Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Dortmund - 18. února 2019   20:30

Norimberk
Norimberk
0:0
(0:0)
Norimberk
Mathenia – Valentini, Mühl, Ewerton, Leibold – Matheus Pereira, Behrens (C), Petrák, Löwen (77. Bauer) – Kubo (85. Palacios), Zreľák (66. Ishak).
Bredlow – Jäger, Bauer, Kerk, Erras, Ishak, Palacios.
H. Osmers – R. Kempter, J. Neitzel
Stadion Nürnberg, Nürnberg
50000 diváků
Dortmund
Bürki – M. Wolf, Weigl (C), A. Diallo, Zagadou – Delaney (80. Bruun Larsen), Witsel – Sancho, M. Götze, Guerreiro – Philipp (63. Alcácer).
Hitz – Hakimí, Schmelzer, Toprak, Dahoud, Alcácer, Bruun Larsen.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.
Jedno velké trápení v podání Dortmundu, tak by se dal charakterizovat druhý poločas a defacto i celý zápas. Hosté měli míč více na kopačkách, byli aktivní, avšak chyběla jim častější střelba a více útočných nápadů. Je pravda, že domácí dnes hodně hráli ze zabezpečené obrany, s čímž měl favorit zápasu velké potíže.
90+5'
90+4'
Jeden z hráčů vedoucího mužstva ještě hlavičkoval po rohovém kopu vysoko nad bránu. Duel je u konce.
90+4'
Domácí málem využili otevřené obrany soupeře, avšak po několika špatných přihrávkách dovolili protihráčům vrátit se zpět.
90+3'
Přichází rohový kop Borussie.
90+2'
Hosté si teď špatně přihráli a domácí míč pouze odkopávají k Bürkimu.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Ze skrumáže před bránou Norimberku se domácím povedlo poslat míč do bezpečí.
89'
Žlutou kartu dostává Axel Witsel (Borussia Dortmund).
88'
Žlutou kartu dostává Christian Mathenia (1. FC Norimberk). Jedna se o první žlutý trest v utkání a domácí gólman jej inkasuje za příliš velké zdržování rozehrávky.
87'
Teď se sice hosté po pěkné kombinaci konečně gólově prosadili, avšak radost jim kazí zdvižený praporek pomezního arbitra. Ofsajd to byl zcela zřetelný.
86'
Velké trápení Dortmundu pokračuje, Alcácer střílel po zemi na vzdálenější tyč, avšak tu nakonec minul. Dnes není favoritovi nejspíš přáno.
85'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Juja Kubo, přichází Federico Palacios.
83'
Hosté se teď chytili do ofsajdové pasti a o rozehrávku se postará gólman Norimberku.
81'
Hosté přenesli hru na svoji polovinu, aby si Bürki ve druhé půli aspoň trošku zahrál, hostující brankář si prakticky nesáhl na míč.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Jacob Bruun Larsen.
78'
Götze se snažil vyskočit na vysoký centr, ovšem Mathenia byl rychlejší a balón sebral do rukavic.
77'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Robert Bauer.
75'
Alcácer tečoval hlavou balón příliš vysoko nad bránu, tady mohl zůstat Mathenia zcela v klidu.
74'
Hra je opravdu velmi tragická z obou stran, hosté se snaží hrát, ovšem přes obranu Norimberku nemohou projít, domácí poté míč jen odkopnou do bezpečí.
71'
Leibold převzal míč a vyrazil do útoku, u středové lajny byl faulován, za což soupeř klidně mohl vidět žlutou kartu, avšak tu jsme dnes zatím neviděli ani na jedné straně.
68'
Míč končí u brankáře Norimberku, jenž s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
67'
Wolf se snažil skluzem zachránit situaci, ale míč mu utekl do zámezí, rozehrávat bude Mathenia.
66'
Sancho špatnou přihrávkou na střed našel pouze soupeře, ten odkopl míč do bezpečí.
66'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Adam Zreľák, přichází Mikael Ishak.
64'
Znovu byl Mathenia na správném místě a letící balón ukryl do rukavic v pravý čas.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Paco Alcácer.
62'
Ani tahle šance gólem nekončí, Götze střílel do protipohybu brankáře, avšak vzdálenější tyč asi o půl metru minul.
61'
Kubo se ve středovém kruhu provinil faulem a jeho tým o míč přichází.
59'
Bürki musel rychle reagovat a volný míč ukrýt do náruče. Poté ihned rozehrál, je vidět, že jeho týmu remíza rozhodně nestačí.
57'
Wolf byl faulován u postranní lajny, díky čemuž domácí po dlouhé době získávají míč do své moci a mohou se pokusit zaútočit.
54'
Domácí brankář musel zasahovat znovu, tentokrát však jen sebral ze vzduchu letící balón a uklidnil tak hru.
53'
A teď už musel zasahovat Mathenia, který se včas položil k zemi a balón mířící k pravé tyči jeho brány vyrazil do zámezí.
51'
Teď už to vypadalo nadějně, Götze si zpracoval míč v pokutovém území, místo střely ještě centroval a v poslední chvíli zasáhl dobře v obraně Valentini.
49'
Šanci nepřinesl ani rohový kop, který domácí odvrátili do bezpečí.
48'
Od úvodního výkopu ve druhé půle mají míč v držení hostující hráči, avšak domácího gólmana ještě neprověřili.
46'
Hosté se ještě hodně rozčilují, že hlavní arbitr ukončil poločas a nenechal je rozehrát rohový kop. Tak či tak to zatím vůbec nevypadá na to, že by spolu hráli první a poslední tým tabulky, naopak Dortmund může být rád, že neprohrává. Sám si sice vypracoval pár gólovek, ale chyb v obraně se nevyvaroval. Druhá půle ještě bude hodně zajímavá.
45+4'
45+4'
Zagadou nechal míč za sebou a těžit z toho mohl domácí tým, Pereira měl před sebou dost volného prostoru, avšak svoji tvrdou ránu zacílil jen do míst, kde stál připravený Bürki.
45+2'
Souhra na jeden dotek Dortmundu nevyšla, Witsel nemohl přetažený centr dostihnout.
45+1'
45'
Mathenia teď podržel své barvy, když po rohovém kopu vyrazil míč téměř z brankové čáry do bezpečí.
44'
Až teď mohli hosté konečně rozehrát a do šance se dostal Witsel, jeho střela byla tečována a proletěla kousek vedle bližší tyče.
43'
Jeho rozehrávka je ale už podruhé pozdržena, neboť z hlediště létá na trávník jakési svinstvo.
41'
Nakonec je z toho rohový kop pro vedoucí celek tabulky.
39'
Favoritovi zápasu se opět dlouho nedaří projít přes zahuštěnou obranu Norimberku.
37'
Rána z dálky jednoho z hráčů Norimberku byla zastavena dřív, než dorazila k brankář hostů.
35'
Velká šance Dortmundu, Götze střílel z hranice pokutového území na levou stranu, Mathenia se však stihl natáhnout a konečky prstů míč vyrazit.
34'
Sancho nejprve obešel v pokutovém území soupeře, ale poté upadl. Hra pokračovala a ke střele se ve finále dostal Götze, ovšem přízemním pokusem na gómana nevyzrál, Mathenia se včas položil na zem a výtečně zasáhl.
31'
Pereira teď svému pádu docela přidal, přesto bude jeho tým rozehrávat na polovině soupeře.
30'
Borussii zastavuje těsný ofsajd.
29'
Po rohovém kopu hlavičkoval opět jeden z hráčů Norimberku, tentokrát hostující brankář nemusel zasahovat.
28'
Tak tohle byla asi dosud největší šance zápasu a postarali se o ni domácí. Behrens hlavou hezky tečoval letící balón a poslal jej směrem horní tyč soupeřovy svatyně, Bürki se musel pořádně natáhnout a s trochou štěstěny se mu povedlo vytěsnit balón nad břevno.
27'
Götze až příliš prudký pas nemohl dostihnout včas, míč končí za bránou.
26'
Hosté si znovu dlouho mezi sebou přihrávají, avšak přes obranný val Norimberku nemohou projít.
24'
Witsel střílel z dálky po zemi, jeho nepříliš prudkou střelu Mathenia bez potíží schoval do náruče.
22'
Domácí dostali Dortmund pod tlak, ale Bürki ještě zasahovat nemusel, veškerou práci odvedli jeho spoluhráči.
19'
Weigl se provinil faulem, za který klidně mohl vidět žlutou kartu, hlavní sudí mu jen domlouvá.
18'
Guerreiro poslal nadýchaný centr do pokutového území, kde hlavou tečoval míč jeden z jeho spoluhráčů příliš vysoko nad bránu.
17'
Další standardka pro hostující tým a nebezpečí pro Norimberk.
16'
Guerreiro přes bránícího soupeře k míči neprošel, domácí budou vhazovat aut.
15'
Hráči Norimberku však celou situaci zvládl výborně a míč odkopli až na polovinu soupeře.
13'
Domácí se teď rozčilují poté, co hlavní arbitr nařizuje rohový kop pro Dortmund
11'
Domácí brankář musel zasáhnout, když letící míč vyboxoval do bezpečí.
10'
Avšak ten vzápětí fauloval a Mathenia se bude muset mít na pozoru.
10'
Hosté pokazili křižnou přihrávku a míče se zmocnil soupeř
8'
První střelecký pokus obstaral Philipp, avšak míč letí hodně vysoko nad bránu.
7'
Götze upadl před pokutovým zemím Norimberku, ale faul si nevymodlil.
6'
Weigl si nedokázal zpracovat přihrávku a míč se od něj odrazil k domácímu gólmanovi.
5'
Zatím toho k vidění moc není, u míče jsou převážně hosté, avšak spíš si jen přihrávají mezi sebou.
3'
Sancho zkoušel projít individuálně do zakončení, ale míč mu utekl od kopačky.
1'

1. FC Norimberk: Mathenia – Valentini, Mühl, Ewerton, Leibold – Matheus Pereira, Behrens (C), Petrák, Löwen – Kubo, Zreľák.
Náhradníci: Bredlow – Jäger, Bauer, Kerk, Erras, Ishak, Palacios.

Borussia Dortmund: Bürki – M. Wolf, Weigl (C), A. Diallo, Zagadou – Delaney, Witsel – Sancho, M. Götze, Guerreiro – Philipp.
Náhradníci: Hitz – Hakimí, Schmelzer, Toprak, Dahoud, Alcácer, Bruun Larsen.

Rozhodčí: H. Osmers – R. Kempter, J. Neitzel.
Posledních pět vzájemných zápasů

Dortmund – Norimberk 7:0
Dortmund – Norimberk 3:0
Norimberk – Dortmund 1:1

Naposledy v lize porazil Norimberk na svém trávníku Dortmund 25. listopadu 2007, kdy zvítězil 2:0. Vítězný gól tehdy vstřelil v 10. minutě Tomáš Galásek, čisté konto si připsal Jaromír Blažek.
Borussia Dortmund

Borussia nepříliš dobře vstoupila do osmifinále Ligy mistrů, když podlehla Tottenhamu na jeho hřišti 0:3. V lize se jí navzdory ztrátám v posledních duelech daří držet vedoucí příčku tabulky s 50 body. Před druhým Bayernem má dvoubodový náskok, ovšem bavorský klub má na kontě jeden odehraný zápas navíc. Mimo svůj stadion si hráči Dortmundu z deseti mačů odvezli jednadvacet bodů díky šesti výhrám a třem remízám, vstřelili sedmnáct gólů a jen osm inkasovali. V posledním venkovním duelu hráli nerozhodně 1:1 s Frankfurtem. Se třinácti přesnými zásahy vede tabulku střelců německý hráč Marco Reus, jenž je druhým nejlepším střelcem celé ligy.
1. FC Norimberk

Domácí se nachází na úplném dnu tabulky s pouhými dvanácti body. Na svém trávníku si z jedenácti duelů odnesli deset bodů za dvě výhry a čtyři remízy, vstřelili jen jedenáct gólů, zatímco patnáct inkasovali. Naposledy se z výhry před svými fanoušky radovali hráči Norimberku 29. září loňského roku, kdy porazili Düsseldorf 3:0. Se třemi góly se o pozici nejlepšího střelce mužstva dělí Němec Hanno Behrens a Švéd Mikael Ishak.
Dobrý den, jediný duel nejvyšší německé fotbalové ligy dnes večer završí 22. kolo této prestižní soutěže. Poslední Norimberk má před sebou těžký úkol, zastavit velkého favorita Borussii Dortmund, vedoucí tým tabulky, kterému se v posledních zápasech moc nedařilo, a který se bude chtít na hřišti posledního celku tabulky dostat zpět na vítěznou vlnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.