Hamburger - Mainz | ONLINE | 5.12.2015 15:30 | Bundesliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany vše, hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:17.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který možná trochu překvapivě ovládl hostující Mainz, který dnes nebyl lepším celkem, ale nakonec v Hamburku vyhrál 3:1 a vybojoval tak velmi cenné tři body.
90+3
Konec zápasu.
90+1
Hamburg právě vstřelil branku!
Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali čestného úspěchu. V samotném závěru se dopředu vydal obránce JOHAN DJOUROU, který v zakončení nezaváhal a překonal Kariuse.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Utkání se už pouze dohrává. Hosté už nic nevymýšlí a míč pouze nakopávají dopředu.
86
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Samperio Bustara Jairo, přichází Maximilian Beister.
84
Žlutou kartu dostává Johan Djourou (Hamburger SV).
82
Po rychlé akci se do zakončení dostal hostující Brosinski, ale jeho rána neměla gólové parametry.
80
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Florian Niederlechner.
78
Domácí stále bojují a snaží se vstřelit alespoň čestnou branku, ale ani tentokrát jim to nevyšlo. Mainz dnes dobře brání a v některých momentech má i štěstí.
76
Mainz právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto, protože CHRISTIAN CLEMENS zvyšuje na 3:0 pro hosty. Střídající hráč dostal přihrávku do vápna a přesnou přízemní střelou překonal bezmocného Drobného.
73
Z následného rohu nic nebylo a Mainz tak stále vede nad Hamburkem o dvě branky.
72
Jošinori Muto dostal skvělou kolmou přihrávku do vápna a byl sám před Drobným, ale ten si s jeho dělovkou poradil a míč vyrazil na roh!
71
Po delší době měl práci i Drobný, ale s lehkou střelou si poradil a hned založil útočnou akci svého celku.
71
Hosté dobře napadají a domácí s tím dnes mají velké problémy. Je před námi posledních dvacet minutek a na nějaký velký obrat to nevypadá.
70
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Pablo De Blasis, přichází Christian Clemens.
68
Michael Gregoritsch se opět zjevil na hranici velkého vápna, kde byl zcela sám, jenže ani tentokrát Kariuse nepřekonal a stav zápasu se nemění!
66
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Ivo Iličević, přichází Aaron Hunt.
64
Domácí nyní vůbec neví, co mají hrát. Hosté se v pohodě brání a kráčí za vítězstvím, nutno dodat, že hodně cenným vítězstvím.
62
Své střelecké štěstí vyzkoušel i domácí Holtby, jenže ani jeho pokus se neujal. Rozehrávat od branky bude Karius, který samozřejmě nikam nepospíchá.
60
Ke střele se dostal hostující Bell, ale hradbu těl nepropálil a Drobný tentokrát zasahovat nemusel.
58
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Gideon Jung, přichází Marcelo Díaz.
57
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Sven Schipplock, přichází Ivica Olić.
56
Míč poslal do vápna Bengtsson, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral a Hamburk tak i nadále prohrává o dvě branky.
55
Rohový kop pro hostující celek, druhý v tomto utkání. Dočkáme se další branky?
53
Domácí se samozřejmě hned vydali dopředu, ale z jejich snažení ani tentokrát nic nebylo. Dnes se Hamburk směrem dopředu hodně trápí.
51
Mainz právě vstřelil branku!
Další rána pro domácí celek, protože z ničeho nic se ve vápně objevil agilní SAMPERIO BUSTARA JAIRO a přesnou trefou překonal Drobného i podruhé.
50
Hlavní rozhodčí musel řešit menší strkanici, ale vše zvládl na jedničku a bez žlutého napomenutí. Domácí hráči začínají být poměrně nervózní.
48
Po dalším útočném výpadu to vzal na sebe dnes velmi aktivní Michael Gregoritsch, ale jeho projektilu nyní scházela přesnost a Karius nemusel zasahovat.
47
Domácí se pochopitelně hned tlačí dopředu, ale z úvodní akce ve druhém poločase byl pouze velmi nepřesný centr.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas je za námi a rozhodně jsme se nenudili, a to i přesto, že jsme viděli jen jednu branku. Prosadil se Samperio Bustara Jairo a Mainz tak vede nad Hamburkem 1:0. Nutno ale dodat, že domácí celek byl jasně lepší, měl mnoho šancí, ale v koncovce se trápí. Druhý poločas ale bude ještě hodně zajímavý.
45+1
První poločas skončil.
45
Žlutou kartu dostává Gideon Jung (Hamburger SV).
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (1. FSV Mainz 05).
41
Rychlou akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
39
A ze svého prvního rohu hosté nic nevytěžili a u míče už jsou opět domácí fotbalisté, kteří trpělivě kombinují a snaží se něco vymyslet.
38
Na druhé straně se ve vápně objevil Bengtsson, ale s jeho povedenou přízemní střelou si pozorný Drobný poradil a míč vyrazil na rohový kop!
36
A málem bylo vyrovnáno! Po rychlé akci si ve vápně počkal na zpětnou přihrávku Michael Gregoritsch, který byl zcela sám na hranici penalty, ale branku trestuhodně přestřelil!
35
Hamburk je stále lepším celkem. Domácí se tlačí dopředu, dobře kombinují, ale ve finální fázi ještě nic nevymysleli a Mainz tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
33
Domácí chybovali v rozehrávce a z dobrých dvaceti metrů to zkusil Samperio Bustara Jairo, ale jeho ráně chyběla přesnost a rozehrávat tak bude Drobný.
31
Další útočný faul zastavil domácí Hamburk. Hráči se i tentokrát velmi zlobí a trenér kroutí hlavou, ale víc s tím neudělají.
29
Hosté hrají velmi jednoduše. Nyní to zkusili dlouhým nákopem, ale na pravé straně hřiště se žádný z hráčů Mainzu k míči nedostal a hrají tak opět domácí.
27
Po bleskové akci to vzal na sebe domácí Muller, ale s tímto propagačním pokusem neměl Loris Karius žádný problém a stav zápasu se tedy nemění. Mainz i nadále vede o jednu branku.
25
Nyní musel čtvrtý rozhodčí napomínat domácího trenéra, který zatím není spokojený s výroky hlavního sudího.
23
Další snažení domácích zastavil útočný faul. Nyní se hráči i fanoušci Hamburku hodně zlobí, ale k ničemu jim to není, u míče jsou hosté.
21
Michael Gregoritsch se na hranici velkého vápna s míčem skvěle otočil, ale jeho přízemní střele pár centimetrů chybělo a kulatý nesmysl tak skončil těsně vedle levé tyče!
20
Ani tentokrát to Hamburku nevyšlo. Hosté se opět v pohodě ubránili a trpělivě kombinují na své polovině.
19
Domácí drží míč a snaží se něco vymyslet. Je to pro ně velká rána, protože byli jasně lepší a najednou prohrávají o jednu branku.
17
Mainz právě vstřelil branku!
Ale pozor, protože ze své první střely na branku hosté udeřili a jdou překvapivě do vedení 1:0. Z přihrávky před branku nic nebylo, ale k míči se dostal ve vápně ležící SAMPERIO BUSTARA JAIRO, který v těžké pozici parádně překonal Drobného, který byl bez šance.
16
Hosté nyní chybovali v rozehrávce, ale vše zachránil Pierre Bengtsson, který u postranní lajny zabojoval a nakonec získal autové vhazování.
14
Domácí celek je zatím aktivnější a směrem dopředu nebezpečnější. Mainz se hlavně brání, ale zatím poměrně dobře a drží nerozhodný stav.
12
Po bleskové akci domácích napřáhl z dálky Lewis Holtby! Dělovka to byla pořádná, ale chyběla ji přesnost a Karius tentokrát zasahovat nemusel.
10
Hosté skvěle přenesli hru na pravou stranu, ale tam nakonec vymysleli pouze velmi nepřesnou přihrávku a sami se tak zastavili.
8
Z úvodního zápasu ale nic nebylo a stav zápasu se tedy zatím nemění.
7
Nicolai Müller se dostal do vápna a přízemní střelou vyzkoušel pozornost Kariuse, ale ten byl připraven a s velice dobrým pokusem si poradil! Roh pro domácí.
7
Další útočný faul zastavil hosty, tentokrát se provinil Muto, který byl při napadání až příliš důrazný.
6
Začátek utkání je velmi opatrný. K vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek a faulů, takže na první střelu stále čekáme.
4
Hamburk to zkusil dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč nakonec sebral pozorný Loris Karius.
3
Ani domácím se na polovině soupeře nedařilo. Hráči se ale zatím vůbec nešetří a k vidění už bylo několik faulů.
2
První útočné snažení hostů skončilo útočným faulem. Na tahu je tedy domácí celek.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří nastoupili v bílých dresech. Hosté hrají v tmavě modrém.
1
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči jsou na trávníku a duel mezi Hamburkem a Mainzem tedy začne za malý okamžik.
Úvodní sestavy:

Hamburger SV: Drobný – Sakaj, Djourou (C), Reis, Ostrzolek – G. Jung, Holtby – N. Müller, Gregoritsch, Iličević – Schipplock.
Náhradníci: Hirzel – Götz, Hunt, M. Díaz, Stieber, Olić, Altintas.

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bell, Hack, Bengtsson – Baumgartlinger (C), G. Jara – De Blasis, Mallı, Jairo – Muto.
Náhradníci: Huth – Bungert, Moritz, Clemens, Serdar, Niederlechner, Beister.

Rozhodčí: Brand – Schröder, Assmuth.
Poslední vzájemné zápasy

Mainz – Hamburger 1:2
Hamburger – Mainz 2:1
Mainz – Hamburger 3:2
Hamburger – Mainz 2:3
Mainz – Hamburger 1:2
Hamburger SV se v předchozích sezonách trápil, dvakrát hrál baráž a zachránil se jen tak tak, ale letos je vše jinak. Domácí celek má na svém kontě 21 bodů a v tabulce je na sedmém místě. Vypadá to tedy, že letos se domácí záchranářským bojům vyhnou. Z posledních tří zápasů navíc Hamburk uhrál sedm bodů, takže hraje ve velké formě.

1. FSV Mainz 05 je na tom podobně. Hosté zatím vybojovali bodů 20 a patří jim devátá pozice. Také hostům se v posledních týdnech daří, protože z posledních čtyř zápasů získali osm bodů a ani jednou neprohráli, což je skvělá vizitka.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu 15. kolo a my budeme sledovat duel mezi Hamburkem a Mainzem. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
3. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Augsburg 2 2 0 0 5:1 6
2. Hoffenheim 2 2 0 0 7:3 6
3. Frankfurt 2 1 1 0 4:2 4
4. Lipsko 2 1 1 0 4:2 4
5. Bielefeld 2 1 1 0 2:1 4
6. Freiburg 2 1 1 0 4:3 4
7. Bayern 2 1 0 1 9:4 3
8. Stuttgart 2 1 0 1 6:4 3
9. Dortmund 2 1 0 1 3:2 3
10. Hertha Berlin 2 1 0 1 5:4 3
11. Werder 2 1 0 1 4:5 3
12. Leverkusen 2 0 2 0 1:1 2
13. Wolfsburg 2 0 2 0 1:1 2
14. Union Berlin 2 0 1 1 2:4 1
15. Mönchengladbach 2 0 1 1 1:4 1
16. Köln 2 0 0 2 2:4 0
17. Mainz 2 0 0 2 2:7 0
18. Schalke 2 0 0 2 1:11 0
Články odjinud