Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Union Berlin - 26. října 2019   15:30

Bayern
13' Pavard  • 53' Lewandowski
2:1
(1:0)
Union Berlin
86' Polter
Bayern
Neuer – Kimmich, J. Boateng, Pavard, A. Davies – Th. Alcântara – T. Müller, Coutinho (88. Goretzka) – Coman (66. Gnabry), Lewandowski, Perišić (75. Tolisso).
Ulreich – Alaba, Cuisance, Goretzka, Gnabry, Mai, Tolisso.
M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim
Allianz Arena, Mnichov
Gikiewicz – Trimmel, Friedrich, Subotić, Lenz – Kroos (61. Becker) – Ingvartsen (68. Ujah), Gentner, Andrich, Bülter – Andersson (67. Polter).

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:15.
Je dobojováno. Bayern dnes na hřišti naprosto dominoval, potvrzoval roli favorita, ale nakonec vyhrál pouze 2:1, protože se mu v zakončení příliš nedařilo. Nutno ale dodat, že hosté bojovali a hráli to, na co měli. Za svůj výkon se Union rozhodně stydět nemusí.
90+4'
90+3'
Z rohu ale nic nebylo a stále tedy pokračujeme za stavu 2:1 pro domácí Bayern.
90+2'
Z malého vápna hlavičkoval Leon Goretzka, ale Rafał Gikiewicz vytasil parádní zákrok a míč vyrazil na rohový kop!
90+1'
Rozhodčí přidal čtyř minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Leon Goretzka.
86'
Union Berlin právě vstřelil branku!
K míči se tentokrát postavil SEBASTIAN POLTER, který poslal Neuera na druhou stranu a snížil na rozdíl jedné branky!
86'
Hosté se hned vydali dopředu a po faulu budou zahrávat druhou penaltu v utkání!
85'
Tak nebude, protože kvůli ofsajdu branka nakonec neplatí a pokračujeme za stavu 2:0!
84'
Robert Lewandowski nyní vstřelil další branku, ale rozhodčí si jde celou situaci překontrolovat na video. Bude to 3:0?
82'
Obraz hry je stále stejný. Union se brání a Bayern útočí.
80'
Domácí jsou v závěru utkání jasně lepší a už se hraje pouze na polovině Unionu.
78'
Po rohu se do zakončení dralo několik hráčů, ale rozhodčí viděl útočný faul a nic z toho tedy nebylo.
77'
Rohový kop pro Bayern.
75'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Corentin Tolisso.
73'
Bleskovou akci Unionu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
72'
Domácí se nyní dostali k několika zajímavým střelám, ale ani jedna se neujala.
70'
Hosté šli dva na jednoho, byla to hodně zajímavá příležitost, ale přihrávce před branku chyběla přesnost a nic z toho nebylo!
68'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Anthony Ujah.
67'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Sebastian Polter.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Serge Gnabry.
65'
Po hezké kombinaci se ve vápně dostal k míči Robert Lewandowski, ale tentokrát nezamířil přesně!
63'
Hostující celek je ve druhém poločase o dost aktivnější než v tom prvním, ale zatím to vedlo pouze k neproměněné penaltě.
61'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Felix Kroos, přichází Sheraldo Becker.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek, domácí tedy i nadále vedou o dvě branky.
58'
K míči se postavil Sebastian Andersson, poslal ho k tyči, jenže Neuer předvedl parádní zákrok a penaltu zneškodnil!
57'
Rozhodčí se na celou situaci podíval na videu a je to opravdu penalta pro hosty!
56'
Po rohu se ani jeden z hráčů nedostal do zakončení. Hosté se ale dožadují pokutového kopu, protože jeden z domácích hráčů zahrál rukou.
55'
Rohový kop pro Union Berlín.
53'
Bayern právě vstřelil branku!
Ale nyní už domácí dávají na 2:0! ROBERT LEWANDOWSKI se pustil do přesily, ale míč se k němu se štěstím odrazil a zkušený střelec už neměl problém z hranice velkého vápna překonat brankáře!
51'
Nyní měl práci také Neuer, ale zvládl to na jedničku a s centrem si poradil.
49'
Domácí se stále tlačí dopředu, dostávají se do zakončení, ale druhou branku zatím vstřelil nedokázali.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31 hodin.
První poločas je za námi. Domácí celek je lepším týmem, potvrzuje roli favorita a nad Unionem Berlín vede 1:0, když se parádně prosadil obránce Pavard. Hosté bojují, ale hlavně při obranné činnosti, protože dopředu se za celý poločas vydali tak dvakrát, jinak se jen brání.
45+1'
45+1'
Nepřesná přihrávka ukončila možná poslední akci v prvním poločase.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Akci hostů ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
43'
Vzápětí to aktivní Philippe Coutinho vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale Rafał Gikiewicz si s tímto přízemním pokusem poradil.
42'
Thomas Müller hledal svým centrem Coutinha, ale ten se do zakončení nedostal a na další branku tedy stále čekáme.
40'
Nakonec to na sebe znovu vzal aktivní Coman, ale jeho přihrávka do vápna z pravé strany byla hodně nepřesná.
39'
Domácí kombinují a drží míč, ale stále hlavně na své polovině.
37'
Nyní se Kimmich a následně také Lewandowski dostali do zakončení z hranice velkého vápna, ale hradbu těl ani jeden z nich nepropálil.
35'
Bayern zamkl svého soupeře ve vápně, ale nakonec Coman podklouzl a míč od něj doputoval do zámezí, tak rozehrávat bude Rafał Gikiewicz.
33'
Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. Bayern kontroluje hru, ale do zakončení se zatím dostává pouze sporadicky a stále vede jen 1:0.
31'
Další snažení domácích skončilo útočným faulem, takže hrát budou hosté z Berlína.
29'
Z pravé strany odcentroval Joshua Kimmich, ale pro míč si skvěle došel pozorný Rafał Gikiewicz.
27'
Felix Kroos byl ošetřován, už je za postranní lajnou a vypadá to, že duel může konečně pokračovat.
26'
Za záchranou brzdu zatáhl Benjamin Pavard, ale ani tentokrát neuviděl žlutou kartu. Hostující trenér se na rozhodčího hodně rozčiluje.
24'
Až nyní se hosté vydali dopředu, byla z toho přihrávka do vápna, ale tam míč zastavil dobře postavený Alphonso Davies.
23'
Nyní to hráči Unionu zvládli a donutili soupeře k chybě.
22'
Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který se pouze brání a dopředu zatím nepředvedl vůbec nic.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a domácí zcela zaslouženě vedou 1:0. Hosté bojují, ale na Bayern to nestačí.
18'
Žlutou kartu dostává Robert Andrich (1. FC Union Berlín).
17'
Po centru vracel Coman míč před branku, kde se k němu dostával Robert Lewandowski, ale nakonec mu na malém vápně pár centimetrů chybělo!
15'
Domácí jsou po úvodní brance při chuti a znovu se tlačí dopředu.
13'
Jenže i přesto jde domácí celek do vedení 1:0! Po centru míč vyboxoval Rafał Gikiewicz, jenže na hranici velkého vápna se k němu dostal BENJAMIN PAVARD, který ho pohotově uklidil do branky! Krásná branka.
13'
Union ale zatím velice dobře brání. Hosté rychle přistupují k hráčům a zatím jim nedává ani metr prostoru.
11'
Hodně tvrdý skluz na Coutinha, který zůstává ležet na trávníku. Podle rozhodčího ale vše v rámci pravidel.
9'
Robert Lewandowski si na hranici velkého vápna zpracoval míč, ale zakončit už nedokázal, protože hned u něj byl obránce Unionu.
7'
Nyní dostal naloženo domácí Ivan Perišić. Zatím se hráči tedy rozhodně nešetří.
6'
Pavard zajel do protihráče a hosté se dožadují žluté karty, zatím to ale rozhodčí vyřešil ústním napomenutím.
5'
A do třetice to domácí hráli po pravé straně, ale Coman tentokrát míč nezpracoval a ten doputoval do zámezí.
4'
Coman je zatím na pravé straně hodně aktivní, nyní to zkoušel individuálně, ale pozorného obránce neobešel.
3'
Coman dokázal odcentrovat z pravé strany, ale pro míč si došel hostující brankář Rafał Gikiewicz.
2'
Hosté ale skvěle napadali domácí rozehrávku a Boateng musel pod tlakem uklidit míč do zámezí.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Bayern Mnichov: Neuer – Kimmich, J. Boateng, Pavard, A. Davies – Th. Alcântara – T. Müller, Coutinho – Coman, Lewandowski, Perišić.
Náhradníci: Ulreich – Alaba, Cuisance, Goretzka, Gnabry, Mai, Tolisso.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Trimmel, Friedrich, Subotić, Lenz – Kroos – Ingvartsen, Gentner, Andrich, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Becker, Mees, Parensen, Polter, Schlotterbeck, Ryerson, Schmiedebach, Ujah.

Rozhodčí: M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali zatím jen v jednom případě. V rámci přátelského duelu 26. srpna tohoto roku a z výhry 3:1 se radoval bavorský celek.
Union Berlín

To hosté se nachází ve spodních patrech, neboť na svém kontě mají pouze sedm bodů, před předposlední Mohučí mají náskok pouhého bodu. Mimo svůj stadion se jim navíc vůbec nedaří, ze tří odehraných klání vybojovali jen bod za remízu 1:1 v Augsburgu z úvodního venkovního zápasu sezóny, poté přišly dvě porážky za sebou, kdy celek z hlavního města ani jednou nedokázal vstřelit branku. Podaří se mu to dnes proti slavnému velkoklubu? O příčku nejlepšího střelce mužstva se dělí Švéd Sebastian Andersson a Němec Marius Bulter, oba mají na kontě shodně tři přesné zásahy.
Bayern Mnichov

Domácímu celku patří po osmi kolech třetí příčku s patnácti body, když zaznamenal čtyři výhry a tři remízy, na první Mönchengladbach ztrácí bod. Na svém trávníku si ze čtyř utkání odnesl sedm bodů díky dvěma vítězstvím a jedné remíze, vstřelil třináct branek a pět inkasoval. Naposledy se mu před svými fanoušky příliš nedařilo, neboť podlehl Hoffenheimu 1:2. Nepomohl ani gól nejlepšího střelce ligy Roberta Lewandowskiho, pro kterého to byl už dvanáctý zásah v sezóně.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejvyšší německá fotbalová liga pokračuje 9. kolem, svůj zápas odehraje i gigant z Bayernu Mnichov, který na svém hřišti hostí celek Unionu Berlín. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.