Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Frankfurt - 7. listopadu 2021   19:30

Fürth
90+2' Itten (Tillman)
1:2
(0:0)
Frankfurt
75' Rode  (Kamada) • 90+4' Borré  (Kostić)
Fürth
Funk – Meyerhöfer, Griesbeck, Sarpei, Willems (76. Itter) – Seguin (83. Fein), Christiansen, Green (73. Tillman) – Leweling, Itten, Hrgota (C).
Schaffran – Asta, Barry, Fein, Itter, Tillman.
Siebert – Koslowski, Seidel
Trolli Arena, Fürth
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Durm (46. A. Touré, 89. Chandler), Sow (71. Rode), Jakić, Kostić – Kamada (89. Ilsanker), Lindström (71. Ache) – Borré.
Ramaj – Ache, Hasebe, Hauge, Chandler, Ilsanker, S. Lammers, Rode, A. Touré.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 18:10. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:17.
Frankfurt vydřel druhou výhru v sezóně a posunul se před Stuttgart na čtrnáctou příčku. Fürth je beznadějně poslední, manko na sedmnáctý Bielefeld narostlo na sedm bodů.
Fürth bude mít i po jedenáctém kole jediný bod. Ten druhý měl proti Frankfurtu na dosah, když Itten v nastavení druhé půle smazal manko vzniklé z Rodeho trefy z 75. minuty. Eintracht si nerozhodný stav nenechal líbit a o necelé dvě minuty později se vrátil do vedení, o které už nemohl přijít. Z Kostićova centru se trefil Rafael Borré.
90+6'
90+6'
Původně avizované nastavení se o něco protahuje. Fürthu to ale příliš nepomáhá, protože po autu Kostiće nebude v držení balonu.
90+4'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Z euforie na straně Fürthu se rychle stal obrovský smutek! Ndicka o centimetry nedosáhl na centr Kostiće. To samé platilo o bránícím Griesbeckovi, takže na zadní tyči vyplaval RAFAEL BORRÉ a snadnou dorážkou vrátil Eintrachtu šanci na tři body.
90+2'
Fürth právě vstřelil branku!
Obrovská radost mezi fandy Fürthu! Z dalekonosné rány Feina se kvůli teči stal roh. Zleva ho zrealizoval Tillman. Balon letěl na malé vápno a ten ho hrudníkem posunul do sítě nikým nebráněný CÉDRIC ITTEN.
90'
Vyhecovaná koncovka druhé půle je prodloužena o dalších pět nastavených minut.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Timothy Chandler.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Stefan Ilsanker.
88'
Na trávníku se strhla hromadná potyčka, která v sobě měla i několik agresivnějších strkanců. Žluté karty viděli Hrgota, Griesbeck a Jakić.
87'
Gian-Luca Itter upaloval po levé straně. Balon z ní poskytl Itterovi, jenže v jedné z největších šancí zápasu vypálil jen do dobře postaveného Trappa. Dorážku vyřešil blok Hintereggera.
86'
Filip Kostić nesladil centr s pohybem dvou spoluhráčů, kteří se stahovali na bližší tyč. Balon je logicky přeletěl.
85'
Útočný faul Kamady zastavil hosty v samotném zárodku. Marius Funk bude nakopávat co nejhlouběji na útočnou polovinu Fürthu.
83'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Paul Seguin, přichází Adrian Fein.
82'
Almamy Touré na pravé straně motal hlavu Ittera. Udělal na něm aut, ale i ten je v daný okamžik pro vedoucí Eintracht výhodný.
81'
Kamada po odvráceném centru Kostiće pálil z dobrých pětatřiceti metrů. Letící balon nikdo netečoval, ale stejně pokračoval jen do prostoru vedle brány.
80'
Filip Kostić vytloukl bloky clonícího protivníka a zařídil pro své barvy další rohový kop.
79'
Gian-Luca Itter se poprvé dotkl míče. Rovnou šlo o střelu bez přípravy, která si zásah Trappa zdaleka nevyžadovala.
78'
Covidem a zraněními decimovaný Fürth má nějakou čtvrthodinu na vyrovnání. Po změně stran už tahá za kratší konec. První výhra v sezoně je zase v nedohlednu.
77'
Frankfurt si mohl připravit ještě lepší výchozí pozici do úplné koncovky zápasu. Z rohu nezahrozil, byť pokračuje vhazováním Tourého.
76'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Gian-Luca Itter.
75'
Čtvrthodinu před koncem vytrhl hosty z letargie SEBASTIAN RODE! Začalo to lacinější ztrátou Fürthu v citlivém prostoru. Kamada se na poslední chvíli zbavil míče před skluzem Sarpeie a uvolnil vedle sebe Rodeho, který se nezalekl toho, že byl sám před Funkem.
74'
Čerstvý Ragnar Ache běžel do takřka nepřítomné obrany. Pronikl až do vápna, ale samotná koncovka za moc nestála. Funk zůstal bez práce.
73'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Julian Green, přichází Timothy Tillman.
72'
Urostlé osoby v dresu Eintrachtu pohodlně ubránily centr ze standardní situace. Z domácího pohledu zachraňoval akci při životě Leweling, jenže sudí rozhodli o autu pro soupeře.
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Sebastian Rode.
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Ragnar Ache.
70'
Držení míče: 59 % – 41 %.
69'
Almamy Touré si pravačkou stáhl přetažený centr z levé strany a solidním half-volejem přestřelil vzdálenější horní roh domácí brány.
68'
Frankfurt nesměle vytáhl presink a stačilo to na jednoduchý zisk vhazování. Willems nezachytil přihrávku od Mariuse Funka.
66'
Filip Kostić ze standardky centroval na Hintereggera, od kterého šel míč pouze k nohám obránců. Brejk Hrgoty zastavil Linström na hranici žluté karty.
65'
Max Christiansen se vykartoval pro příští zápas. Do rozkroku nepěkně nakopl Dajčiho Kamaru.
64'
Kristijan Jakić ze záložní řady velmi vhodně podporuje útok. Už poněkolikáté měl možnost zakončovat ze střední vzdálenosti a v tomto případě pálil jen těsně vedle ze svého pohledu pravé tyče.
63'
Meyerhöfer neposkytl spoluhráčům z útoku dostatečně účinný centr. Balon se vytočil do rukavic Kevina Trappa.
62'
Christiansen eliminoval hrozbu protiútoku malou domů na Funka. Předcházela tomu pro změnu dobrá obrana Hintereggera uvnitř vápna.
61'
Máme za sebou bezesporu nejživelnější patnáctiminutovku. Frankfurt šel herně nahoru, ale zůstává jen u polovičních šancí.
60'
Rozhodčí zastavil hru kvůli ležícímu Sowovi. Švýcarský reprezentant schytal do hlavy ránu Willemse.
59'
Kamada měl volno na ose. Místo střely upřednostnil roztažení doprava na Tourého a sám pokračoval na malé vápno, kde ve finále fauloval Funka.
58'
Tempo se zásadně zvedlo. Svým výpadem to jasně dokumentoval i Filip Kostić, byť křížnou střelou bránu nezasáhl.
57'
Julian Green střílel v pokračující akci jen do ochranné sítě, která odděluje od hřiště fanouškovský kotel Fürthu.
56'
Hrgota vyzrál na Hintereggera. Střelu z hranice vápna si ale chystal až moc dlouho, stoper proti ní stihl vystoupit a zablokovat ji.
55'
Siebert se nechtěně vložil do rozehrávky rohového kopu. Frankfurtu míč vrátil kousek vedle vápna, ale nic převratného se ani napodruhé nedělo.
54'
Kamada měl před sebou volného Jakiće. Přihrávku mu ale nedoručil úplně ideálně a jeden z obránců tak stihl ve skluzu odpálit balon na roh.
53'
Jakićova rána neprošla. Ta od Sowa už ano, ale proletěla vedle pravé tyče Funkovy brány. Nejlepší pasáž od hostů!
52'
Jesper Lindström vyprášil Funkovy rukavice projektilem z nějakých dvaceti metrů. Gólman Fürthu byl od první chvíle rozhodnut, že bude jen boxovat.
51'
K velké nelibosti fanoušků je pískáno proti Ittenovi, který se sice přetlačoval s Tutou, ale jako první evidentně hrál balon. Nápor Fürthu je přerušen.
50'
Hrgota dvakrát za sebou centroval do míst, kde nemohl míč převzít nikdo jiný v bílém. Dá se mluvit o zahozených šancích.
49'
Willemsova zablokovaná střela z voleje přistála u Ittena. Nadějně vypadající dorážka však prosvištěla vysoko nad horní tyčkou.
48'
Ještě před vhozením dlouhého autu šel hlavní rozhodčí domluvit Ndickovi a Ittenovi, kteří se více pošťuchovali před Trappem.
47'
Sow byl obětí faulu na půlce. Rozehráno bylo na Hintereggera, který konstruktivně pokračoval směrem na Kamadu.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Erik Durm, přichází Almamy Touré.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Neslavná forma obou týmů se odrazila i na kvalitě prvního poločasu. Fürth měl trochu více ze hry, ale jedinou slušnější šanci si vypracoval až těsně před pauzou, kdy Hrgota střílel vedle. V počtu střel na branku vede Frankfurt 1:0, Kostićův pokus zpoza vápna ale patřil mezi propagační. Jinak to hostům v ofenzivě vůbec nešlo.
45'
45'
Frankfurt vesměs všechny akce táhne po levé straně. Lindström tam znovu nic nevymyslel a po faulu Ndicky už se první půle nachýlila ke konci.
44'
Hrgota si rychle našel odražený míč po centru Willemse, jenže narychlo připravenou střelou zasáhl jen vnější síť.
43'
Šance na to, že se před pauzou bezbrankový stav změní, je zase o něco menší. Může za to nepohlídaný ofsajd Hrgoty.
41'
Meyerhöfer obdržel nahrávku do otevřeného křídla. Ittenovi volej zády brance nevyšel. Možná měl pouštět míč o metr dál na lépe postaveného Greena.
40'
Jamie Leweling je zatím všude, kde Fürth potřebuje. Teď ukázal špičkové bránění na kraji hřiště, nevyzrál na něj Filip Kostić.
39'
Branimir Hrgota předal míč Ittenovi. Ten měl na křídle na zádech Ndicku, ale rozhodčí na jeho pád nereflektoval.
38'
Brejk pět na tři domácí nedotáhli až do koncovky. Do jedné z přihrávek se vložil poctivě se vracející Tuta.
37'
Hans Nunoo Sarpei jako první uviděl žlutou kartu za potenciálně nebezpečný skluz. Standardka Frankfurtu se bude zahrávat daleko od Funka.
36'
Kristijan Jakić si nabíhal až na hrot, jenže kvalitní nákop z hloubi pole mu z hlavy sebral Marius Funk.
35'
Meyerhöfer skluzem narušil přímočarý postup Linströma. Frankfurt vhazoval, ale rovněž fauloval Lewelinga. Postarali se o to Sow a Ndicka.
34'
Po faulu Sowa buduje Fürth postupný útok od vlastního gólmana.
32'
Skoro na všech akcích jde vidět, že se ani jednomu z týmů dlouhodobě nedaří. Ve hře je hodně nepřesností, vyložená šance se neurodila ještě žádná.
31'
Funk vystartoval za levou tyč proti přihrávce Borrého. Místo balonu trefil levou nohu Kamady a ten se po pádu logicky dožadoval penalty. Videorozhodčí její nařízení ale nedoporučili.
30'
Držení míče: 67 % – 33 %.
29'
Martin Hinteregger neprostřelil zeď. Pro dalekonosný nákop si pak zkušeně došel Marius Funk.
28'
Green se vyfauloval na Lindströmovi, jehož zásluhou bude mít Eintracht velmi slušný přímý kop.
27'
Greenův balón byl před bližší tyčkou prodloužen. Klíčový souboj mezi malým vápnem a penaltou ale hosté zvládli o něco lépe.
26'
Lindström se vložil do přihrávky z levého křídla a nabídl domácím další roh.
25'
Po pětadvaceti minutách se už dají dělat jisté závěry. Fürth vypadá o něco lépe a oceňují to i jeho fanoušci, kteří o něco zvýšili decibely svého fandění.
24'
Hrgotova střela neprošla. Stejný hráč ze Švédska o pár chvil později nabíjel Greenovi, jenže tomu volej vůbec nesedl.
23'
Hinteregger zakřižoval pohyb Ittena. Po malé domů na Trappa se však urodila jednoduchá ztráta a roh pro domácí.
21'
Zase to domácí zkoušeli zprava, jenže Leweling zakroutil centr mimo dosah všech spoluhráčů.
20'
Jamie Leweling došel jen k okraji velkého vápna. Tam mu bezchybně sebral balon Evan Ndicka.
19'
Griesbeck se nemazal s Lindströmem. Hráči si už od úvodu navzájem nic nedarují, tak snad se to arbitrům nevymkne kontrole.
18'
Filip Kostić v prohraném souboji asi udeřil do hlavy Lewelinga. Rozhodčím to zřejmě uniklo.
17'
Green se marně dožadoval autového vhazování. Zadní řady Eintrachtu si po několika složitějších minutách odpočnou.
16'
Bránící Tuta trochu nešikovně prodloužil Greenův centr k zadní tyči. Hrgotovi tam chyběly centimetry, aby mohl do balonu trknout hlavou.
15'
Úvodní čtvrthodinu zápasu zakončí rohový kop ve prospěch posledního celku Bundesligy.
14'
Filip Kostić se nezdráhal vystřelit z delší vzdálenosti. Pro Funka to byl velmi příjemný zákrok na rozchytání.
13'
Kromě dolní končetiny je ošetřována i tvář Martina Hintereggera, ve které se objevila krev z nosu.
12'
Martin Hinteregger byl zezadu nejprve kontaktován Lewelingem a pak ho takříkajíc dodělal Seguin. Odnesla to pravá noha.
11'
Jesper Lindström se lenivě vracel a v momentě přihrávky na jeho osobu zůstal zapikaný ve velkém ofsajdu.
10'
Kostić může děkovat za shovívavost hlavního arbitra. Podobný skluz na útočné polovině by v devíti z deseti případů skončil žlutou kartou.
9'
Frankfurt se ubránil a Kostić dokonce vystartoval do protiútoku. Leweling se skvěle vrátil a srbský křídelník ho dost nevybíravým skluzem srovnal se zemí.
8'
Leweling nabral rychlost a odrazem o Evana Ndicku ukořistil pro domácí barvy rohový kop.
7'
Fürth byl vytlačen až ke kopačkám Funka. Celkově to kvůli vysokému napadání nebyla moc pohodlná rozehrávka.
6'
Willems vyrazil na útočný výlet proti svým bývalým spoluhráčům. Tak jako tak ho nezakončil žádnou zkompletovanou přihrávkou.
5'
Až teď byly k vidění první dva centry před hostující bránu. Ani jeden z nich ale neobjevil Hrgotu, Ittena ani nikoho jiného.
4'
Zatím je to z obou stran jen nesmělé oťukávání a sžívání se s prostředím. Míč se ještě nehnul z bezpečného středu hřiště, kde neustále mění majitele.
3'
Nejvíce práce má v prvních vteřinách zápasu hlavní rozhodčí Siebert, který odhalil už vícero drobnějších faulů.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v černých dresech. Fürth je převážně v bílém.
1'

SpVgg Greuther Fürth: Funk – Meyerhöfer, Griesbeck, Sarpei, Willems – Seguin, Christiansen, Green – Leweling, Itten, Hrgota (C).
Náhradníci: Schaffran – Asta, Barry, Fein, Itter, Tillman.

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Durm, Sow, Jakić, Kostić – Kamada, Lindström – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Ache, Hasebe, Hauge, Chandler, Ilsanker, S. Lammers, Rode, A. Touré.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
SpVgg Greuther Fürth

Domácí klub zužuje obrovská marodka, která by dohromady dala celou fotbalovou jedenáctku. To je jeden z důvodů, proč se ligový nováček potácí na úplném chvostu tabulky. Na kontě má jediný bod za remízu s Bielefeldem. Nyní Fürth táhne šňůru osmi proher. Tu poslední v poměru 1:3 utrpěli na hřišti Freiburgu. Na jistotu záchranu ztrácí tento celek už osm bodů. Fürth má nejhorší obranu i ofenzivu. S třemi trefami vyčnívá jen švédský legionář Branimir Hrgota.
Eintracht Frankfurt

Hosté se dost složitě srovnávají s náročným programem a jako účastníci evropských pohárů osidlují v bundesligové tabulce až patnácté místo. Mají přitom náskok pouhého bodu na přímý sestup. Za posledních pět kol Eintracht senzačně porazil Bayern Mnichov. Od té doby ale přidal jediný bod za domácí remízu 1:1 s Lipskem. S hratelnými soupeři z Bochumi a Herthy vůbec nebodoval. Frankfurt hledá střeleckou formu, po dvou gólech mají na kontě pouze Hauge a Kostić. Zdravotní potíže navíc nepustí do hry Pacienciu, Lenze, Durma a Borreho.
Všem fotbalovým příznivcům přeij příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola německé Bundesligy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Fürthem a Frankfurtem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.