Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Werder - 23. ledna 2021   18:30

Hertha Berlin
45+2' J. Córdoba (Pekarík)
1:4
(1:2)
Werder
10' Selke   • 29' Toprak  (Bittencourt) • 57' Bittencourt  (M. Eggestein) • 77' Sargent
Schwolow – Pekarík (64. K. Piątek), Stark (C), Alderete, Mittelstädt (46. Leckie) – Tousart (64. Redan), Darida, Guendouzi – Cunha, J. Córdoba, Netz.
Schlager – Waschitzki, Hacker
Olympiastadion Berlin, Berlín
Werder
Pavlenka – Veljković, Toprak (51. N. Moisander), Friedl – Gebre Selassie (C), Mbom (51. Rašica), M. Eggestein, Bittencourt, Agu – Schmid (85. Osako), Selke (32. Sargent).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:12.
Je dobojováno a Werder v poklidu dokráčel k výhře a třem bodům. Důležitý moment přišel v 57, minutě, kdy Leonard Bittencourt unikl ofsajdové pasti a povedlo se mu i překonat Schwolowa. Třetí branka hosty uklidnila a Brémy si hlídaly průběh druhé půle. V 77. minutě navíc skóroval Josh Sargent a bylo definitivně rozhodnuto. Ve zbývajících minutách jsme se již další branky nedočkali a duel tak skončil výsledkem 1:4. Hertha je po této porážce na 14. místě se 17 body, Werder je na 12. místě s 21 body.
90+3'
90+2'
Brémy podnikly rychlý přechod do útoku, Sargent přihrával na Rašicu, jeho střela z levé strany však letěla nad. Hosty to už ale moc trápit nemusí.
90+1'
Dva centry před Pavlenku, jeden vyřešil sám, ten druhý si pohlídala jeho obrana.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Už je po možném nebezpečí pro branku českého reprezentanta, Brémy budou zakládat jeden z posledních útoků zápasu.
89'
Hlavičku po rozehrávce vyrážel připravený Pavlenka, následuje další roh.
88'
Nene, nevyšlo to ani Cunhovi. Jeho střela byla sražena na rohový kop.
87'
Daridovi dnes centry moc nejdou, neklaplo to ani teď, kdy přímý kop připomínal zkrácený roh. Hosté bez potíží odhlavičkovali do bezpečí.
86'
Ještě jedna žlutá karta, za nedovolený zákrok ji dostal Leonardo Bittencourt.
85'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Juja Osako.
84'
Nepřesná Córdobova hlavička skončila vedle, Pavlenka si pomaličku chystá míč k odkopu.
84'
Teď se domácí k centru dostanou, budou totiž rozehrávat rohový kop.
83'
Luca Netz chtěl centrovat z levé strany, neměl ovšem podporu spoluhráčů a musel tak volit přihrávku dozadu.
82'
Nepovedený centr z pravé strany obrana Werderu si poradila a jde zase od Pavlenky dopředu.
81'
Pomalá rozehrávka Pavlenky, rozhodčí s ním má zatím trpělivost.
80'
Další akce Herthy skončila velký kus před pokutovým územím, hosté jdou do protiútoku.
79'
Hertha kombinuje okolo pokutového území, dál to ale přes hostující zeď prostě nejde.
77'
Werder právě vstřelil branku!
Zřejmě je definitivně rozhodnuto. Gebre Selassie poslal přihrávku dopředu, domácím se odvrácení nepovedlo, JOSH SARGENT se následně bleskově obtočil okolo Guendouziho a dalekonosnou střelou překonal marně se natahujícího Schwolowa – 1:4.
76'
Werder se už nikam nežene, hlavně dobře brání a nepouští soupeře do nebezpečného zakončení.
74'
Po centru z pravého křídla hlavičkoval Córdoba, jenže přesně doprostřed branky, kde stál připravený Pavlenka.
73'
Opět se lehce přitvrdilo, na trávníku chvíli ležel hostující Agu, už je ale zase připraven hrát.
71'
Rašica se rozběhl za další přihrávkou, nyní jej dobře zakřižoval Alderete a akci Werderu ukončil.
70'
Rašica se marně natahoval po přihrávce, moc ale nescházelo...
69'
Další akce Herthy skončila útočným faulem na Agua, Pavlenka může v klidu rozehrát z vlastního vápna.
67'
Z protiútoku se do šance dostal Cunha, po přihrávce do běhu zakončoval křížnou ranou z levého křídla, mířil však vedle.
66'
Sledujeme teď fotbal nahoru a dolů, za hosty hrozil z brejku Rašica, Schwolow jeho prudký pokus vyrazil.
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Krzysztof Piątek.
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Daishawn Redan.
62'
Gebre Selassie se s tím nepáral a z vlastní šestnáctky mocně odkopl k půlce.
62'
Berlínský klub samozřejmě nic nevzdává a stále se snaží poslat před Pavlenku centr, který by poté vedl k případné gólové akci.
60'
Na druhé straně rozehrával standardní situaci od půlky Moisander, našel však pouze hráče domácí Herthy.
59'
Akce Herthy skončila nepřesným pasem do vápna, hosté vše vyřešili malou domů na Pavlenku.
57'
Je to zase o dvě branky. Werder se dostal do protiakce, Eggenstein parádně našel LEONARDA BITTENCOURTA, ten unikl ofsajdové pasti, zpracoval si, bleskově se otočil a neomylně prostřelil Schwolowa – 1:3.
55'
Vynikající Pavlenka. Ten dokázal vyrazit Córdobovu bombu z dálky, Cunha se pak k dorážce nedostal. Pokud by však padl gól, zřejmě by nebyl uznán, neboť Córdoba vysoký míč zpracoval kousek pod ramenem.
54'
Za hosty centroval Gebre Selassie, Schwolow dokázal jeho pas vyboxovat, navíc se pískal útočný faul na Pekaríka.
53'
Hertha rozehrávala rohový kop, manévry v pokutovém území však skončily mimo branku a Pavlenka se už chystá k odkopu.
51'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jean Manuel Mbom, přichází Milot Rašica.
51'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Niklas Moisander.
49'
Na trávníku sedí hostující Toprak a nevypadá to s ním moc dobře. Na lavičce Werderu se chystá další střídání.
47'
Hned v úvodu se do šance dostali domácí hráči, po hlavičkovém sklepnutí střílel Cunha, nebylo to ale dostatečně prudké, aby to Pavlenku překvapilo.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Mathew Leckie.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Je za námi hodně zajímavá první půle. Už v v desáté minutě se hosté dostali do vedení, když Davie Selke proměnil pokutový kop. V následných minutách se Hertha snažila o srovnání a málem se to povedlo ve 21. minutě, kdy i domácí měli penaltu, tu však Cunhovi Pavlenka zvládl vyrazit. Brémy se pak ve 29. minutě dostaly do dvoubrankového náskoku, po rohu se hlavou prosadil Ömar Toprak a vypadalo to, že Werder má zápas pod kontrolou. Jenže v nastaveném čase se po Pekaríkově centru trefil hlavičkou Jhon Córdoba, snížil na 1:2 a zápas tak má nový náboj.
45+4'
45+4'
Ještě jedna akce domácích, viděli jsme další centr z pravé strany, tentokrát Pavlenka míč vyboxoval pryč z malého vápna.
45+2'
Hertha právě vstřelila branku!
Před odchodem do kabin tu máme snížení! Na pravé straně se k centru dostal Pekarík, našel naběhnutého JHONA CÓRDOBU a i když si Pavlenka na jeho prudkou hlavičku sáhl, tak míč skončil pod břevnem a je to 1:2!
45'
Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.
45'
Darida po rychlém přechodu do útoku přenechal míč Córdobovi, jeho následná střela byla zablokována ještě před pokutovým územím.
43'
Po rohovém kopu domácích vznikl před Pavlenkou menší závar, skončil ale po nepovedeném centru Vladimíra Daridy.
42'
Rozhodčí volí další level domluvy, nyní živě diskutuje u pomezní čáry s trenéry obou celků.
41'
A zase faul, zase pauza. Zápas je teď hodně rozkouskován až příliš bojovnou hrou.
39'
I tento přímý kop si vzal na starost Darida, svou střelu ale poslal vysoko nad branku.
39'
Zákrok byl vyhodnocen jako jeho faul a Pavlenka si už staví pevnou zeď proti přímému kopu.
38'
Máme tu další pauzu, po bolestivém souboji zůstal na zemi hostující Toprak a potřebuje ošetření.
37'
Série rohových kopů domácích, vše skončilo po Pekaríkově centru a Pavlenkově stažení si míče do rukavic.
35'
Po kombinaci z pravé strany se míč posunul na střed, zpoza pokutového území vystřelil Mittelstädt, Pavlenka ale dokázal zareagovat a nepříjemný pokus vyboxovat.
34'
K rozehrávce se postavil Darida, na jeho pas si nabíhalo hned několik spoluhráčů, nakonec však míč skončil u obrany Werderu.
33'
Další standardka pro Herthu, uvidíme centr z pravého křídla na hranici šestnáctky.
32'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Josh Sargent.
31'
No a zranění je vážnějšího rázu, Selke má ovázané levé stehno a bude se střídat.
30'
Chvíli jsme nehráli, na trávníku totiž ležel hostující Selke a probíhalo jeho ošetření.
29'
A je to o dvě branky. Werder rozehrál rohový kop, na Bittencourtův centr si naskočil ÖMER TOPRAK a jeho nekompromisní hlavička skončila mimo Schwolowův dosah. Stav je 0:2.
28'
Rozhodčí se dnes rozhodně nenudí, i po několikerém upozornění přibývá nedovolených zákroků, faulem zezadu se prezentoval domácí Guendouzi.
26'
No a tento faul byl nakonec potrestán žlutou kartou, prohlédl si ji Jhon Córdoba.
26'
Pokračuje navíc tvrdě vedené utkání, na svou kůži to teď poznal hostující Selke.
24'
Werder se v posledních minutách pouze brání, na hranici vápna vytváří dobrý obranný val.
22'
Hertha se začíná i přes neproměněnou penaltu probouzet a tlačí se do útoku. Pavlenka si připsal po hlavičce soupeře další úspěšný zákrok.
21'
K penaltě se postavil Matheus Cunha, před střelou zpomalil při rozběhu, ránu špatně umístil a Jiří Pavlenka povedeným skokem ke své levé tyči pokutový kop zneškodnil!
21'
I Jean Manuel Mbom byl za faul potrestán žlutou kartou.
20'
Penalta, tentokrát pro Herthu! Do pokutového území se prodral Cunha, kterého kontaktoval Mbom a po pádu se hned pískalo!
19'
Centr z levé strany mířil na naskakujícího Mittelstädta, jeho hlavička však zamířila několik metrů vedle Pavlenkovy branky.
18'
Už to vypadalo, že se Matteo Guendouzi odhodlá ke střele z dálky, nakonec z toho byla přihrávka a jako v předcházejících momentech to bylo nepřesné.
16'
Ne, tohle se nepovedlo, centr z levé strany byl krátký, skončil hned na hranici pokutového území a hosté jej v poklidu odvrátili.
15'
Přímý kop pro Herthu, na ohrožení branky to není, dá se očekávat centr do pokutového území.
13'
Hraje se opravdu hodně tvrdě, rozhodčí si už volá hráče k sobě a hodlá je uklidnit.
12'
Další žlutá karta, tentokrát pro hosty. Za nakopnutí soupeře ji dostal Davie Selke.
10'
Míč si na penaltový puntík postavil DAVIE SELKE, dal si krátký rozběh a chladnokrevně trefil horní roh Schwolowovy branky – 0:1.
9'
Maximilian Mittelstädt navíc za nedovolený a hodně nešikovný faul dostal žlutou kartu.
9'
Penalta pro Werder. Mittelstädt šel ve vápně do skluzu, trefil Schmidovu nohu a rozhodčí, který stál blízko celé akce, měl jasno.
8'
Werder u míče, z vlastní poloviny rozjíždí postupný útok po zemi.
7'
Hertha je v úvodních minutách tím aktivnějším celkem, jenže vše končí kus před pokutovým územím. Stále čekáme na první střelu.
6'
Několik nákopů v Pavlenkovi, obrana Werderu zvládla vše odvrátit a tím svému brankáři maximálně pomoct.
5'
Pád v pokutovém území Herthy, rozhodčí však v zákroku na Selkeho faul neviděl a penaltu nepískal.
4'
Nepřesný pas na Petera Pekaríka, míč dolétl až mimo hrací plochu. Pavlenka bude v poklidu odkopávat.
3'
Úvod je dost opatrný, zatím sledujeme hodně nepřesné kombinace uprostřed hrací plochy.
2'
Domácí chtěli rozvinout akci dlouhým pasem po pravé straně, tu však zastihl Agu a malou domů na Pavlenku rodící se nebezpečí uhasil.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark (C), Alderete, Mittelstädt – Tousart, Darida, Guendouzi – Cunha, J. Córdoba, Netz.
Náhradníci: Jarstein – Redan, Zeefuik, Klünter, K. Piątek, Ascacibar, Torunarigha, Leckie, Ngankam.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), Mbom, M. Eggestein, Bittencourt, Agu – Schmid, Selke.
Náhradníci: dos Santos Haesler – Chong, Grujev, Rašica, N. Moisander, Osako, Rieckmann, Sargent, Dinkci.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Hacker.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Olympiastadion Berlin začne v 18:30, takže si na podvečer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniel Schlager, kterému budou asistovat Sven Waschitzki a Markus Hacker.
Werder Brémy

Hosté jsou na tom tabulkově maličko lépe, na 13. místě mají 18 bodů, což je tedy o jeden více, než dnešní soupeř. Ani Werder minulé kolo nevyhrál, hrál však venku a to na trávníku Mönchengladbachu. Utkání rozštípla jediná branka, v 66. minutě o výsledku 1:0 rozhodl Elvedi a body zůstaly domácím.

Hertha BSC

Berlínský klub je v tuto chvíli na 14. místě tabulky se ziskem 17 bodů a dnes bude v přímém souboji bojovat o postup výše. Poslední kola ale týmu moc nevyšly, už třikrát se marně snažil o výhru a dokonce ani nevstřelil gól! Minulý zápas se Hertha představila doma s Hoffenheimem a padla po vysoké porážce 0:3. O góly hostů se postarali Rudy a dvěma trefami Kramarić. Dnes tak bude tým chtít sjednat nápravu a konečně si připsat tři body.

Freiburg – Hertha 4:1
Hertha – Schalke 3:0
Bielefeld – Hertha 1:0
Kolín nad Rýnem – Hertha 0:0
Hertha – Hoffenheim 0:3
Dobrý podvečer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 18. kola mezi týmy Hertha BSC a Werder Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.