Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt vítězí v Brémách díky povedenému druhému poločasu 1:2! Domácí poslal ve 38. minutě do vedení Florian Grillitsch, ale po přestávce už byl lepší Eintracht. Hostující ofenzivu hodně oživil střídající Alexander Meier, který v 52. minutě vyrovnal a poté si vytvořil další dvě velké šance. Rozhodující gól ale přišel až v závěru utkání. Hrdinou duelu se stal osmnáctiletý Aymen Barkok, jenž skóroval při své bundesligové premiéře. Frankfurt se tak opět dotáhl na pohárové příčky, naopak Werder je zase více namočen v boji o záchranu.
90+4
90+3
Hosté drželi míč v rohu hřiště. Nakonec je z toho další rozehrávka od rohového praporku.
90+3
Fabián to udělal takticky skvěle. Vybojoval pro hosty roh.
90+1
Ještě tři minuty, které nastaví sudí Kampka.
90
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak tohle je debut v Bundeslize jako hrom! Domácí sice přestáli obrovský závar po rohovém kopu, ale vzápětí ztratili míč, ke kterému se při signalizované výhodě dostal AYMEN BARKOK. Ten z nějakých 20 metrů levačkou vyslal nádhernou technickou střelu, která zapadla ke vzdálenější tyči. Zřejmě rozhodující gól – 1:2.
89
Rebić nedostal míč před bránu, ale vybojoval pro domácí alespoň rohový kop.
88
Zápas se blíží ke svému konci. Už se hraje opatrněji.
86
Po dlouhém nákopu Hradeckého míč pohlídal Gebre Selassie, jenž ho zkontroloval až do náruče domácího gólmana.
84
Domácí se dožadovali odpískání přímého kopu, ale rozhodčí Kampka hru pouští a Frankfurt může dopředu.
83
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Ante Rebić.
83
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Claudio Pizarro, přichází Lennart Thy.
81
Je tu už poslední desetiminutovka utkání. Uvidíme, zda se podaří některému z týmů vstřelit vítězný gól.
80
Centr od rohového praporku odvrací defenziva Eintrachtu.
79
Čerstvý Bartels předvedl odvážný průnik a vybojoval pro domácí rohový kop.
77
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Fin Bartels.
77
Z následného rohu už domácí nic nevytěžili.
76
Claudio Pizarro se mohl stát hrdinou! Brankář Hradecky chyboval při odkopu a míč se dostal přes Kruseho až k Pizarrovi. Ten cpal míč pod víko, ale finský gólman svou chybu napravil, když dokázal vytáhnout zakončení domácího forvarda nad bránu!
75
Frankfurt střídá. Místo Mijata Gaćinoviće jde na hřiště osmnáctiletý Aymen Barkok, pro kterého to je první start v Bundeslize!
74
Standardní situaci zahrával Marco Fabián, který poslal míč poměrně vysoko nad bránu.
73
Centr Hrgoty domácí do šestnáctky nepustili. Vzápětí ale přichází faul Sergeho Gnabryho na Oczipku, za který dostává domácí hráč žlutou kartu.
72
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Philipp Bargfrede.
70
Gebre Selassie patří k nejlepším hráčům Werderu. Český reprezentant se snaží podporovat útok, rozjíždět akce a především si výborně plní defenzivní povinnosti.
69
Fotbalisté Frankfurtu pokračují v náporu, Werder se většinou jen brání.
68
Ošetřován byl hostující stoper David Abraham. Už se ale vrací na trávník.
66
Gebre Selassie teď domácí zachránil! Těsně před brankovou čarou zabránil ve skórování Hrgotovi a případně Meierovi, který celou situaci ještě dobíhal!
64
Theodor Gebre Selassie vyvezl míč dopředu a z jeho práce mohl těžit Clemens Fritz. Střela domácího kapitána byla zblokována.
64
Hra se teď trochu uklidnila, domácí zkonsolidovali svou defenzivu.
62
Žlutou kartu dostává Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt).
62
Druhá půle zatím patří hostům, jejichž ofenzivu nastartoval Alexander Meier. Niko Kovać si může mnout ruce.
60
Felix Wiedwald opět výborně! Reflexivním zákrokem vyrazil střelu koho jiného, než Alexandera Meiera. Tomu připravil pozici Fabián.
59
Nasazení Meiera se hostům opravdu vyplatilo. Kapitán Eintrachtu vyrovnal a měl i další velkou šanci.
57
Alexander Meier v prakticky totožné situaci, ze které před pár minutami vyrovnal! Tentokrát zakončoval jen do nohou gólmana Felixe Wiedwalda!
55
Hraje se s velkým nasazením. Byť občas schází fotbalovost, o nudný zápas se rozhodně nejedná.
53
Vedení mohl domácím vrátit Zlatko Junuzović! Rakouský reprezentant pálil z hranice šestnáctky, ale naštěstí pro hosty trefil obránce!
52
Je vyrovnáno! ALEXANDER MEIER ukázal, proč ho trenér Niko Kovać poslal na trávník! Hostující kapitán se z ničeho nic dostal do šance a situaci tváří v tvář vybíhajícímu Wiedwaldovi vyřešil obstřelem na zadní tyč.
50
Tvrdý souboj Meiera s Fritzem. Oba zkušení fotbalisté vše ukončili podáním ruky.
49
V ofsajdu uvízl hostující Gaćinović, tedy hráč, který mohl hned na začátku poločasu vyrovnat.
48
Přímý kop ze 30 metrů zahrával Zlatko Junuzović. Svou střelu poslal přesně do míst, kde stál Lukas Hradecky.
46
A hosté zahajují druhou půli aktivně! Mijat Gaćinović se v šestnáctce dobře uvolnil a jeho ránu vykopával pravou nohou brankář Wiedwald.
46
Hosté posilují ofenzivu. Szabolcse Husztiho nahrazuje Alexander Meier.
46
První poločas nabídl především bojovný fotbal se spoustou faulů a také nepřesnostmi na obou stranách. Gól jsme viděli jediný, ve 38. minutě se o něj postaral domácí Florian Grillitsch, jenž si v šestnáctce parádně zpracoval Moisanderův pas a uklidil míč do šibenice.
45+1
45+1
Rozhodčí nastaví první půli o jednu minutu.
45
Hosté si v útoku neporozuměli. Na přihrávku Gaćinoviće nenaběhl do šestnáctky nikdo ze spoluhráčů.
44
Nyní zahrával Szabolcs Huszti přímý kop. Trefil jen domácí zeď.
42
Huszti posílal do šestnáctky zajímavý oblouček. Míč ale přelétl nabíhajícího Fabiána a skončil v rukavicích Wiedwalda.
40
Mascarell poměrně tvrdě dohrál Junuzoviće. Hostující záložník by si měl dávat pozor, už má žlutou kartu.
38
Werder právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Na dlouhý pas Niklase Moisandera si naběhl FLORIAN GRILLITSCH, který si míč v šestnáctce zpracoval a následně jej napálil do šibenice Hradeckého svatyně. Krásný gól!
37
V posledních minutách jsme viděli několik pokusů o zakončení. Spíše jde ale o takové pološance.
36
Další nadějná příležitost domácích! Claudio Pizarro našel centrem na zadní tyč Maxe Kruseho. Ten měl možná spíše vracet míč do ohně, ale místo toho hlavičkoval a balón se snesl na brankovou síť z horní strany.
34
Tohle ale nebylo zlé! Na hranici šestnáctky si výborně zpracoval míč Serge Gnabry, který se dostal i k zakončení. Jeho střela skončila nad bránou.
33
Fabián zbytečně atakoval brankáře Wiedwalda a připravil tak hosty o rohový kop. Oběma týmům nelze upřít nasazení, ale kvalita hry pokulhává.
32
Branimir Hrgota zareagoval podrážděným gestem a sudí Kampka vše řeší domluvou.
31
Hrgotovi byl odpískán útočný faul, balón tedy pro domácí.
29
Fotbalisté Frankfurtu teď domácí fanoušky hodně vystrašili! V šestnáctce se dostal k míči Marco Fabián, do jehož možná gólové střely skočil obránce Veljković, Následně ještě pálil z 20 metrů Oczipka, ale ten mířil nad břevno.
28
Claudio Pizarro fauloval Hasebeho. U míče hosté.
27
Centr Oczipky směřoval do míst, kde nebyl nikdo z hostujících hráčů. Snadná práce pro defenzivu Werderu.
26
Má slova teď potvrdili domácí hráči. S Krusem si neporozuměl García.
25
Utkání zatím nemá bůhvíjaké tempo. Navíc hodně nepřesných přihrávek.
24
Pořádnou kosu schytal od Omara Mascarella domácí Max Kruse. Rozhodčí Kampka musel vytáhnout žlutou kartu.
22
Odvážná individuální akce Sergeho Gnabryho, který se v šestnáctce uvolnil a posílal střílenou přihrávku na zadní tyč. Žádný ze spoluhráčů ale na míč nedosáhl.
21
Domácí se řítili do rychlého brejku. Kruse ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů a defenziva Eintrachtu si poradila.
20
Fotbalisté Frankfurtu se usadili na útočné polovině. Gebre Selassie však dokázal uhlídat Mascarella a nenechal ho odcentrovat.
18
Brémy se po rohu soupeře ubránily.
17
Z velké dálky vypálil Marco Fabián a jeho projektil směřoval k pravé tyči. Wiedwald měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh!
16
Domácí útočné akce hned dvakrát zastavil zdvižený praporek pomezního. Ve druhém případě, kdy si na přihrávku Fritze zabíhal Kruse, by se ale dalo o ofsajdu polemizovat.
15
Junuzović chtěl překvapit obranu soupeře obloučkem na Pizarra. U míče byl ale jako první brankář Hradecky.
14
Standardní situace pro domácí. Faulován byl Clemens Fritz.
12
Junuzović zezadu fauloval pronikajícího soupeře a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
11
Domácí zahrozili! Max Kruse ranou z dálky vyprášil rukavice Lukase Hradeckého a k vyraženému míči se ještě dostal Junuzović. Ten ho chtěl vracet před bránu, ale s tím už si hostující defenziva poradila.
9
Standardní situaci rozehrával Szabolcs Huszti. Jeho centr byl ale odvrácen obranou Werderu.
8
Claudio Pizarro nedokázal přetlačit hostující stopery, útočí zase celek z Frankfurtu.
7
Eintracht přebírá iniciativu. Po pěkné kombinaci se dostal ke střele z 20 metrů Hrgota a Wiedwald musel rychle na zem.
5
Z poměrně velké dálky to zkusil hostující obránce Abraham. Míč prosvištěl těsně nad břevnem svatyně Brém!
5
Oczipka nemohl odcentrovat přes Gnabryho. Domácí borec ho dobře dostoupil.
4
V úvodu utkání se rodí hodně nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů zatím nerozehrál kloudnější útočnou akci.
2
Hra byla přerušena, protože se ošetřovalo. Teď už se ale pokračuje.
1

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, N. Moisander, Veljković, U. García – Junuzović, Grillitsch, Fritz, Gnabry – M. Kruse, C. Pizarro.
Náhradníci: Zetterer – Bauer, Thy, Hajrović, Bartels, Fröde, Bargfrede.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hasebe, Vallejo – Chandler, Huszti, Mascarell, Oczipka – Fabián, Gaćinović – Hrgota.
Náhradníci: Lindner – M. Hector, Meier, Rebić, Barkok, Bunjaki, Seferović.

Rozhodčí: R. Kampka – R. Kempter, B. Kempkes.
Werder Brémy (10 bodů, 2 – 1 – 7, skóre 12:27, 7 bodů)
Zatímco Eintracht se může opřít o kvalitní defenzivu, tak ta Werderu je vůbec nejhorší v soutěži. Není tedy divu, že se tento celek nachází v tabulce až na šestnáctém místě, které by znamenalo baráž o udržení se mezi elitou. Brémy navíc prohrály poslední tři zápasy a to vždy shodným skóre 1:3. Naposledy tento celek bodoval přesně před měsícem, kdy na své půdě zdolal 2:1 Leverkusen.

Posledních 5 zápasů Brém v Bundeslize:
Darmstadt – Brémy 2:2
Brémy – Leverkusen 2:1
Lipsko – Brémy 3:1
Brémy – Freiburg 1:3
Schalke – Brémy 3:1
Eintracht Frankfurt (7. místo, 5 – 3 – 2, skóre 14:8, 18 bodů)
Fotbalisté z Frankfurtu si zatím vedou velmi dobře a v tabulce atakují pohárové příčky. Eintracht se opírá především o obranu, která inkasovala jen 8 gólů a je druhá nejpevnější v celé soutěži. Z posledních čtyř zápasů si frankfurtští fotbalisté připsali dvě výhry a dvě remízy – mimo jiné hráli na svém hřišti 2:2 s mistrovským Bayernem. Naposledy doma udolali 1:0 Köln.

Posledních 5 zápasů Frankfurtu v Bundeslize:
Freiburg – Frankfurt 1:0
Frankfurt – Bayern 2:2
HSV – Frankfurt 0:3
M'gladbach – Frankfurt 0:0
Frankfurt – Köln 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 11. kolo Bundesligy uzavře utkání mezi Werderem Brémy a Eintrachtem Frankfurt. Lépe je na tom hostující celek, který je v tabulce sedmý. To Werder je až sedmnáctý, což znamená, že je až po uši namočen v boji o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.