Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paderborn : Köln - 6. března 2020   20:00

Paderborn
73' Srbeny (Pröger)
1:2
(0:2)
Köln
28' Meré  (Uth) • 36' Hector  (Uth)
Paderborn
Zingerle – Jans, Strohdiek (C), Schonlau, Collins – Pröger, Fridjónsson (73. Ritter), Vasiliadis, Antwi-Adjei (42. Holtmann) – Michel (46. Sabiri), Srbeny.
Siebert – Koslowski, Seidel
Benteler-Arena (Paderborn)
Köln
T. Horn – Ehizibue, Meré, Leistner, Schmitz – Schirí, Hector (C) (74. Rexhbecaj) – Kainz, Uth (82. Drexler), Jakobs – Modeste (84. Terodde).

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:9. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:12.
Máme za sebou i druhou polovinu zápasu, ve které jsme se dočkali ještě jedné branky. O tu se možná trochu překvapivě vzhledem k průběhu hry postarali domácí, konkrétně přesně hlavičkoval Dennis Srbeny. Poté se hosté více zatáhli a Paderborn soupeře zatlačil. Asi největší šanci si vypracoval Paderborn z volného přímého kopu, kdy Ehizibueho pokus vytlačil Horn konečky prstů na břevno. Hosté také mohli dát branku, ale Modeste nedokázal dostat míč mezi tři tyče. Hosté se dočkali další výhry v řadě a stoupají tabulkou. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+3'
Leistner se po Prögerově centru dostal do podezření, že zahrál rukou, ale míč ho trefil do zad.
90+2'
Do rychlého protiútoku vyrazil Jakobs, ale přecenil své síly a k míči se přes soupeře neprodral.
90+1'
Obrana Kolína nad Rýnem je soustředěna ve vlastním pokutovém území a urputně brání těsný náskok.
90'
Závěr zápasu bude ještě nastaven o další čtyři minuty.
89'
Přihrávku do pokutového území razantním odkopem uťal jeden z hostujících fotbalistů.
88'
Závěr zápasu je zaplněn žlutými kartami, další z nich nyní spatřil Maročan Abdelhamid Sabiri.
87'
Volný přímý kop znamenal slušné nebezpečí, když Kingsley Ehizibue vyslal ránu přímo na branku a Horn jemně přizvedl míč na břevno.
86'
Jorge Meré dostal žlutou kartu poté, co hodně ostrým skluzem zasáhl protihráče.
85'
Tunisan Schirí fauloval na polovině hřiště za cenu žluté karty.
84'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Simon Terodde.
83'
Závěr zápasu se přibližuje a o něco aktivnější jsou od vstřelené branky domácí, kteří vycítili svou šanci.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Dominick Drexler.
81'
Domácí jsou usazeni na útočné polovině a snaží se opět najít recept na soupeřovu defenzivu.
80'
Rexhbecaj dostává za faul žlutou kartu, což se nezdálo Uthovi, který hodně nevybíravě protestoval a také si vysloužil stejný trest.
78'
Anthony Modeste dostal skvělou přihrávku, obešel vyběhnuvšího brankáře, ale pak z těžkého úhlu netrefil branku.
78'
Z pravé strany posílal centr do vápna Laurent Jans, ale obrana si poradila a odvrátila.
77'
Také na druhé straně letěly dva centry do pokutového území, ale neznamenaly žádné větší nebezpečí pro Zingerleho branku.
76'
Domácí hodně ožili a další nepříjemnou střelu musel blokovat dobře postavený Toni Leistner.
74'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Elvis Rexhbecaj.
73'
Paderborn právě vstřelil branku!
Z pravé strany centroval Kai Pröger, na ostrý centr si naběhl DENNIS SRBENY, kterého protihráč nedokázal uhlídat a poslal míč do volného místa v brance.
73'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Samuel Fridjónsson, přichází Marlon Ritter.
71'
Toni Leistner před sebe těsně nepustil soupeře, který se následně dostal do kontaktu s brankářem Hornem.
70'
Sebastian Schonlau se ocitl pod tlakem, a proto si vypomohl s brankářem, který mohl v klidu rozehrát.
69'
Diváci se zlobí po pádu Prögera po přistrčení Benna Schmitze, které zůstalo bez odpískání.
68'
S centrovaným míčem si obrana Kolína nad Rýnem dokázala poradit a odvrací mimo vápno.
67'
Do pokutového území se dostal Kai Pröger, který pálil, ale střelu mu zblokoval soupeř na roh.
66'
Rozehrávky od rohového praporku se opět ujal Kainz, který hledal na bližší tyči Leistnera, ale míč končí v boční síti.
65'
Z levé strany centroval Ismail Jakobs a Strohdiek opět raději odvrací – tentokrát na rohový kop.
63'
Samuel Fridjónsson tvrdě sestřelil Marka Utha a Islanďan vidí žluté varování.
62'
Anthony Modeste se ukázkově vrátil do defenzivy, kde si však počínal příliš agresivně a skluzem fauloval Collinse, který si dobře pokryl míč.
61'
Kapitán Christian Strohdiek raději odvrátil míč za postranní čáru, nechtěl si komplikovat situaci.
60'
Technické zakončení Sebastiana Vasiliadise míří hodně nepřesně, takže stav zůstává neměnný.
59'
Žádné velké starosti pro zadní řady domácího mužstva. Kolínu se rohový kop příliš nevyvedl.
58'
Hosté si vybojovali výhodu dalšího rohového kopu. Uvidíme, jak si obrana Paderbornu poradí tentokrát.
57'
Útočného faulu na Kainze se dopustil Gerrit Holtmann, takže další snažení Paderbornu přichází vniveč.
56'
Ostrá přihrávka Ismaila Jakobse proletěla pokutovým územím, aniž by ji někdo zasáhl.
55'
Nepřesnost v zadních řadách v podání Strohdieka znamená autové vhazování pro Kolín nedaleko vápna.
54'
Následně doputoval míč do pokutového území, kde ho ukořistil Timo Horn.
53'
Boj o míč ve středovém kruhu nakonec vyhráli domácí fotbalisté. Míč pak letěl na levou stranu, kde Paderborn získal aut.
52'
Jamilu Collins sice přes soupeře nepřešel, ale alespoň získal autové vhazování pro Paderborn.
51'
Ve druhé půli zatím sledujeme poklidný průběh, kdy se hosté příliš nikam neženou a domácí se k ohrožení soupeřovy branky zatím nedostávají.
49'
Jamilu Collins zajel skluzem do soupeře, přičemž více ublížil sám sobě a potřebuje ošetření.
48'
Centrovaný míč v podání Kainze letěl na bližší tyč, kde ho Hector prodloužil za sebe, ale jeho spoluhráč nedokázal mířit do branky.
47'
Z levé strany centroval Ismail Jakobs a kapitán Strohdiek raději odvrací na rohový kop.
46'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Sven Michel, přichází Abdelhamid Sabiri.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se dočkali dvou branek. O první z nich se postaral španělský zadák Jorge Meré, který zůstal nepokrytý po rohovém kopu. Druhou branku přidal zkušený kapitán Jonas Hector, který vypustil nechytatelnou pumelici, která vymetla pavučinky v brance Zingerleho. Hosté jsou zatím lepším celkem a poločasové vedení si naprosto zaslouží. Domácí budou muset ve druhé půli hodně zabrat, aby s průběhem utkání ještě něco udělali. Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
45+2'
45+1'
Z pravé strany letěla přihrávka do pokutového území, ale obrana Kolína odvrací na aut.
45'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44'
Centr se pokusil trefit z voleje Dennis Srbeny, ale rána se mu svezla po nártu a nemířila na branku.
43'
Kingsley Ehizibue zatahal za dres Kaie Prögera a měl docela štěstí na shovívavost sudího, který netrestá kartou.
42'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Gerrit Holtmann.
41'
Ovšem po rohovém kopu tentokrát žádná hrozba pro domácí defenzivu nepřišla.
40'
Ismail Jakobs tancoval s míčem u kopaček a nakonec se mu podařilo vybojovat rohový kop.
39'
Jonas Hector při napadání poslal k zemi soupeře a následně se dostal do menší rozmíšky se soupeřem, který do něj vrazil.
38'
Schmitzovi se nepodařilo procpat míč na spoluhráče, ale míč se k němu zpět odrazil, tak se rozhodl ho vyslat směrem na branku. Střela však nevejde do historie a mizí na tribuně.
36'
Köln právě vstřelil branku!
Nádherná rána kapitána! JONAS HECTOR dostal přihrávku od Marka Utha a okamžitě vyslal střelu na branku. Byla to skutečně spektakulární rána, na kterou neměl Zingerle nárok dosáhnout.
36'
Pröger nepříjemně okopával Floriana Kainze, který následně končí na trávníku.
35'
Následný volný přímý kop rozehrál Kai Pröger. Přetažený centr na zadní tyč snadno zachytává Timo Horn.
33'
Na zeleném pažitu končí Iljás Schirí po zákroku soupeře. Dennis Srbeny za faul dostává žlutý trest.
32'
Ovšem žádné nebezpečí pro defenzivu Kolína nad Rýnem nepřišlo a vykopávat bude Horn.
31'
A opět standardní situace. Rohový kop si vyzkouší tentokrát fotbalisté Paderbornu.
30'
Mark Uth vyzkoušel štěstí technickou střelou z hranice pokutového území, ale o kousek minul branku.
29'
Situace ještě byla prověřována videorozhodčím, ale o ofsajdu nemohla být řeč.
28'
Domácí obrana naprosto zaspala, když nedokázala vystavit do ofsajdu JORGEHO MERÉHO, který se po hlavičce Utha dostal k poměrně jednoduchému zakončení a na zadní tyči dostal balón za záda Zingerleho.
27'
A opět bude k vidění rohový kop v podání hostujícího družstva, který rozehraje Kainz.
26'
Na levé straně se pokusil dohnat míč Jakobs, ale nezvládl to. Lehce poté strčil do dobíhajícího Strohdieka, který se komicky překulil přes reklamní panel.
25'
Kainzův centr nebyl špatný, ale spoluhráč nedokázal zakončit směrem na branku.
24'
Další rohový kop se podařilo vybojovat hostujícím fotbalistům. K rozehrávce se chystá Florian Kainz.
23'
Na levé straně pokutového území dostal míč Dennis Srbeny, s ničím se nepáral a vypustil pokus směrem na branku, ale míč končí jen v boční síti.
22'
Laurent Jans odvrátil před Ismailem Jakobsem míč za postranní čáru, takže vhazují hosté.
21'
Po mužném souboji kousek od pokutového území Kolína končí na trávníku jeden z domácích, ale sudí Siebert jasně ukazuje, že se o faul nejednalo.
20'
Na hrací ploše zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů, takže se přerušuje hra.
19'
Modeste skvěle pokryl dlouhý míč, načež se hosté dostali k centru z pravé strany, který o kousek nebyl úspěšný.
18'
Po rohovém kopu došlo k boji v pokutovém území, ale nakonec se obraně Paderbornu podařilo odvrátit míč pryč.
17'
Zatím sleduje hody v počtu rohových kopů. Další z nich si vyzkouší rozehrát Mark Uth.
16'
Nepřesnost v rozehrávce Paderbornu připravuje snadný zisk pro hosty, ale těm se také nezdařila přihrávka.
14'
A k vidění byl další rohový kop, který rozehráli tentokrát domácí. Centr Prögera odvrátil obránce na přední tyči mimo vápno, kde zakončoval jeden z hráčů Paderbornu, ale defenzivní hráz střelu zblokovala.
13'
Po rohovém kopu se k zakončení zpoza vápna dostal Anthony Modeste, ale ani jemu se branku ohrozit nepovedlo.
12'
Zajímavý centr do pokutového území odvrací obrana Paderbornu na rohový kop.
11'
Další střelecký pokus domácích končí na tribuně, takže míč do hry zpět uvede Timo Horn.
10'
Domácí zvyšují útočnou aktivitu a momentálně obléhají soupeřovo pokutové území.
9'
Zpoza pokutového území vypálil prudkou ránu Kai Pröger, jenže vůbec se mu nepodařilo zaměřit prostor branky.
8'
Christopher Antwi-Adjei poslal těžkou přihrávku, kterou spoluhráč nedokázal pokrýt před soupeřem.
7'
Nepřesný centr má na svědomí Ismail Jakobs. Po jeho nákopu letěl míč pouze do zámezí, takže vykopávat bude brankář týmu ze severozápadu Německa.
6'
Hosté zakládají nové útočné snažení kombinací na vlastní obranné polovině.
5'
Ze střední vzdálenosti vypálil Uth, jeho rána byla zblokována, ale ještě se dostal k jednomu zakončení, které snadno chytá Zingerle.
4'
Centrovaný míč od rohového praporku dokázala domácí obrana odhlavičkovat mimo pokutové území.
4'
Centr do pokutového území si chtěl najít Modeste, ale obránce raději před urostlým Francouzem odehrál na roh.
3'
Christopher Antwi-Adjei na levé straně měl míč, ale příliš si ho předkopl a už neměl nárok ho zachytit na hrací ploše.
2'
Obrana domácího družstva se ocitla pod tlakem napadajících soupeřů, takže letěla přihrávka na gólmana Zingerleho, který mohl v klidu rozehrát.
1'
V úvodní minutě letěla nepřesná přihrávka Paderbornu, která skončila u brankáře Horna.
1'

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Strohdiek (C), Schonlau, Collins – Pröger, Fridjónsson, Vasiliadis, Antwi-Adjei – Michel, Srbeny.
Náhradníci: J. Huth – Zolinski, Hünemeier, Gjasula, Dräger, Sabiri, Ritter, Jastrzembski, Holtmann.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Meré, Leistner, Schmitz – Schirí, Hector (C) – Kainz, Uth, Jakobs – Modeste.
Náhradníci: Krahl – Schindler, Terodde, Höger, Risse, Drexler, Thielmann, Rexhbecaj, Voloder.

Kolín – Paderborn 0:0
1. FC Kolín nad Rýnem je na tom o něco lépe. Hostující celek má zatím na svém kontě 29 bodů a nachází se na jedenáctém místě. Hosté z posledních pěti utkání třikrát vyhráli a z posledních dvou kol urvali plný počet šesti bodů, když porazili 5:0 Herthu a naposledy 3:0 Schalke.
SC Paderborn 07 se zatím v této sezoně hodně trápí. Domácí celek nasbíral zatím 16 bodů a nachází se na posledním místě. Z posledních pěti kol domácí urvali pouze jeden bod, takže by dnes potřebovali nutně bodovat. Naposledy hráli domácí v Mohuči, kde po boji prohráli 0:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu úvodní zápas 25. kola, ve kterém hosté Paderborn celek Kolína nad Rýnem. Mírným favoritem jsou hosté, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.