Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paderborn : Freiburg - 24. srpna 2019   15:30

Paderborn
3' Mamba (Vasiliadis)
1:3
(1:2)
Freiburg
21' Waldschmidt   • 40' Petersen  (Lienhart) • 90' Kwon Čang-hoon  (Höler)
Paderborn
J. Huth – Dräger (83. Pröger), Strohdiek (C), Hünemeier, Collins – Cauly (69. Holtmann), Vasiliadis, Gjasula, Antwi-Adjei – Mamba (75. Gueye), Michel.
Ratajczak – Gueye, Zolinski, Kilian, Pröger, Jans, Shelton, Ritter, Holtmann.
Welz – Foltyn, Thomsen
Benteler-Arena (Paderborn)
14 322 diváků
Freiburg
Schwolow – Lienhart, Koch, Schlotterbeck – Schmid, Gondorf (62. Frantz), Höfler, Günter (C) – Borrello (85. Kwon Čang-hoon) – Waldschmidt (78. Höler), Petersen.

On-line přenos je u konce, na počtenou!
Premiéra před svým publikem Paderbornu trpce zhořkla. Bundesligový nováček měl zápas od začátku dobře rozehraný, ale hubený náskok neudržel ani do přestávky. Pomýšlet aspoň na remízu mohl do poslední minuty, kdy veškeré jeho naděje pohřbil střídající Kwon Čang-hoon gólem na konečných 1:3.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:6.
90+3'
90'
Freiburg právě vstřelil branku!
Je hotovo! Po dlouhém nákopu gólmana zachybovali hned dva obránci, když nezávisle na sobě nebyli schopni odkopnout míč. K němu se tak jako slepý k houslím dostal Höler a do pokutového území narýsoval milimetrově přesnou kolmici. KWON ČANG-HOON pak střelou do prázdné brány zpečetil výhru Freiburgu.
88'
A tak se také stalo. Centr kapitána Güntera odvrátil mimo rizikovou zónu Hünemeier (Paderborn).
87'
Teď si každopádně přejí, aby Paderborn ubránil roh.
86'
Záběr na freiburské fanoušky odhalil, že jsou v dobré náladě. To už neplatí o domácích příznivcích, kteří i tak nepřestávají věřit alespoň v remízu.
85'
Střídání v týmu Freiburg: ze hřiště odchází Brandon Borrello, přichází Kwon Čang-hoon.
84'
Jako tank si při náběhu do vápna počínal Gjasula (Paderborn) a také jemu je odpískán útočný faul.
83'
Střídání v týmu Paderborn: ze hřiště odchází Mohamed Dräger, přichází Kai Pröger.
82'
A když se Holtmann provinil útočným faulem, museli domácí freiburské pole kompletně vyklidit.
81'
Rychlým výpadem to chtěl změnit Michel (Paderborn), ale ve finální fázi přihrávky zakopl.
80'
Domácím se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem ale je, že stále zůstávají o gól pozadu.
78'
Střídání v týmu Freiburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Lucas Höler.
77'
Ofsajd a v něm Antwi-Adjej (Paderborn).
76'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
75'
Střídání v týmu Paderborn: ze hřiště odchází Streli Mamba, přichází Babacar Gueye.
73'
Přesto se domácí k rohu nakonec dostali. Sice až při své další akci, ale zato hned ke dvěma. Freiburská obrana si v obou případech věděla rady.
71'
Vyrovnávací trefa už visela na vlásku! Přízemní centr si v předbrankovém prostoru našel Collins a z voleje ho poslal mezi tři tyče. Kdyby se balon zlehka neotřel o záda obránce, bylo by to jistojistě 2:2! Teč byla natolik nepatrná, že se ji nevšiml aní rozhodčí, a Paderborn tak připravil o možnost rozehrát roh.
69'
Střídání v týmu Paderborn: ze hřiště odchází Cauly, přichází Gerrit Holtmann.
67'
Žlutá karta? Ano, je to tak. Za podkopnutí soupeře ji vidí Klaus Gjasula (Paderborn).
65'
Domácí klub ji dokázal zneškodnit.
64'
Aby Schmidovu dobře mířenou střelu vychytal, musel se paderbornský gólman hodně natáhnout! Po přímém kopu bude následovat další standardka, tentokrát z rohu hřiště.
63'
Sebastian Vasiliadis (Paderborn) si podražením rozběhnutého protivníka vykoledoval žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Freiburg: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází Mike Frantz.
61'
Paderborn se ubránil rohovému kopu.
61'
59'
Už to neplatí. A může za to Michel (Paderborn). Sice protestuje, ale faktem je, že fauloval.
58'
Domácí pokračují v obléhání pokutového území.
57'
K exekuci nařízeného přímáku se postavil Hünemeier (Paderborn). A podle očekávání to zkusil přímo. Schwolow si postavil zeď na správné místo.
56'
Gondorf fauloval u pokutového území a tohle je pro Paderborn slibná šance na vyrovnání.
55'
Höfler (Freiburg) se zkusil prosmýknout kolem dvojice soupeřů, ta ho ale od míče čistě odstavila.
54'
Ale vzápětí také domácí tým porušil ofsajdové pravidlo, a hrát tak může Freiburg.
53'
Ofsajd. Nepřímý volný kop pro Paderborn.
51'
Vyrovnání měl na hlavě Antwi-Adjej! Paderbornský hráč si naběhl na Strohdiekův dlouhý míč a poslal ho kousek vedle levé tyčky!
50'
Souhra dostala do střelecké příležitosti Collinse, ten ovšem hostující branku vysoko přestřelil.
48'
Kdekdo očekával centr, jenže Antwi-Adjej (Paderborn) se rozhodl pro přihrávku na kratší vzdálenost, po které jeho tým může kombinovat.
47'
Ze strany centrující Collins (Paderborn) spoluhráče nenašel, zato aspoň vybojoval roh.
46'
Ruce trenérů do sestavy nijak nesahaly, v utkání tak pokračuje všech 22 aktérů úvodního dějství.
46'
Fotbalisté se vrátili zpátky na trávník.
Paderborn neudržel vedení, do něhož ho už ve 3. minutě poslal Mamba. Bundesligový nováček dostal góly od Waldschmidta (z penalty) s Petersenem a po přestávce to bude on, kdo musí dohánět ztrátu.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:4.
45+1'
45+1'
Na cestu do kabin si Jerôme Gondorf (Freiburg) za nešetrný faul na Gjasulu přibalí žlutou.
45'
Po téměř minutové prodlevě došel sudí k závěru, že pravidla porušená nebyla.
44'
Freiburg možná bude kopat penaltu! Rozhodčí jde celou situaci prozkoumat k videu.
42'
Utkání má prvního hříšníka. Uwe Hünemeier (Paderborn) si v rychlostním souboji pomohl držením.
40'
Pravidlo "nedáš – dostaneš" se teď ukázalo v celé své kráse! NILS PETERSEN se po dlouhém nákopu objevil přímo před gólmanem, toho ladně obešel a pohodlným doklepnutím míče do prázdné brány dokonal zápasový obrat.
39'
Tohle byla šance jako hrom! Hünemeier (Paderborn) po centru ze standardky „lízl“ tyč!
37'
Ne však na dlouho. Antwi-Adjej (Paderborn) přihrávkou pod sebe oslovil Vasiliadise, který už z poměrně ostrého úhlu rozvlnil boční část sítě.
35'
A hosté konečně uklidňují hru.
34'
Uvolnit se po něm dokázal Michel (Paderborn), ale cestu jeho ráně znovu přeťal obránce.
33'
Nakonec hned tři rohy během krátké chvíle rozehrával Paderborn. Několik střel uvnitř vápna bylo zblokovaných a hned je tu další roh.
32'
Domácí po menší časové odmlce znovu převzali iniciativu. Před vápnem napřáhl ke střele Michel a po bloku jednoho z obětavých obránců je nařízen roh.
31'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
30'
I když měl v posledních minutách navrch Paderborn, hra už se přesunula ke středovému kruhu.
28'
Už už se zdálo, že se Mamba po výborném náběhu dostane do šance. Škoda pro domácí, že se mu přihrávka do pokutového území zamotala mezi nohy.
26'
Dräger (Paderborn) z pozice obránce zkusil překvapit dalekonosnou střelou. Rána to sice byla peckovní, jenže cestu mezi tři tyče si nenašla.
24'
Antwi-Adjej (Paderborn) míč odcentroval do klubka hráčů a právě z něj balon vypadl mimo šestnáctku.
23'
Vzít si vedení zpět se Paderborn pokusí rohovým kopem, k jeho rozehrávce už se staví Antwi-Adjej.
21'
Je vyrovnáno! Za ruku uvnitř vápna nařídil rozhodčí penaltu, kterou se štěstím proměnil GIAN-LUCA WALDSCHMIDT.
18'
Obrovskou šanci měl také domácí tým! Antwi-Adjei vypálil k bližší pravé tyči a Schwolow měl co dělat, aby míč vyrazil na rohový kop.
17'
Tohle mohlo klidně skončit vyrovnávnáním! Jeden z obránců skluzem nedokázal zachytit průnikovou přihrávku, za kterou tak s úsměvem na rtech mohl běžet Borrello. Kdyby Huth nevyběhl z brány včas, musel by podstoupit pro gólmana vždy náročný souboj muž proti muži.
16'
Statistika držení míče: 34% : 66%.
15'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Vasiliadis (Paderborn) se dopustil prohřešku proti pravidlům.
14'
Schmid (Freiburg) zakroutil míč směrem na branku, ale jeden z obránců ho dokázal odvrátit.
13'
Hned z další akce vytěžil Freiburg roh.
11'
A nelítostné souboje ovládli hosté. Po přechodu do útočné fáze následoval centr, po kterém Petersen zblízka přehlavičkoval břevno.
10'
Hra se poté přesunula doprostřed hřiště.
9'
A tak opět zaútočili domácí. Mamba jako při svém gólu neohroženě vešel do pokutového území, ale tentokrát tam po kontaktu s obráncem upadl.
7'
Na druhé straně to zkoušel Schmid (Freiburg), nicméně ani jemu se trefit bránu nepodařilo.
5'
O navýšení náskoku usilující Cauly (Paderborn) se ze střední vzdálenosti netrefil.
3'
Paderborn právě vstřelil branku!
Paderborn jde rychle do vedení! STRELI MAMBA se rozběhl po levém křídle a s míčem přilepeným ke kopačce si to namašíroval rovnou do šestnáctky. Přesprintoval všechny obránce, takže měl před sebou už jenom Schwolowa, kolem něhož zamířil takzvaným angličákem o vzdálenější pravou tyč.
2'
A okamžitě zaútočil. Dlouhým nákopem, který Dräger (Paderborn) razantně odvrátil do bezpečí.
1'
Zahajovacího výkopu se ujal tým Freiburg.
1'
Domácí fanoušci roztáhli celosektorovou choreografii, svůj tým dnes chtějí dohnat k vítězství.
Aktéři zápasu už nastoupili na hřiště.

SC Paderborn 07: J. Huth – Dräger, Strohdiek (C), Hünemeier, Collins – Cauly, Vasiliadis, Gjasula, Antwi-Adjei – Mamba, Michel.
Náhradníci: Ratajczak – Gueye, Zolinski, Kilian, Pröger, Jans, Shelton, Ritter, Holtmann.

SC Freiburg: Schwolow – Lienhart, Koch, Schlotterbeck – Schmid, Gondorf, Höfler, Günter (C) – Borrello – Waldschmidt, Petersen.
Náhradníci: Thiede – Heintz, Sallai, Abraši, Kleindienst, Höler, Tempelmann, Frantz, Kwon Čang-hoon.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.
Hráči obou týmů už se intenzivně rozcvičují. Kteří? To se dočtete v následujícím příspěvku!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového přenosu z utkání 2. kola Bundesligy mezi Paderbornem a Freiburgem.
Navzdory těmto informacím sázkové kanceláře mírně, ale opravdu mírně favorizují Paderborn. Sport-Club usedl do bundesligového kolotoče po pěti letech a první jízdu před svým publikem si chce náramně užít.
Na vzájemná utkání – alespoň ta poslední dvě – má lepší vzpomínky Freiburg, ten v sezoně 2015/16 zvítězil v obou měřeních sil (doma 4:1 a venku 2:1).
V tom prvním se zadařilo pouze jednomu z nich. Freiburg díky famóznímu závěru porazil doma 3:0 Mohuč, zatímco čerstvý nováček z Paderbornu těsně prohrál v Leverkusenu – 2:3.
Ještě před třemi lety spolu soupeřily ve druhé lize, teď se proti sobě postaví v nejvyšší soutěži. Řeč je o týmech Paderbornu a Freiburgu, které svedou souboj v rámci 2. kola Bundesligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.