Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Augsburg - 21. prosince 2019   15:30

Lipsko
68' Laimer  • 80' Schick (Nkunku) • 89' Y. Poulsen (Werner)
3:1
(0:1)
Augsburg
8' Niederlechner  (Richter)
Lipsko
Gulácsi – Laimer, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Haidara, Adams (86. Y. Poulsen), Demme (C) (65. Sabitzer), Nkunku – Schick (83. Mukiele), Werner.
Siebert – Koslowski, Schüller
Red Bull Arena, Lipsko
Augsburg
Koubek – Lichtsteiner, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Richter, Jedvaj (60. Morávek), Baier (C), Vargas – Niederlechner (75. Jensen), Córdova.
Luthe – Gregoritsch, Hahn, Jensen, Max, Morávek, Oxford, Schieber, Pedersen.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 13:1. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 7:9.
Svěřenci Juliana Nagelsmanna tak zakončí první první polovinu sezóny na úplném čele tabulky, kde mají minimálně na pár hodin tříbodový náskok na druhý Mönchengladbach. Augsburg naopak přišel o skvělou bilanci šesti zápasů bez porážky a zůstane na desáté příčce.
Je dobojováno! Lipsko se loučí s vydařeným kalendářním rokem 2019 zaslouženou výhrou nad rozjetým Augsburgem. Výsledek 3:1 se každopádně nerodil vůbec lehce, hosté se ze své první střely dostali zásluhou Niederlechnera do vedení a to si díky spáleným šancím na straně soupeře udrželi až do osmašedesáté minuty. V té Morávkovu osudnou ztrátu potrestal Laimer a znovuzrozený kanonýr Patrik Schick zanedlouho poté skóre otočil trefou z rohového kopu. Celek z Bavorska se už na nic nezmohl a v závěru inkasoval od Poulsena ještě jednou.
90+3'
90+2'
Zaplněné hlediště v očekávání jen smutně vydechlo. Marcel Sabitzer z nějakých dvaceti metrů překopl zeď, ale společně s ní i Koubkovu bránu.
90+1'
Laimer byl faulován pár decimetrů před vstupem do pokutového území. Lipsko může přidat další zásah z nebezpečného trestňáku.
90'
Nad rámec druhé půle jsou přidány tři minuty.
89'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Žádný dramatický finiš se konat nebude, domácí dávají třetí gól a potvrzují vítězství! Po jednoduchém přechodu přes otevřený střed hřiště pláchl Werner, který doběhl na roh malého vápna a před Koubkem ještě přihrál YUSSUFU POULSENOVI, na kterého čekalo už jen doklepnutí do prázdné branky.
89'
Pomezní sudí nechal dohrát brejk Wernera, který zprava těsně minul zadní tyč. Asi nesprávně odmávaný ofsajd ho tak příliš štvát nemusí.
88'
Žádný závěrečný nápor Augsburgu se nekoná. Zdá se, že týmu z Bavorska chybí psychické i fyzické síly na nějaký větší odpor.
87'
Nkunku se pokusil navázat na předchozí asistenci u gólu Patrika Schicka. Hned dvěma centry z rohových kopů však další šanci nevytvořil.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Yussuf Poulsen.
84'
Domácí i přes svůj náskok rychle vhodili aut a pak bleskově rozehráli i standardku z blízkosti rohu pokutového území. Na překvapení soupeřovy obrany to ale nestačilo.
83'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Nordi Mukiele.
82'
Iago šel na levém křídle ochotně k zemi po souboji s Haidarou. Faul se ale nepískal a hosté musí na výhodu standardní situace zapomenout.
81'
Kromě gólu zapisuje Schick také žlutou kartu. Český útočník při emotivní oslavě sundal dres.
80'
Obrovská chyba hostující obrany znamená obrat ve skóre! Christopher Nkunku odcentroval od praporku k hraně malého vápna, kde zůstal PATRIK SCHICK trestuhodně nehlídaný a rutinní hlavičkou k odkryté tyči překonal svého reprezentačního kolegu v brance soupeře.
79'
Halstenbergův přízemní pas z levého kraje hřiště přesměroval nizozemský stoper Gouweleeuw na další rohový kop.
78'
Ojedinělou standardní situaci v podobě rohového kopu měli i hráči Augsburgu, jenže míč se po centru zprava dostal až do náruče jinak nezaměstnaného Gulácsiho.
77'
Hodně ambiciózní střela Sabitzera z více než třicetimetrové vzdálenosti neměla žádnou rychlost a s přesností to bylo snad ještě horší. Následuje odkop od branky Tomáše Koubka.
76'
Schick tak dlouho čekal na podporu ze strany spoluhráčů, až se k němu stačilo vrátit i několik členů obranných jednotek Augsburgu. Domácí se tak zvrátili z vápna až do klidného středu.
75'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Fredrik Jensen.
74'
Nakonec z toho byly hned tři rohové kopy v řadě. Tomáš Koubek žádné bezprostřední ohrožení přesto řešit nemusel.
73'
Nkunku vyburcoval fanoušky k ještě hlasitějšímu povzbuzování a pak už zrealizoval nařízený roh. Obrana Augsburgu žádné problémy neměla, nicméně si celou situaci bude muset zopakovat.
72'
Ruben Vargas protestoval u rozhodčích proti nařízenému rohovému kopu a vysloužil si za to už sedmou žlutou kartu v probíhající sezóně.
71'
Domácí jsou rázem na konci a mají ještě dost času na obrat. V laufu si získali roh, ze kterého si žádnou šanci tentokrát nevypracovali.
70'
Fotbalisté Augsburgu okamžitě reklamovali možný faul, který gólu předcházel. V akci byli i videorozhodčí, ovšem na regulérnosti gólu se už nic nezměnilo.
68'
Zhruba pětadvacet minut před koncem mohou domácí konečně slavit vytoužené vyrovnání! Gouweleeuw ukopl míč Schickovi, který se během zpracování snažil uvolnit efektní otočkou. Hned vzápětí ale balón ztratil také Morávek, kterého pár metrů před velkým vápnem nebezpečně odzbrojil KONDRAD LAIMER. Ten si okamžitě připravil střelu ze střední vzdálenosti a pravačkou výtečně zavěsil mimo dosah letícího Koubka.
67'
Hodně nepovedený pokus už hodně frustrovaného Wernera, který dnes dostává hodně míčů, ale spousta akcí u něj také končí.
66'
Sabitzer se po svém nástupu ihned zapojil do hry, nicméně Schicka po jeho přihrávce v pokutovém území čistě odzbrojil Uduokhai.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Marcel Sabitzer.
64'
Klostermann v rychlosti solidně odcentroval na Nkunkua, který byl při hlavičce trestuhodně volný, ale ani to mu nepomohlo trefit prostor mezi třemi tyčemi.
63'
Patrick Schick sklepl nákop ze standardní situace do změti těl před sebou. Tam se dobře zorientoval další Čech Morávek a uklidil situaci odkopem do bezpečí.
62'
Po změně stran to rozhodně není od Lipska směrem dopředu tak nebezpečné. Umístění na čele tabulky se začíná pořádně otřásat v základech.
61'
Amadou Haidara měl moře času na přípravu centru z pravého křídla. Volný prostor si každopádně vytvořil ofsajdovým postavením.
60'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Jan Morávek.
60'
Haidara roztáhl míč do trochu volnější pravé strany, jenomže následný pokus o centr ztroskotal hned na první překážce v černém dresu.
59'
Domácí se v rychlém kontru čtyři na tři vystavili do ofsajdu. Wernerova střela do dobře chytajícího Koubka se tak do statistik nezapočítá.
58'
Upamecano se už poněkolikáté vydal skoro až na hrot. Werner mu však adresoval přetěžkou přihrávku a z brejkové situace nebylo zhola nic.
57'
Lacinou ztrátu Lipska ve středu hřiště napravil Schick, na kterém si vylámal zuby Ruben Vargas. Český útočník dnes jenom potvrzuje, že nabral velice slušnou formu.
56'
Werner se dostal za obranu a zleva posunoval až před Koubka. Ten zachoval na bližší tyči chladnou hlavu a znemožnil nejlepšímu střelci Lipska kličku ani střelu.
55'
Wernerův vysoký balón byl určen pro Schicka, jenže u toho velmi jistě zasáhl Koubek. O chvíli později zase hrubě nevyšla střela z dálky Haidarovi.
54'
Patrik Schick rozdal míč doleva, kde si aktivní Knkunku vyměnil přihrávky s Wernerem, ale poté odcentroval jen k pozornému Uduokhaiovi.
53'
Hostům se vymstila snaha o konstruktivní rozehrávku od vlastního vápna. Lipsko naopak aktivně napadalo a míč si vcelku snadno vybojovalo.
52'
Diego Demme si vůbec nerozuměl se svými spoluhráči a poslal míč do prostoru nikoho. Tomáš Koubek opět nebude spěchat s rozehrávkou.
51'
Klostermann nakopával míč z obrany před rozběhnutého Wernera, nicméně stoperské duo Augsburgu tentokrát zvládlo svou práci na jedničku.
50'
Bavorský tým trošku prohospodařil slibně se rozvíjející brejk, což hned vzápětí platilo i o domácím počínání – Kunku vypálil z dálky hodně mimo.
49'
Tomáš Koubek využil schopnost dobře číst hru a doskočil si pro centrovaný balón z kopačky domácího kapitána Diega Demmeho.
48'
Hosté tak dlouho váhali s provedením autového vhazování z útočné třetiny hřiště, až rozhodčí darovali balón Lipsku.
47'
Augsburg se poměrně nenápadným způsobem dostal k rohovému kopu. Po rozehrávce na krátko se však urodil jen sražený centr z pravého křídla.
46'
Oba týmy se vrátily na trávník ve stejném složení. Trenéři Nagelsmann a Schmidt budou s hráčskými změnami ještě chvíli čekat.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Je za námi hodně výživný první poločas, který byl z domácího pohledu dost frustrující. Lipsko na hrací ploše od začátku dominovalo, jenže krátce po neuznaném gólu Wernera z jediné pořádné akce soupeře inkasovalo od Floriana Niederlechnera. Šance vyrovnání vzápětí měli Upamecano, Schick nebo Nkunku, ovšem ani jeden z nich Koubkovo čisté konto dosud nezrušil.
45+3'
45+3'
Domácí si nakonec stihli připravit jedno zakončení. Po centru z levého křídla se o něj postaral tvrdě kontaktovaný Werner, jenž nasměroval míč nad břevno.
45+3'
Werner centroval na Schicka z pravého okraje velkého vápna, ovšem Iago dokázal srazit míč na roh. Další akci započal Halstenberg, jenže český útočník na jeho vysoký pas nedosáhl.
45+2'
A znovu ofsajd, do kterého se při náběhu dostal Patrik Schick. Bylo to trochu diskutabilní rozhodnutí, takže se z ochozů logicky ozvala nespokojená reakce.
45+1'
Přenesení hry na levou stranu letělo k Wernerovi, který byl přistižen v postavení mimo hru. To už začíná tříminutové nastavení.
45'
Halstenbergův centr Haidara sklepl směrem na Schicka, který však neposedný balón nezkrotil a jeden z obránců mu ho ihned odkopl.
44'
Ohis Felix Uduokhai ve středu hřiště nepříjemně zajel do Haidary a chvíli před koncem prvního poločasu si jako první muž na hřišti prohlédl žlutou kartu.
42'
Lukas Klostermann si nechtěl komplikovat život u vlastní branky a zakopl míč na roh. Richterův centr ale škodný nebyl a hosté naopak měli co dělat, aby zastavili brejk Wernera.
41'
Timo Werner zleva odcentroval přes Lichsteinera. Balón ale nikdo nezastavil a ten tak prosvištěl až za postranní čáru na opačném konci hřiště.
40'
Přímočaré akce dělají hostující obraně velké problémy! Ani Christopher Nkunku skóre zápasu ale nesrovnal, protože si vyběhnutý Koubek připsal už několikátý důležitý zákrok.
39'
Richter se ocitl v souboji s Adamsem, který byl posouzen jako faul hostujícího záložníka. Dopředu opět míří lídr tabulky.
38'
Také hosté se rozhodli nesměle vystrčit útočná tykadla. Střela zpoza vápna z dílny Richtera ale rovněž proletěla nad břevnem.
37'
Schick a Nkunku posunuli skákající balón na Laimera, kterému střela z patnácti hrubě nesedla a ve finále proletěla vysoko nad horní tyčkou Koubkovy branky.
36'
Werner se znovu ocitl na pravém kraji, kde byl drobně podražen a míč si během toho ukopl za postranní čáru, což znamená aut pro Iaga.
35'
Rychlostní souboj mezi Schickem a Koubkem dopadl vítězně pro českého gólmana, který byl u nakopnutého balónu jako první. V opačném případě by kmenový hráč AS Řím jednoduše zakončoval do prázdné branky.
34'
Koubek vyrazil zlikvidovat další neadresnou přihrávku. U hranice vápna ale trochu zazmatkoval a pak měl štěstí, že Werner se získaným míčem nenaložil o něco lépe.
33'
Dayot Upamecano svým nákopem ze středu hřiště překopl všechny své spoluhráče a balón tak skončil v moci Tomáše Koubka.
32'
Christopher Nkunku dostal od Lichsteinera naloženo ve vzdušném souboji. Od švýcarského zadáka se odrazil do autu a tam se jen ztěžka vrací zpět na nohy.
31'
Držení míče: 79 % – 21 %.
30'
Werner zprava přihrával dovnitř pokutového území. Hosté balón resolutně odkopli a pak ho zase získali díky nepovedenému průniku Demmeho.
29'
Patrik Schick si naběhl na skvostný nákop ze středového kruhu, ovšem Koubek jeho střelu z první vykopl. Dorážka českého útočníka gólová také nebyla a navíc přišla z ofsajdu.
28'
Tomáš Koubek podklouzl při dalekonosném odkopu a ten doletěl až k obráncům Lipska, u kterých začíná další postupná akce.
27'
Snad podruhé za dosavadní průběh zápasu se Augsburg dostal s míčem do pokutového území soupeře. Marco Richter tam o něj každopádně rychle přišel.
26'
Domácí se po jednom z mnoha Laimerových autů vrátili na vlastní polovinu a pak až k brankáři Gulácsimu, jenž se do hry vesměs nezapojuje.
24'
Tyler Adams si neporadil se zpracováním těžké přihrávky k pravé postranní čáře. Míč skončil v autu a vhazovat bude Iago.
23'
Všech deset hráčů Augsburgu brání na velice malém prostoru a domácí to nutí kombinovat jen na nějakých čtyřiceti metrech od Koubkovy branky.
22'
Hráči v tmavých dresech se ubránili, ale i nadále zůstávají pod velkým tlakem. Po dvaceti minutách u nich stále registrujeme jedinou akci, která ale skončila gólem.
21'
Kondrad Laimer pronikl až do vápna, ale tam mu jeden z posledních obránců stačil odkopnout míč do autu. Následuje rohový kop.
20'
Dayot Upamecano vyrazil z pozice stopera na odvážný útočný výlet, jenže na jeho konci nezvládl předávku na Patrika Schicka.
19'
Nkunku v plné rychlosti vymyslel další nadějnou průnikovou přihrávku. Werner však byl zakřižován dobíhajícími obránci a vše tentokrát končí jen autovým vhazováním.
18'
Stoper Augsburgu se po důležitém obranném zákroku nepříjemně rozbil o tvrdou tyč. Po chvilce se ale zvedl a nakonec se vše obešlo bez ošetření.
17'
Další slibná možnost Lipska! Patrik Schick si naběhl na skvěle načasovanou přihrávku od Nkunka. V těžkém úhlu pak dokázal obejít krajana Koubka, ale Uduokhai jeho střelu zvládl odkopnout ještě před brankovou čarou.
16'
Timo Werner si běžel pro míč z ofsajdového postavení, které očím pomezního rozhodčího neuniklo.
15'
Dayot Upamecano napravil chybu v rozehrávce hraničním zákrokem, kterým nepustil hráče Augsburgu k ohrožení Gulácsiho branky.
14'
Jedvaj sebral míč Wernerovi a okamžitě adresoval balón k levé postranní čáře, kde fauloval Daniel Baier.
13'
Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno Nkunku centroval na zadní tyč, kde Schick posunul balón k Upamecanovi. Toho neuhlídal Córdova a hosty zachránilo až trefené břevno.
12'
Patrik Schick vytěžil ze své individuální akce alespoň výhodu rohového kopu pro Lipsko.
11'
Ofsajd Niederlechner to nebyl, bavorský celek se skutečně ujímá vedení!
10'
Platnost gólu stále není úplně stoprocentní. Hlavní rozhodčí komunikuje s asistenty u videa kvůli možnému ofsajdu.
8'
Augsburg právě vstřelil branku!
Hosté se z první útočné akce dostávají do vedení! Baier roztáhl hru doprava k Richterovi, který fantastickým centrem našel FLORIANA NIEDERLECHNERA a ten střelou bez přípravy dostal míč o zem a o břevno až za brankovou čáru.
7'
Až teď Augsburg předvedl několik přihrávek ve středu hřiště, kde Nkunku nakonec nedovoleně zboural venezuelského útočníka Córdovu.
6'
Pro hosty by měl být neuznaný gól velkým varováním. V prvních minutách se s míčem prakticky nepotkali a jen brání v hlubokém bloku.
4'
Adams připravil vedoucí gól pro Tima Wernera, jenže domácí radost trvala jen do chvíle, kdy si všichni všimli signalizované hry rukou v podání amerického záložníka.
3'
Christopher Nkunku z levého křídla načepoval balón do pokutového území, ovšem jeho kolegové v pokutovém území se k hlavičce nedostali.
2'
Úvodní výkop zápasu provedli domácí, kteří nastupují v bíločervených, zatímco hosté v kompletně černých dresech.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Haidara, Adams, Demme (C), Nkunku – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Ampadu, Cunha, Forsberg, Ilsanker, Mukiele, Y. Poulsen, Sabitzer, H. Wolf.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Richter, Jedvaj, Baier (C), Vargas – Niederlechner, Córdova.
Náhradníci: Luthe – Gregoritsch, Hahn, Jensen, Max, Morávek, Oxford, Schieber, Pedersen.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Schüller.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Haidara, Adams, Demme, Nkunku – Schick, Werner.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Richter, Jedvaj, Baier, Vargas – Niederlechner, Córdova.

RB Lipsko

Klub, který ještě před deseti lety vůbec nefiguroval na fotbalové mapě světa, patří v závěru první poloviny sezóny mezi hlavní aspiranty na titul. Lipsko je s bilancí deseti výher, čtyř remíz a dvou porážek na prvním místě Bundesligy, na kterém zůstal i po úterním měření sil s Dortmundem. To i s přispěním gólu českého útočníka Patrika Schicka skončilo divokou remízou 3:3. Svěřenci mladého kouče Juliana Nagelsmanna tím ztratili náskok dvou bodů na druhý Mönchengladbach a nyní jsou na čele už jen díky lepšímu skóre. Třetí Bayern s Čtvrtým Dortmundem pak mají čtyřbodový deficit. O to, že má Lipsko nejvíce gólu v celé soutěži, má hlavní podíl autor osmnácti branek a pěti asistencí Timo Werner.
FC Augsburg

Mužstvo s třemi českými fotbalisty podávalo v úvodu sezóny velmi slabé výkony a zařadilo se mezi to nejhorší, co Bundesliga mohla nabídnout. Současnost však je úplně opačná, bavorský klub se rozehrál do fantastické formy a stal se postrachem všech soupeřů. Augsburg naposledy prohrál třetího listopadu proti Schalke, od té doby sehrál šest ligových zápasů a v nich ztratil jen dva body za remízu v Kolíně. Před pár dny se představil doma proti Düsseldorfu a vybojoval výsledek 1:0. V tabulce se svěřenci hlavního kouče Martina Schmidta vyhoupli už na desáté místo, z něhož ztrácí dva body na sedmý Freiburg. Jedním z nejdůležitějších hráčů sestavy je s bilancí sedmi branek a šesti asistencí Florian Niederlechner.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmnáctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Lipskem a Augsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.