Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Schalke - 9. února 2019   18:30

Bayern
12' Bruma(vl.)  • 27' Lewandowski (James Rodríguez) • 57' Gnabry (Lewandowski)
3:1
(2:1)
Schalke
25' Kutucu  (McKennie)
Bayern
Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Th. Alcântara, James Rodríguez (78. Javi Martínez), Goretzka – Gnabry (89. A. Davies), Lewandowski (C), Coman (68. Ribéry).
Früchtl – Süle, Ribéry, Javi Martínez, Rafinha, A. Davies, T. Müller.
Siebert – Koslowski, Seidel
Allianz Arena, Mnichov
75000 diváků
Schalke
Fährmann (C) – D. Caligiuri, Sané, Bruma, Oczipka – Serdar (54. Harít), Rudy (34. Mascarell), Bentaleb, Konopljanka – Kutucu (73. Uth), McKennie.
Langer – Mendyl, Nastasić, Mascarell, Uth, Matondo, Harít.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:9.
Bayern vítězí nad Schalke 3:1, což znamená, že se přiblížil vedoucímu Dortmundu na rozdíl pěti bodů. Domácí byli jasně lepším týmem a jejich výhra je tak zasloužená. První poločas vyhráli Bavoři 2:1. Ve 12. minutě si dal vlastní gól hostující stoper Jeffrey Bruma, ale na to ještě Königsblauen odpověděli zásahem mladíčka Ahmeda Kutucua. Hned o dvě minuty později se však trefil Robert Lewandowski a Bayern opět vedl. Po změně stran mohl nejprve vyrovnat McKennie, který míč dorazil do tyče, ale poté se opět ukázal Robert Lewandowski, jenž nůžkami přihrál na gól Sergemu Gnabrymu. Na výsledku 3:1 se pak už nic nezměnilo.
90+2'
90+2'
Vypadá to, že utkání dohrají s míčem na kopačkách hosté. Bayern už čeká na konec.
90+1'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
89'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Alphonso Davies.
88'
Franck Ribéry teď dopředu upaloval, čistě ho však odzbrojil Caligiuri.
87'
Zápas se už spíše dohrává. Domácí nemají kam spěchat.
85'
Jeffrey Bruma na půlce ostře atakoval Lewandowského. Za tuto drzost dostává žlutou kartu.
83'
Leon Goretzka přebral míč někde u půlící čáry a využil otevřeného prostoru, když doběhl až k pokutovému území. Vše ale zakončil nepovedenou střelou, která skončila vysoko nad.
82'
Ribéry zahrál rukou. Balón si chvíli podrží i hostující tým.
81'
V ofsajdu se ocitl Mark Uth. Bayern tedy opět u míče.
80'
O zajímavou přihrávku se pokusil Boateng. Jeho kolmici ale Serge Gnabry nedostihl.
78'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Javi Martínez.
77'
Do konce utkání schází tak čtvrthodina. Bayern stále vede 3:1 a směřuje za ziskem tří bodů.
75'
Lewandowski málem v další šanci, kterou mu připravila chybou v rozehrávce hostující defenziva. Tentokrát mu do střely skočil obránce.
74'
Franck Ribéry to teď udělal na levé straně výborně. Svou přihrávkou našel před bránou Jamese Rodrígueze, který míč ještě připravil pro Lewandowského. I mistr tesař se ale někdy utne a polský kanonýr tak zblízka minul hostující svatyni.
73'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ahmed Kutucu, přichází Mark Uth.
73'
Na druhé straně postupoval dopředu Robert Lewandowski, ale Bruma ho ubránil. Poté centroval z levé strany Alaba, ovšem náběh Jamese si defenziva Schalke pohlídala.
72'
Z pravé strany nejprve centroval právě Caligiuri a na míč nedosáhl Ahmed Kutucu. Z druhé strany pak poslal míč do šestnáctky Oczipka a balón končí v rukavicích Svena Ulreicha.
71'
Ribérymu nevyšel první dotek s míčem. Daniel Caligiuri zkušeného Francouze odzbrojil a vyrazil dopředu.
70'
Daniel Caligiuri si z pravého křídla navedl míč na levačku a vystřelil. Prostor mezi tyčemi ovšem nenašel.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Franck Ribéry.
68'
Robert Lewandowski teď neviděl Davida Alabu, který byl u šestnáctky zcela volný. Pokud by na něj míč pustil, šel by rakouský reprezentant sám na brankáře.
66'
U postranní čáry byl ostře atakován David Alaba. Trefil ho Harít, jenž může být rád, že nedostal žlutou kartu.
65'
Hra se v posledních minutách trochu uklidnila. Bayern do toho už nemusí šlapat za každou cenu. Domácí v týdnu čeká osmifinálový zápas Ligy mistrů proti Liverpoolu.
64'
Amín Harít už míč na hrací ploše nestihl. Bayern bude vhazovat.
62'
Hráči Bayernu pokračují v útočení. Schalke se stále jen brání.
60'
Tohle už by měli domácí dohrát ke zdárnému konci. Vždyť vedou o dva góly a hru mají pod kontrolou.
57'
Bayern právě vstřelil branku!
Bavorský velkoklub vede o dva góly! Do šestnáctky přilétl centr, který si Robert Lewandowski hlavou zpracoval sám pro sebe. Následně vystřihl nůžky, kterými míč nasadil na hlavu SERGEHO GNABRYHO a ten ho usměrnil mimo dosah brankáře Fährmanna.
55'
Jeffrey Bruma měl po rohovém kopu na hlavě vyrovnání! Míč skončil na tyči, ale vzrušení bylo zbytečné, mával se ofsajd.
54'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Amín Harít.
53'
Hosté byli velmi blízko vyrovnání! Skvělou práci odvedl Weston McKennie, který míč vyvezl před šestnáctku a předal ho Jevhenovi Konopljankovi. Už se zdálo, že ten ideální čas pro střelu prováhal, ale nakonec přes shluk těl balón na bránu poslal. Ulreich ho v rukavicích neudržel a právě McKennie trefil z dorážky tyč! Stejný hráč pak ještě hledal Serdara, před nímž balón uklidil bránící hráč! Obrana Bayernu není bezchybná...
52'
Teď musel Coman centrovat svou slabší levačkou a míč doputoval do náruče Fährmanna.
51'
Další snaha Comana končí pouze odkopem od brány Schalke, byť domácí reklamují, že míč zahrál do zámezí Suat Serdar.
50'
Kingsley Coman si naváděl míč na pravačku a snažil se najít prostor ke střele. Ten mu hosté nedali.
48'
Také druhé dějství začíná náporem Bayernu. Ten zatím nepůjčuje soupeři míč.
46'
Hned v úvodu druhé půle si domácí vytvořili zajímavou příležitost. Serge Gnabry vysunul Leona Goretzku, který se dostal už do poměrně ostrého úhlu a zamířil do boční sítě.
46'
Po prvním poločase vede Bayern nad Schalke 2:1. Domácí většinu času herně dominovali, takže je jejich vedení zcela zasloužené. Skóre utkání se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy ve snaze ubránit Lewandowského překonal vlastního brankáře Jeffrey Bruma. Hosté srovnali z ojedinělé akce, svým prvním gólem v Bundeslize vrátil Schalke do hry Ahmed Kutucu. Bylo to ale jen na chvíli, protože za dvě minuty ztratili hosté na vlastní polovině míč a zakončující Robert Lewandowski to trestal.
45+1'
45+1'
James Rodríguez to zkusil přímo. Prudká střela levačkou skončila nad břevnem.
45'
Thiago Alcântara byl těsně před pokutovým územím faulován Danielem Caligiurim. Ten dostává žlutou kartu a Bayern je odměněn zajímavou standardní situací.
44'
Všichni hráči Schalke jsou teď zataženi za míčem. Bayern tedy útočí do plných.
43'
Tečovanou přihrávku Bentaleba stačil odehrát alespoň do autu domácí brankář Ulreich. Tím zabránil rohovému kopu proti své svatyni.
41'
David Alaba se prodral přes Saného až příliš důrazně. Pískán je útočný faul domácího levého obránce.
41'
Bruma míč odehrál jen do autu. Bayern bude vhazovat.
39'
Další roh Bayernu. Míč si tentokrát našel Robert Lewandowski, ale jeho střelecký pokus skončil na těle Mascarella.
38'
Jeho exekuce se ujal James Rodríguez. Hosté se dokázali ubránit.
37'
Kingsley Coman si na hranici šestnáctky navedl míč na pravačku a vypálil. Jeho rána byla sražena mimo bránu. Následovat bude roh Bayernu.
35'
Jevhen Konopljanka měl na kopačce vyrovnání! Jeho střelu z hloubi pokutového území však vyrazil rukou brankář Ulreich!
34'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Omar Mascarell.
31'
Po následném rohovém kopu se hosté ubránili.
30'
Teď hosty zachránil brankář Fährmann! Opět tomu předcházela ztráta míče v nebezpečném prostoru. Ve velké šanci se ocitl James Rodríguez, ale jeho technickou střelu vytlačil gólman Schalke 04 na roh.
27'
Domácí si ale rychle berou vedení zpět! I druhý gól Schalke inkasuje po ztrátě míče na vlastní polovině. James Rodríguez tak našel v šestnáctce zcela volného ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a ten tváří v tvář Fährmanovi zakončil přesně – 2:1.
25'
Schalke právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají! Hráčům Schalke skvěle vyšel rychlý brejk. McKennie si ve středu hřiště vyměnil míč s Bentalebem a poté kolmicí vysunul osmnáctiletého mladíčka AHMEDA KUTUCUA, který svůj únik chladnokrevně zakončil střelou ke vzdálenější tyči. Kutucu se tak raduje ze svého premiérového zásahu v Bundeslize!
24'
Bastian Oczipka ubránil akci Bayernu po pravé straně za cenu rohového kopu.
23'
Teď už fotbalisté Bayernu zase obléhají šestnáctku svého soupeře.
21'
Hosté drží míč na svých kopačkách a trochu tak uklidňují hru. Jejich obrana si může trochu oddechnout.
19'
Coman nyní krásně zakombinoval s Alabou. Ve dvou se zbavili několika bránících hráčů. Byl to však David Alaba, který v šestnáctce o balón přišel.
18'
Lewandowski poslal míč do šestnáctky, kam si nabíhal Serge Gnabry. Fährmann rychle vyběhl a nohama šanci domácího útočníka zlikvidoval.
18'
Domácí fotbalisté jsou opět u míče. Další akce začíná od obránců.
16'
Stále hraje jen jedno mužstvo. Pokud se něco nezmění, tak Schalke dnes asi nemůže uspět.
14'
Domácí pokračují v aktivitě. Z levé strany nastřeloval míč před bránu Alaba. Situaci řeší pro Schalke brankář Fährmann.
12'
Domácí se ujímají vedení! Hosté lacino ztratili míč ve středu hřiště a z toho těžil James Rodríguez, který kolmou přihrávkou vysouval Roberta Lewandowského. Tomu sice před zakončením vypíchl míč stoper JEFFREY BRUMA, ale udělal to tak nešťastně, že míč nasměroval mimo dosah svého brankáře a do sítě.
11'
Oczipka byl faulován útočícím Kimmichem. Rozehrávají tedy hosté.
10'
Rudy se pokusil dlouhým pasem rozběhnout Ahmeda Kutucua. K míči to měl ale mnohem blíže brankář Ulreich.
9'
Až teď si hosté balón trochu osahávají. Do hry zapojují i brankáře Fährmanna.
8'
Hráči Bayernu začali zápas očekávaným tlakem. Schalke ještě téměř nebylo na míči.
6'
Ze střední vzdálenosti to nyní zkusil David Alaba. Jeho rána minula vzdálenější tyč.
5'
A tohle už málem byla velká šance! Kingsley Coman posílal od brankové čáry před bránu zpětnou přihrávku, na kterou si naběhl James Rodríguez, jenž však trefil jen bránícího hráče!
4'
Do prvního náznaku šance se dostal Robert Lewandowski. Jeho přízemní střelu pokryl Fährmann.
3'
Sám faulovaný rozehrával standardní situaci. Jeho centr odvrátila defenziva Königsblauen.
3'
James Rodríguez byl faulován McKenniem. Standardní situace pro domácí celek.
2'
Bayern dnes bude mít velkou motivaci zvítězit. Vedoucí Dortmund totiž neudržel třígólové vedení proti Hoffenheimu a pokud by tedy Bavoři vyhráli, stáhli by Borussii v tabulce na pět bodů.
1'
Zápas rozehráli fotbalisté Bayernu.
1'
Aktéři utkání jsou již na hrací ploše. Proběhl také los za účasti hlavního rozhodčího a obou kapitánů.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Th. Alcântara, James Rodríguez, Goretzka – Gnabry, Lewandowski (C), Coman.
Náhradníci: Früchtl – Süle, Ribéry, Javi Martínez, Rafinha, A. Davies, T. Müller.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – D. Caligiuri, Sané, Bruma, Oczipka – Serdar, Rudy, Bentaleb, Konopljanka – Kutucu, McKennie.
Náhradníci: Langer – Mendyl, Nastasić, Mascarell, Uth, Matondo, Harít.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
Bayern Mnichov (3. místo, 13 – 3 – 4, skóre 44:23, 42 bodů)
Fotbalisté Bayernu opanovali Bundesligu šestkrát v řadě, ale k sedmému záseku zatím mají poměrně daleko. Na vedoucí Dortmund totiž mnichovský celek ztrácí sedm bodů. Cenné body Bayern ztratil i v posledním duelu na půdě Leverkusenu, kde prohrál 1:3, byť po poločase vedl. Před tím přitom Mnichovští vyhráli sedm zápasů v řadě. Zaváhání v Leverkusenu napravil Bayern v rámci německého poháru. Na půdě Herthy zvítězil 3:2 v prodloužení.

Posledních 5 ligových zápasů:
Mnichov – Lipsko 1:0
Frankfurt – Bayern 0:3
Hoffenheim – Bayern 1:3
Bayern – Stuttgart 4:1
Leverkusen – Bayern 3:1
FC Schalke 04 (12. místo, 6 – 4 – 10, skóre 24:29, 22 bodů)
Celek z Gelsenkirchenu patří až do druhé poloviny tabulky, momentálně je usazen na 12. místě. V týdnu Schalke vyhrálo v domácím utkání německého poháru 4:1 nad Düsseldorfem. V lize naopak o víkendu podlehlo 0:2 Mönchengladbachu. Utkání hodně ovlivnilo vyloučení Nübela po hodině hry. Hosté využili přesilovku v závěrečné pětiminutovce, v níž vstřelili oba své góly.

Kouč Tedesco se bude muset vyrovnat s řadou absencí. Kromě vykartovaného Nübela nebudou k dispozici ani Stambouli, Skrzybski, Schöpf, Embolo a Burgstaller.

Schalke- Leverkusen 1:2
Stuttgart – Schalke 1:3
Schalke – Wolfsburg 2:1
Hertha – Schalke 2:2
Schalke – M'gladbach 0:2
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! Sobotní program 21. kola německé Bundesligy uzavře souboj mezi Bayernem a Schalke. Domácí ztrácejí na vedoucí Dortmund už 7 bodů a nemohou si tak dovolit před svými fanoušky zaváhat. To Schalke je v tabulce dvanácté a do Allianz Areny pojede v roli celku, který může jen překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.