Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Mainz - 19. října 2019   15:30

Düsseldorf
82' Hennings (Gießelmann)
1:0
(0:0)
Düsseldorf
Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Nuhu, Gießelmann – Zimmer, Bodzek (C) (86. Sobottka), Hoffmann, Tekpetey (66. Kownacki) – Hennings, Karaman (82. Thommy).
Zwayer – Schiffner, Wessel
Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf)
Mainz
Zentner – Brosinski (C), St. Juste, Niakhaté, Aaron Martín – Öztunali, E. Fernandes, Malong (84. Szalai), Boëtius – Onisiwo (71. Quaison), Awoniyi (46. Latza).
Dahmen – Maxim, Hack, Quaison, Szalai, Burkardt, Latza, Baku, Barreiro.

To je ode mě vše, na počtenou.
Mohuč po porážce padá na barážový stupínek. A může být ještě hůře, pokud Kolín v nedělním souboji nejhorších celků Bundesligy porazí Paderborn. Je tak nad slunce jasné, komu zítra bude parta čerstvě 41. letého kouče Schwarze fandit.
Zápas sestupem ohrožených týmů skončil těsným vítězstvím Düsseldorfu. Vestfálský celek ukončil svou černou sérii bez výhry, která se s ním táhla od druhého kola. Nadále tak platí, že Düsseldorf skóroval ve všech odehraných zápasech, což je na klub zespoda tabulky úctyhodný počin.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:17.
90+3'
90+3'
Teprve se závěrečným hvizdem je jasné, že zodpovědně hrající Düsseldorf hubený náskok nepustí.
90+1'
Začínají poslední tři minuty naděje pro Mohuč.
90'
Steffen (Düsseldorf) žádné riziko nepřipouští. Centrovaný balon si stáhl pro sebe.
89'
Rýsuje se šance na vyrovnání! Mohuč rozehraje roh.
87'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Jean-Paul Boëtius (Mohuč) a odnesl si žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Marcel Sobottka.
84'
Střídání v týmu Mohuč: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Ádám Szalai.
84'
Žlutou kartu dostává brankář Robin Zentner (Mohuč).
82'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
ROUWEN HENNINGS si naskočil na Gießelmannův luxusní centr z levé strany a hlavičkou kolem gólmana otevírá skóre! Domácí tak prolomili střeleckou smůlu, která je utkáním provázela, a konečně využívají početní výhodu, z čehož mají pochopitelně velkou radost.
82'
Střídání v týmu Düsseldorf: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Erik Thommy.
81'
Z dalšího ataku domácí získali roh, ale ani s jeho exekucí nenaložili podle svých představ.
80'
Pohnout se skóre chtěl levačkou zakončující Karaman (Düsseldorf). Nepovedlo se.
78'
Zimmerův pas defenziva Mohuče hravě zneškodnila a dostal tím čas na znovu zformování se.
77'
Standardka pro Düsseldorf z pravé strany.
76'
Celková statistika držení míče: 55% : 45%.
Držení míče ve 2. poločase: 67% : 33%.
74'
Mohuč navíc dalším ubráněným rohem zvýšila své šance na bodový zisk.
73'
Pro prodloužený pas si došel Zentner a domácím se pomalu, ale jistě začíná krátit čas.
71'
Střídání v týmu Mohuč: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Robin Quaison.
70'
Boëtius si u lajny vyšlápl na Kownackého a hosté pak kvůli němu museli odvracet standardní situaci.
68'
Domácí pokračují v obléhání pokutového území.
66'
Střídání v týmu Düsseldorf: ze hřiště odchází Bernard Tekpetey, přichází Dawid Kownacki.
66'
Po dalším rohu vznikl brejk, který za cenu žluté karty žehnal Bernard Tekpetey (Düsseldorf)
66'
Jinak tomu bylo při rohovém kopu. V klubku hráčů totiž nejvýše vyskočil Nuhu (Düsseldorf) a jeho nebezpečnou hlavičku musel Zentner vytáhnout nad břevno! Měl přitom i štěstí, že balon směřoval přímo do středu brány.
64'
Přetažený centr prolétl pokutovým územím, takže i tuto situaci Mohuč bez potíží zvládla.
63'
Dlouhému nákopu se hosté zvládli ubránit. Tekpetey tak běžel za balonem zbytečně.
61'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
60'
Nechápu, čemu se Kaan Ayhan (Düsseldorf) diví. Rozběhnutého Onisiwa jednoznačně podrazil, takže tahle karta je neoddiskutovatelná.
58'
Další zakončená akce düsseldorfského klubu. Prudký centr z pravé strany vyrazil Zentner k Zimmerovi, jenž z hlubokého záklonu přestřelil.
56'
Gießelmann (Düsseldorf) po třech minutách znovu zakončil. Tentokrát balon tolik nezvedal, ale ani to nestačilo. Znovu mu scházela větší přesnost.
54'
Z té teď musel vysprintovat Steffen (Düsseldorf), aby před dobíhajícím útočníkem stihl zalehnout míč.
53'
Domácí odpovídají Gießelmannovou střelou letící vysoko nad břevno Zentnerovy branky.
52'
No vida, ke střele se dokonce dostal Öztunali. Škoda pro Mohuč, že nezacílil vůbec přesně.
51'
Oslabení hosté zatím dokáží držet tempo. Jinak tomu ale může být třeba za dvacet minut.
49'
To samé si o sobě říká Nuhu (Düsseldorf), který se provinil často trestaným šlapákem.
48'
Zimmermann (Düsseldorf) atakoval soupeře nešetrným skluzem a může být rád, že unikl karetnímu trestu.
46'
Přestávkové střídání v týmu Mohuč: na hřiště se nevrátil Taiwo Awoniyi, ale přišel Danny Latza.
46'
Ačkoliv první dějství skončilo bez branek, vyšli z něj lépe domácí. Jak je to možné? Düsseldorfští si po změně stran totiž zahrají přesilovku, která je v mnoha zápasech tím rozhodujícím faktorem. Svědomí zpytuje Edimilson Fernandes, jenž byl vyloučen za kopačku na Zimmermannově hlavě v úplném závěru poločasu. V tom druhém čeká jeho tým opravdu těžká šichta.
Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 4:4.
45+1'
45+1'
Edimilson Fernandes (Mohuč) odejde do kabin předčasně! V souboji o míč uprostřed hřiště zvedl nohu tak vysoko, že svého soka Zimmermanna kopl do hlavy. Po druhé žluté kartě je tak nenávratně vyloučen!
44'
V závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky aktivní Düsseldorf hledá další skuliny v soupeřově obraně.
42'
Jen o několik desítek vteřin později ho napodobil Karaman (Düsseldorf), takže gólman Zentner mohl opět zůstat v klidu.
41'
Palebnou pozici se na opačné straně vypracoval také Zimmermann (Düsseldorf). Z hranice šestnáctky vypálil někam do dvacáté řady tribuny.
39'
Nakonec to byl Boëtiusův pas na Awoniyie, který si troufl zakončit mezi nohama obránce. Steffen (Düsseldorf) však balon dobře viděl a stopnul ho.
38'
Hráči Mohuče zatím nevědí, co nového zkusit.
36'
Od defenzivních povinností osvobozuje svůj tým důrazným odkopem Nuhu (Düsseldorf).
35'
Po sérii nepřesností hosté uvedou míč do hry autovým vhazováním na soupeřově polovině.
33'
V rozehrávce obou týmů se teď kupí chyby.
31'
Po půlhodině známe jméno prvního hříšníka. Edimilson Fernandes (Mohuč) se provinil podražením.
31'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
28'
Také po něm došlo k zakončení. Zimmermann (Düsseldorf) přehlavičkoval břevno.
27'
Karaman byl gólu o poznání blíže! Po samostatně vedené akci chytře přehodil Zentnera, ale spolu s ním i branku. Balon nakonec dopadl na síť. Obrovská smůla pro Düsseldorf, který po teči obránce bude pokračovat v útočení rohovým kopem.
26'
A tak zaútočili domácí. Tekpetey vystřelil ze střední vzdálenosti přibližně dva metry od levé tyče.
25'
Öztunali (Mohuč) se nadechl k sólu, během něhož obešel několik protivníků. Nakonec se však nechal zahnat až k rohovému praporku.
24'
Zentner (Mohuč) je spolehlivý. Balon znovu sebral ze vzduchu a rozdal ho svým kolegům v poli.
22'
A založil akci, která pokračovala zajímavým centrem. Kdyby před Henningsem nevyboxoval míč Zentner (Mohuč), kdo ví, jak by to dopadlo.
21'
Ayhan (Düsseldorf) se na vlastní půlce brilantně vysmekl protihráčům, kteří ho obklíčili.
20'
Standardní situaci hosté ubránili, stejně jako následný roh. Dobrá práce defenzivy Mohuče.
19'
Domácí kontrovali útokem po pravém křídle a po faulu na Zimmera rozehrají přímý kop.
18'
Jako nejchytřejší muž se ukázal Malong (Mohuč). Jeho pokus ze střední distance byl však zblokován.
17'
Územní převahou disponující hosté usilovně přemýšlejí, kudy projít do střeleckých pozic.
16'
Statistika držení míče: 35% : 65%.
15'
Centr, který do pokutového území poslal Zimmer (Düsseldorf), byl odvrácen do bezpečí.
14'
O chvíli později se domácí přeci jen dostali k míči a dokonce se jim podařilo vybojovat první roh.
13'
Rozvážnou rozehrávku soupeřova výběru napadající Hennings (Düsseldorf) neměl štěstí.
11'
Nakonec ho získal Zimmermann (Düsseldorf). Pomohl si k tomu ovšem nedovoleným zákrokem.
10'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště. Právě tam teď probíhají četné souboje o míč.
8'
Při dalším útoku si Onisiwo (Mohuč) nepohlídal ofsajd, takže ani tentokrát z toho nic vážného nebude.
7'
A povedlo se jim to. Tedy částečně, protože z dálky střílející Fernandes (Mohuč) nezamířil vůbec přesně.
6'
Faulem uprostřed hřiště pak přerušil hru Kasim. Kombinační plán tak mohou vymýšlet hosté.
5'
Na pravé straně se otevřel prostor pro Tekpeteye. Domácí hráč ale neodcentroval nejpřesněji.
4'
Mohuč kontrovala dlouhým nákopem, který dolétl až k nohám brankáře Steffena.
3'
Domácí započali rozehrávku od vlastní šestnáctky. Odtamtud došli pouze k půlící čáře.
2'
Prozatím je hra vyrovnaná, tradičně oťukávací.
1'
Fandové Düsseldorfu vytáhli choreografii, jejíž prostřednictvím si přejí tři body. Tak uvidíme, zda jim toto přání fotbalisté domácího klubu splní.
1'
Zahajovací výkop provedou hráči Mohuče.
Oficiální nástup na hřiště je konečně tady! Domácí přicházejí v bílých a hosté v černých dresech.
Hráči obou mužstev už zahájili rozcvičku.

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Nuhu, Gießelmann – Zimmer, Bodzek (C), Hoffmann, Tekpetey – Hennings, Karaman.
Náhradníci: Kastenmeier – Kownacki, L. Baker, Sobottka, Ampomah, Bormuth, Pledl, Thommy, Contento.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Brosinski (C), St. Juste, Niakhaté, Aaron Martín – Öztunali, E. Fernandes, Malong, Boëtius – Onisiwo, Awoniyi.
Náhradníci: Dahmen – Maxim, Hack, Quaison, Szalai, Burkardt, Latza, Baku, Barreiro.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Wessel.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 8. kola Bundesligy mezi Düsseldorfem a Mohučí.
Vzájemná měření sil v sezoně 2018/19

Düsseldorf – Mohuč 0:1 (0:0)
Gól:
67. Mateta.

Mohuč – Düsseldorf 3:1 (1:1)
Góly:
1. a 87. Mateta, 67. Onisiwo – 19. Lukebakio.
V 58. min. neproměnil Lukebakio penaltu.
Mohuč se po loupeži na hřišti posledního Paderbornu dostala z bundesligových bažin. A udělá všechno pro to, aby se tam letos už nevrátila. Potřeba je samozřejmě bodovat a nejlíp znovu naplno. K tomu má dopomoct i Robin Quaison, jenž je se třemi góly nejlepším střelcem Mohuče.

Tým vedený Sandrem Schwarzem se stále musí obejít bez útočníka Jeana-Philippeho Matety (skóroval v obou vzájemných utkáních minulé sezóny) i zkušeného stopera Stefana Bella. Nad uzdravující se gólmanskou jedničkou Florianem Müllerem pak visí otazník.
Düsseldorf prohrál poslední tři utkání a na výhru čeká dokonce už šest zápasů. Vlastně jediné vítězství zaznamenal hned v úvodním kole, od té doby si připsal pouze bod za remízu. Mizerná bilance je částečně vynahrazena schopností skórovat v každém odehraném utkání. Nejvíce gólů zatím nastřílel Rouwen Hennings, na své pažbě má už čtyři přesné zásahy.

V nezáviděníhodné situaci se před zápasem nachází Friedhelm Funkel. Düsseldorfský kouč si musí lámat hlavu nad složením ideální jedenáctky, protože seznam marodů je dlouhý jako toaletní papír.
Po včerejší předehrávce osmého kola pokračuje německá Bundesliga sobotními zápasy. V jednom z nich se utkají trápící se Düsseldorf a paběrkující Mohuč. Pro oba týmy přitom platí stav ohrožení, neboť se drží kousek nad sestupovým pásmem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.