieho, za pár vteřin se poměr faulů zvyšuje na 0:6 a Luton se přibližuje bráně soupeře.
12'
"Kloboučníci" kopali přímák z uctivé vzdálenosti, nacvičeným signálem do strany a dvěma rychlými narážečkami se však dostali do nebezpečné pozice, hosté jejich centr srážejí na roh.
11'
Ze závaru nastřelil Bradley jen protihráče a hosté znovu vyrazili do kontru, který dovedli jen k chorvatskému brankáři Lutonu.
10'
Odredovaný obránce Shotton odhlavičkoval před Shinniem na první rohový kop Lutonu.
9'
Domácí zaváhali na půlce a hosté náhle utíkali do brejku v pěti proti třem. S šancí mohli rozhodně naložit lépe, než to provedl Johnson. Slabá střela zpoza šestnáctky mířila přímo do Slugových rukavic.
7'
ASHLEY FLETCHER otevírá hlavou z malého vápna skóre i účet sezóny po druhém rohu hostů a opakovaném centru Marvina Johnsona.
6'
Assombalonga se ve vzdušném souboji na soupeřově vápně ohnal po Craniem a píská se faul.
5'
Hostující Fletcher vypálil z 20 metrů přes obránce a rána to byla povedená, proletěla jen malý kousek vedle Slugovy pravé tyče.
4'
Darren Randolph rozehrál nakrátko, postupný útok Middlesbrough končí až u Slugy, jenž si prvně osahal míč na britských ostrovech po přestupu z Rijeky.
3'
Pobyt Lutonu na útočné polovině k cíli nevedl, individuálně se neprosadil Collins, ani chvíli po něm Mpanzu.
2'
Rohový kop domácí odvrátili a přebírají poprvé míč do držení.
1'
Dost brzy, již ve 23. vteřině, vybojovali hostující fotbalisté úvodní rohový kop zápasu i celé sezóny.
1'
Luton Town hraje ve světle červených dresech a černých trenýrkách, Middlesbrough v bílých úborech.
1'
Obě mužstva jsou nastoupena, na beznadějně vyprodaném stadiónu začne nová anglická sezóna už za pár desítek vteřin.
"Boro" také vede nováček, Jonathan Woodgate, který ještě před třemi lety za klub ze severu Anglie hrál v obraně.
Za hosty nastupuje nově talentovaný Coulson, který povýšil ze čtvrtoligového Cambridge, a v útoku se představí druhá z posil, Johnson, který byl na jaře stejně jako domácí Cranie spoluhráčem Daniela Pudila v Sheffieldu United.
Oba celky mají na střídačce nové šéfy, domácí klub převzal po postupu Graeme Jones, pro něhož to bude první role hlavního kouče v životě. Dosud působil jako asistent Roberta Martíneze ve Swansea, Wiganu, Evertonu i u belgické reprezentace, a naposledy byl asistentem trenéra Moora u WBA.

Luton představí v každé řadě posilu – chytat bude chorvatský brankář Sluga z Rijeky, takže na Marka Štěcha zbylo jen místo na tribuně. V obraně hraje zkušený Cranie z Sheffieldu United, v záloze Tunnicliffe z Millwallu a útok posílil McManaman z Wiganu.

Luton Town FC: Sluga – Cranie, Bradley, Pearson, Potts – Shinnie, Tunnicliffe, Mpanzu – Collins, Lee, McManaman
Náhradníci: Shea – Jones, Galloway, Butterfield, Moncur, Berry, Cornick

Middlesbrough FC: Randolph – Howson, Ayala, Shotton, Coulson – Wing, Clayton, McNair – Fletcher, Assombalonga, Johnson
Náhradníci: Pears – Bola, Wood-Gordon, Tavernier, Browne, Saville, Gestede

Rozhodčí: Langford – Howson, Hodskinson.
Oba kluby se v soutěžích dlouhou dobu jako naschvál míjely, jejich poslední vzájemná střetnutí se datují do sezóny 1994/1995. Rovněž ve druhé lize tehdy Luton Town zvítězil na svém hřišti 5:1, naopak na jaře bylo doma úspěšnější Middlesbrough poměrem 2:1.
Fotbalistům Middlesbrough FC na jaře jen o jediný bodík uniklo play-off o postup do Premier league a na hřišti nováčka budou favority.
Loni padalo v zápasech mužstva z nejsevernějšího druholigového města zdaleka nejméně gólů (skóre 49:41 za 46 kol). Middlesbrough mělo nejlepší obranu v celé soutěži, ale naopak jen čtyři z 24 účastníků nastříleli méně branek.
Největší hvězdou klubu je útočník z DR Kongo, Britt Assombalonga, který loni nasázel 16 soutěžních gólů.
Fanoušci v Lutonu mohou po 12 letech zase vyrazit na Championship a rovnou se dočkali té cti, že jejich zápas zahájí celý letošní ročník druhé nejvyšší anglické fotbalové soutěže.
Zdejší klub, známý pod přezdívkou "Hatters" (Kloboučníci), hrál ještě v sezóně 2017/18 čtvrtou ligu, z níž se vyšvihl dvěma přímými postupy v řadě. Na jaře slavil jako nováček senzační vítězství ve třetí lize o 3 body před Barnsley.
Za Luton chytá český gólman Marek Štěch, který sem přestoupil předloni z pražské Sparty. Zatímco ale ve čtvrté lize byl stálicí, loni klesl na pozici dvojky a do brány se dostal jen v 5 ligových a 2 pohárových zápasech.
Šutérem klubu je irský útočník James Collins, jenž se o postup zasloužil 25 nastřílenými góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.