Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Stoke - 1. října 2020   20:00

Aston Villa
Aston Villa
0:1
(0:1)
Stoke
Stoke
26' Vokes
Aston Villa
Cash, Hourihane, Konsa, Luiz, Jota, Watkins, Kalinič (B)
R.Jones (Anglie)
Villa Park, Birmingham
Stoke
Batth, Fletcher, Gregory, Ince, Oakley-Boothe, Smith, Noukeu (B)

STOKE CITY POSTUPUJE DO DALŠÍHO KOLA EFL CUPU
Stoke City udrželo vedení 0:1 gólem z 26. minuty až do úplného konce. První poločas byl velmi vyrovnaný, v druhém začala mít Aston Villa převahu a tvořila si hodně šancí, jenže je nedokázala proměňovat. Potters právě naopak hráli stále víc a víc zataženě, na konci už betonovali v jedenácti hráčích. Tato taktika se jim vyplatila a vedení 0:1 udrželi až do konce.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:3.
Střely mimo: 5:8.
Rohy: 4:3.
Ofsajdy: 2:2.
Fauly: 16:8.
90+4'
90+4'
Na poslední roh zápasu si do vápna soupeře naběhl i brankář Steer. Aston Villa ho ale nevyužila a sudí ukončuje zápas!
90+2'
Míč ze standardky letěl na malé vápno, kde ale nikdo z domácích nebyl poblíž a obrana Potters míč v poklidu vyhlavičkovala pryč.
90+1'
Na hranici pokutového území poslali hosté soupeře k zemi. Z pravého růžku vápna si Aston Villa kopne přímý volný kop.
90'
Nastavují se ještě čtyři minutky, takže Aston Villa má ještě nějakou šanci.
89'
Dlouhý centr do vápna poslali domácí. Naskakoval si na něj na malém vápně Watkins, ale jeden z hostů míč parádně před ním vyhlavičkoval.
88'
Další útok Aston Ville opět nevyšel a dokonce se málem dostal do brejku soupeř. Na štěstí pro domácí Brownovi utekl míč.
86'
Stoke City hraje již velmi hluboko a do obrany se zapojuje všech jedenáct hráčů. Potters jsou již hodně blízko překvapivému postupu nad prvoligovým soupeřem.
85'
Villans vybojovali po svém útočném snažení alespoň roh. Ten ale moc nevyužili, když míč poslali přímo na obranu soupeře.
84'
Jeden z domácích hráčů si nabíhal na dlouhý centr do vápna. Následně se potácel k zemi. Sudí to ale nevyhodnotil jako faul a penalta se kopat nebude.
80'
Aston Villa se snaží a dává vše do útoku. Zato Stoke se trochu stáhlo a vypadá to, že bude chtít spíše betonovat výsledek 0-1.
79'
Jota spěchal za odraženým míčem do vápna, jenže opět tam byl rychleji brankář Davies.
77'
Davies měl nyní lehký zákrok. Míč, který na něj Davies prodloužil, byl pomalý a letěl po zemi, takže ho brankář Stoke City dokázal chytit nohami.
76'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jota, přichází Bertrand Traore.
75'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Nick Powell, přichází Tashan Oakley-Boothe.
73'
Fletcher se chvíli po startu na hřišti dostal do souboje, při kterém byl faulován. Následně rozehrál standardku, ale přímo do zdi.
71'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Ollie Watkins.
70'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Tyreese Campbell, přichází Tom Smith.
69'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Sam Vokes, přichází Steven Fletcher.
68'
Nakamba nacentroval na Davise, který hlavičkoval, ale minul branku. Ani další šance Aston Villy tak nekončí úspěchem.
67'
Další ránu už musel likvidovat Jed Steer. S míčem vypáleným z hranice malého vápna si ale perfektně poradil.
66'
Nakamba poslal průnikový pas na El-Ghaziho, který se ale zaškobrtl a nedostal se k volnému míči, se kterým by mohl sám na gólmana.
65'
Žlutou kartu dostává Jacob Ramsey (Aston Villa FC).
63'
Campbell se prosmýkl mezi dvěma hráči, ale byl poslán k zemi. Sudí okamžitě zastavuje hru. Kartu ale udělovat nebude.
61'
Hra se hodně otevřela a oba týmy zvedly svou útočnou aktivitu! Míče přelétávají od jedné branky ke druhé a zápas se může každou chvíli změnit.
59'
Žlutou kartu dostává Keinan Davis (Aston Villa FC).
58'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Kortney Hause, přichází Ezri Konsa.
57'
Hause seděl na trávníku a vedle něj byl týmový lékař Aston Villy, který mu nyní pomohl na nohy, ale podle gestikulac bylo zřejmé, že už ho nechce do hry pustit.
56'
Na druhé streně nebezpečný pozemní centr do malého vápna vykopl Taylor a zlikvidoval tak celou šanci Stoke City.
55'
Davis se velmi rychle hnal za míčem, který dopředu vyslal jeden z jeho spoluhráčů. U míče byl ale rychleji brankář Stoke Davies.
54'
Domácí tým se po brankářově výkopu rychle dostal do šestnáctky, ale střelu, kterou vyslal, vyslal hodně mimo. Vykopávat tak bude Davies.
53'
Obrovská šance Potters! Míč z levé strany nacentroval jeden z hráčů přímo na hlavičku osamoceného Vokese, který ale nedokázal trefit branku a míč poslal asi metr vedle levé tyčky.
52'
Ani Traorého střela nyní neprošla. Jeden z hostů se postavil do trajektorie míče. Stoke následně přešlo dopředu.
50'
Aston Villa se dvakrát dostala do pokutového území, avšak ani jednou nakonec nedokázala zakončit. Stoke jim míč dvakrát sebralo ve finální pozici.
49'
Lansbury nehezky fauloval Powella. Poslal ho nebezpečně k zemi a sudí to nemohl nechat bez povšimnutí.
47'
Hned na začátku druhého poločasu se do šance dostala Aston Villa, když jeden z útočníků na malém vápně tečoval míč. Brankář Davies ale předvedl úspěšný zákrok.
46'
V prvním poločase jsme viděli hezký a atraktivní útočný fotbal. Stoke v něm mělo ale trochu navrch a to potvrdilo i gólem Vokese ve 26. minutě. Aston Villu srážely hlavně nepřesné pasy před pokutovým územím. Villans si jinak taktéž vytvořili pár hezkých šancí, ale vsítit se jim nepodařilo.
45+1'
45'
El-Ghazi přešel do sprintu, ale před šestnáctkou byl poslán k zemi Collinsem. Aston Villa má nyní volný přímý kop k dispozici.
44'
Lansbury poslal dlouhý centr přes obranu soupeře dopředu. Za míčem zamířil Davis, ale ten se k němu nedostal dříve, než brankář Potters Davies.
43'
Jeden z hráčů Stoke nacentroval míč před gólmana, kde se zničeho nic objevil Nick Powell, ale ten nedokázal srazit míč do branky, naopak ho poslal dost mimo.
42'
Další kombinace Aston Villy opět končí nepřesnou přihrávkou před velkým vápnem. Tam se dneska domácímu týmu moc přihrávat nedaří.
41'
Obrovská šance Aston Villy na srovnání! Centr El-Ghaziho mířil na vzdálenější tyč, kde se nacházel Davus, který měl hodně prostoru, ale míč srazil jen mimo prázdnou branku!
40'
Vokes si vyžádal pas, ale nepohlídal si ofsajd, a tak se míč vrací na kopačky domácích Villans, kteří jdou rychle dopředu.
39'
Aston Villa se sanží probíjet se do útoku a až k vápnu, ale v předvápnovém prostoru vždy ztratí míč. Defenzíva Stoke funguje velmi dobře.
37'
El-Ghazi se prodral do vápna a už už chtěl uhánět na branku, ovšem to mu zmařil pomezní sůdí svým praporkem a hlavní sudí svou píšťalkou. Ofsajd.
36'
Dlouhý míč do uličky poslal Powell. Cambell si naběhl a běžel skoro sám na brankáře Steera, ale jeden z domácích mu nakonec zezadu míč od noh odkopl.
35'
Hosté si hlavičkovali s míčem před svým vápnem. Neopatrnou hrou ho ztratili a Traoré za nimi zamířil do vápna. Davies ho ale dokázal vykopnout ještě před hráčem Villans.
34'
Elmohamady zachytil nebezpečnou přhrávku na malé vápno, kterou vyslal Vokes do běhu pro svého spoluhráče. Velmi důležitý zákrok.
33'
Aston Villa ztratila míč a chtěla si ho znovu vybojovat. To se ovšem podařilo jen za cenu faulu na Thompsona, a proto sudí opět vrací míč na kopačky Potters.
32'
Traore se snažil kličkou vyzrát na soupeřova obránce a proniknout do vápna, ale nepodařilo se mu projít a Stoke zamířilo do protiútoku.
31'
Lansbury si naběhl do vápna na velmi zajímavý centr, který na něj poslal spoluhráč. Jeho hlavička nebyla ale z nejpřesnějších a míč letěl asi metr vedle tyče.
30'
Campbell byl faulován Taylorem, když se snažil vyskočit si na míč. Sudí Jones okamžitě odpískal nedovolený zákrok.
29'
28'
Hosty gól nakopl. Už jsou opět před vápnem. Rychlým centrm od pravé autové čáry dostali míč nakonec až na malé vápno, odkud hoa le domácí obrana vykopla.
26'
Stoke City právě vstřelilo branku!
SAM VOKES posílá Stoke City do vedení! Centr od rohového praporku Thompson směřoval přímo na jeho hlavu a Vokes míč nechytatelně hlavičkoval do branky. Asistence: Thompson.
17'
Vokes si naskočil na Tymonův centr, ale nezamířil přesně.
15'
Zatím mírně aktivnější hosté vybojovali rohový kop.
12'
Aktivní Powell přiťukl hlavou míč na Vokese, jeho jedovatá střela prosvištěla těsně vedle pravé tyče branky Aston Villy.
9'
Domácí Ramsey se dostal k hlavičce v pokutovém území, brankář Davies ale byl pozorný a míč mířící pod břevno kryje.
6'
Sledujeme jinak spíše opatrný začátek. Oba celky udělaly ve svých sestavách celkem neuvěřitelných 19 změn oproti víkendovým ligovým soubojům.
3'
První šanci měli hosté, Powell se prokličkoval až do vápna, ale svou střelu nasměroval nad břevno.
1'

Aston Villa FC: Steer – Guilbert, Elmohamady, Hause, Taylor – Lansbury, Nakamba, Ramsey – Traore, Davis, El-Ghazi
Náhradníci: Cash, Hourihane, Konsa, Luiz, Jota, Watkins, Kalinič (B)

Stoke City: Davies – Collins, Souttar, Martins Indi – Thompson, Mikel, Tymon, Brown – Powell – Vokes, Campbell
Náhradníci: Batth, Fletcher, Gregory, Ince, Oakley-Boothe, Smith, Noukeu (B)

Rozhodčí: R.Jones (Anglie).
STOKE CITY

Stoke City opět nezažívá povedený rozjezd sezóny. Od pádu týmu do druhé divize to s týmem nevypadá dobře. Ambice na postup zpět mezi elitu nejsou a už několik sezon se pohybujou v dolní polovině tabulky Championschip. V letošním ročníku stihli fotbalisti Stoku za tři zápasy získat čtyři body, takže jsou zatím a sedmnáctí.V poháru se ale Potters daří. V prvním kole vyřadilo Stoke doma Blackpool, následně jelo na půdu Wolves jako obrovský outsider, ale zvítězilo tam 0:1 a vlky vyřadilo. A stejně tak i v minulém kole se značně lehčím soupeře – Gillinghamem, si připsalo vítězství 1:0.

Forma: V – V – P – V – R

Poslední zápasy:
Preston – Stoke City 0:1
Stoke City – Gillingham 1:0
Stoke City – Bristol City 0:2
ASTON VILLA

Aston Villa se v loňské sezóně zachránila za minutu dvanáct. Nový ročník anglické Premier League rozjela velmi slušně. Za dva zápasy nedostala branku, vstřelila rovnou čtyři a nachází se na průběžném čtvrtém místě s šesti body. V poháru byla Aston Villa nasazena až do druhého kola, kde se utkala s Burtonem na jeho půdě. Jednoduchý poostup oslavila stejně tak i v dalším kole na půdě Bristol CIty.Nyní na ni čeká asi zatím nejtěžší soupeř. Aston Villa je ale stále velkým favoritem.

Forma: V – V – V – V – V

Fulham – Aston Villa 0:3
Bristol City – Aston Villa 0:3
Aston Villa – Sheffield United 1:0