Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Freiburg - 26. května 2020   20:30

Frankfurt
35' André Silva  • 79' Kamada  • 82' Chandler (Kostić)
3:3
(1:1)
Freiburg
28' Grifo  (Waldschmidt) • 67' Petersen  (Günter) • 69' Höler  (Grifo)
Frankfurt
Trapp – A. Touré (81. Chandler), Hasebe, Hinteregger (90. N'Dicka) – Rode (74. de Guzmán), Ilsanker, Kamada, Torró (46. Kohr), Kostić – Dost (74. Gaćinović), André Silva.
Petersen – Pickel, Stein
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Freiburg
Schwolow – Schmid, Koch, Gulde, Günter – Sallai (59. Lienhart), Abraši (87. Frantz), Höfler, Grifo (82. Kwon Čang-hoon) – Höler, Waldschmidt (59. Petersen).

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 16:5. Střely mimo: 19:5. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:9.
Frankfurt sice přerušil sérii pěti porážek v řadě, z domácí remízy s Freiburgem ale Eintracht nadšen nebude. Přesto i za ni musí být vděčný, neboť přes ohromnou převahu ještě dvanáct minut před koncem Frankfurt prohrával 1:3, v závěru se ale domácím povedlo srovnat.

I přes tři inkasované branky předvedl mimořádný výkon v brance Freiburgu Alexander Schwolow, jenž si připsal hned třináct úspěšných zákroků, Frankfurt totiž předvedl nebývalých šestnáct střel přímo na branku, celkově 35 střel!
90+6'
90+6'
Po Ilsankerově přihrávce se Kamada příliš unáhlil a z otočky střílel daleko vedle hostující branky.
90+5'
Po ošetření útočníka Freiburgu už se zase může pokračovat, hrát by se měla ještě zhruba minuta.
90+5'
Žlutou kartu dostává Mijat Gaćinović (Eintracht Frankfurt).
90+3'
Makoto Hasebe si prohlíží žlutou kartu za protesty poté, co rozhodčí Petersen přerušil hru, aby mohl být Höler ošetřen.
90+3'
Günterův centr našel před brankou Hölera, ten ale v tísni hlavičkoval k brankáři Trappovi, navíc se velmi nepříjemně srazil s Evanem N'Dickou.
90+3'
Po dlouhém nákopu hosté takřka zadarmo vybojovali rohový kop, dokonce tak ještě budou moci sami zahrozit.
90+2'
Jonathan Schmid obehrál u postranní čáry Kostiće, ten pak hostujícího fotbalistu nedovoleně atakoval a Freiburg si může na chvíli oddychnout.
90+1'
Ilsankerův centr si v pokutovém území posunul před sebe Kamada, z úhlu pak zakončoval jen do Schwolowa.
90+1'
Rozhodčí Petersen oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Martin Hinteregger, přichází Evan N'Dicka.
89'
Mijat Gačinović si potáhl míč podél pokutového území, pak ostře pálil, ovšem jen do středu branky, kde byl připravený Schwolow.
88'
Hinteregger je dnes už podruhé otřesen po zásahu do hlavy, tentokrát ale tržnou ránu utrpěl také Abraši, jenž je zároveň hned střídán.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Amir Abraši, přichází Mike Frantz.
87'
Po dalším centru se do zakončení protlačil Hinteregger, branku ale minul, navíc byl tvrdě atakován do hlavy.
87'
Troufám si tvrdit, že remíza by pro Freiburg ještě byla mimořádným úspěchem, hosté jsou pod obrovským tlakem.
86'
Korrovu parádní ránu z dálky Schwolow konečky prstů vytáhl nad břevno! Krásný fotbalový okamžik.
85'
Frankfurt už zaokrouhlil počet střeleckých pokusů na 30 (30:9), z nich plných třináct letělo do prostoru mezi třemi tyčemi.
84'
Před branku Freiburgu už letěly další dva centry, hosté se tentokrát ubránili.
83'
Dá se očekávat drtivý finiš Eintrachtu, domácí touží i po dokonání obratu ve skóre.
82'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Na Kostićův přetažený centr si naběhl TIMOTHY CHANDLER a americký obránce pár desítek sekund po nástupu na hřiště vyrovnává!
82'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kwon Čang-hoon.
81'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Timothy Chandler.
79'
Frankfurt dnes zahazuje neuvěřitelné tutovky, branky ale naopak střílí z velmi šťastných situací! Robin Koch nejdříve nedokázal odkopnout míč z hranice vlastního pokutového území, pak se k němu dostal zpět, ovšem v pokutovém území si s ním počínal natolik laxně, že mu jej DAJČI KAMADA ustřelil přímo do branky Freiburgu!
78'
Alexander Schwolow přidává další zákrok do své bohaté sbírky po dalekonosné ráně Mijata Gačinoviće.
76'
Frankfurt zůstává natlačen u pokutového území Freiburgu, Hintereggerovi ale centr zleva vůbec nevyšel a míč doletěl až za branku hostů.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jonathan de Guzmán.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Mijat Gaćinović.
73'
Kostićův průnik po levém křídle nebyl úspěšný, domácí ale ještě budou moci zahrávat rohový kop.
72'
Po následném rohu si na Kostićův centr naskočil Martin Hinteregger, hlavičkoval ale přímo doprostřed branky, kde si tentokrát snadný zákrok připsal Alexander Schwolow.
71'
Další střeleckou pozici si našel Dominik Kohr, jeho tečovaná střela ale prosvištěla vedle domácí branky.
70'
Frankfurt už je zase natlačen v útoku, Dostova střela je ale odražena do pole.
69'
Freiburg právě vstřelil branku!
Hosté neuvěřitelně vyučují Frankfurt v efektivitě! Domácí propadli ve středu hřiště, Vincenzo Grifo přihrál do volného prostoru LUCASI HÖLEROVI, jenž tváří v tvář Trappovi nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout!
67'
Věřte nevěřte, Frankfurt už mohl vést minimálně 7:1, místo toho ale znovu prohrává!

Hosté skvěle sehráli standardní situaci, na Günterův centr si naběhl NILS PETERSEN a prudkým zakončením pokořil brankáře Trappa!
67'
Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt).

Po páté žluté v sezóně bude mít rakouský fotbalista v příštím kole volno.
66'
Frankfurt už vede na střelecké pokusy neuvěřitelných 23:7, domácí se ale extrémně trápí v zakončení.
65'
Další útočná snaha Frankfurtu končí nezdarem při souhře Dosta s Kostićem na levém křídle, Srb měl k míči příliš daleko.
64'
Neuvěřitelné selhání domácích! Ti parádně vykombinovali střed obrany Freiburgu, Dost se objevil sám před Schwolowem, ten vytáhl další brilantní zákrok, ovšem André Silva mohl dorážet do prázdné branky, tu ale přestřelil!
63'
Frankfurt podnikl rychlejší přechod středem hřiště, hosté už se ale stačili zkonsolidovat a domácí zase útočí do plných.
61'
Rodeho prudký centr si před brankou nenašel nikdo v červeno-černém, Frankfurt už se ale zase brzy ujal míče.
60'
Tourého centr Günter srazil na rohový kop, domácí hlavičkáři už se zase stěhují před Schwolowa.
60'
Jonathan Schmid při průniku po pravém křídle už centroval zpoza hrací plochy.
59'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Philipp Lienhart.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Nils Petersen.
58'
Frankfurt má v těchto fázích zápasu drtivou převahu, proti vedoucí brance domácích ale stojí famózní Alexander Schwolow v brance Freiburgu.
57'
Rodemu nevyšla rozehrávka rohového kopu, Frankfurt se musel postupně vrátit až k brankáři Trappovi.
56'
André Silva už se dral do další šance, k zakončení se sice ještě nedostal, míč se ale dorazil k dobíhajícímu stoperovi Hintereggerovi, proti němuž se znovu zaskvěl Alexander Schwolow!
55'
Na nadýchaný centr Kostiće si naskočil André Silva a v další stoprocentní šanci portugalský útočník hlavičkuje vedle hostující branky!
54'
Defenziva Freiburgu se teď rozestoupila nejdříve před Kohrem, pak před Kostićem, jeho střelu se ale hostům povedlo srazit mimo branku.
53'
Po hostující hrubce v rozehrávce měl absolutní tutovku Dajči Kamada, zblízka ale nedokázal překonat Schwolowa!
52'
Po dalším souboji Hintereggera se Salaiem už vznikla drobná rozmíška. V prvním vzájemném zápase byly k vidění tři červené karty, teď rozhodčí Petersen řešil situaci domluvou.
52'
Hintereggerovi je pískán faul u postranní čáry, hosté už rychle rozehráli.
50'
Filip Kostić byl faulován při průniku středem hřiště, domácí budou rozehrávat z místa přestupku.
49'
Tentokrát nebezpečně zaútočil Freiburg, brankář Trapp si velmi nejistě počínal ve vlastním pokutovém území, Waldschmidt jej obešel, z úhlu pak ale nedokázal přesně přihrát Hölerovi.
48'
Kostićův přetažený centr přeletěl spoluhráče nabíhající před branku Alexandera Schwolowa.
47'
Freiburg propadl ve středu hřiště, Kamada vysunul do volného prostoru Andrého Silvu, ten ale z hranice pokutového území zakončoval vedle vzdálenější tyče hostující branky!
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Dominik Kohr.
46'
Je za námi pohledný první poločas, v němž se dostali do vedení hosté z Freiburgu díky Grifovi, Frankfurt ale brzy vyrovnal po šťastném závaru před Schwolowem. Domácí pak mohli jít i do vedení, Schwolow ale vychytal dělovky Kostiće i Kamady.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Petersen k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45+1'
Na Rodeho centr si naskočil Stefan Ilsanker, hlavou ale mířil příliš vysoko.
45'
Kostićův přetažený centr Günter uklízí na rohový kop, následovat bude další standardní situace ve prospěch Eintrachtu.
44'
Kamadův centr na Base Dosta sebral ze vzduchu Robin Koch.
43'
Další šance Frankfurtu, po postupném útoku domácích si ale brankář Schwolow poradil i s prudkou ránou Kamady.
42'
Martin Hinteregger musí být ošetřen, je velmi otřesen z předchozího souboje.
41'
Martin Hinteregger byl velmi tvrdě atakován Sallaiem u postranní čáry a těžce se zvedá ze země.
40'
Filip Kostić potáhl míč po levém křídle, pak prudce pálil a braknář Schwolow skvělým zákrokem vykopl míč k rohovému praporku!
39'
André Silva pronikl útočnou polovinou až do pokutového území, pomohl si i rychlou výměnou míče s Basem Dostem, ve finální fázi mu ale míč odskočil od kopačky a Sallai s Guldem se dokázali zmocnit míče.
37'
Tentokrát zaútočil Freiburg, Grifova střela ze střední vzdálenosti ale proletěla kolem levé tyče domácí branky.
35'
Domácí se šťastně dostali k vyrovnání! Kamadovu střelu brankář Schwolow vyrazil jen do spoluhráče Kocha, od nějž si míče našel cestu k ANDRÉMU SILVOVI, jenž zakončoval takřka do prázdné branky!
35'
Nebezpečně vyhlížející brejk hostů, Günterovi je ale pískán faul po zajímavé kolmici Grifa za obranu Frankfurtu.
34'
Sebastian Rode nepovedeně střílel z dvaceti metrů po zemi doprostřed branky, tam situaci jistil Alexander Schwolow.
32'
Rohový kop Frankfurtu nebyl úspěšný, domácí ale zůstávají v držení míče.
30'
Sebastian Rode ve středu hřiště nevybíravě podrazil Rolanda Sallaie a prohlíží si žlutou kartu.
28'
Freiburg se ujímá vedení! Po pohledné souhře Güntera s Waldschmidtem se míče u rohu pokutového území zmocnil VINCENZO GRIFO, navedl si jej ke středu hřiště a skóroval svoji slabší pravačkou, když míč mimo dosah brankáře Trappa jemnou tečí nasměroval bránící Makoto Hasebe!
26'
Při dalším souboji už se pískalo proti hostům, Kostićův centr ze standardní situace od postranní čáry se ale neujal.
25'
Rode byl před pokutovým územím Freiburgu sražen Lucou Höllerem, rozhodčí Petersen ale nechal pokračovat ve hře.
24'
Vincenzo Grifo si na levém křídle našel prostor k přízemnímu centru, ten před Hölerem pokryl Kevin Trapp.
22'
První velká šance zápasu! Nicolas Höfler ztratil míč v hloubi vlastní poloviny, Rode měl před sebou dálnici, po niž vnikl do pokutového území a přihrál zcela osamocenému Basu Dostovi, ten ale střelu do Schwolowova protipohybu nasměroval vedle branky!
21'
Kamada u postranní čáry tvrdě srazil Abrašiho, píská se proti Frankfurtu.
19'
Höler patičkou u hranice pokutového území elegantně přihrál Waldschmidtovi, ten padl k zemi při průniku kolem Torra, vybojoval ale jen žlutou kartu pro sebe za simulování.
18'
Další Kostićův centr už byl podstatně zajímavější, brankář Schwolow ale dokázal v tísni vyrazit míč do bezpečného prostoru.
18'
Kostić podklouzl při pokusu o centr, Schmidovi se pak povedlo zamezit rohovému kopu.
16'
Sebastian Rode adresoval centr do pokutového území na Base Dosta, jeho hlavičce ale chyběla potřebná razance, aby výrazněji zaměstnala Schwolowa.
16'
Standardní situace pro hosty, Grifův jemný oblouček do pokutového území ale byl příliš krátký pro nabíhajícího Lucase Hölera.
14'
Podobně nepřesně zakončoval na druhé straně Roland Sallai.
13'
Filip Kostić si našel zajímavou palebnou pozici u pokutového území Freiburgu, ránu bez přípravy ale nasměroval daleko od branky Freiburgu.
12'
Hosté se usadili s míčem na třiceti metrech od pokutového území Frankfurtu, k ohrožení Trappa už se ale nedostali.
10'
Drobný nápor Frankfurtu už je minulostí, domácí musí rozehrát další útočnou snahu od brankáře Trappa.
9'
Kostićův centr Jonathan Schmid odrazil za postranní čáru.
7'
Nebezpečný útočný výpad domácích zakončoval André Silva, jeho pokus ale byl sražen hostujícími zadáky.
5'
Poprvé zaútočil také Eintracht, Kamada si ale na levém křídle neporozuměl s Kostićem a adresoval mu nepřesnou přihrávku.
4'
Freiburg rozvíjel další akci od brankáře Schwolowa, Günter se ale nedokázal probít dopředu kolem levé postranní čáry.
2'
Freiburg nadále působí velmi aktivně, Gianluca Waldschmidt pohotově střílel z otočky, brankář Trapp ale byl u své tyče včas a míč lapil.
1'
Freiburg pak vybojoval také první standardní situaci zápasu, Grifův centr ale domácí defenziva odvrací do středu hřiště.
1'
Rozehráno! Zahajovacího výkopu se ujali hosté a hned se vydali dopředu, do pokutového území je ale Frankfurt nepustil.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – A. Touré, Hasebe, Hinteregger – Rode, Ilsanker, Kamada, Torró, Kostić – Dost, André Silva.
Náhradníci: Rönnow – Durm, de Guzmán, D. da Costa, Chandler, Gaćinović, G. Fernandes, N'Dicka, Kohr.

SC Freiburg: Schwolow – Schmid, Koch, Gulde, Günter – Sallai, Abraši, Höfler, Grifo – Höler, Waldschmidt.
Náhradníci: Flekken – Heintz, Borrello, Frantz, Kwon Čang-hoon, Lienhart, Petersen, Tempelmann, Schlotterbeck.

Rozhodčí: Petersen – Pickel, Stein.
SC Freiburg

Freiburg odehrál loňskou sezónu v hloubi druhé poloviny bundesligové tabulky, byť do sestupových vod namočen nebyl, letos si ale vede výrazně lépe.

Po sedmadvaceti kolech je Freiburg na sedmém místě tabulky, když na šestý Wolfsburg (aktuálně poslední pohárovou pozici) ztrácí dva body. Nutno ale dodat, že střed tabulky je nesmírně vyrovnaný a jedenáctá Hertha zaostává za Freiburgem jen o tři body.

Po návratu na bundesligové trávníky byl Freiburg blízko ke čtyřbodovému zisku v dosavadních dvou zápasech, ale získal jen jediný bod. V Lipsku totiž měl na dosah senzační výhru, Robinu Kochovi ale v 93. minutě sebral radost z vítězné trefy videorozhodčí, a podobně dopadl Manuel Gulde při srovnání proti Brémám v 89. minutě na 1:1.
Eintracht Frankfurt

Frankfurt byl loni nesmírně blízko finále Evropské ligy, při semifinálové odvetě na Stamford Bridge ještě vedl nad Chelsea po třetí sérii penaltového rozstřelu, závěr ale nezvládl. V lize Eintracht dlouho zdatně bojoval o Ligu mistrů, ve hře byl ještě před posledním kolem, ovšem celkově propadl v závěrečných kolech, když v těch pěti posledních získal jen dva body.

V létě se kádr Eintrachtu výrazně proměnil a v nové sezóně už má na míle daleko k těm úspěšným obdobím z lońska. Frankfurt se postupem času propadl až na současnou 14. pozici, přičemž na barážový Düsseldorf disponuje čtyřbodovým náskokem a ještě dohrávkou s Brémami k dobru.

V posledních pěti zápasech Frankfurt nezískal ani bod, nutno však dodat, že čtyřikrát v tomto období hrál proti týmům z výrazně nejlepší pětice letošní sezóny, výrazně ale může mrzet domácí prohra s Unionem Berlín na konci února.

Ve dvou kolech po koronavirové přestávce Frankfurt inkasoval plných osm branek, Mönchengladbachu podlehl 1:3 a na Bayernu prohrál 2:5.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 28. kola německé bundesligy, Eintracht Frankfurt přivítá SC Freiburg a oba celky jsou na tom zcela rozdílně ve srovnání s lońskou sezónou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.