Šlágr kola nakonec ovládl i podle předpokladů Bayern Mnichov, který dokázal porazit Leverkusen a připsat si tři body. Celkem vyrovnané utkání nakonec rozhodl vlastní gól domácích tři minuty před koncem.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek večera a zase někdy u německé Bundesligy napočtenou.
90+3
Hned vzápětí dostává další žlutou kartu hostující gólman Neuer, který si dával na čas se svoji rozehrávkou.
90+2
Domácí obránce Schwaab dostává žlutou kartu za zakončení pod odpískání.
90+1
Leverkusen zahrával rohový kop. S tím ale naložili domácí fotbalisté dost prach bídně.
90
Hlavní rozhodčí Gagelmann nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Hosté se snaží dohrát utkání v klidu a hlavně dost daleko od vlastní branky.
87
Bayern právě vstřelil branku!

Schweinsteiger zahrával standardní situaci. Ostrý centr do šestnáctky trefil domácího obránce Wollscheida, který si nešťastně srazil míč do vlastní sítě - 1:2.
85
Poslední minuty zápasu se hodně přiostřují. Je vidět, že ani jeden z týmů se nechce spokojit s jediným bodem.
84
Castrova dělovka končí vysoko na tribuně. Domácí hráči se dožadují ještě rohového kopu.
83
Dnešní utkání sleduje 30 210 (100%) diváků.
82
Castro zůstává ležet na zemi po souboji s Tymoshchukem. Hra musí být přerušena.
81
Kiessling přistižen v milimetrovém ofsajdu.
80
Je před námi posledních deset minut utkání. Zatím mají oba celky ke třem bodům stejně daleko.
79
Mnichovští znovu střídají. Na trávníku se objevil Tymoshchuk, který nahradil Gustava.
78
Zřejmě se teď dočkáme enormního tlaku Mnichova, který bude chtít zvrátit utkání na svoji stranu.
77
Pizarro mohl znovu posla hosty do vedení. Jeho střela z otočky ale nebyla ideální a skončila mimo tři tyče.
75
Leverkusen právě vstřelil branku!

Domácím se konečně povedl rohový kop! Na přední tyči hlavičkoval Kiessling, který prodloužil na úplně osamoceného SIMONA ROLFESE, který neomylně vyrovnal - 1:1.
73
Hosté znovu střídají. Van Byuten nahradil Robbena.
72
Robben šikovně obešel protihráče a už se chystal vystřelil. Ještě před tím ale Schwaab odpravil míč do bezpečí.
71
Bayern Mnichov poprvé střídá. Ze hry odešel zatím jediný střelec Gomez a místo něj přišel Pizarro.
71
Rohové kopy: 11 - 4 pro Leverkusen.
70
Samův centr nikoho nenašel a skončil v zámezí.
69
Gomez si elegantně sklepl vysoký centr patičkou a postupoval k brance. Do zakončení se ale nakonec přeci jen nedočkal.
68
Mnichovští se dokázali vymanit ze sevření a pokusili se zaútočit. Nepřesná kombinace ale hráče v bílém balonu zbavila.
66
Kiessling se o výhodné postavení připravil útočným faulem.
65
Hráči v červených dresech jsou v posledních minutách lepší a nebyli daleko od vyrovnávací branky.
63
Držení míče: 47% - 53% pro Mnichov.
62
Domácí znovu střídají. Odpracováno má dnes Reinartz, který přenechá své místo Hegelerovi.
61
Další rohový kop pro Leverkusen. Opět z toho nic vážnějšího nebylo.
60
Gomez přistižen v ofsajdu, což neuniklo ani pomeznímu rozhodčímu, který celou situaci dobře vyhodnotil.
58
Kiessling uvízl v ofsajdu a a balon musel odevzdat soupeři. Škoda, tohle vypadalo pro domácí nadějně.
57
Shagiri vystřelil hodně nepřesně.
56
Alaba se neodhodlal k centru a posléze mu byl míč uzmut bránícím Carvajalem.
55
Castro zajel do protihráče a byl oceněn žlutou kartou.
55
Domácí začínají zle přitápět pod hostujícím kotlem. Na dobrou přihrávku Kiesslinga ale nikdo v červeném nereagoval.
54
Sam vystřelil z hranice vápna pouze nad branku hostujícího gólmana.
53
Neuer si nekomplikoval situaci a skákavý balon odpálil na tribunu Bay Arény.
52
Hosté faulovali v pokutovém území a o výhodnou pozici přišli.
51
Schweinsteigerova střela byla zablokována a odvrácena na rohový kop.
50
Bavorský celek nikam nespěchá a v poklidu kombinuje na vlastní polovině.
49
Hráči v červených dresech zahrávali rohový kop, ze kterého ale nic vytěžit nedokázali.
48
V posledních sekundách je na hrací ploše k vidění hodně nepřesností.
47
Domácí se ihned v úvodu druhé půle nastěhovali na polovinu soupeře. Mnichovští se ale dobře ubránili a balon získali.
46
Leverkusen poprvé vystřídal. Do hry se podívá Sam, který nahradil Schurrleho.
46
První poločas je minulostí. Hosté z Mnichova se dokázali trefit zásluhou Gomeze. Leverkusen na svoji první větší šanci stále čeká a bude ji musel odložit do druhého poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
45+1
Na žádnou branku už to zřejmě nevypadá. Mnichovští si do šatny odnesou jednobrankový náskok.
45
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44
Hosté chtějí dohrát první pětačtyřicetiminutovku v klidu a tak kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
43
Přihrávka na Castra byla až příliš dlouhá. Záložník hájící barvy Leverkusenu zastihl balon až za lajnou.
42
Rohový kop domácích nedopadl podle představ. Na přední tyči odvracel míč do bezpečí Alaba.
41
Iniciativu teď převzali červené dresy, kterých je momentálně plné hřiště.
40
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu. Leverkusen se nastěhoval na polovinu Mnichova.
39
Domácí se snaží rychle odpovědět, ale hráči v bílých dresech zodpovědně brání.
37

Hosté předvedli bleskovou akci, po které se zaslouženě ujímají vedení. MARIO GOMEZ předvedl parádní individuální akci, když obešel protihráče a poté chladnokrevně zakončil - 0:1.
36
Neuer si konečně připisuje kvalitnější zásah po střele Boenische, který nemířil vůbec zle.
35
Hráči v červených dresech se pokusili ohrozit branku soupeře. Střela Castra byla ale sražena až do autu.
34
Pro rohový kop, který zahrával Bender si v poklidu došel Neuer a rychle rozehrál a své spoluhráče.
33
Robben neměl komu přihrát a tak raději vystřelil. Jeho rána ale byla dost nepřesná a končí vysoko v ochozech stadionu.
31
Rolfes to zkusil z úctyhodné vzdálenosti a trefil pouze před sebou stojícího obránce.
30
Za námi je první půlhodina hry a zatím stále na nějakou vážnější příležitost, která by mohla vést ke gólu, čekáme.
29
Alaba si počínal nedovoleně v souboji s Kiesslingem. Domácí se po kratší odmlce nastěhovali na polovinu soupeře.
28
Bayern Mnichov měl k dispozici rohový kop. Gomez ale hlavičkoval pouze do míst, kde stáli domácí zadáci.
26
Hosté budou muset se svoji rozehrávkou začít až od obranné řady. Dante kombinuje s Boatengem.
25
Po prvních pětadvaceti minutách hry můžeme říci, že zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání bez větší šancí.
24
Gomézova střela byla nepřesná a končí daleko od pravé tyče Leverkusenu.
23
Držení míče: 40% - 60% pro Mnichov.
21
Schweinsteiger pálil kousek za hranicí vápna hodně nepřesně. Leno nemusel vůbec zasahovat.
20
Rohový kop Leverkusenu přinesl trochu vzruchu v šestnáctce soupeře. Celou akci nakonec hasil obránce Alaba.
19
Hráči v bílých dresech špatně zakombinovali a míč se po jejich počínání dostává až do zámezí. Carvajal se chystá vhazovat.
18
Domácí útočník je ošetřován za postranní lajnou. Dění na hřiště znovu pokračuje.
17
Hra musela být přerušena. Na zemi zůstal po jednom ze soubojů ležet Kiessling.
16
Hra se nám v posledních sekundách dost kouskuje. Hlavní rozhodčí Gagelmann musel odpískat další faul.
15
Souboj Danteho s Kiesslingem vyzněl lépe pro domácího útočníka.
14
Mnichovští mají balon na svých kopačkách a pomalu se s ním přibližující k brance Leverkusenu.
12
Bílé dresy ale nic ze své výhody vytěžit nedokázali. Domácí se v poklidu ubránili.
11
Centr Shagiriho odvracel Schwaab pouze na rohový kop.
10
Je za námi úvodní deset Hosté mají mírnou herní převahu, ale na větší gólovou příležitost stále čekáme.
9
Fotbalisté Leverkusenu se pokusili o rychlé přečíslení. Dobře si ale počínal bránící Boateng.
8
Benderův vysoký centr končí za brankovou čarou. Neuer bude odkopávat od vlastní branky.
7
Leverkusen uklidnil hru a snaží se o delší kombinace na polovině soupeře. Mnichov ale dobře napadal a míč získal.
6
První rohový kop hostů končí pouze v náručí gólmana Lena.
5
Domácí obránce Carvajal fauloval protihráče a vidí žlutou kartu.
5
Úvodní minuty patří jasně bavorskému velkoklubu. Rozehrávku si vzal na svá bedra velezkušený Robben.
4
Gustavo nepřesně rozehrál na Martineze. Hráči v červených dresech se konečně dočkali a mohou dnes poprvé něco s balonem vymyslet.
3
Leverkusen si zatím nekopl. Vypadá to, že si domácí budou muset vzít náhradní míč.
2
Mnichovští zatím trpělivě kombinují na vlastní polovině a dopředu se příliš neženou.
1
Hosté se ujali rozehrávky a balon uvedli do hry. Jako první se jej dotkl útočník Gomez.
1
-1
Oba týmy již vstupují na hrací plochu. Domácí hráči Leverkusenu oblékli červené dresy, naopak jejich soupeř z Mnichova dresy bílé.
-5
V Bay Aréně už je vše připraveno. Čekáme už pouze na příchod obou celků.

Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Schwaab, Boenisch - Bender, Reinartz, Rolfes - Castro, Schurrle - Kiessling.

Bayern München: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Martinez, Gustavo - Robben, Schweinsteiger, Shagiri - Gomez.

Rozhodčí: Gagelmann - Anklam, Thielert.
Podzimní duel v Alianz Aréně tak trochu překvapivě opanovali fotbalisté Leverkusenu, když zvítězili poměrem 1:2. Byla to vůbec jediná porážka Mnichovských v celé dosavadní soutěži.

Poslední tři vzájemná utkání:

Bayern Mnichov - Leverkusen 1:2 (0:1)
Leverkusen - Bayern Mnichov 2:0 (0:0)
Bayern Mnichov - Leverkusen 3:0 (2:0)
Leverkusen zatím prožívá celkem podařenou sezónu a aktuálně mu patří třetí místo za Dortmunde a právě za dnešním soupeřem. Domácí dokázali z dvaceti pěti předcházejících utkání vydolovat 45 bodů.

To Mnichovských velkoklub je na tom ještě o něco lépe. Hosté se hřejí na samé vrcholu tabulky a vypadá to, že jim letos už titul nikdo nevezme. Bavorský celek má na svém kontě úctyhodných 66 bodů.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne při sledování toho nejlepšího z německého Bundesligy. Před námi zřejmě největší šlágr 26. kola, kdy se v Bay Aréně střetne domácí Bayern Leverkusen s Bayernem Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.