Díky za pozornost a někdy u Bundesligy zase nashledanou.
Zápasové statistiky
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 5:6. Fauly: 12:23.
Utkání devětadvacátého kola mezi Borussií Dortmund a Frankfurtem končí výsledkem 3:1 pro domácí. Skóre otevřel již ve třetí minutě Marco Reus, na kterého dokázal odpovědět Marco Fabián. Do konce poločasu ovšem vrátil vedení domácím parádní střelou Sokratis Papastathopoulos. V nezáživném druhém poločase pak přidal ještě jednu branku Pierre-Emerick Aubameyang.
90+3
90+2
Následně to z dálky zkoušel střeleckým pokusem Ousmane Dembèlé. Jeho technická rána ovšem skončila v rukavicích pozorného Hradeckeho.
90+1
A hned v té první přišla obrovská šance. Ousmane Dembèlé našel chytrou přihrávkou Šindžiho Kagawu, ten ale ani ve své druhé šanci utkání ovšem neuspěl!
90
Nakopnutý míč na ofenzivní hráče Borussie Dortmund nebyl nijak zužitkován. Pomezní viděl ofsajd, nastavovat se budou tři minutky.
89
Z dálky to spíše jen z nouze zkoušel jeden z hostů. Jeho pokus měl razanci a nebyl úplně nepřesný. Míč ale nakonec skončil nad brankou.
88
Následovala menší potyčka, Sokratis Papastathopoulos byl za dres stažen k zemi, ale ani nyní se nežlutilo. Někteří lidé musejí dnes pochybovat o tom, zda ty karty pan sudí dnes má.
87
Frankfurt se zkouší i nadále, ale moc času na dvě branky nemá. Aktuálně to hosté zkoušejí podél levé lajny.
86
Dortmund právě vstřelil branku!
Frankfurtu se následně nepovedlo zakončit jejich standardní situaci a přišla tak odpověď! Ousmane Dembèlé dostal dlouhou přihrávku dopředu, naběhl si blíže ke středu a parádní přihrávkou oslovil PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA ke skórování. Ten neodmítl a dal svou šestadvacátou branku v sezóně.
84
Žádné žluté ohodnocení nepřichází ani po dalším faulu a strkanici mezi hráči Borussie Dortmund a Eintrachtu Frankfurt. Rozhodčí dokonce domluvil i Thomasu Tuchelovi.
84
Po dlouhé době přišel střelecký pokus na branku. Standardní situace Gonzala Castra skončila pohodovým zákrokem Hradeckeho.
82
Každou minutu přijde nějaký faul, druhý poločas oko fanouška musel zklamat. Uvidíme, zda se ještě nějaké šance vůbec dočkáme.
81
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Aymen Barkok.
80
Faulem ve středu hřiště se provinil domácí obránce Sokratis Papastathopoulos. Tomu se verdikt rozhodčího moc nelíbil a odfrkl si slovy, které by rozhodčí asi neslyšel rád.
79
Centrovaný míč z levé strany se dostal na hlavu úplně volného Aubameyanga. Jeho pokus ale skončil jen vysoko nad břevnem.
79
Ante Rebić dostával dlouhý pas za obranu na zadní tyčku. Tam ale plachtící míč nedokázal ideálně zpracovat. Do útoku tak jdou domácí.
77
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Gonzalo Castro.
76
Další faul na polovině hrací plochy, nyní se provinil Fabián. Je s podivem, že dnes nebyla udělena ani jedna žlutá karta.
74
Nakopnutý míč se pokoušel doběhnout útočník Hrgota. Po vytrvalém sprintu mu byl ovšem odpískán ofsajd, odkopávat bude od své branky Bürki.
73
Opravdu nesledujeme povedený druhý poločas. Domácí celek nevymyslel vůbec nic, o moc lépe na tom ovšem nejsou ani hosté.
71
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Danny Blum.
70
Domácí se nyní dostali až do vápna. Před útočícím Pulišićem ovšem zasáhl pozorný brankář Hradecky, jenž akci ukončil svým zákrokem.
69
Druhý poločas opravdu nenabízí téměř nic. Snad první střelecký pokus po několika minutách vyslal Fabián, jeho pokus ale skončil jen těsně vedle branky.
67
Pronikání domácích po pravé straně nebylo nijak zakončeno. Navíc byl pískán ofsajd, a tak se bude pokračovat odkopem Frankfurtu.
65
Nyní byl odpískán faul Julianu Weigelovi, který se ovšem pronikajícího hráče nedotkl. Kopat se tak bude proti brance Romana Bürkiho.
64
Ousmane Dembèlé na levé straně zabojoval a o bránícího hráče vybojoval rohový kop pro domácí celek. Uvidíme tedy standardní situaci Borussie.
63
Mijat Gaćinović si nyní vyšplápl na střelce zatím rozdílové branky, Sokratise Papastathopoulose. Pokračovat se tak bude odkopem z hloubi hřiště.
62
Pronikající Pierre-Emerick Aubameyang zakopl o nohu bránícího hráče, a tak se nemohl dostat do zakončení. Hra tak pokračuje protiútokem Eintrachtu.
60
Hodiny hry je za námi a domácí celek stále vede o jednu branku. Uvidíme, zda se ještě bude měnit skóre anebo si Borussia hubené vedení udrží.
59
Na druhé straně byl centrem nalezen Hrgota. Ten na hranici malého vápna míč zpracoval tělem, ale přímo na nohu pozorného Schmelzera.
58
Následně byl gabonský snajpr nalezen ještě lépe. Na centrovaný míč od Dembèlého pouze nastavil nohu, jeho pokus ale nakonec skončil vysoko nad brankou Hradeckeho.
57
Míč do vápna dostal Pierre-Emerick Aubameyang, jenž se prodral do zakončení. Přes bránící hráče ale míč do branky nakonec nedostal.
56
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Anderson Ordóñez, přichází Ante Rebić.
55
Prvních deset minut druhého poločasu nenabízí zdaleka takový fotbal, jak tomu bylo v prvním poločase. Věřím ovšem, že se to v průběhu ještě změní.
54
Hodně ochotně padal k zemi hostující Hrgota. Stadion se již zlobil za odpískaný zákrok na jeho osobu. Pomezní ovšem mával pouze ofsajd.
53
Pronikání ofenzívy Borussie Dortmund ukončil rázným odkopem jeden z bránících hráčů. Dortmundští budou rozehrávat pouze aut.
52
Faulem se na polovině hřiště provinil hostující Omar Mascarell. Po zákroku na obránce Gintera tak bude následovat standardní situace.
50
Schwatzgelben kombinují na vlastní polovině a s rozvahou rozmýšlejí svou útočnou akci. Uvidíme, zda se nějaké dočkáme.
48
Branimir Hrgota dostával přihrávku do vápna. S míčem se objevil úplně sám před Bürkim. Jeho zakončení ovšem skončilo nad brankou. Následně byl pískán ofsajd.
48
Na hřišti zůstal ležet hostující Mijat Gaćinović. Následovat bude standardní situace Frankfurtu, na přímí ohrožení branky to ovšem není.
47
Domácí celek se od úvodního hvizdu drží na míči a snaží se něco směrem dopředu vymyslet. Třetí vstřelená branka by je určitě uklidnila.
46
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Matthias Ginter.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Ousmane Dembèlé.
46
46
První poločas je u konce! Borussia Dortmund se dostala již ve třetí minutě do vedení, kdy se prosadil poprvé po návratu Marco Reus. Frankfurtu se sice následně povedlo vyrovnat po krásné brance Fabiána, podobně povedeně se ale trefil i Sokratis Papastathopoulos. Stav po prvním poločase tak je 2:1 pro domácí.
45+2
45+2
Na centrovaný míč si naběhl Sokratis Papastathopoulos, který zakončoval lehce ze záklonu. Není tedy divu, že míč skončil jen vysoko nad brankou.
45+1
Uvidíme ještě jeden rohový kop domácího celku. Přihrávka za obranu byla totiž skluzem odehrána jedním z hostujících hráčů do autu.
45
Nad rámec prvního poločasu bude nastavena jedna minuta. Domácí fotbalisté na pravé straně vhazují, nikam spěchat ovšem nebudou.
44
Po faulu na Sokratise Papastathopoulose se do menší strkanice pustil právě řecký obránce a hostující Marco Fabián. Tedy střelci posledních dvou branek.
43
Další kombinace domácích byla zakončena centrem Juliana Weigela na pravou stranu. Přetažený centr ovšem Christian Pulišić nedokázal zpracovat na hřišti.
42
Po vzájemném souboji se na hřišti objevil jeden z hostů. Toho do nohy nešťastně nakopl Marcel Schmelzer. Ten se následně omluvil.
40
Žlutočerní kombinovali na vlastní polovině a následně poslali míč dopředu. Na levé straně si nabíhal Marco Reus, kterému byl ovšem odpískán těsný ofsajd.
39
Následně se drželi Sokratis Papastathopoulos a Marius Wolf. Vše bylo nakonec vyhodnoceno jako faul hostujícího hráče. Pokračovat se bude rozehrou Bürkiho.
38
Nyní se domácí již dostávali do zakončení, ale nakonec to domácí obrana vyřešila nejlépe pro ně. Vše ale bylo na poslední chvíli.
37
Borussie je plný trávník. Fanoušci jsou v rauši a my sledujeme opravdu pohledné utkání. Snad to bude v tomto duchu také pokračovat.
35
Toto je utkání nádherných branek! SOKRATIS PAPASTATHOPOULOS udělal bránícímu hráči kličku a pár metrů před vápnem zakončoval. Jeho pokus nakonec skončil v levé šibenici!
34
Dlouhý centr zachytil na levém křídle Marcel Schmelzer, který následně centroval na Kagawu, jenž byl na hranici vápna. V této pozici přiklepl Aubameyangovi, před ním ale stál bránící hráč.
32
Branimir Hrgota poslal na polovině hrací plochy k zemi řeckého obránce Sokratise. Domácí tak budou z této pozice rozehrávat standardní situaci.
31
Nabuzený Frankfurt pokračuje v aktivní hře na útočné polovině. V posledních minutách jsou právě hosté tím týmem, který je na hřišti lepší.
29
Frankfurt právě vstřelil branku!
MARCO FABIÁN napravil své špatné zakončení z osmé minuty luxusní brankou! Mexický útočník dostal přihrávku od Oczipky a následně se z více jak dvaceti metrů položil do míče. Ten zaplaval a o pravou tyčku zapadl do branky – neskutečná branka.
28
Łukasz Piszczek se dostával ke sklepnutému míči a byl před ním volný prostor. Už se mohl dostávat do dobré akce, bránící hráč ale zasáhl na poslední chvíli.
26
Mijat Gaćinović vypadá v pořádku, ale Jesús Vallejo opustil hrací plochu a je ošetřován na hlavě. Uvidíme, zda do dnešního utkání ještě zasáhne.
25
Po rozehrání situace se na travnaté ploše objevila dvojice hostujících, která se vzájemně střetla. Jde o Jesúse Valleja a Mijata Gaćinoviće.
25
Pierre-Emerick Aubameyang nyní dobře dobíhal obránce s míčem. Ten tak raději hrál se svým brankářem, jenž musel míč odvrátit do autu.
23
Následně přišel další faul Juliana Weigela. Frankfurt tak bude rozehrávat standardní situaci od levé lajny. Hosté začínají být nebezpečnější.
22
Obrovská šance hostů! Marius Wolf dostal dlouho přihrávku do běhu, kterou nakonec zužitkoval v centru z levé strany. Ten se dostal na nohu nabíhajícího Gaćinoviće, jenž trefil pouze rukavice připraveného Bürkiho!
20
Do dobré šance se dostal Mijat Gaćinović. Srbský fotbalista obdržel přihrávku a z vápna pálil. Jeho volej levačkou ale skončil v desátém patře tribuny.
20
Následně fauloval na polovině hřiště talentovaný Julian Weigl. Hra tak bude pokračovat standardní situací hostů z Frankfurtu.
19
Po upadnutí jednoho z hostujících se do šance dostával Marco Reus, který ještě nezakončoval. Následně se míč ale odrazil ke Kagawovi, jenž stanul před Hradeckym. Střelou po zemi jej ale nepřelstil!
17
Šikovně se až do vápna pokoušel probít Christian Pulišić. Už to vypadalo, že z této akce něco bude, ale snad čtvrtý bránící hráč v pořadí již zasáhl.
16
Hra pokračuje kombinací domácího celku na útočné polovině. K žádnému střeleckému pokusu či zakončení zatím ale nedošlo.
15
Dlouhý centr za obranu mířil na zadní tyčku, kde byl Marco Fabián. Ten míč zpracoval až v autu, a tak se bude odkopávat od branky švýcarského brankáře.
13
Následně se do šance probojovali opět domácí. Christian Pulišić dával míč na penaltu, tam se ale zjevil bránící hráč. K zakončení tak nedošlo.
12
A následně se bude kopat proti branku Eintrachtu. Marco Reus byl ve vzdušném souboji povalen hostujícím Jesúsem Vallejem. Standardka pro žlutočerné.
12
Nakonec se ale do zajímavé šance dostali. Marcel Schmelzer unikl po levé straně až do vápna a dával na penaltu dvě přihrávky. Ani jedna ale nebyla zužitkována střeleckým pokusem.
11
Domácí celek aktuálně kombinuje na vlastní polovině a s rozvahou přemýšlí, jak dále. Svěřenci Thomase Tuchela ani nikam nemusejí spěchat.
10
Pokračuje se aktivní hrou, nyní již obou celků. Oba týmy mají co napravovat a podle předvedené hry to jde zatím parádně vidět.
8
Tristní chyba domácích a velká šance hostů! Marco Fabián už dostával míč do prázdné branky, mexický útočník ale naprosto zklamal v koncovce, odkrytou branku nedokázal trefit!
7
Domácí celek s rohovým kopem moc dobře nenaložil. Následně se dostal míč za čáru, a tak se bude odkopávat od branky finského brankáře.
6
Šanci Dortmundu nyní zařídil hostující Jesús Vallejo. Ten odkopával centrovaný míč Papastathopoulose mimo branku, ale moc to neodhadl. Balon skončil jen těsně vedle!
4
Domácí celek je i nadále aktivní. Další centr letěl za obranu frankfurtského týmu, žádný z hráčů ve žluté kombinaci ale nedokázal míč zachytit.
3
Návrat z říše snů! MARCO REUS dostával míč za obranu, ale byl v ofsajdu, a tak se do hry nezapojil. Míč doběhl Christian Pulišić, který obešel brankáře a přihrával do prázdné branky právě německému záložníkovi. Ten se následnou patičkou prosadil poprvé v tomto utkání.
2
První centrovaný míč směrem do vápna posílal domácí Pierre-Emerick Aubameyang. Jeho pokus ale nikoho nenašel, u rohového praporku míč ovšem dostihl Marco Reus.
1
Utkání začalo výkopem hostujícího celku, který rozehrál do obrany. Bránící hráči následně hned nakopávali míč směrem na branku Romana Bürkiho.
1
Na travnatou plochu Signal Iduna Parku právě přicházejí fotbalisté Borussie Dortmund ve žlutočerném a Frankfurtu, v klasické červené. Přeji příjemné čtení!

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, S. Bender, Schmelzer – Weigl – Pulišić, Şahin, Kagawa, Reus – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Ginter, Durm, Guerreiro, Isak, Dembèlé, G. Castro.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – D. Abraham, Vallejo, Ordóñez – Chandler, Mascarell, Gaćinović, Oczipka – Hrgota, Fabián – M. Wolf.
Náhradníci: Bätge – Blum, Rebić, Stendera, Varela, Russ, Barkok.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller..
Vzájemná utkání

Vzájemné měření sil v právě probíhající sezóně mezi oběma týmy proběhlo v listopadu roku 2016 a tehdy domácí Frankfurt zvítězil těsně 2:1. Domácí fotbalisté tak mají svému dnešnímu soupeři rozhodně co vracet.
Eintracht Frankfurt

To hostující Frankfurt je na deváté pozici, ale také má ještě šanci bojovat minimálně o šestou či pátou pozici. Na prvně zmíněnou ztrácí tři body, na páté místo pak pět bodů. Čtvrtá příčka pošle vstupenku do skupinové fáze Evropské ligy, páté místo pak do její kvalifikace. Hosté tak chtějí sbírat body, aby se těmto místům mohli přiblížit. Na hřišti Dortmundu to ovšem nebude žádná procházka růžovým sadem, Borussia je taktéž po bodech hladová. Uvidíme, co nám dnešní vzájemný duel nabídne.
Borussia Dortmund

Domácí Borussia se bude v dnešním utkání snažit napravit prohru ze středeční Ligy mistrů, kdy prohrála na svém stadionu těsně 2:3 s Monakem. Toto utkání bylo odloženo z úterý na středu, neboť v okolí autobusu Borussie došlo k explozi a dokonce byl také zraněn její hráč Marc Bartra, jenž se musel podrobit operaci ruky a paže. Chybět svému celku bude několik týdnů. V lize si Dortmund vede celkem dobře, je na čtvrtém místě se ziskem padesáti bodů, které zaručuje kvalifikaci do příštího ročníku LM, ale na druhé místo ztrácejí fotbalisté Borussie jediný bod, na druhé pak bodů osm. Pokud by se jim podařilo uhrát některé z těchto vyšších umístění, znamenalo by to účast přímo ve skupinové fázi LM. A proto dnes hráči Dortmundu budou chtít ve svém teritoriu zvítězit, aby jejich šance nadále žila.
Hezké odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu devětadvacáté kolo německé Bundesligy a my v jeho rámci budeme sledovat duel mezi týmy Borussia Dortmund a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.