Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno! Ve druhém půli z toho nakonec bylo ještě pořádné drama. V oslabení hrající Eintracht dokázal zásluhou Harise Seferoviće po hodině hry snížit, na víc se však už nezmohl. V závěru si Mohuč výhru pohlídala, Frankfurtu příliš nepomohl ani střídající Václav Kadlec. Z mé strany je to protentokrát vše, příště na počtenou!
90+4
Konec zápasu.
90+3
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Yunus Mallı, přichází Gonzalo Jara.
90+3
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (1. FSV Mainz 05).
90+2
Zápas se už rychle chýlí ke svému konci a domácí zkušeně brýní svůj těsný náskok.
90
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat hned čtyři minuty!
89
Žlutou kartu dostává Mijat Gaćinović (Eintracht Frankfurt).
89
Stefan Aigner upadl v pokutovém území a vehementně si říká o penaltu, tu však sudí Dankert nenařídil!
88
Jairo Samperio poslal míč vysoko nad, Frankfurt bude od Hradeckého zakládat jeden z posledních pokusů o vyrovnání.
86
Ještě před tím je tu střídání: Pabla De Blasise nahrazuje v mohučské sestavě Clemens.
86
Yunus Mallı dostal naloženo od Ignjovského, domácí budou za malou chvilku zahrávat další přímý kop.
85
Dnešní utkání sleduje 33098 diváků!
84
Do hry se podívá český útočník Václav Kadlec, jemuž místo na trávníku uvolnil Makoto Hasebe!
83
Žlutou kartu dostává Florian Niederlechner (1. FSV Mainz 05).
82
Mohlo být rozhodnuto! Daniel Brosinski parádně nacentroval míč do pokutového území, ale nikdo v červeném dresu nedokázal poslat míč mezi tři tyče!
81
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Florian Niederlechner.
79
Hradecky dost nejistě vyboxoval centr z levé strany, ale hostům to nakonec vyšlo a Ignjovski může založit protiútok.
78
Zajímavostí je, že ani jeden kouč zatím nesáhl ke střídání. A to zbývá do konce odehrát už jen zhruba patnáct minut!
77
Seferovićův pokus neměl nárok na úspěch, Loris Karius míč letící vedle pravé tyče jeho svatyně jen zkontroloval pohledem.
75
Z něj Frankfurtští nic nevymysleli, Loris Karius už si míč staví k odkopu od své svatyně.
74
Gaćinović upadl v pokutovém území, ale o penaltový zákrok se nejednalo a následovat bude pouze roh pro Eintracht.
73
Sledujeme nervózní bitvu plnou hraničních soubojů na obou stranách, nyní si dokonce dali Karius se Seferovićem kuriózní vzájemnou hlavičku.
71
Míč se odrazil do skvělé palebné pozice ke Slobodanu Medojevićovi, ale sudí si všiml těsného ofsajdu hostujícího středopolaře.
70
Do konce už zbývá odehrát jen něco přes dvacet minut a v posledních okamžicích mnoho fotbalové krásy nesledujeme, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci.
69
V souboji dvou šestnáctek předčil Stefan Bell jeho jmenovce Aignera a domácí poté bez váhání poslali míč na útočnou polovinu.
68
Gaćinovićův centr na Harise Seferoviće byl příliš prudký, balon skončil v autu a následovat bude vhazování ve prospěch Mohučských.
66
Domácí se opět uklidnili a už nepůsobí tak rozlítaným a nekompaktním dojmem, jako před pár minutami. Mohuč je stále k vítězství blíže.
65
Žlutou kartu dostává Alexander Hack (1. FSV Mainz 05).
65
David Abraham byl při pokusu o hlavičku ve vápně stažen k zemi! Zadák Eintrachtu reklamuje faul na svou osobou, ale sudí Dankert o penaltě nepřemýšlel ani chvilku.
64
Frankfurt je na koni! De Blasis navíc hrál rukou, tudíž budou mít hosté k dispozici přímý kop z hodně nadějné pozice.
62
Žlutou kartu dostává Danny Latza (1. FSV Mainz 05).
61
Frankfurt právě vstřelil branku!
Sotva jsem to dopsal, už bych své tvrzení nejradši roztrhal na cáry. Eintracht je zpět ve hře! Švýcarský reprezentant HARIS SEFEROVIĆ si vyměnil míč s Aignerem a poté překonal bezmocného Kariuse tvrdou ranou k pravé tyči!
61
Hodina hry je za námi a vše nasvědčuje tomu, že si Mohučští dokráčejí k pohodlnému vítězství. Eintracht v oslabení na svého soka jednoduše nestačí a pouze se brání.
60
Radost domácích fanoušků je zbytečná! De Blasis dostal míč do sítě, ale jeho gól nemůže být pro ofsajd uznán.
58
A další šance! Tentokrát ji měl na kopačce Alexander Hack, jenž ze závaru před Hradeckým nedokázal propašírovat míč za záda hostujícího gólmana!
57
Centr z levé strany však nedokázal nikdo v černém dresu usměrnit za Kariusova záda a domácí se vydali do bleskurychlého protiútoku, na jehož konci stál Yunus Mallı a jeho rána těsně vedle!
55
Gaćinovićův pokus byl zblokován, nicméně hosté poté ještě zůstali na útočné polovině, pokračujíc v kombinaci. Ta bude po faulu Baumgartlingera pokračovat.
54
Pablo De Blasis umně přenesl hru na Jaira Samperia, ten byl však pokryt důrazným Zambranem.
53
S ním však hosté naložili prachbídně a míč je znovu na kopačkách hráčů v červených dresech.
52
Na útočný výlet se vydal Bastian Oczipka, jenž si na Hackovi vymodlil autové vhazování.
51
Tak to bylo hodně nebezpečné! Mallıho nenápadnou střelu omylem přizvedl David Abraham a balon znenadání směřoval neomylně pod břevno, Hradecky však vytáhl parádní reflexivní zákrok!
50
Panenko skákavá, to byla loženka! Yunus Mallı ve skluzu naservíroval gól jako na stříbrném podnose Jošinorimu Mutovi, ten ale tváří v tvář poloodkryté frankfurtské svatyni minul!
48
Medojević však centr do pokutového území dokázal odhlavičkovat a ačkoliv se k dorážce dostal Jairo Samperio, jeho pokus byl spíše propagačního charakteru.
47
Carlos Zambrano to přehnal s razancí v souboji s Jairem Samperiem, domácí tak budou zahrávat přímý kop z levé strany.
46
Začal druhý poločas.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka, která začala se čtvrthodinovým zpožděním, je za námi. Z tribun je slyšet hlasitý pískot, o který se stará hostující kotel. Ačkoliv Eintracht rozhodně nebyl horším týmem, prohrává už 0:2 a navíc dohrává zápas o deseti bez vyloučeného kapitána Alexe Meiera. Druhá půle začne v 16:46, nechme se překvapit, co nabídne.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Yunus Mallı u postranní čáry zcela zbytečně strčil do Ignjovskiho, ale sudí oběma kohoutům pouze domluvil.
45
Arbitr Dankert nad rámec první půle nastavuje jednu minutu!
44
Před námi jsou poslední dvě minuty základní hrací doby a Jairo Samperio nyní pořádně zatopil hned dvěma hráčům Eintrachtu – Hasebemu a Aignerovi. Nakonec z toho bude autové vhazování pro Mohuč.
43
Eintracht prohrává o dva góly a hraje o deseti bez svého klíčového ofenzivního hráče. Nechme se překvapit, jestli hostující kouč Veh provede o přestávce nějaké změny a pošle do hry třeba Václava Kadlece.
42
Mainz právě vstřelil branku!
Mohuč přesilovku poměrně rychle využívá a zvyšuje své vedení! Jairo Samperio si to středem hřiště naštrádoval do pokutového území, kde byl jedním z hráčů Eintrachtu sražen k zemi, ale hra pokračovala – paradoxně bohudík pro domácí, jelikož k míči se nejrychleji dostal YUNUS MALLI a poslal ho nekompromisně k levé tyči!
40
Ajajajaj, tak to je obrovská komplikace pro Eintracht. Klíčový hráč Frankfurtu Alex Meier zbytečně fauloval Samperia ve středu hřiště a sudí Dankert mu bez váhání ukázal druhou žlutou kartu!
39
To platí i o minutu později. Frankfurtským zadákům pláchl Yunus Mallı a bez váhání práskl do míče, jeho ránu mířící ke vzdálenější pravé tyči však dokázal Hradecky vytěsnit!
38
Mohučští se ženou do dalšího protiútoku, předváděná hra musí oku nezaujatého fanouška lahodit.
36
Po faulu na Harise Seferoviće hosté zahrávali přímý kop ze zhruba dvacetimetrové vzdálenosti. K jeho exekuci se postavil Bastian Oczipka a poslal balon do pravé šibenice, Karius však bleskurychle zareagoval a reflexivně míč vyrazil!
35
Panečku, to byla šance! Hostující defenzíva zaspala a Samperiův centr z levé strany propadl až na kopačku Jošinoriho Muta, jehož rána byla zblokována a následná dorážka proletěla těsně vedle levé tyče!
34
Hosté míč odkopli přímo do Kariusovy náruče, blonďatý gólman Mohuče poté rozehrál na krátko.
33
O atmosféru v Coface Areně se nyní starají příznivci Eintrachtu, domácí publikum předváděná hra v posledních minutách poněkud uspala.
32
Lukas Hradecky sám sebe dostal do problémů, ale před dotírajícím Mutem nakonec dokázal odkopnout balon do bezpečí. Míč se následně dostal až ke Kariusovi a jeho nepříliš povedená rozehrávka znamená vhazování pro Eintracht.
30
Třetina základní hrací doby je za námi. Po divokém úvodu v čele s gólem Muta a několika šancemi Eintrachtu se hra uklidnila, v posledních minutách se ani jednomu týmu nedaří založit smysluplnou akci.
29
Die Adler zakládali další akci z hloubi vlastní poloviny, defenzíva Mohuče je však zatím bezchybná a to se projevilo i teď, poněvadž Aigner v červeném lese o míč přišel.
28
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, za přistrčení loktem do Dannyho Latzy ji teď vidí Alex Meier.
26
Exekuce přímého kopu se ujal Pablo De Blasis, jehož přímá střela však mířila přímo doprostřed svatyně Eintrachtu. Hradecky bez problémů zasáhl.
25
Yunus Mallı ve sprinterském souboji předstihl Abrahama a ten ho byl nucen povalit, aby mu zabránil v proniknutí do šestnáctky. Je z toho žlutá karta pro frankfurtského stopera.
24
Diváci se rozhodně nenudí. Do další šance se dral Jošinori Muto, ale hostující zadáci se vrátili včas a odvrátili balon na tribunu.
23
A znovu! Loris Karius vyskočil jako tygr po své kořisti, aby zneškodnil nebezpečnou hlavičku Alexe Meiera z bezprostřední blízkosti po Hasebeho centru!
22
Tak to byla stoprocentní šance! Haris Seferović si vyměnil míč s Aignerem a poté nebezpečně vypálil, Karius vytáhl skvělý reflexivní zákrok!
21
Dvacet minut derby mezi Mohučí a Frankfurtem je za námi. Úvod vyšel lépe domácím, kteří se rychle ujali vedení, od té doby je však jednoznačně lepším týmem Eintracht.
19
Mohučští však nedokázali rozehrát, a akce Eintrachtu tak mohla pokračovat, Alexandera Meiera však zastavil zdvižený praporek pomezního – ofsajd.
18
Svěřenci Armina Veha měli k dispozici přímý kop, ale Makoto Hasebe poslal míč přímo na hlavu jednoho z domácích zadáků.
17
To ale červeným bylo prd platné, jelikož do rychlého protiútoku zamířil Seferović a přesným pasem do uličky našel Stefana Aignera, jenž si obhodil Bengtssona a poté vypálil. Jeho přízemní rána proletěla těsně vedle pravé tyče!
16
Slobodan Medojević si v souboji s De Blasisem pomohl rukou, domácí tak budou mít ne rozehrávku spoustu času.
15
Ne na dlouho. Byl to znovu Alex Meier, kdo se dostal ke střele, jenže jeho tečovaný pokus z nějakých dvaceti metrů postrádal přesnost i razanci.
14
Po ojedinělé šanci Meiera se vše vrátilo do zaběhnutých kolejí – Mohuč tvoří hru, Eintracht si neví rady, co s míčem.
13
Ježkovy voči, to byla šance! Po rohovém kopu se balon odrzail na kopačku Alexe Meiera, jenž z hranice malého vápna těsně minul Kariusovu svatyni!
12
Eintracht dvakrát v krátkém časovém sledu vhazoval poblíž rohového praporku a ten druhý aut se nečekaně dostal až do prostoru před Kariusem, Domácí defenzíva odvrátila míč na roh.
10
Eintrachtu se ani teď nepodařilo rozehrát a domácí se vydali do přečíslení, Jošinori Muto však byl příliš sobecký, prováhal ideální moment k přihrávce a nechal se povalit Ignjovskim.
9
Sektor hostujících příznivců je plný k prasknutí, fanoušci Eintrachtu neúnavně ženou svůj tým kupředu navzdory bídného výkonu hostujících hráčů.
8
Jošinori Muto se znovu dral kupředu, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a Hradecky bez problémů odkopl míč do bezpečí.
7
Takový start si orli rozhodně nepředstavovali a okamžitě vrhli své síly do útoku. Ten jim však nevyšel a Carlos Zambrano měl co dělat, aby na polovině hřiště setřásl dva napadající hráče Mohuče. Peruánský reprezentant si nakonec poradil.
5
Mainz právě vstřelil branku!
No ale pozor, hned svou první šanci dokázali domácí využít! Před De Blasisem se na pravém křídle otevřelo dostatek prostoru, a mohučský záložník tak pronikl až k hranici pokutového území, odkud našel přesným přízemním centrem JOŠINORIHO MUTA, jenž i s pomocí břevna překonal bezmocného Hradeckého!
4
Mohučští kontrolují míč, ale zatím se jim nedaří založit nějakou smysluplnou akci. Fotbalisté Eintrachtu se zatím velmi pozorně brání.
3
Hráči v červených dresech kombinovali na polovině hřiště, dál je hostující defenzíva nepustila, což platí i po nepříliš přesném nákopu na rozběhnutého Yunuse Mallıho.
2
Výkopu se ujali svěřenci Armina Veha a okamžitě vyrazili kupředu, nákop na Gačinoviće však byl příliš dlouhý, a tak bude následovat pouze odkop od Kariusovy svatyně.
1
Utkání právě začalo.
Derby dvou týmů ležících ve městech nedaleko od sebe na řece Monahu začne o 15 minut později, než se předpokládalo.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bell, Hack, Bengtsson – Baumgartlinger, Latza – Jairo, Mallı, De Blasis – Muto.
Náhradníci: Curci – G. Jara, Moritz, Bussmann, Clemens, Nedělev, Niederlechner.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Hasebe, Zambrano, Abraham, Oczipka – Medojević, Ignjovski – Aigner, Meier, Gaćinović – Seferović.
Náhradníci: Lindner – V. Kadlec, Djakpa, Flum, Chandler, Waldschmidt, Kinsombi.

Rozhodčí: Dankert – Osmers, Rohde.
1. FSV MAINZ 05
Mohuč zatím nenápadně proplouvá letošním bundesligovým ročníkem a pohybuje se v klidných středových vodách tabulky. Momentálně jim patří jedenáctá příčka, ale domácí by dnes už potřebovali zabrat, poněvadž z posledních pěti zápasů zvítězili jen jednou, a to před dvěma týdny nad Wolfsburgem. V minulém kole Mohuč uhrála bezbrankovou plichtu v Kolíně.

EINTRACHT FRANKFURT
Svěřenci Armina Veha jsou v tabulce těsně pod Mohučí a na svého dnešního soupeře ztrácejí tři body. V roli favorita do sobotního utkání Eintracht vstupovat rozhodně nebude, poněvadž v posledních třech zápasech dal jeden jediný gól. S Bayernem a Hoffenheimem Frankfurtští uhráli bezbrankové remízy, v minulém kole prohráli s Leverkusenem 1:3.
Přeji krásné fotbalové odpoledne! Svým čtrnáctým kolem dnes pokračuje německá Bundesliga a od tradičních 15:30 bude na programu hned několik duelů. V souboji dvou regionálních rivalů se utkají 1. FSV Mainz 05 s Eintrachtem Frankfurt, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud