Norimberk měl utkání dobře rozjeté. Favorizovaný Mönchengladbach ale ve druhém poločase přidal a zaslouženě výsledek otočil třemi brankami.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů brzy na počtenou.
90+2
Domácí měli ještě výhodu rohového kopu. S tou ale nijak zásadně naložili.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
90
Borussi střídá podruhé. Poslední sekundy odkroutí Daems, který nahradil Aranga.
89
O třech bodech pro Mönchengladbach už zřejmě není pochyb. Náskok domácích už je hodně výrazný.
88
Hosté to ještě zkouší. Chandler zkusil oslovit Pekharta, ten se ale k míči nedostal.
87
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Borussia zřejmě definitivně rozhodla o svém úspěchu. Kramer vysunul PATRICKA HERRMANNA, který z úhlu prostřelil Schäfera tvrdou ranou – 3:1.
86
Norimberk už příliš času nemá a tak využívá každé příležitosti, jak zaútočit.
85
Arango to zkusil z úctyhodné vzdálenosti. Jeho rána ale byla hodně nepřesná a skončila mimo.
84
Mönchengladbach také míchá sestavou. Zbývající minuty odehraje de Jong, který nahradil Raffaela.
83
Hosté naposledy střídají. Frantze nahradil Pekhart.
81
Podle opakovaného záznamu ale balon dopadl už za brankovou čáru. Rozhodčí teď zřejmě při svém rozhodnutí pochybili.
80
Drmić se mohl stát norimberským hrdinou! Jeho druhou přesnou trefu zastavilo ale břevno domácí branky, od které se balon odrazil na brankovou čáru.
79
Chandler poslal do pokutového území ostrý centr. Pozorná obrana si s ním ale věděla rady.
78
Hosté spěchají rychle do útoku a snaží se srovnat.
77
Norimberk reaguje na nepříznivý stav střídáním. Hlouška nahradil Ginczek.
76
To je neuvěřitelná čtyřminutovka pro domácí Mönchengladbach! Ostrý centr si nešťastně sráží do vlastní sítě stoper Niklas Stark – 2:1.
75
Další žlutá je na světě. Uviděl jí obránce Pogatetz.
74
Feulner navíc nenechal soupeř rychle rozehrát a zato vidí od rozhodčího žluté napomenutí.
73
Feulner si nepohlídal obrannou linii soupeře a vzápětí mu byl odmáván a odpískán ofsajd.
72
Domácí jsou nakonec za svoji snahu odměněni vyrovnávací brankou. Raffael nabil JUANU ARANGOVI, který parádní ranou zavěsil do levého horního rohu – 1:1.
71
Ten ale neměl dlouhého trvání. Po nepřesné rozehrávce hraje opět Borussia.
70
Norimberk se po delší době dostává do útoku.
69
Schäfer musel hodně rychle z branky před dotírajícím Arangem, ten měl k míči přeci jen o něco dále.
68
Fotbalisté v bílých dresech jsou v posledních minutách nebezpečnější. Tentokrát ale museli míč odevzdat po útočném faulu.
67
Kramer to udělal na levé straně hodně šikovně. Obešel bránícího protihráče a prosmýkl se až do šestnáctky. Tam ale o balon přišel.
66
Borussia zahrála rohový kop na krátko, to však ale nebylo zrovna optimální řešení.
65
Hráči Mönchengladbachu začínají být s přibývajícím časem mírně nervózní, což teď dokladuje bílé klubko, které se utvořilo kolem sudího Dingerta.
64
Domácí se znovu dožadovali odpískání penalty. Píšťalka hlavního sudího ale zůstala bez povšimnutí.
63
Raffaelova střela už zřejmě mířila do sítě! Schäfer se ale na poslední chvíli vybičoval k parádnímu zákroku.
62
Norimberk poprvé střídá. Utkání skončilo pro Nilssona, které nahradí čerství Stark.
62
Xhaka zpoza vápna jen vysoko přestřelil.
61
Hra nemá v posledních minutách výraznějšího favorita. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.
60
Hloušek se po standardní situaci protlačil až k hlavičce. Ta ale neměla gólové parametry.
59
Kruse si při svém počínání pomohl rukou, což zaregistroval i hlavní rozhodčí.
58
Po něm se dostal k hlavičce Nilsson, který ale v nadějné pozice přestřelil.
57
Chandlerův centr z pravé strany odvrátila domácí obrana. Bude z toho však roh pro hosty.
56
Arango fauloval a navíc vyfasoval i žlutou kartu.
55
Norimberk zastavil snahu soupeře jen za cenu faulu. Bílé dresy tak u kulatého nesmyslu zůstanou.
54
Mönchengladbach kombinuje na vlastní polovině.
53
Drmić pořádně zamotal hlavu Stranzlovi, kterého ale následně na poslední chvíli zastoupil před brankou stoper Jantschke.
52
Hosté to znovu zkusili ze střední vzdálenosti. Ani tentokrát však branku vůbec netrefili.
51
Hasebe se s ničím nepáral a zkusil to přímo na branku. Štiplavá rána ale skončila vysoko na tribuně.
50
Kruse upadl v pokutovém území a dožadoval se penalty. To ale rozhodčí Dingert nekompromisně odmítl a píšťalky nepískl.
49
Feulner teď málem využil zaváhání v rozehrávce. Nakonec z toho bude jen autové vhazování.
48
Mönchengladbach drží míč a snaží se něco kloudného vymyslet. Zatím však bezúspěšně.
47
Norimberk se dostal k balonu a hned se osmělil směrem dopředu. Chandlerův centr ale skončil pouze v rukavicích připraveného Stegena.
46
Domácí se ujali ve druhém poločas rozehrávky. Zatím kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas je minulostí. Spokojenější odchází do šaten hráči Norimberku, kteří vedou po trefě Drmiće. Domácí Borussia bude muset ve druhé půli přidat, pokud chce pomýšlet na nějaké body.
45+2
Feulner měl na hlavě druhou branku Norimberku. Svoji hlavičku ale poslal z penaltového prostoru jen těsně nad. Ter Stegen nemusel ani zasahovat.
45+1
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Kruse se dostal až do zakončení, jenže pálil nepřesně.
44
Borussia se pomalu blíží k brance soupeře. Nyní bude rozehrávat standardní situaci ze třiceti metrů.
43
Hosté už se snaží dohrát zbytek prvního poločasu v klidu a především dost daleko od vlastní branky.
42
Mönchengladbach už se mohl dočkat vyrovnání! Tvrdý projektil Aranga ale dokázal zlikvidovat pohotový brankář Schäfer.
41
Hloušek dostal vyčiněno po faulu na ter Stegena. Zatím se však obešlo bez žluté karty.
40
Domácím fanouškům se teď nelíbil výrok hlavního sudího, který to schytal hlasitým pískotem.
39
Drmić neprošel přes Stranzla. Norimberk ale u míče zůstane a bude vhazovat v rohu hřiště.
38
Arango chtěl zřejmě centrovat. Balon ale netrefil ideálně a ten skončil až vysoko na tribuně.
37
Nilsson fauloval kousek za hranici vápna. Tohle bude dobrý pozice pro domácí, jak ohrozit Schäfera.
36
Domácí fotbalisté dál jen marně dobývají pokutové území soupeře. Nepovedlo se to teď ani Krusemu.
35
Centr od rohového praporku doputoval až na hlavu Stranzla, který ale zamířil hodně nepřesně.
34
Raffael dobře napadal a pro svůj tým vybojoval výhodu rohového kopu. Uvidíme, jak s ní Borussia naloží.
33
Hosté měli výhodu přímého kopu. Střílející hráč ale trefil pouze obrannou zeď ped sebou.
32
Prvním karetním hříšníkem je domácí záložník Xhaka.
31
Xhaka váhal za vápnem se střelou až příliš dlouho. Následně se k ní neodhodlal a raději přihrával.
30
Hlouškův centr z levé strany nebyl vůbec špatný. Domácí gólman ho ale přečetl.
29
Norimberk trpělivě kombinuje na vlastní polovině.
28
Chandlerův centr byl snadným soustem pro ter Stegena, který si pro něj došel na roh malého vápna.
27
Úplně stejně skončil na druhé straně roh Mönchengladbachu, který rozehrál Arango.
26
Hráči v rudě-červených dresech zahrávali dokonce rohový kop. Centr Pogatetze ale k nikomu ze spoluhráčů nedoletěl.
25
Hosté po úvodní brance ale očividně ožil. V posledních minutách se hraje především na domácí polovině.
24
Držení míče: 61% – 39% pro Mönchengladbach.
23
Norimberk je při chuti. Hloušek měl ale k dorážce z bezprostřední blízkosti přeci jen daleko.
22
Trochu zaskočená Borussia se snaží rychle odpovědět. Po nepřesné kombinaci to ale rozhodně nebude.
21
Nürnberg právě vstřelil branku!
Hosté otevírají po pěkné akci skóre dnešního utkání! Kijotake krásným pasem vysunul za obranu JOSIPA DRMIČE, který následně zakončil přesně k tyči – 0:1.
20
Následný odkop ted Stegena od vlastní branky končí pouze v autu. Chandler se chystá vhazovat.
19
Norimberk ale rychle přebírá otěže utkání a sám se snaží něco vymyslet. Drmićova střela ale nebyla tím ideálním řešením.
18
Feulnerův vysoký centr končí jen v náručí domácího brankáře, který si s ním bez problémů poradil.
17
Hráči v bílém stále drží míč a čekají na vhodný moment k útoku. Ten však podle domácích zatím nepřichází.
16
Mönchengladbach při své rozehrávce nikam nepospíchá. Zahrál si i brankář ter Stegen.
15
Kruse se mohl dostat do zajímavé palebné pozice. Jiného názoru však byla bránící Hasebe.
14
Borussia nepřesně zakombinovala. Balon končí až u Schäfera, který se svoji rozehrávkou nijak nespěchá.
13
Nilsson přidržel protihráče za dres a klidně mohl uvidět žluté napomenutí. Tentokrát však zůstala jen u důrazného vyčinění, které obstaral hlavní rozhodčí.
12
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Kijotakeho přízemní rána končí jen v rukavicích ter Stegena.
11
Hloušek to měl proti dvojnásobné přesile hodně těžké. Podle toho také celá akce dopadla. Český záložník o míč po urputném boji přišel.
10
Xhaka si na druhé straně nepohlídal ofsajdovou past a následně v ní uvízl.
9
Hosté se hnali do dalšího útoku. Drmić si ale balon příliš předkopl a rázem o něj přišel.
8
Norimberk se dostal poprvé před branku soupeře a hned z toho mohla být úvodní trefa! Drmić ale zakončoval z ostrého úhlu jen mimo.
7
Hráči v bílých dresech to tentokrát se svojí akci přehnali. Dlouhý nákop končí až u brankáře Schäfera.
6
Mönchengladbach drží míč a dopředu nijak nespěchá.
5
Favorizovanější Borussia je zatím aktivnější a nebezpečnější. Většina domácích akcí však zatím končí jen na hranici pokutového území.
4
Kruse dostal ideální pas za obranu soupeře. Pogatetz se ale stačil vrátit včas a ve skluzu mu vypíchl balon.
3
Feulner se dopustil útočné faulu, který mu také správně odmával pomezní rozhodčí.
2
Norimberk ale nebyl v držení míče dlouho. Teď už jsou u něj fotbalisté v bílých dresech.
1
Hosté se ujali rozehrávky. Jako první se balonu dotkl Drmić a uvedl jej do hry.
1
Obě mužstva již vcházejí na hrací plochu. Borussia nastoupí v bílo-zelených dresech. Hosté z Norimberku v rudě červených.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Korb, Jantschke, Stranzl, Wendt – Herrmann, Kramer, Xhaka, Arango – Raffael, M. Kruse.

Náhradníci: Heimeroth – Daems, Rupp, Marx, Younes, de Jong, Hrgota.

1. FC Nürnberg: Schäfer – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Feulner, Hasebe, Frantz, Kijotake, Hloušek – Drmić.

Náhradníci: Rakovsky – Dabanlı, Pinola, Stark, Pekhart, Ginczek, Esswein.

Rozhodčí: Dingert – Stegemann, Hacker.
Oba týmy se v loňském ročníku střetly celkem dvakrát a pokaždé z toho bylo vítězství Norimberských. Nejdříve se zrodil výsledek 2:3 na hřišti Borussie a v únorové odvetě se hrálo 2:1.
Norimberk na svoji první letošní výhru v domácí soutěži stále čeká. Nic na to neměnilo ani poslední kolo s Freiburgem, který zvítězil jasně 0:3. To Mönchengladbach vyhrál v Hamburku pohodlně 2:0.
Při pohledu na tabulku je jasné, že favoritem toho duelu bude domácí Borussia. Ta má na svém kontě po jedenácti odehraných kolech 19 bodů a je v tabulce čtvrtá. Norimberk je na opačném pólu. Se 7 body je až na předposledním sedmnáctém místě.
Hezké večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům německého fotbalu. Před námi je utkání 12. kola Bundesligy mezi domácí Borussií Mönchengladbach, která hostí 1. FC Nürnberg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.