Mainz - Dortmund | ONLINE | 14.12.2019 15:30 | Bundesliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Dortmund - 14. prosince 2019   15:30

Ukončeno
0:4
(0:1)
Dortmund
32' Reus   • 67' Sancho  (Zagadou) • 70' T. Hazard  (Reus) • 84' N. Schulz  (Sancho)
Mainz
Sestavy:
Zentner – St. Juste, E. Fernandes, Niakhaté (C) – Öztunali, Malong (86. Brosinski), Baku, Aaron Martín – Quaison, Boëtius (78. Maxim), Szalai (82. Mateta).
Náhradníci:
F. Müller – Awoniyi, Barreiro, Burkardt, Maxim, Mateta, Pierre-Gabriel, Brosinski, Hack.
Dortmund
Sestavy:
Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimí, Weigl, Brandt (82. Dahoud), N. Schulz – T. Hazard, Reus (C) (73. M. Götze), Sancho (85. Alcácer).
Náhradníci:
Oelschlägel – Guerreiro, Morey, Balerdi, Ł. Piszczek, Bruun Larsen, Alcácer, Dahoud, M. Götze.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10.
Hlavní rozhodčí nenastavil ve druhém poločase ani sekundu navíc a tak utkání patnáctého kola končí jednoznačně 4:0 ve prospěch Dortmundu.

Favorizovaný Dortmund musel v úvodních minutách překvapivě bránit. Domácí tým si ale nevytvořil jedinou slibnou příležitost a byl potrestán. Marco Reus ještě dvě šance neproměnil, ale po rozehrávce rohového kopu se opřel do balonu a ten skončil přesně u pravé tyče mimo dosah dosud skvělého Robina Zentnera.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit do šance. Mohuč se po hodině hry zkoušela vysunout do útoku, ale byla hned dvakrát v krátkém čase potrestána smrtícími útoky. Nejprve zakončil kontr Jadon Sancho, následně po třech dalších minutách i Thorgan Hazard a bylo o zápase rozhodnuto. V závěru se ještě prosadil Nico Schulz a Dortmund si tak z Mohuče odváží vítězství 4:0.
90'
Konec zápasu.
90'
Dlouhá přihrávka až do pokutového území Dortmundu měla najít Matetu, ale obrana hostujícího celku je dnes téměř neprostupná.
88'
U rohového praporku měl balon pod kontrolou Levin Öztunali. Následně přilétl centr před Bürkiho, ale Maxim se do zakončení přes Akanjiho neprotlačil.
87'
Mohuč se ještě snaží alespoň zmírnit dnešní porážku. Baku si narazil se střídajícím Matetou, ale poté už byl u balonu znovu jen Hummels.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Daniel Brosinski.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Paco Alcácer.
84'
Dortmund právě vstřelil branku!
Druhá část zápasu patří jednoznačně Dortmundu! Ve středu pole měl spoustu místa i času Mario Götze, nakonec se ke střele dostal NICO SCHULZ, který propálil Zentnera pokusem ke vzdálenější tyči.
83'
Zhruba poslední tři minuty zbývají i s nastavením do konce druhého poločasu. Domácí rozehrávali rohový kop, se kterým si ale poradil Mats Hummels.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Jean-Philippe Mateta.
82'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Mahmoud Dahoud.
81'
Aktivita hostů přece jen lehce klesá. Do útoku se tak mohli po dlouhém čase v obraně vysunout také domácí. Souhra Martína s Bakuem ale nebyla stoprocentní.
79'
Dortmund se stále snaží útočit. Jadon Sancho mířil do volného místa ve vápně, Hazard ho dokázal najít, ale anglický útočník netrefil skákající balon.
78'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Alexandru Maxim.
77'
Po rohovém kopu už to mohlo být o čtyři zásahy. Ke střele se dostal Nico Schulz, který ale trefil jen levou tyč Zentnerovy branky.
76'
Obrana Mohuče je přetížená. Do další akce mířil na pravé straně Thorgan Hazard, ale tentokrát byla jeho střela zblokována na rohový kop.
75'
U postranní lajny ještě zabojoval o balon Hakimí. Následně se cpal do zakončení Brandt, ale nakonec byl ze střelecké pozice vytlačen.
74'
Domácí hráči se i nadále snaží se zápasem ještě něco udělat. Průniková přihrávka od Malonga však skončila jen v moci Hummelse s Bürkim.
73'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Mario Götze.
72'
Domácí vrhají všechny síly do útoku a to vyhovuje Dortmundu k dalším výpadům. Zentner se ale nyní vyznamenal proti střele Weigla.
70'
Dortmund právě vstřelil branku!
Obrana Mohuče v posledních minutách hoří! Další smrtící protiútok vedl středem Marco Reus, ten ještě našel na pravé straně volného THORGANA HAZARDA, který pálil dělovkou ke vzdálenější tyči. Zentner si sice sáhl na balon, ale už ho nedokázal vyrazit.
69'
Mohuč se snaží o rychlou odpověď ve druhém poločase. Přihrávku za obranu ale dokázal skvěle pohlídat Akanji.
67'
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund vede už o dvě branky! Na moment se zdálo, že se Mohuč usadí před šestnáctkou soupeře, ale poté přišla fatální ztráta a dortmundští fotbalisté spěchali hned v pěti na osamoceného Fernandese. JADON SANCHO si před vápnem přibrzdil, dostal vynikající přihrávku a poté i s trochou štěstí propálil Zentnera.
66'
Se Sanchem spolupracoval na levé straně Nico Schulz. Než se ale mladý Angličan odhodlal k centru, tak už byla obrana srovnána před šestnáctkou.
64'
Pod tlakem při rozehrávce byl i hostující tým. Hummels si nerozuměl ideálně s Akanjim a toho využil Szalai. Maďarský útočník však zakončoval nedůrazně.
63'
Thorgan Hazard čaroval s balonem u kopačky u postranní lajny. S bránícím Niakhatém si ale neporadil a musel přihrávat jen zpět k Weiglovi.
62'
Domácí hazardovali při rozehrávce. Zentner vyběhl proti Reusovi, ale balon nedokázal ztlumil v rukavicích, následně však Hazard nebyl připuštěn k zakončení.
61'
Mohuč se ale také dostává do útoku. Jen kvůli těsnému ofsajdu nemohl postupovat sám na Bürkiho Levin Öztunali.
60'
I po hodině hry vede Borussia nad Mohučí díky jediné trefě Marca Reuse. Ve druhém poločase se zatím ani jeden z týmů do šance nepodíval.
58'
Ve středového kruhu se dopustil faulu ve vzdušném souboji Bote Baku. Dortmund sice rychle rozehrál, ale Sancha na balon nedosáhl.
57'
Skvěle se vrátil do obrany na poslední chvíli Manuel Akanji. Už už to vypadalo, že bude Szalai zakončovat zcela sám, ale Akanji mu skončil do pokusu.
56'
Až od Akanjiho museli začít svou akci hostující hráči. Také Achraf Hakimí se dostal do hry, ale dále než několik metrů za půlící čáru neprošel.
55'
Tak přece jen se nápor hostů o něco stupňuje. Schulzova pobídka do pokutového území ale opět neprošla až k Reusovi.
54'
Až příliš pomalá je kombinace Borussie. Domácí se stačí snadno přesouvat ze strany na stranu a utěsňují prostor před vápnem.
52'
Kombinace hostujícího celku pokračuje na levé straně. Se Schulzem si narazil Zagadou, ale k centr už se přes Bakua nedostal.
51'
Druhý poločas zatím zaostává v tempu za první částí. Borussia se nemůže dostat do pořádného tlaku, naopak domácí jsou vysoko před vlastním vápnem.
50'
Sanchův dloubáček do pokutového území Reuse nenašel. Naopak Zentner skvěle přečetl situaci a byl u balonu jako první.
49'
Faulem se provinil také Öztunali. Dortmund se mohl znovu natlačit před Zentnera, ten ale dokázal i tak zasáhnout proti centru Sancha.
48'
Také Dortmund se poprvé ve druhé půli vydal s míčem na útočnou polovinu. Reusova přihrávka do běhu však Sancha minula o pořádný kus.
47'
Druhý poločas odstartovala rozehrávka domácího týmu ze středového kruhu. Okamžitě je ale pískán útočný faul Quaisonovi.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas končí. Borussia Dortmund vede v Mohuči 1:0.

Favorizovaný Dortmund musel v úvodních minutách překvapivě bránit. Domácí tým si ale nevytvořil jedinou slibnou příležitost a byl potrestán. Marco Reus ještě dvě šance neproměnil, ale po rozehrávce rohového kopu se opřel do balonu a ten skončil přesně u pravé tyče mimo dosah dosud skvělého Robina Zentnera.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Bürki vykopl balon až do středového kruhu, kde ale prohrál silový souboj Weigl a Mohuč mohla do protiútoku. Kolmá přihrávka přes vápno se ale neujala.
44'
Thorgan Hazard byl v nebezpečném náběhu naopak na pravé straně. Ale ani belgický útočník nevyzrál na zkušeného Niakhatého.
42'
V úniku po levé straně byl Sancho. Ještě chtěl před vápnem nahrávat Reusovi, který ale už byl obklopen hned dvojicí soupeřů.
41'
Martínova přihrávka podél postranní lajny k Szalaiovi nebyla nejpřesnější. Domácí tak velmi snadno přišli o balon a musí opět bránit.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Hosté i nadále určují tempo zápasu. Nyní si šel pro penaltu Hazard, ale po jeho pádu v šestnáctce hlavní rozhodčí nezapískal.
39'
Mohuč se musí osvobozovat jen za cenu dlouhých odkopů. Až nyní mohl v klidu rozehrávat po faulu Sancha Edimilson Fernandes.
38'
Dortmund je v posledních minutách u všech balonů o něco dříve. Hazard odcentroval do středu vápna, kde byl ale jen obsazený Reus.
37'
Právě Jadon Sancho se postavil k rozehrávce dalšího rohu. K hlavičce se protlačil Brandt, ale míč tečoval jen těsně vedle vzdálenější tyče.
36'
Ze střední vzdálenosti pálil Jadon Sancho. Mladý Angličan ale mířil pouze vedle levé tyče domácí branky.
34'
Hosté se snaží ještě v prvním poločase přidat druhou branku. Hakimí si ale v rychlostním souboji neporadil s Niakhatém.
32'
Dortmund právě vstřelil branku!
Teď už se MARCO REUS prosazuje! Hosté rozehrávali další standardní situaci od rohového praporku. První centr ještě dokázal odvrátit Fernandes, ale jen přesně do pohybu hostujícího kapitána, který přesnou ránou k pravé tyči překonal Zentnera.
31'
Rohový kop měli k dispozici také domácí. Bürki se ale dostal v malém pokutovém území nejvýše ze všech a sebral balon pro sebe.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Dortmund se sice snaží útočit, ale zatím všechny akci hostujícího celku skončily na Zentenrovi.
29'
Zentnerovi nyní zadělal na problémy vlastní obránce. St. Juste poslal nepřesnou malou domů a Zentner tak tak odkopl před Sanchem.
27'
Hostující fotbalisté i nadále drží balon pod kontrolou. Zničehonic se objevil v nadějné šanci Marco Reus, kterého ale skvěle vychytal Zentner.
26'
Borussia se usadila ve středu pole s balonem a snaží se najít volnější prostor pro postup směrem k Zentnerovi.
25'
První žlutá karta zápasu. Sancho byl zezadu postrčen St. Justem a rozhodčí neváhal ani na moment.
24'
Domácí měli nadějně rozehranou akci na pravé straně, ale Malong si vůbec nerozuměl s Quaisonem a balon skončil v moci bránícího Hummelse.
23'
Také Zagadou se dopustil faulu. Malongova rozehrávka z místa přestupku ale doplachtila jen do rukavic hostujícího gólmana Bürkiho.
22'
Marco Reus v šanci. Po odraženém balonu mohl hostující kapitán pálil z voleje na Zentnera, ale branku z blízkosti trestuhodně minul.
21'
Ani prudký centr od rohového praporku domácí nezaskočil. Po odraženém balonu ještě mohli hosté pokračovat v kombinaci, ale to už čelili zformované obraně.
20'
A další zblokovaná průniková přihrávka Juliana Weigla. Prudký pas za obranu si pohlídal Edimilson Fernandes. Hosté ale budou rozehrávat roh.
18'
O nepřesnost se postaral i Niakhaté. Domácí kapitán nedokázal přesně najít Fernandese a toho využil k zisku Sancho. Domácí se ale stačili zatáhnout do svého vápna.
17'
Weiglova přihrávka do šestnáctky měla najít Sancha, který ale neměl dostatečnou rychlost a balon nestačil zachytit.
16'
Hosté se dožadovali pokutového kopu po hrací rukou v šestnáctce. Hlavní rozhodčí se ještě poradil s kolegy u videa, ale penaltu nakonec nenařídil.
15'
Favorizovaný celek pokračuje v náporu. Schulz cpal míč prudce až do pokutového území, kde se však do zakončení neprosadil Sancho.
14'
Pravá straně hostujícího celku je hodně aktivní směrem dopředu. Weiglova kombinace s Hazardem ale skončila nepřesnou přihrávkou druhého jmenovaného.
12'
Borussia se čím dál více tlačí do zakončení. Po prudké Hazardově přihrávce zakončoval opět jen do obranného bloku Julian Brandt.
11'
S Hazardem spolupracoval na pravé straně Reus, ten poté minul v pokutovém území zakončení patou. Nakonec pálil pouze do boční sítě Jadon Sancho.
10'
Úvodní desetiminutovka sice přinesla vysoké tempo, ale ani jeden z týmů nedokázal překonat Zentnera s Bürkim. Dortmund se dokázal vymanit z tlaku a snaží se útočit.
9'
Dortmund mohl jít do vedení. Hazard zatáhl balon podél pravé postranní lajny až do nebezpečného prostoru, ještě přihrál proti noze Reusovi, který ale napálil před sebou stojícího obránce.
8'
O rozehrávku z místa přestupku se postaral Pierre Malong, ale v pokutovém území Dortmundu se jako první dostal k balonu Hummels.
7'
Nico Schulz trefil kopačkou do hlavy Quaisona a Mohuč bude moci pokračovat v mírném tlaku standardní situací.
6'
Domácí fotbalisté jsou v samém úvodu zápasu o poznání aktivnější. Ze střední vzdálenosti mířil na Bürkiho Pierre Malong, ale balon jen prolétl nad břevnem.
5'
Mohuč se tlačila do útoku znovu z levé strany. Szalaiova klička na Hakimího nezabrala a tak se domácí museli s balonem stáhnout do středu trávníku.
4'
Po souboji s Bakuem skončil na trávníku s bolestivou grimasou Brandt. Hostující záložník se ale po chvíli zvedl ze země a zápas může pokračovat.
3'
Martín společně se Szalaiem prchali po levém kraji, ale do cesty se jim postavil Akanji, který celou akci Mohuče rázně ukončil.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Hakimí si ale ihned nerozuměl v kombinaci s Hazardem a útočit mohou domácí.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, E. Fernandes, Niakhaté – Öztunali, Malong, Baku, Aaron Martín – Quaison, Boëtius, Szalai.
Náhradníci: F. Müller – Awoniyi, Barreiro, Burkardt, Maxim, Mateta, Pierre-Gabriel, Brosinski, Hack.

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimí, Weigl, Brandt, N. Schulz – T. Hazard, Reus, Sancho.
Náhradníci: Oelschlägel – Guerreiro, Morey, Balerdi, Ł. Piszczek, Bruun Larsen, Alcácer, Dahoud, M. Götze..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud