Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Everton - 25. října 2017   20:45

Chelsea
Chelsea
27' Rüdiger  • 90+2' Willian
2:1
(1:0)
Everton
Everton
90+4' Calvert-Lewin
Chelsea
Caballero – Rudiger, Christensen, Cahill (C) – Zappacosta, Drinkwater (62. Fabregas), Ampadu, Kenedy – Willian, Batshuayi (84. Morata), Musonda (70. Pedro)
Eduardo – Clarke-Salter, Sterling, Scott, Fabregas, Pedro, Morata
Swarbrick – West, Hatzidakis
Stamford Bridge, London
Everton
Pickford – Kenny, Williams, Jagielka (C), Baines – Davies, Baningime, McCarthy (64. Calvert-Lewin) – Lennon (73. Lookman), Rooney (82. Niasse), Mirallas
Robles – M. Keane, Sigurdsson, Niasse, Calvert-Lewin, Holgate, Lookman

Chelsea vydřela postup v Ligovém poháru po výhře 2:1 nad Evertonem. Zejména ve druhém poločase byl hostující celek lepší. Caballero ovšem nepustil do sítě hlavu z levé strany k delší tyči. Poté zachránilo Conteho tým břevno proti střele Lookmana z pravé strany.

Obhájce ligového titulu byl zkrátka špatný ve druhém dějství, ale i tak rozhodl v nastavení narážečkou Williana s Fabregasem, kdy Brazilec otřel svojí střelu z levé strany o vzdálenější tyči. Poté ovšem Rüdigerovo podcenění souboje vedlo k nahrávce na střed a Calvert-Lewin zařídil proti dezorientované obraně soupeře levačkou snížení.

Vyrovnání se již ovšem outsider nedočkal a do čtvrtfinále Ligového poháru postupuje Chelsea.
90+5'
90+4'
Everton právě vstřelil branku!
Tak to bude ještě celkem drama! Rüdiger prohrál souboj jeden na jednoho se soupeřem. Ten postrčil na střed na DOMINICA CALVERTA-LEWINA. Poté došlo k přehození míče na levačkou a zakončení před Cahillem a dezorientovanou obranou hostů po zemi po pravé ruce Caballera do sítě.
90+2'
Chelsea právě vstřelila branku!
Fabregas rozehrál roh nakrátko. Poté WILLIAN obešel Daviese a po narážečce se zmiňovaným Španělem střílel křížem po zemi přes Kennyho do praév tyče, od které šel balon do sítě.
90+2'
Balon letěl na levou stranu k Moratovi. Ten nešel do souboje s Kennym, ale jen počkal na spoluhráče. Chelsea poté získala roh.
90+1'
Jeden z domácích hráčů faulovaný Baningimem na levé straně, tohle se Chelsea hodí.
90+1'
Čtyři minuty do konce normální hrací doby.
90'
Baines nakrátko a to byl začátek konce. Lookman si navedl míč na pravačku, ale střílel po zemi hodně vedle levé tyče.
90'
Zappacosta fauloval Bainese a hostující celek má dobrou šanci na to, aby si standardní situací vynutil prodloužení.
89'
Baines kombinoval se svým spoluhráčem na polovině hostů. Poté se vytáhl Willian a následně zasáhl Rüdiger.
88'
Další aut pro Zappacostu a poté vynikající technika. Obránci Chelsea pomohla na pravé straně dvojice Fabregas – Morata, vykopávat bude ovšem Pickford.
88'
Od Pickforda šel míč do zámezí a vhazuje tím pádem z pravé strany Zappacosta.
88'
Pedro a Willian svedli souboj s protihráčem na polovině hřiště. Poté Zappacosta napálil levačkou soupeře.
87'
Calvert-Lewin upadl na pravé straně, ale faul to nebyl. Chelsea bude vhazovat.
87'
Vše je v pořádku. Pickford bude rozehrávat, obě mužstva kompletní.
87'
Fabregas a Mirallas zůstávají po souboji na polovině hřiště ležet na hrací ploše.
86'
Willian s Moratou spolupracovali na pravé straně, balon poté letěl až k Pickfordovi.
86'
Nakonec chyba Bainese při nahrávce na střed přibližuje Chelsea k postupu.
86'
Willian neuspěl v hlavičkovém souboji na pravé straně a Everton poté kombinuje na polovině hřiště i s Bainesem.
85'
Chelsea nepředvedla vůbec nic na levé straně, poté se balon dostal až na kopačku Caballera.
84'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Batshuayi, přichází Morata.
84'
Po chybě domácích hráčů na pravé straně vhazoval Baines, ale míč skončil poté až u Caballera, jenž hledal svým výkopem Pedra na levém křídle.
83'
Fabregas faulovaný, poté ještě Davies debatuje s rozhodčím. Chelsea rozehrává nakrátko na pravou stranu na Rüdigera.
83'
Po zákroku Mirallase vhazuje domácí celek z pravé strany z vlastní poloviny. Poté si míč kryje Batshuayi.
83'
Domácí kouč Conte si kouše kůžičky a čeká jej hodně náročný závěr normální hrací doby.
82'
Fabregasova pravačka poslala míč dozadu až na Caballera. Domácí rozehrávka vedla přes Cahilla po levé straně.
82'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Rooney, přichází Niasse.
81'
Lookman to udělal na pravé straně výborně, v souboji s Kenedym si navedl míč na levačku a chtěl trefit levý horní roh domácí branky, ale břevno pomohl Chelsea.
80'
Ampadu zpracoval balon prsama. Poté byl celkem pod tlakem Caballero, ale neplynulo z toho větší nebezpečí pro domácí celek.
80'
Zřejmě špatně házený aut v podání Zappacosty na pravé straně a hrát bude tak Everton Bainesem.
80'
Batshuayi je na hřišti a Chelsea hraje opět kompletní v jedenácti lidech.
79'
Ten rozehrál nakrátko Fabregas. Zappacosta posunul míč na pravou stranu, ale vše končí přetaženým centrem vedle levé tyče.
79'
Batshuayi je na nohou, belgický fotbalista bude muset do zámezí. Chelsea by měla kopat roh, když hraje v deseti.
78'
Obrovská chyba hostů v rozehrávce. Batshuayi nasadil před Williamsem jesličky Pickfordovi. Poté ovšem před ním odehrál míč na roh Jagielka. Belgičan si dal pořádnou ránu kolenem do levé tyče.
77'
Caballero rozehrával pravačkou, ale Batshuayi byl pokrytý. Tím pádem může útočit Everton.
77'
Rooney obešel svého protihráče. Poté nakonec vše skončilo zakončením Lookmana z otočky po nahrávce Daviese do levé boční sítě.
76'
Willian poslal z vlastní poloviny křížný pas na Batshuayie, ale ten nemohl dostihnout jeho nahrávku. Poté je tady kontr vedený Rooneym.
76'
Navíc Cahilla jako kdyby braly křeče.
75'
Aktivita Evertonu pokračuje dál a Chelsea čeká těžkých a dlouhých patnáct minut v osmifinále Ligového poháru.
75'
Po faulu na Williana na pravé straně na polovině hřiště mávají hostující hráči rukama, ale to je jediné, co jim zbude.
74'
Mirallasův pokus sražený, ale poté Chelsea nic neuspěchala po levé straně a jeden z mužů v modrém počkal na své spoluhráče.
74'
Kombinace hostujících hráčů neskončila u Mirallase, ani Daviese, ale poté nepřesným centrem z levé strany do náruče Caballera.
73'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Lennon, přichází Lookman.
73'
Baines rozehrál nakrátko pod sebe na Daviese, ten zakončoval pravačkou ze střední vzdálenosti vysoko nad branku domácích.
72'
A fauloval Rüdiger, který již jednu kartu má...
72'
Rooney se dotkl balonu. Poté Baines zrychlil hru po levé straně, načež sudí píská faul na Mirallase.
71'
Batshuayi nezískal balon při presinku. Poté by měla Chelsea čelit autovému vhazování po zásahu Kenedyho.
71'
Baines vhazoval z levé strany z poloviny soupeře. Poté Williams nic nezkazil, o to se postaral až jeho spoluhráč na pravé straně...
70'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Musonda, přichází Pedro.
70'
Jagielka byl tím, kdo rozehrával. Po zákroku Rüdigera bude hostující celek vhazovat z levé strany.
68'
Zappacosta nerozehrál dobře z pravé strany. Poté Davies nahrál křížem na pravé křídlo, následoval pas na střed vápna, kde zřejmě Mirallas střílel doprostřed branky ve velké šanci a Caballero zase dalším skvělým zákrokem udržel Chelsea ve vedení.
68'
Willianův střílený centr z pravé strany nepřeloboval Pickforda. Poté byl při kontru hostů faulovaný Christensen.
67'
Vynikající zákrok Caballera proti hlavě směřující z levé strany k delší tyči.
67'
Rüdiger si faul na Mirallase vysloužil kartu a hosté budou kopat standardní situaci z levé strany.
66'
Jeden z domácích hráčů leží na hrací ploše na vlastní polovině, hraje se ovšem dál za kombinace Evertonu.
66'
Při kombinaci domácích došlo na balon na Musondu, ale ten prohrál hlavu, načež balon doputoval až do rukavic Pickforda.
65'
Bainesova levačka centrovala na zadní tyč, tam vyskočil jeden z hostujících hráčů, avšak k zakončení nedošlo.
65'
Calvert-Lewin se nedostal k balonu na levé straně. Poté ještě Baines přihrál z pozice levého beka, ale Rudiger odehrál míč na roh.
64'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází McCarthy, přichází Calvert-Lewin.
64'
Centr jednoho z domácích hráčů z levé strany letěl na zadní tyč, ale byl přetažený.
63'
Zdá se, že Calvert-Lewin půjde do hry až bude příležitost na střídání.
63'
A pochopitelně někdy mají domácí hráči velké štěstí...
63'
Chelsea zatím ve druhém poločase je horší, Everton měl hodně šancí, jak po zásluze srovnat na 1:1. Caballero ovšem drží domácí celek.
62'
Willian nakrátko s Fabregasem, poté Brazilec nepřihrál přesně po levé straně.
62'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Drinkwater, přichází Fabregas.
61'
Ten zastavil Jagielka podražením Musondy a sudí vytahuje kartu pro hostujícího kapitána.
61'
Caballerovi se podařilo na přední tyči vyboxovat balon pryč z vápna a Chelsea jde do kontru po levé straně.
60'
Rychlá souhra Evertonu. Poté centr z levé strany, ale Lennon ve skluzu na malém vápně zakončoval nad branku soupeře.
59'
Po přetaženém centru poslal míč Jagielka opět do ohně, ale je z toho pouze autové vhazování pro hosty z levé strany.
59'
Po centru z pravé strany odhlavičkoval na zadní tyči balon Rüdiger a Everton kope standardní situaci Bainesem.
58'
Chelsea se bránila Drinkwaterem. Poté ovšem Baines vymyslel pas z levé strany, který rozvinul akci hostů.
58'
Davies postrčil míč na levou stranu. Poté Rooney přesunul hru na pravou stranu. Otázkou zůstává, co vymyslí Jagielka.
57'
Batshuayi se nedostal k balonu na pravé straně na polovině hřiště. Poté ovšem Willian tvořil hru na levém křídle, centr jednoho z domácích hráčů byl odvrácen.
56'
Everton si před pár sekundami vytvořil svojí největší šanci v zápase. Poté přišla další. Caballero udělal hrubou chybu v rozehrávce prvním dotekem, ale Lennon se tak trošku lekl té pozice, načež domácí brankář zasáhl nohama.
56'
Dva hráči hostů si vyměnili balon, poté Davies naservíroval hlavou Ronneymu pozici na malém vápně, ale levačka Rooneyho mířila do nohou vyskakujícího Caballera.
55'
Zappacosta nejprve začal akci domácích, ale poté vše zakončil výběh Pickforda před domácím pravým bekem.
55'
Při rozehrávce Caballera od vlastní branky pokračuje domácí celek malou chvíli o desíti, zatímco Ampadu se již chce vrátit do hry.
54'
Po souboji na polovině domácích, který sudí posoudil jako čistý, je ošetřený Ampadu.
53'
Musonda se vrátil, aby pomohl Zappacosstovi. Poté ovšem Rooney předložil zřejmě Lennonovi dobrou palebnou pozici, z té ovšem srovnání nepřišlo.
53'
Chelsea celkem zbrklá na pravé straně při své rozehrávce. A tak může začít kontr hostujících fotbalistů Jagielka.
52'
McCarthy šel skluzem do rozehrávajícího protihráče a dostává tím pádem kartu.
51'
Rudiger nezrychlil hru na pravé straně, poté Caballero byl odvážný proti presujícímu protihráči, ale vše zvládl. Načež nebyl podle sudu sudího faulovaný Batshuayi na polovině hřiště.
51'
Poté, co se balon dotkl hrací plochy, tak šel do prsou Bainese na levé straně. Následná kombinace hostujících hráčů byla zakončená ztrátou na pravém křídle.
50'
Celkem velká chyba domácích při přechodové fázi po levé straně. Takže Everton mohl vhazovat.
50'
Také Rudiger se dotkl balonu na pravé straně, ale Chelsea působila jistě při své kombinaci, kdy si své odvedl také Caballero.
50'
Další faul Daviese, tentokráte na Ampadua a tentokráte už sudí vytahuje kartu pro hostujícího hráče.
49'
Willian šel nesmyslně na polovině hřiště do dvou hráčů. Poté Zappacosta nahrával po pravé straně, ale Batshuayi byl zastavený.
49'
A Christensen zůstal ležet po souboji s Daviesem před vlastním vápnem, sudí pískal proti hostům.
48'
Caballero poslal míč pravačkou na polovinu hostů, ale tam domácí celek neexistoval. Zápas poté má své pokračování v podobě souboje Christensena zřejmě s Daviesem.
48'
Kenny nejprve ztratil míč na pravé straně a poté navíc fauloval na polovině domácích. Ti rozehrávají Cahillem na Caballera.
47'
Everton byl trpělivý na polovině hřiště. Poté Baines před Willianem přihrával na střed svému spoluhráči.
47'
Drinkwater se snadno dostal k míči, ale jeho křižný pas nemohl zpracovat na hranici vápna Willian před Pickfordem.
46'
Zappacosta důrazný v hlavičkovém souboji na pravé straně, poté Willian nemohl pokračovat na polovině hřiště a vhazuje tak Everton.
46'
Chelsea nepokazila rozehrávku Cahillem. Ale poté dostal jeden z domácích hráčů pod tlak Zappacostu.
46'
Pravačka Batshuayie rozehrála druhý poločas.
46'
Chelsea vede po prvním poločase 1:0. Není to zrovna dvakrát pohledný fotbal, ale domácí celek může být s výsledkem spokojený. Vynikající je Cahill v rozehrávce, standardní situace modrých bere Willian. Chelsea si zatím dobře hlídá Ronneyho a pravda je ta, že hostující celek si nevypracoval žádnou větší příležitost před Caballerem. Favorit zápasu udeřil, když Antonio Rüdiger zakončoval hlavou na zadní tyči do delšího horního rohu hostující branky.
45+1'
45+1'
Chelsea ještě podržela s Cahillem balon na polovině soupeře.
45+1'
Zappacosta byl rychlý na pravé straně v souboji s Bainesem, ale jeho centr bez problémů odvrátila hostující obrana.
45+1'
Jedna minuta se nastavuje.
45'
Viděli jsme tři hlavičkové souboje na polovině Evertonu, hostující celek se ještě může prosadit.
45'
Christensen rozehrával. Poté nevyšla Chelsea akce po levém křídle.
44'
Pickford vykopával, ale Cahill překazil vše hostům svojí hrudí. Poté přišel ještě jeden balon od hostujícího brankáře, ale i ten nebyl přesný.
43'
Zajímavý brejk domácích. Willian ho řešil přihrávkou ze středu křížem na pravou stranu na Zappacostu, ten ovšem pravačkou poslal míč do boční sítě.
43'
Davies byl důrazný v souboji s Ampaduem. Poté se ale Chelsea dobře pohybovala při akci Evertonu po levé straně.
43'
Jeden z domácích hráčů kontroval letící balon po své pravé ruce do zámezí a Chelsea už nemá daleko k poločasové výhře.
42'
Jagielkův první dotek s balonem po nahrávce Pickforda nebyl ideální, hostující stoper netrefil míč čistě. Ale i tak vhazuje nakonec z pravé strany Kenny.
42'
Chyba Kennyho na pravé straně, ale pak se Musonda se svým spoluhráčem nedohodl a Everton začíná od Pickforda.
41'
Davies byl připravený na polovině hřiště na levé straně. Následná hostující kombinace zatím nevedla k ohrožení Caballera.
41'
Chelsea podržela balon, nikam se nehnala, zahrál si také Caballero, hostující celek moc nepresoval, a tak se nyní hraje na polovině hřiště.
40'
Zappacosta poté sportovně vrací balon k Pickfordovi. Hostující celek může útočit po levé straně Daviesem.
40'
Christensen zůstal trošku otřesený po hlavičkovém souboji na hranici hostujícího vápna, ale vše je v pořádku a Chelsea pokračuje v jedenácti lidech na trávníku.
39'
Ampadu vyzval Zappacostu křižnou přihrávkou na pravou stranu k centru. Poté si hostující obrana poradila i s pokusem soupeře z šestnácti metrů.
39'
Drinkwater vyhrál hlavu na levé straně, a to bylo důležité. Míč si poté vzal Kenedy, aby jej vhodil zpět na hřiště.
38'
Pickfordův výkop dopadl na levou stranu, tam se nic nestalo. Stejně tak jako při zbrklosti jednoho z domácích hráčů, která dostává Everton k autovému vhazování z pravé strany z poloviny hostujících fotbalistů.
37'
Zappacostův centr z pravé strany odehrál Williams z první do zámezí. Chelsea měla poté k dispozici autové vhazování, ale k zakončení se nedostala.
37'
Cahill přihrával z poloviny hřiště pod sebe. Po sérii krátkých přihrávek nechal sudí Chelsea výhodu, ale nakonec odpískal faul na Musondu.
36'
Domácí celek vhazoval z levé strany. Poté Christensen byl součástí rozehrávky Chelsea, která nebyla vůbec dobrá, ale Everton nakonec nešel do brejku. Favorit zápasu totiž svojí chybu včas napravil.
35'
Ale obrana hostů nebyla pasivní. Drinkwater přetáhl hru na pravou stranu na Zappacostu. Basthuayi se obtočil na šestnácti metrech na středu kolem protihráče, ale levačkou střílel doprostřed branky k Pickfordovi.
35'
Ampadu přihrával Drinkwaterovi. Následná domácí kombinace pokračovala u Cahilla na levé straně.
34'
Cahill ztratil pravou kopačku po souboji s Rooneym. Poté bývalý hráč Manchesteru United debatuje s Rüdigerem.
34'
Baines vhazoval z levé strany. Poté u Kennyho víceméně ztroskotala hostující snaha o srovnání.
33'
Caballero rozehrával na Cahilla. Poté Willianova další ztráta daruje míč hostům, kteří reagují po levé straně.
33'
Dobrá práce Williamse proti Willianovi v šestnáctce hostů, což určitě potěšilo Pickforda, jenž chytil balon.
33'
Chelsea drží míč více na svých kopačkách, kontroluje hru.
32'
Caballero zatím nepředvedl žádný těžší zákrok, to samé Pickford.
32'
Batshuayi obdržel pas na pravé straně, ale poté si vůbec nerozuměl s balonem. Načež střela hostujícího hráče z kontru z levé strany byla sražena.
31'
Willian se na polovině hostů pustil do tří hráčů a narazil. Everton ale poté neuspěl díky Cahillovi.
31'
Williamsova křižná nahrávka na pravou stranu z pozice stopera byla hodně nepřesná. A Chelsea se bez větší námahy dostala k autovému vhazování.
30'
Kenny narval míč pravačkou, ale poté z toho zatím hostující celek nic nevytěžil. Pouze kombinaci na polovině hřiště.
30'
Myšlenka Ampadua nikdo nepochopil, a tak je z toho naprosto rutinní zákrok pro Pickforda.
29'
Cahill zatím hodně jistý v rozehrávce a výraznější chybu jsme od anglického beka za necelých třicet minut hry neviděli.
29'
Opět výkop Pickforda na pravou stranu, ale poté pracoval po levém křídle jeden z domácích hráčů.
28'
Willianova pravačka mířila na přední tyč, poté zakončoval Zappacosta po zemi vedle levé brankové konstrukce.
28'
Williams byl při kontru Chelsea po pravé straně až příliš důrazný proti Zappacostovi a je z toho karta.
27'
Po rozehrávce Williana poslal Musonda míč pravačkou z levé strany na zadní tyč. Tam ANTONIO RÜDIGER hlavičkoval z výskoku a ze záklonu. Balon poté zapadl obloučkem do levého horního rohu hostující branky.
26'
Roh pro Chelsea z levé strany.
25'
Po přihrávce Cahilla přetáhl Ampadu hru na pravou stranu křížem na Zappacostu, ten poslal míč do vápna, jenže nic zásadního z toho nebylo, takže ani zákrok Pickforda.
25'
Chelsea dobře presovala a i díky tomu může Cahill vhazovat z levé strany ke Caballerovi.
24'
Ampadu přišel o balon na levém křídle a poté bude Everton vhazovat z pravé strany pod sebe Kennym.
24'
Zase výkop Pickforda na pravou stranu, ale obrana Blues poté aktivní, takže hostující brankář musel mimo vápno odehrát míč do zámezí na aut pro soupeře Kenedyho.
23'
Nepřesný dlouhý míč na levou stranu v podání Drinkwatera. Jinými slovy – Pickford bude rozehrávat od vlastní pokladnice.
22'
Cahill si hlídal Williamse, ale podstatnější je, že Rudiger odhlavičkoval míč z vápna a poté pomohl Caballero spoluhráčům s rozehrávkou svýma nohama.
22'
Po přihrávce McCartyho pokračoval Lennon a Everton bude poté po dobré práci Bainese na levé straně kopat roh.
21'
Bathsuayi držený za dres při akci domácích po levé straně, ale možná, kdyby nesehrál takové divadlo, tak by sudí i zapískal.
21'
Musonda hrál rukou, ale hostující celek se McCarthym nedostal k zakončení z pravé strany. Chelsea by měla vhazovat.
20'
Na druhou stranu – takovou rychlost a rozhodování ve vteřině, to jen tak v české lize nevidíme.
20'
Baningime fauloval a poté ještě vysvětloval rozhodčímu svůj názor. To nic nemění na tom, že Chelsea mohla kombinovat s Cahillem a Musondou na levé straně.
20'
Odehráno necelých dvacet minut a tento fotbal celkem nudí. Hraje se prakticky bez šancí na obou stranách.
19'
Kennyho balon po pravé straně šel na prsa Rooneyho, na kterého domácí publikum bučelo.
18'
Kenny vhazoval z pravé strany pár metrů před vápnem domácích. Everton se ale neprosadil a Caballero pouze dirigoval své spoluhráče.
18'
Drinkwaterova myšlenka v podobě nahrávky na levou stranu na Batshuayie nebyla špatná, ale tohle přečetl dobrým výběhem Pickford.
17'
Jagielka začal hostující kombinaci, ale ta si s přesností nepotykala a hrozit bude Chelsea od Ampadua.
17'
Ampadu čekal na polovině hřiště. Jenže Chelsea nebyla nebezpečná po levé straně přes Batshuaye.
16'
Po rozehrávce Pickforda šel míč do zámezí. Chelsea bude vhazovat z levé strany.
16'
Zappacosta ukázal rychlé nohy na pravé straně. Ale poté skončila domácí akce ofsajdem.
15'
Cahill zatím má asi nejvíce doteků z domácích hráčů a je hodně důležitý pro Chelsea.
15'
Chelsea byla až příliš rychlá v přechodové fázi a Musonda nemohl pokračovat v akci po křídle, tím pádem vhazuje Everton z vlastní poloviny.
14'
O slovo se přihlásil Kenny na pravé straně, ale následně Jagielka hrál na jistotu, zahrál si tím pádem nohama Pickford.
14'
Pickfordův výkop měl celkem délku a šel po pravé straně. Poté Rudiger zablokoval střelu soupeře, ale Everton kombinuje dál.
13'
Centr z levé strany nebyl nebezpečný. Poté Rudiger zakončil ze střední vzdálenosti hodně mimo tři tyče a Pickford mohl být naprosto v klidu před odkopem od vlastní branky.
13'
Drinkwater byl na pravé straně dohraný. Poté Cahill působil na levé straně a Chelsea byla hodně trpělivá zhruba na polovině hřiště.
12'
Jagielka rozhodně neusnadnil práci rozehrávkou svému spoluhráči na levé straně. Poté si Drinkwater vyměňuje názory se svými spoluhráči na dění na hrací ploše.
12'
Chelsea asi zatím více na balonu, ale žádnou šanci jsme před Caballerem či Pickfordem neviděli.
11'
Rudiger nahrál dozadu na Caballera, ten oslovil Cahilla, následný ťukec domácích hráčů byl rozšířen o Drinkwatera.
11'
Batshuayi nezakončil z levé strany, protože hostující hráč před ním odhlavičkoval balon do zámezí. Poté byla střela Belgičana z šestnácti metrů zablokovaná.
10'
Willian zrychlil hru na Zappacostu na pravou stranu, ale domácí celek toho nevyužil k centru. Poté Cahill nahrával jednomu ze svých spoluhráčů na polovině Evertonu.
10'
Špatný přechod domácích po levé straně do útočné fáze. Poté Lennon si pomohl nedovoleným zákrokem.
9'
Jagielka byl tím, kdo centroval na zadní tyč, ale Rooney byl pokrytý. Poté McCarthy neměl špatnou myšlenku. Jenže na tahu je Chelsea.
8'
Pickford vykopával levačkou na pravou stranu, kde došlo k souboji, poté Batshuayi fauloval a hostující celek rozehrává zřejmě Daviesem.
8'
Dlouhý balon nemohl zastihnout Kenedy na levé straně, a tak Pickford bude vykopávat od vlastní branky.
7'
Rooney fungoval na pozici pravého záložníka, ale hostům vůbec nevyšla souhra přes útočníka. Takže po doteku Caballera rozehrává z levé strany Cahill
7'
Po sérii hlavičkových soubojů nakonec hrozil po pravé straně Willian, ale jeho centr neměl délku, takže jeden z hostů poslal balon pryč z vlastní šestnáctky.
7'
Davies s Rooneym tvořili hru, ale vynikající presink předvedl Musonda, takže vhazuje Kenny z pravé strany.
6'
Drinkwater podržel balon na pravé straně. Poté Chelsea zůstala na polovině soupeře. Cahill ale spíše zklidnil hru.
6'
Chelsea sáhla k rozehrávce nakrátko. Poté se snažila rozpohybovat obranu soupeře a vtom přišel faul na Williana na pravé straně.
5'
Cahill na střed na Batshuayie, ten byl faulovaný Davisem a domácí celek bude kopat standardní situaci z třiceti metrů.
5'
Domácí kouč Conte cosi gestikuloval ke svým svěřencům, zatímco Everton měl k dispozici autové vhazování z levé strany.
4'
Hostující celek kombinoval na vlastní polovině. Ale výbornou práci poté odvedl Christensen proti Rooneymu. Tím pádem kontruje Willian po levém křídle.
3'
Dlouhý míč letěl na hranici hostujícího vápna. Poté Lennon vybojoval faul na vlastní osobu, když si dobře kryl balon a hosté hrají po pravé straně.
3'
Ampadu se dotkl balonu, ale míč propadl až k Pickfordovi. Ten ovšem pouze pozdravil Caballera, jenž si následně pomohl s Cahillem.
2'
Cahill posunul míč na střed spoluhráči, ale přechodová fáze Chelsea byla poté nulová. Balon se vrací ke Caballerovi.
2'
Kenny obstaral autové vhazování z pravé strany, poté svedl tvrdý souboj s Rooneym Kenedy. Chelsea by měla vykopávat od vlastní branky Caballerem.
1'
Cahill dirigoval hru domácích. Poté dlouhý balon letěl na levou stranu, kde došlo ke zpracování prsama v podání Williana.
1'
Cahill celkem dobře vystoupil z obrany z levé strany a Chelsea může kombinovat za podpory svých fanoušků.
1'
Jeden z hostujících hráčů, konkrétně Davies rozehrál zápas.
1'
Chelsea bude hrát v modrých dresech, Everton poté v bílém.

Chelsea FC: Caballero – Rudiger, Christensen, Cahill (C) – Zappacosta, Drinkwater, Ampadu, Kenedy – Willian, Batshuayi, Musonda
Náhradníci: Eduardo – Clarke-Salter, Sterling, Scott, Fabregas, Pedro, Morata

Everton FC: Pickford – Kenny, Williams, Jagielka, Baines – Davies, Baningime, McCarthy – Lennon, Rooney, Mirallas
Náhradníci: Robles – M. Keane, Sigurdsson, Niasse, Calvert-Lewin, Holgate, Lookman

Rozhodčí: Swarbrick – West, Hatzidakis.
Danny Drinkwater dnes nastoupí poprvé do soutěžního zápasu za Chelsea.
Chelsea FC
Londýnský celek se po roční odmlce vrátil do Champions League. V soutěži, kterou v roce 2012 opanoval, má celkem složitou skupinu. Společnost mu dělá Atlético Madrid, AS Řím a Karabach. Svěřenci italského kouče Conteho naposledy remizovali v krásném domácím utkání s mužstvem z hlavního města Itálie 3:3. Vývoj duelu byl strhující – 2:0, 2:3, 3:3.

Blues v letošní sezoně obhajují titul z anglické ligy. O víkendu přehráli na Stamford Bridge Watford. Tým spjatý s Čechem Matějem Vydrou prohrál 2:4. Nebylo mu nic platné, že ještě v 71. minutě vedl 2:1. Poté se prosadil dvakrát Michy Batshuayi a jednou César Azpilicueta. Trefa španělského obránce z 87. minuty byla vítězná.

Chelsea drží v tomto ligovém ročníku ovšem jeden nelichotivý primát. Crystal Palace vstřelilo v této sezoně v Premier League pouhé dva góly a oba do sítě Londýňanů. Stačilo to na výhru 2:1.
Everton FC
V hostujícím dresu by dnes neměl chybět bývalý hráč Manchesteru United a anglické reprezentace Wayne Rooney. Ten přestoupil do Evertonu před touto sezonou. Právě on se také prosadil o víkendu proti Arsenalu, kdy přišla prohra 2:5. Účastníkovi Evropské ligy výrazně pomohlo, když se Gueye nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Everton hrál na dva útočníky – na Rooneyho a Calverta-Lewina.

V brance týmu Arsena Wengera nechyběl český brankář Petr Čech. Předtím navíc hostující mužstvo ztratilo duel Evropské ligy doma proti Lyonu. Francouzský tým si z Anglie odvezl výhru vypsanou poměrem 2:1 díky proměněné penaltě Fekirem a rozhodnutí, které obstaral v 75. minutě Traore po nahrávce Corneta.

Evertonu se v letošním ročníku Premier League vůbec nedaří. Momentálně je po devíti odehraných zápasech na osmnácté pozici (prvním sestupovém místě) se ziskem pouhých osmi bodů. Nejlepším střelcem týmu je Rooney, o kterém již byla řeč. Toho doplňuje třígólový Niasse.
Vzájemné zápasy
Chelsea - Everton 2:0
Everton – Chelsea 0:3
Chelsea - Everton 5:0
Everton - Chelsea 2:0
Chelsea – Everton 3:3
Anglický ligový pohár nabídne dnes od 20:45 konfrontaci londýnské Chelsea proti Evertonu. Favoritem jsou rozhodně domácí hráči, ale nečeká je nic jednoduchého. Žádná odveta, napravení zaváhání...To dnes nepřipadá v úvahu. Zkrátka, pokud duel skončí remízou, tak se hraje prodloužení 2x15 minut a poté by se případně kopaly pokutové kopy. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.