Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Augsburg - 7. února 2020   20:30

Frankfurt
37' Chandler (Kohr) • 48' Chandler (Kostić) • 56' André Silva (Kostić) • 89' Kostić (A. Touré) • 90' Kostić (Paciência)
5:0
(1:0)
Frankfurt
Trapp – A. Touré, Hinteregger, D. Abraham (C) (30. Hasebe), N'Dicka – Chandler, Kohr, Ilsanker, Kostić – Gaćinović (67. Rode) – André Silva (84. Paciência).
Rönnow – de Guzmán, Sow, Kamada, Rode, Hasebe, D. da Costa, Durm, Paciência.
Gräfe – Kleve, Sinn
Commerzbank-Arena, Frankfurt
48 800 diváků
Augsburg
Koubek – Jedvaj (74. Lichtsteiner), Gouweleeuw, Uduokhai, Max – Richter (81. Sarenren-Bazee), R. Khedira, Baier (C), Vargas – Finnbogason (65. Löwen), Niederlechner.

Díky za pozornost, hezký zbytek večera.
Momentálně devátý Frankfurt čeká přesně za týden pořádná výzva, kdy se představí na Dortmundu. Augsburg si to doma rozdá s Freiburgem, bývalým týmem Vladimíra Daridy.
Nicméně z posledních dvou útoků se prosadil domácí Kostić a Augsburg si kalich hořkosti vypil až do dna. Výsledek 5:0 úplně neodpovídá dění na hrací ploše a ačkoliv byli domácí zejména ve druhém poločase lepším mužstvem, tak prohru až o pět gólů si Augsburg nezasloužil.
Hotovo! Frankfurt nakonec deklasoval Augsburg poměrem 5:0. Po vyrovnané první půli domácím hodně pomohl Chandlerův gól na 2:0. Tím se docela uklidnili. Postupem času disponovali znatelnou herní převahou i převahou na držení míče. Hosté se ve druhém dějství dostali do pořádné šance až ke konci, kdy již zmiňovaný Chandler vykopl balón z malého vápna za již překonaným brankářem Trappem.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 2:1. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:6.
Dnešní utkání sledovalo 48 800 diváků.
90+1'
90'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Ale to není vše! Tomáš Koubek popáté inkasuje! Fatální chyba obránce! Rode potom nahrál zprava na střed, kde se Pacencia přimotal do cesty běžícímu FILIPU KOSTIĆOVI, ale hráči dobře komunikovali a FILIP KOSTIĆ vstřelil v krátkém sledu svou druhou trefu, tentokráte do prázdné branky.
89'
FILIP KOSTIĆ si ten gól dnes zaslouží! Touré převzal balón na pravé straně a jeho centr propadl přes Kohra do levé poloviny vápna, kde zakončil FILIP KOSTIĆ ke vzdálenější tyči a situaci už nezachránil ani bránící Uduokhai u brankové konstrukci.
88'
Přetažený centr Sarenrena z pravé strany vrátil Vargas u zadní tyče pod sebe, ale na to neslyšel nikdo z hostujících fotbalistů.
87'
Domácí jsou při chuti, což je hlavně poznat na jejich lehkosti a pohybu.
86'
Ten roh nebyl špatný! A křižnou střelu z pravé strany vápna vykopl Chandler před brankovou čárou. Trapp už byl tou dobou mimo hru a nemohl nikterak zasáhnout.
86'
Niederlechner měl na levé straně proti sobě Ilsankera, ten se poté ještě dožadoval odpískání faulu na svou osobu. Jenže místo toho sudí dal pokyn k rohu po pravé ruce domácího brankáře.
85'
Touré odcentroval z hranice vápna a Kohr hlavičkoval ze záklonu vedle branky, rozehraje Koubek.
84'
Silva se usmívá na lavičce a má k tomu pádný důvod.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Gonçalo Paciência.
83'
Šlapák na Khediru na pravé straně, karta to nebude.
83'
Kostić se v levé polovině vápna zbavil beka, ale mezitím hostující defenziva obsadila Hasebeho.
82'
Chandler byl na konci rychlého kontru, nabídl se mu mj. také Hasebe. V závěru nepovedený centr stáhl Koubek do rukou.
81'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
80'
Trapp si zahrál nohama a poslal balón na hranici středového kruhu, kde následně byli lepší jeho soupeři. Rozehrávky se tak ujal Max.
79'
Převaha domácích na držení míče ve druhém poločase je zřejmá, stejně tak lepší pohyb.
78'
Eintracht byl aktivní po ztrátě míče až Hasebe na půli předčil protihráče a hostující mužstvo tak opět běhá bez balonu.
77'
Domácí Hinteregger chyboval při rozehře na pravou stranu a hosté se tak po autovém vhazování Maxe budou chtít dostat na svou útočnou polovinu.
76'
Löwenova střela pravačkou z levé strany skočila o trávník do rukavic Trappa.
75'
Silva poté naběhl mezi dva hráče při pasu zleva a halfvolejem tlačil balón z prvního doteku levou nohou pod břevno, míč však směřoval nad branku českého gólmana.
75'
Silva chtěl zakončovat z levé strany vápna, upadl na zem, rozhodčí však odmítl písknout penaltu.
74'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Stephan Lichtsteiner.
73'
Na hostující lavičce se chystá střídání.
72'
Hezký lob Hintereggera do levé části vápna, následný balón vytáhl Koubek nad sebe a jako první u něj byli jeho spoluhráči.
71'
V posledních minutách se toho moc neděje a tak trošku jako kdyby se tohle utkání začalo pomalu, ale jistě dohrávat.
70'
Silva si seběhl k přední tyči při nahrávce z levé strany, přetlačil beka, ale zakončení křížem minulo hostující branku.
70'
Kostić přihrál na pravou stranu, kde tou dobou byly přítomny pouze bílé dresy a modrý – to znamená brankář Koubek.
69'
Augsburg dnes vůbec nefunguje útočná fáze a směrem dopředu toho hosté moc nepředvedli.
68'
Gouweleeuw nahrával středem jen k domácím fotbalistům a ti poté po levé straně hrací plochy chystají odpověď.
67'
Gaćinović je v předklonu a bude muset střídat, nahradí jej Rode.
66'
Žlutou kartu dostává Evan N'Dicka (Eintracht Frankfurt).
66'
Skvěle hrající Kostić hledal z levé strany na penaltě Kohra, ale tomu poslal nahrávku za paty. Kohr měl tou dobou za zády bránícího fotbalistu.
65'
Hostující nahrávka na levé straně byla nepřesná a domácí hráči tak získali bez větší námahy autové vhazování pro Tourého.
65'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Eduard Löwen.
64'
Hosté zvolili postupný útok. Hinteregger si však počkal na centr z pravé strany.
63'
Trapp se ve druhém poločase hodně nudí.
62'
Chandler to hodně schytal od Maxe při hlavičkovém souboji, ale podle sudího všechno v pořádku. Rozhodčí ještě kontroluje, zda je Chandler zdravotně fit, či nikoliv.
62'
Několik domácích nahrávek. Potom přenesení hry na pravou stranu k Tourému, ale po balónu do vápna se domácí hráči provinili proti fotbalovým zákonům.
61'
Zatímco první poločas byl vyrovnaný, tak v tom druhém působí lepším dojmem domácí mužstvo.
60'
Hasebe sebral balón Vargasovi a rozjel se krátký protiútok, jenže Chandler našel z pravé strany pouze rukavice Koubka ve velkém vápně.
59'
Balón se odrazil do domácího vápna na hostující nohy, jenže najednou hlavní arbitr odpískal útočný faul na Kohra.
58'
Hosté se snad ještě ve druhém poločase nepodívali do domácího vápna.
56'
Tohle už vypadá s hosty špatně! Na hranici malého vápna přiletěl centr z levé strany přes bránícího Jedvaje a následně tři hostující fotbalisté přihlíželi tomu, jak ANDRÉ SILVA zakončuje hlavou do pravé části branky. Koubek vzápětí své spoluhráče seřval a není se moc čemu divit.
55'
Gaćinović měl rychlost na levé straně a píchl balón do vápna Silvovi, tomu ovšem pod nohy skočil brankář Koubek, jenž dobře četl hru.
54'
Vargas ztratil balón na levé straně a rozhodčí ukázal, že domácí mužstvo bude vhazovat z vlastní obranné poloviny.
53'
Augsburg si dle všeho představoval vstup do druhého poločasu úplně jinak. Jenže Frankfurt povzbudila další branka Chandlera.
52'
Kostić poslal balón z levé strany na přední tyč, kde číhala kopačka Silvy a ke třetímu míči za Koubkem nebylo zas až tak daleko.
51'
Trapp rozehrál a domácí potom pokračovali v poklidné kombinaci na polovině hřiště, hosté byli docela dost zatažení.
50'
Gaćinović a Kostić chtěli hrát po levé straně, ale to jim nepovolil jeden z obránců v dresu soupeře.
48'
Při rohu zleva nezareagovali max s Niederlechnerem na seběh TIMOTHYHO CHANDLERA k přední tyči. Ten hlavičkoval nejprve do břevna a potom se balón odrazil od zad Koubka do sítě. Koubek ještě máchl rukou a poslal balón zpět do hry, ale to už bylo z prostoru jednoznačně za brankovou čárou.
47'
Kostić šel do souboje s Jedvajem na levé straně a posunutí pod sebe přišla rána Kohra ze střední vzdálenosti, kterou Koubek vyškrábl pravou rukou za branku.
46'
Vargas neprošel přes prvního bránícího hráče na levé straně, ale vybojoval alespoň autové vhazování pro Maxe.
46'
Tohle utkání nebude aspirovat na to vůbec nejpohlednější v tomto bundesligovém ročníku. Nicméně na jeho první poločas budou mít lepší vzpomínky domácí hráči. Byť se jednalo o poločas naprosto vyrovnaný, tak nakonec Timothy Chandler se stal jeho jediným střelcem. Kohr ho krásně našel křížem a rána z vápna zapadla pod horní tyč branky bezmocného Tomáše Koubka. Pro něho je to zatím hodně složitý duel, neboť si pořádně nesáhl na balón. Jeho spoluhráči z pole se hledají v útočné fázi a na rozdíl od protivníka si nevypracovali jedinou vyloženou příležitost.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě kombinují domácí na polovině hrací plochy.
45+1'
Finnbogason se tlačil do zakončení po rohu Maxe, ale pokazil finální fázi v prostoru před malým vápnem.
45'
Teď to člověk tedy moc nepochopil. Jeden z hostů odbíhal od praporku a dotkl se míče. Gaćinović pochopil, že může hrát. Jenže rozhodčí nařídil opět exekuci rohu.
44'
Kohr špatnou nahrávkou zprava pod sebe nabídl hostům roh.
43'
Diváci hnali domácí hráče na zteč, Silva si přehodil balón na pravou nohu na levé straně, ale přízemní pokus šel do rukavic Koubka u přední tyče. S tímhle zakončením asi nebude portugalský útočník moc spokojený.
43'
Hodně nepřesností na obou stranách, balón se různě odrážel až přistál na hostujících kopačkách a Augsburg se pokouší zklidnit hru na své útočné polovině.
42'
Richter byl až moc aktivní při napadání Hasebeho z levé strany a pomohl si zákrokem, který fotbalová pravidla nedovolují.
41'
Touré poslal centr z pravé strany jen do rukou Koubka, který měl pod kontrolou situaci ve svém vápně.
40'
To bylo hezké! Niederlechner si v pravé části šestnáctky posadil na zadní část těla Hasebeho a Ilsankera a jeho křižná střela vystrašila nejednoho fanouška Frankfurtu. Trapp však podržel domácí mužstvo
38'
Finnbogason si řekl na pravé straně o spoluhráčovu nahrávku a padl na zem. Podle mínění hlavního rozhodčího se o faul nejednalo a Finnbogason může být rád, že nedostal žlutou kartu za simulování.
37'
Kohr na středu zvedl hlavu a vymyslel křižnou nahrávku mezi dva hostující obránce do pravé poloviny vápna, kde TIMOTHY CHANDLER bombou pod břevno vstřelil svůj třetí gól v letošní sezoně. Koubek byl naprosto bez šance.
37'
Touré dobře pracoval tělem u rohového praporku, když se dral za balónem Vargas a rozehraje tak brankář Trapp.
36'
Hasebe si pomohl nedovoleně nohou proti Nederlechnerovi a byť protestuje, tak výrok hlavního rozhodčího nezmění.
35'
N´Dicka vhodil míč do hry z levé strany a domácí hráli potom na jistotu, když Hasebe poslal balón až k Trappovi.
34'
Po střele soupeře vedle pravé tyče útočí hostující celek.
33'
Chandler tentokráte pokazil nahrávku z pravé strany do vápna.
32'
Při centru N´Dicky z levé strany si vyskočil Chandler u zadní tyče a vystoupal nad Maxe, zakončení hlavou k přední brankové konstrukci stihl vyrazit Koubek a jednalo se o dosud největší šanci domácího mužstva v tomto střetnutí.
32'
Gaćinović se omlouvá Baierovi za faul na hranici středového kruhu, následně Finnbogasonova hlavička zaplavala do rukavic Trappa.
31'
Koubek obhodil presujícího hráče pasem na pravou stranu na Jedvaje. Ten potom schytal šlapák od Silvy a paradoxně hlavní arbitr nezapískal.
30'
To nevypadá, že by byl Abraham zraněný a je to spíše střídání z výkonnostního důvodu. Pásku převzal střídající Hasebe.
30'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází David Abraham, přichází Makoto Hasebe.
29'
Vargas byl na konci útoku po levé straně, ale domácí se ubránili ve skluzu na přední tyči a Trapp tak mohl být zcela v klidu.
28'
N´Dicka vyhrál hlavu na levé straně z toho těžil Gaćinović, ten ovšem byl dvacet metrů od hostující branky zablokovaný.
27'
Koubek a Trapp zatím bez složitějšího zákroku...
26'
Kostić a Gaćinović byli ve zdi, zatím nejpovedenější standardní situace Maxe v zápase zamířila vedle bližší tyče. Tohle ovšem nebylo vůbec špatné a domácím fanouškům asi zatrnulo.
25'
Hinteregger byl důrazný v souboji jeden na jednoho, hosté potom ještě zaútočili po pravé straně, ale to tentokráte dobře vystoupil N´Dicka.
24'
Max nekroutil balón levou nohou vůbec špatně, ale nikdo z hostů na něj nedosáhl na přední tyči, a tak hrací předmět skončil v rukou Trappa uprostřed domácí branky.
24'
Jedvaj ležel na zemi nevlastní vinou, standardka zprava pro hostujícího Maxe za pískotu publika.
23'
Niederlechner hezky zaběhl za obranu na levou stranu, ale Trapp měl vynikající start na balón a z hranice šestnáctky jej odpálil do bezpečných míst.
22'
Koubek netrefil balón úplně čistě z jedničky, ale on nějak musel rozehrát, neboť jej domácí aktivně napadali.
21'
Kohr chtěl dát jesle soupeři na pravé straně, ale ten se nenechal nachytat, balón poté putoval až dozadu na kopačku Trappa.
20'
Postupem času jsou domácí hráči více na balonu, ale zatím snad ani nezakončili na Koubka.
19'
Kostić táhl útok po levé straně, Silva nabíhal na bližší tyči, ale ve svém vápně kraloval Koubek.
18'
I tlak z tribun donutil hlavního rozhodčího k odpískání Khedirova faulu z pravé strany na Hintereggera. Tak či onak – skutečně se jednalo o nedovolený zákrok pravou nohou.
17'
Silvovi se nepovedl centr po zisku míče při hostující rozehrávce, Koubek tak drží balón v rukavicích ve svém velkém vápně a času má opravdu hodně.
16'
Jedvaj kontroloval trajektorii míče, který se po trávníku doklouzal až za Koubkovu branku a český gólman poté uvede balón zpět do hry.
15'
Po Kostićově centru levačkou se natahovala na bližší tyči noha Ilsankera, ale balón dopadl pouze do připravených rukavic Koubka.
15'
Po faulu na Gaćinoviće na pravé straně si Koubek staví zeď. Domácí mužstvo rozehrává standardní situace a u balonu je Kostić.
14'
Vargas obešel Abrhama na levé straně, potom se přidal Khedira a domácí obrana nakonec zmařila pokus o zakončení v podání Baiera.
14'
Frankfurt vysunul presink, ale bez úspěchu a hosté potom drží balón na vlastní polovině, dle všeho si zahraje i Koubek.
13'
Chandler centroval z pravé strany pouze na hlavu beka u přední tyče. Další centr poté vykopli hosté ze své šestnáctky.
12'
Není to úplně strhující podívaná, oba celky hrají dost opatrně a čeká se na chybu toho druhého.
11'
Abrham nahrával na pravou stranu, kde se Chandler postaral o autové vhazování pro Tourého poblíž hostujícího vápna.
10'
Hlavní rozhodčí nejprve domluvil Hintereggerovi v souboji ve vápně, Max poslal balón do ohně od rohového praporku, jenže všechno ukončil útočný faul na Ilsankera.
9'
Vargas měl první větší šanci zápasu, seběhl na křižnou nahrávku do levé poloviny vápna a před dotírajícím Tourém zakončil do levé nohy brankáře Trappa.
8'
Gačinović sehrál akci s Kostičem po levé straně, ale centr na přední tyč odvrátila hostující defenziva prvním dotekem a před Koubkem se toho zas až tolik zásadního nestalo.
7'
Trapp i Koubek jsou zatím bez většího pracovního vytížení, český brankář se dotkl balónu jenom nohama, když pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
6'
Max kopl balón levačkou na vzdálenější tyč, ale tam byl tou dobou pouze skákající brankář Trapp a s chycením míče do koše neměl sebemenší potíže.
6'
Po dobré práci Jedvaje rozehraje hostující celek první roh zápasu, domácí fanoušci jej doprovází pískotem.
5'
Obě mužstva zatím nehrají moc po zemi.
4'
Abraham odkopl míč k pravé lajně, ale tam neuspěl Chandler. Nicméně hostům posléze nezafungovala přechodová fáze.
4'
Silva pokazil křižný pas ze středu na pravé křídlo, tam nebyl nikdo z fotbalistů Eintrachtu a na tahu je tak hostující mužstvo.
3'
Jedvaj posunul balón na pravou stranu rozběhnutému Khedirovi a ten trefil Ilsankera, následně před domácí šestnáctkou vhazovali hostující hráči.
2'
Augsburg nikam nepospíchal, ale nahrávka po pravé straně zamířila až do velkého vápna a rukou Trappa, ten si poté rozehrávkou vybral Hintereggera.
1'
N´Dicka jenom hlavou prodloužil výkop Koubka na pravou stranu, ale následně domácí fotbalisté získali autové vhazování, které vezme právě zmiňovaný obránce.
1'
Augsburg rozehrál, oblékl bílé dresy, zatímco soupeř černé, hostující celek útočí v prvním poločase z levé strany.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – A. Touré, Hinteregger, D. Abraham (C), N'Dicka – Chandler, Kohr, Ilsanker, Kostić – Gaćinović – André Silva.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Sow, Kamada, Rode, Hasebe, D. da Costa, Durm, Paciência.

FC Augsburg: Koubek – Jedvaj, Gouweleeuw, Uduokhai, Max – Richter, R. Khedira, Baier (C), Vargas – Finnbogason, Niederlechner.
Náhradníci: Luthe – Lichtsteiner, Suchý, Morávek, Sarenren-Bazee, Jensen, Gruezo, Hahn, Löwen.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Frankfurt má na své soupisce zajímavá jména. Portugalec André Silva hrál dříve za španělskou Sevillu a letošní sezonu odstartoval v AC Milán než jej italský klub poslal na hostování právě do Eintrachtu. Silva se také objevil v Portu, kde v sezoně 2016/17 vstřelil šestnáct branek, načež si jej vyhlédlo ji zmiňované AC... Dalším interesantním jménem v domácím celku je německý brankář Kevin Trapp, který strávil tři sezony ve francouzském PSG, následně se vrátil do Frankfurtu, kde byl loni gólmanskou jedničkou a odchytal 33 zápasů.
Frankfurt je podle mínění sázkových kanceláří mírným favoritem tohoto střetnutí. Naposledy si rozdělil body na hřišti Düsseldorfu, o čemž rozhodl až Chandler ve třetí nastavené minutě. V posledním domácím duelu se Eintracht blýskl skalpem momentálně o bod druhého Lipska. Prosadili se Toure a v nastavení Kostić. Zmiňme ještě, že na rozdíl od svého protivníka hraje Frankfurt v letošní sezoně evropské poháry. Jeho soupeřem v prvním kole jarní fáze Evropské ligy bude rakouský Salcburk a začínat se bude na trávníku Eintrachtu.
Tomáš Koubek se po příchodu z Rennes stal augsburgskou jedničkou. Dosud odchytal v Bundeslize devatenáct zápasů, jeho německý kolega Andreas Luthe se mezi tyče dostal poprvé až před týdnem. Koubek je aktuálně jedním ze sedmi Čechů v Bundeslize. Ta platí za nejnavštěvovanější evropskou fotbalovou soutěž:

Augsburg = Tomáš Koubek, Marek Suchý, Jan Morávek
Werder Brémy = Jiří Pavlenka, Theo Gebre Selassie
Hertha Berlín = Vladimír Darida
Hoffenheim = Pavel Kadeřábek
Augsburg se momentálně nachází v bundesligové tabulce na desáté pozici o bod před svým dnešním soupeřem. Před týdnem otočil domácí utkání s Brémami. Obránce Jedvaj si vsítil vlastní gól, ale Eintracht následně reagoval brankami Niederlechnera a Vargase. Přerušil tak sérii tří porážek. Jedna z nich se urodila před vlastními fanoušky proti Dortmundu. Augsburg vedl 3:1, načež nastoupil na plac Erling Haaland a ve svém bundesligovém debutu zapsal hattrick za dvacet minut. Borussia zvítězila 5:3 a Haalandovi se při premiérovém startu v nejvyšší německé soutěži povedla stejná záležitost jako Martinu Feninovi či Gaboňanovi Aubameyangovi. V brance Augsburgu nechyběl v tomto zápase Tomáš Koubek.
Česká stopa
V Augsburgu působí hned trojice českých hráčů. Brankář Tomáš Koubek, stoper Marek Suchý a záložník Jan Morávek. Koubek a Suchý přišli před sezonou z Rennes, respektive Basileje. Pro Koubka to je momentálně druhá zahraniční štace. V Rennes přispěl loni k výhře ve Francouzském poháru. Poté se ze svého pohledu rozhodl pro kariérní posun. Bundesligu bere po Premier League jako druhou nejlepší soutěž na světě.

Co se týče Suchého, tak ten na angažmá v Augsburgu nemá úplně ideální vzpomínky. Na podzim se zranil v přátelském duelu proti Černé Hoře a od té doby neodehrál ani sekundu. Vrátil se až na jaře. Na vině byly potíže se zadním stehenním svalem. Suchý se ještě chce porvat o účast na letošním evropském šampionátu.
Vzájemné zápasy
AUG - FRA 2:1
FRA – AUG 1:3
AUG – FRA 1:3
AUG - FRA 3:0
FRA – AUG 1:2
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 21. kola německé Bundesligy, ve kterém si to rozdají Eintracht Frankfurt a Augsburg. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.