Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Hoffenheim - 9. ledna 2021   15:30

Schalke
42' Hoppe (Harít) • 57' Hoppe (Harít) • 63' Hoppe (Harít) • 80' Harít (Oczipka)
4:0
(1:0)
Schalke
Fährmann – Becker, Kabak, Nastasić, Kolašinac (C) – Schöpf (68. Raman), Stambouli, Serdar, Harít (88. Kutucu) – Hoppe (88. Thiaw), Uth (73. Oczipka).
Rönnow – Mendyl, Mercan, Thiaw, Bozdogan, Kutucu, Raman, Oczipka.
Hoffenheim
Baumann (C) – Bogarde, Vogt, S. Posch – Gaćinović, Samassékou (61. Nuhu), Baumgartner, John – Kramarić, Bebou – Belfodil (61. Adamjan).
Pentke – Brenet, Amade, Nuhu, Adamjan, Beier, Dabbur, Bruun Larsen, Elmkies.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Je konec. A končí jedna velká série Schalke, které si téměř po roce připisuje výhru v bundesligovém klání. Tu velkým dílem zařídil Matthew Hoppe, který dal hned tři branky, tu čtvrtou si připsal Amín Harít, ten dokonce i přichystal všechny tři branky pro Hoppa. Hosté po většinu zápasu byli aktivnějším týmem, jenže nedokázali dostat míč za dobře chytajícího Fährmanna. V dalším utkání si Schalke zahraje 17.1. na hřišti Frankfurt. Hoffenheim si v příštím utkání zahraje o den dříve doma s Bielefeldem.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:13.
90'
89'
Hoffenheim se ještě snaží dostat dopředu, ale přes bránící blok soupeře to moc nejde.
88'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Ahmed Kutucu.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Malick Thiaw.
87'
Schalke nyní kombinuje okolo poloviny hřiště, dnes si připíše kýžené tři body.
86'
O centr z pravé strany se pokusil Mijat Gaćinović, který našel jen připravenou náruč Fährmanna, ten dnes chytá výborně.
85'
Melayro Bogarde se pokusil vysunout vysokým míčem Kramariče, ale hodně nepovedená nahrávka skončila mimo hřiště.
84'
Dlouhý nákop Fährmanna sice nikoho v modrém nenašel, ale domácí se dostali takřka okamžitě k odraženému míči.
83'
Ihlas Bebou se uvolnil kousek za vápnem a vystřelil. Míč mu sjel z nohy a skončil vedle branky.
82'
Zápas se už nehraje v nijak závratném tempu. Hoffenheim se ještě tlačí na polovinu soupeře.
80'
Schalke právě vstřelilo branku!
To už vypadá na debakl. Domácí chtějí ukončit sérii s velkým stylem. Bastian Oczipka dostal míč na levou stranu hřiště, poté míč předložil na střed pro AMÍNA HARÍTA, který míč poslal na přední tyčku a korunoval tak parádní výkon čtvrtým kanadským bodem. Asistence: Bastian Oczipka.
79'
Z pravé strany centroval do vápna Bebou, který našel pouze připraveného brankáře Fährmanna.
78'
Domácí Hoppe se rychle hnal dopředu přes střed hřiště, pak si ale míč ukopl daleko od nohy a přišel o něho.
77'
Do konce zápasu máme něco přes 13 minut a výsledek se zdá být jasný. Schalke si aktuálně nahrává na vlastní polovině hřiště.
76'
Žlutou kartu nyní inkasoval jeden ze členů realizačního týmu Hoffenheimu.
75'
Z hodně velké dálky zkusil vystřelit Christoph Baumgartner, jehož daleký pokus skončil hodně vysoko nad brankou.
74'
Po centru z levé strany vznikl zmatek ve vápně Schalke, který nakonec ukončil zákrok Fährmanna.
73'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Bastian Oczipka.
73'
Až moc dlouhá byla nahrávka po lajně na Hoppa, takže míč pouze pro Hoffenheim.
72'
Žlutou kartu dostává Mark Uth (FC Schalke 04).
72'
Míč do vápna centroval Kramařič, který na zadní tyčce našel Beboua, jež v těžké pozici hlavičkoval hodně vedle.
71'
Rohový kop pro hostující tým.
70'
Dlouhý nákop Fährmanna byl nepřesné a skončil až u jeho kolegy Baumanna.
69'
Raman se hned pokoušel o nahrávku středem hřiště na Hoppa, kterou ale trefil pouze jednoho ze soupeřů.
68'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Benito Raman.
67'
Na trávníku se nyní nachází domácí Alessandro Schöpf a signalizace je jasná – bude se střídat.
66'
Na levou stranu dostal míč John a centroval do vápna. Tam nikoho ve fialovém dresu nenašel.
65'
Hoffenheimu se dnes opravdu nedaří nahrávka Kramariče do lajny byla nepřesná.
63'
Třetí branka po stejné spolupráci a nelichotivá domácí sérii se blíží ke konci. Amín Harít parádně našel středem hřiště MATTHEWA HOPPA, který jen tak dloubl míč pravačkou do sítě. Asistence: Amín Harít.
62'
Středem hřiště se protáhl domácí Harít a jeho následná střela skončila vysoko nad brankou.
61'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Kasim Nuhu.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Sargis Adamjan.
60'
Po dlouhém míči se snažil natáhnout Hoppe, ale hrací předmět už byl za postranní čarou.
59'
Míč je na domácích kopačkách a ti rozhodně nikam dopředu nespěchají.
57'
Domácí vedou již o dvě branky a skoro po jednom roce jdou po ligové výhře. Asistenci si znovu připsal Amín Harít, který narýsoval excelentní kolmici pro MATTHEWA HOPPA, jež obešel brankáře a poslal míč do prázdné branky. Asistence: Amín Harít.
56'
Domácí Hoppe se snažil uvolnit na středu hřiště a byl faulován.
55'
Kramarič si z levé strany navedl míč na střed a pokoušel se nacentrovat do vápna, kde našel pouze jednoho ze soupeřů.
55'
Harít ve vápně našel Serdara, který v bezprostřední blízkosti napálil Baumanna jen do nohy.
54'
Mark Uth kroutil míč do vápna, kde opět našel Nastasiče, jehož hlavička letěla pouze do strany.
54'
Rohový kop pro Schalke.
53'
Benjamin Stambouli centroval do vápna z pravé strany. O jeho centr si postaral dobře postavený Diadie Samassékou.
52'
Žlutou kartu dostává Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim).
51'
Nyní se hraje hodně soubojově, na středu hřiště je k vidění hodně faulů.
50'
Žlutou kartu dostává Mijat Gaćinović (TSG 1899 Hoffenheim).
48'
Christoph Baumgartner napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů. Jeho pokus byl tečovaný a Ralf Fährmann měl co dělat, aby ho vyrazil.
47'
Mijat Gaćinović zbytečně poslal k zemi Haríta a rozhodčí na nic nečekal a odpískal faul.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První poločas nabídl jen jedinou branku, kterou vstřelil ve dvaačtyřicáté minutě domácí Matthew Hoppe, čímž stanovil překvapivé poločasové skóre 1:0 pro Schalke. Domácí byli jasně lepším týmem v úvodu zápasu, ale po nějakých patnácti minutách se do hry dostal Hoffenheim a byl lepším týmem, branku však ze solidních pozic nedal, tak udeřil domácí Hoppe.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 42%:58%
Střely na branku: 2:3
Rohy: 4:1
Ofsajdy: 2:1
45+1'
45+1'
Výbornou obrannou práci ukázal Amín Harít, když skluzem obral soupeře o míč kousek před vápnem.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Hosté měli k dispozici přímý kop. Míč si postavil Andrej Kramarić a jeho důrazný pokus trefil pouze zeď.
43'
Žlutou kartu dostává Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim).
42'
Ještě před poločasem jsme se dočkali branky a do vedení jdou domácí. V rychlém přečíslení uvolnil chytrou nahrávkou Amín Harít MATTHEWA HOPPA, který sám proti brankáři zvolil parádní řešení, přeloboval ho a mohl jít slavit. Asistence: Amín Harít.
41'
Diadie Samassékou faulovaný na středu hřiště, i nadále tak zůstanou hosté na míči.
40'
Schalke nyní kontroluje míč na vlastních kopačkách a nikam se moc nežene.
39'
Kramarič ho rozehrál na krátko a poté centroval do vápna, kde si celou akci pohlídal zákrokem Ralf Fährmann.
38'
Roh na druhé straně pro Hoffenheim.
37'
Od praporku opět centroval Uth, jehož centr přeletěl všechny přítomné v pokutovém území.
36'
Rohový kop pro domácí.
35'
Po levé straně se do vápna protáhl John a na pravé straně šestnáctky našel Diadieho Samassékoua, který však pálil jen do brankáře.
34'
Na trávníku se nyní nachází hostující Christoph Baumgartner, který má nějaké zdravotní problém.
33'
Zprava centroval do vápna domácí Alessandro Schöpf. Trefil ovšem pouze dobře postaveného Vogta.
32'
Mark Uth z rohového kopu našel opět Nastasiče ve vápně. Domácí obránce ale hlavičkoval pouze do rukavic Baumanna.
31'
30'
Mijat Gaćinović se uvolnil na pravé straně hřiště a ve vápně našel Beboua, který z bezprostřední blízkosti trefil jen vyběhnutého Fährmanna.
29'
Christoph Baumgartner se na středu hřiště snažil najít důrazným pasem Bolfodila, ale do nahrávky se vložil Ozan Kabak.
28'
Vyvézt míč se z vlastní poloviny snažil Kevin Vogt, jenže byl faulován a jeho tým zůstane na míči.
27'
Kramarič zkoušel narýsovat kolmici středem hřiště po nabíhajícího Belfodila, na poslední chvíli nahrávku zarazil pohotový Matija Nastasić.
26'
Domácí útočník Hoppe zajel na půlce hřiště do soupeře a může být rád, že se to obešlo bez karty.
25'
Po rychlém přechodu dopředu centroval do vápna John, jehož pas našel v pokutovém území pouze rukavice Fährmanna.
24'
Žlutou kartu dostává Ozan Kabak (FC Schalke 04).
24'
Amín Harít si průnikem zleva do vápna snažil vymodlit faul, rozhodčí mu na to ale neskočil.
23'
Na středu hřiště výborně zapracoval Kolašinac a získal míč.
22'
Christoph Baumgartner hledal kolmicí ve vápně Bolfodila, jemuž míč ukopl těsně před nohou Kabak.
21'
Na střed hřiště dostal mezi tři soupeře míč Harít, který si ho nepřesně zpracoval a okamžitě o něho přišel.
20'
Nahrávka Kramariće na středu hřiště přesná nebyla, a tak musí hostující tým znovu zpět.
19'
Kuriózní situaci nyní nabídl Amín Harít, který si musel na pokyn rozhodčího jít vyměnit kopačky.
18'
Na střed hřiště dostal nahrávku Ihlas Bebou. Míč si ale špatně zpracoval a přišel o něho.
17'
Z levé strany zkoušel centrovat do vápna Andrej Kramarić. Hodně nepovedený míč skončil na kopačkách soupeře.
16'
Hostující Andrej Kramarić udělal dvě kličky před vápnem a poté vystřelil. Jeho pravačka poslal míč pouze na střed domácí branky.
15'
Z levé strany dostal míč do vápna Matthew Hoppe a z voleje pálil. Míč poslal pravačkou jen vysoko nad branku.
14'
Schalke ani nyní nepůjčuje soupeři míč, kombinuje okolo poloviny hřiště.
13'
Žlutou kartu dostává Melayro Bogarde (TSG 1899 Hoffenheim).
12'
Na středu hřiště se snažil uvolnit domácí Alessandro Schöpf, jenže si šlápl na míč a vzápětí o něho přišel.
11'
Hoffenheimu se v úvodu zápasu rozhodně nedaří, o čemž svědčí i nepovedená rozehrávka Kramariče.
10'
Tentokrát centroval míč do vápna Amín Harít, jehož centr našel Nastasiče, který mířil hlavou pouze do soupeře.
9'
Další přímý kop z levé strany pro Schalke.
8'
Po levé straně se snažil protáhnout Sead Kolašinac, ale přes Bogardeho projít nedokázal.
7'
Domácí Schalke vstoupilo do zápasu rozhodně aktivněji, nyní se opět tlačí dopředu.
6'
Mark Uth centroval míč do vápna, kde na první tyčce našel Hoppeho, jehož pohotová hlavička skončila vedle branky.
5'
Amín Harít faulován na levé straně hřiště a domácí si kopnou přímý kop.
5'
Na středu hřiště se snažil mezi tři soupeře jít Mijat Gaćinović, který míč ztratil a založil pouze brejk soupeře.
4'
Z pravé strany centroval do vápna hostující Bebou, jehož míč našel jen připravené rukavice Ralfa Fährmanna.
3'
Centr Utha našel ve vápně Nastasiče, který ovšem soupeře fauloval.
2'
Rohový kop pro domácí tým.
1'

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Kabak, Nastasić, Kolašinac (C) – Schöpf, Stambouli, Serdar, Harít – Hoppe, Uth.
Náhradníci: Rönnow – Mendyl, Mercan, Thiaw, Bozdogan, Kutucu, Raman, Oczipka.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Bogarde, Vogt, S. Posch, John – Samassékou, Gaćinović – Bebou, Kramarić, Baumgartner – Belfodil.
Náhradníci: Pentke – Brenet, Amade, Nuhu, Adamjan, Beier, Dabbur, Bruun Larsen, Elmkies..

TSG 1899 Hoffenheim

Ani Hoffenheim nezažívá nejlepší ročník. V dosavadních čtrnácti zápasech získal 15 bodů se skóre 22:26 a patří mu až třináctá příčka nejvyšší soutěže. Největším nebezpečím pro branku soupeře je v aktuální sezoně chorvatský útočník Andrej Kramarić, který dal 8 branek a na další dvě nahrál, což ho řadí na 5. místo střelecké tabulky, kterou vede Polák Lewandowski. Už šestou sezonu v klubu kroutí obránce Pavel Kadeřábek, který letos odehrál v bundeslize jen tři zápasy a dostal žlutou kartu.

Poslední tři zápasy

Hoffenheim VS. Freiburg 1:3
Hoffenheim VS. Fürth 2:3 po penaltách
Mönchengladbach VS. Hoffenheim 1:2

FC Schalke 04

Schalke zažívá naprosto otřesné období v bundeslize. Poslední výhra tradičního klubu se datuje do 17.1.2020, kdy doma porazil 2:0 Mönchengladbach. V případě domácího neúspěchu proti Hoffenheimu se čekání na výhru protáhne na celý jeden rok, protože další zápas má modrobílý tým na programu 17.1. a hřišti Frankfurtu. Aktuální série se pochopitelně odráží i v momentální tabulce, ve které je tým na posledním místě se ziskem čtyř bodů ze čtrnácti zápasů se skóre 8:39. Na první nesestupovou příčku ztrácí 7 bodů. Nejlepším střelcem týmu je Němec Mark Uth, který dal 2 branky a na jednu další nahrál.

Hertha VS. Schalke 3:0
Ulm VS. Schalke 1:3
Schalke VS. Bielefeld 0:1
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší německé soutěže. V rámci 15. kola bundesligy se proti sobě utkají týmy Schalke a Hoffenheimu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.