Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Leverkusen - 1. února 2020   15:30

Hoffenheim
25' Kramarić (Kadeřábek) • 66' Skov
2:1
(1:1)
Leverkusen
13' Diaby  (Bellarabi)
Hoffenheim
Pentke – S. Posch, Akpoguma, Hübner (C) – Samassékou – Kadeřábek, Rudy, Baumgartner (68. Grillitsch), Skov – Dabbur (60. Adamjan, 86. Bičakčić), Kramarić.
Esser – Bebou, Grillitsch, Nordtveit, Ribeiro, Stafylidis, Zuber, Adamjan, Bičakčić.
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Sinkgraven (75. Alario) – Baumgartlinger (74. Amiri), Demirbay – Bellarabi (46. Bailey), Havertz, Diaby – Volland.
R. Özcan – Amiri, Alario, Bailey, Wendell, Dragović, Weiser, Stanilewicz.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:10.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý duel, ve kterém byl o něco aktivnější Leverkusen, který se také zcela zaslouženě dostal do vedení 1:0. Jenže ještě do poločasu domácí vyrovnali a ve druhém dějství je poslal do vedení Robert Skov. Žádná další branka už nepadla a Hoffenheim tedy získal hodně důležité tři body za výhru 2:1.
90+5'
90+4'
I v deseti to ještě hostující celek zkouší a tlačí se dopředu.
90+3'
Tak ještě komplikace pro hosty, protože Kerem Demirbay fauloval, uviděl druhou žlutou a následuje karta červená.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hosté zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Žlutou kartu dostává Philipp Pentke (TSG 1899 Hoffenheim).
86'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Ermin Bičakčić.
84'
Nyní už měl Philipp Pentke práci, ale s propagačním pokusem si lehce poradil.
82'
Po dalším centru si pro míč došel Philipp Pentke, který tak výrazně pomohl svým spoluhráčům.
81'
Je před námi posledních deset minutek. Bude to ještě hodně zajímavé.
79'
Do zakončení se tlačilo několik hostujících hráčů, ale ani jeden se nakonec k míči nedostal.
78'
Rohový kop pro Leverkusen.
77'
Leon Bailey dostal hodně složitou přihrávku na levou stranu, ale nezvládl zpracování a míč doputoval do zámezí.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Lucas Alario.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Nadiem Amiri.
72'
Hosté se snaží něco vymyslet, tlačí se dopředu, ale po inkasované brance se jim nedaří podle představ.
70'
Hosté mají posledních zhruba dvacet minutek na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali. Bude to ještě hodně zajímavé.
68'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Florian Grillitsch.
66'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí celek jde poprvé v tomto utkání do vedení! Po centru nejdříve jeden z domácích hráčů nedokázal zakončit, jenže k odraženému míči se dostal ROBERT SKOV a uklidil ho přesně pod břevno!
65'
Po zajímavém centru hlavičkoval Kai Havertz, který se prodral k míči, ale nakonec ho poslal zhruba metr nad břevno.
63'
Andrej Kramarić se hnal dopředu, ale nakonec byl zdvojen a o míč obrán.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:1, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Sargis Adamjan.
59'
Ale z té nic nebylo, naopak dopředu se hnali hosté. Moussa Diaby vymyslel parádní přihrávku, ale jeho spoluhráč na míč jen těsně nedosáhl a zakončit tedy nedokázal.
58'
Nakonec se domácí dopředu vydali a po faulu Sinkgravena budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
56'
Snažení hostů skončilo jen dalším ofsajdem. U míče jsou domácí, kteří zatím trpělivě kombinují na své polovině.
55'
53'
Domácí to zkusili po pravé straně, ale prosadit se nedokázali a na tahu je tedy Leverkusen.
51'
Druhý poločas je zatím plný osobních soubojů. Hráči se vůbec nešetří a rozhodčí je už musel uklidňovat.
49'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (TSG 1899 Hoffenheim).
48'
Julian Baumgartlinger zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen, chvíli se tedy hrát nebude.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Leon Bailey.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:30 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme hodně zajímavý zápas, který nabídl opravdu hodně brankových příležitostí a také dva góly. Do vedení se dostal Leverkusen, ale domácí dokázali zareagovat a vyrovnat na 1:1. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Lars Bender (Bayer Leverkusen).
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Hosté se stále tlačí dopředu, ale do zakončení se nyní nemohou dostat.
42'
Hostující celek se dostal podruhé v utkání do vedení, ale branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí!
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Po centru se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.
37'
Z následného rohu se nic neurodilo a Hoffenheim hraje s Leverkusenem stále 1:1.
36'
A Philipp Pentke měl znovu práci! Tentokrát čelil přízemní střele z hranice velkého vápna, ale skvěle zasáhl a jednou rukou míč vyrazil!
34'
Jenže hosté po rohu získali míč a hned šli dopředu. A byla z toho obrovská šance! Jenže po obrovském závaru hosté nedokázali míč dostat do branky, nakonec vše vyřešil zákrokem Philipp Pentke!
33'
Andrej Kramarić se dostal ke střele a míč byl tečován na rohový kop.
32'
Nyní se vše podstatné odehrává hlavně uprostřed hrací plochy.
30'
Karim Bellarabi se hezky zbavil obránce a po jeho přízemním pokusu orazítkoval míč pravou tyč!
28'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (Bayer Leverkusen).
27'
Zatím sledujeme pohledný zápas a myslím si, že se diváci rozhodně nenudí.
25'
Jenže to už neplatí, protože domácí vyrovnávají na 1:1! Pavel Kadeřábek vymyslel parádní přihrávku před branku a ANDREJ KRAMARIĆ míč usměrnil ve skluzu za bezmocného Hrádeckého.
23'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Leverkusen zatím předvádí velice dobrý výkon a zcela zaslouženě je ve vedení.
22'
21'
Christoph Baumgartner se prodral do zakončení, ale hradbu těl před sebou nepropálil a Lukáš Hrádecký byl bez šance.
19'
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo. Nyní se snaží něco vymyslet domácí, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Lukáš Hrádecký.
18'
17'
Do zakončení se dostal hostující Karim Bellarabi, ale jeho rána se neujala a stav zápasu se tedy tentokrát nemění.
16'
Žlutou kartu dostává Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim).
15'
Domácí se hned vydali dopředu, dobře kombinovali, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
13'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Jenže hosté získali míč, vydali se dopředu a je z toho úvodní branka tohoto utkání. Karim Bellarabi posunul míč, Moussa Diaby doslova vyškolil obránce a poté zkušeně překonal brankáře.
12'
Hostující hráče tentokrát zastavil útočný faul, takže na tahu je domácí Hoffenheim.
10'
Na druhé straně to z hranice velkého vápna zkusil Rudy, ale jeho přízemní střela postrádala přesnost.
8'
Lars Bender se vydal dopředu, po narážečce se tlačil do vápna, ale po souboji upadl a zakončit nedokázal.
6'
Dva rohové kopy následně zahrával Leverkusen, ale ani z jednoho nic nebylo. Od své branky bude rozehrávat Philipp Pentke.
4'
Z následného rohu nic nebylo, takže pokračujeme za bezbrankového stavu.
3'
Ale nyní to byla obrovská šance! Po krásné kombinaci byl sám před brankářem domácí Sebastian Rudy, ale Lukáš Hrádecký ho skvělým zákrok vychytal!
2'
Ani jeden celek z prvních akcí nic nevytěžil. Zatím je to opatrné, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči hostujícího celku, kteří hrají v červených dresech. Domácí hrají v modrém.
1'
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

TSG 1899 Hoffenheim: Pentke – S. Posch, Akpoguma, Hübner (C) – Samassékou – Kadeřábek, Rudy, Baumgartner, Skov – Dabbur, Kramarić.
Náhradníci: Esser – Bebou, Grillitsch, Nordtveit, Ribeiro, Stafylidis, Zuber.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Sinkgraven – Baumgartlinger, Demirbay – Bellarabi, Havertz, Diaby – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Amiri, Alario, Bailey, Wendell, Dragović, Weiser, Stanilewicz..
Poslední vzájemné zápasy

Leverkusen – Hoffenheim 0:0
Hoffenheim – Leverkusen 4:1
Leverkusen – Hoffenheim 1:4
Hoffenheim – Leverkusen 1:4
Leverkusen – Hoffenheim 2:2
Bayer Leverkusen měl výborný vstup do sezony, ale poté pomalu začal ztrácet. Nyní hosté chytli druhý dech a z posledních tří kol získali plný počet dvanácti bodů. V posledním kole hostil Leverkusen celek Dusseldorfu a byla z toho výhra 3:0. Na toto vítězství chtějí hosté dnes navázat, ale lehké to rozhodně nebude.
TSG 1899 Hoffenheim si v této sezoně vede znovu velmi dobře. Domácí celek zatím nasbíral 30 bodů a nachází se na solidním sedmém místě, tedy těsně za pohárovými příčkami. Z posledních čtyř utkání domácí celek hned tři vyhrál, takže formu nemá vůbec špatnou. Naposledy hrál proti Brémám a tento duel zvládl na jedničku, protože venku vyhrál jasně 3:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Hoffenheimem a Leverkusenem. Mírným favoritem je Leverkusen, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.