Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Mönchengladbach - 27. listopadu 2021   15:30

Köln
55' Ljubičić  • 77' Uth  • 78' Duda  • 90+3' S. Andersson (Schaub)
4:1
(0:0)
Mönchengladbach
74' J. Hofmann  (Herrmann)
Köln
Schwäbe – Schmitz, Kilian, Czichos, Hector (51. Schindler) – Ljubičić (82. Schaub), Schirí – Kainz (70. Uth), S. Özcan, Duda (82. Thielmann) – Modeste (70. S. Andersson).
Schroder
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Sommer – Ginter, Elvedi, Binsibajní – Herrmann (81. Lainer), J. Hofmann, Zakaria, Koné (66. Neuhaus), Scally (81. Netz) – Pléa, Stindl (66. Thuram).
Sippel – Thuram, H. Wolf, Noss, Neuhaus, Netz, Müsel, Lainer, Bénes.

Vážení sportovní přátelé, děkuji vám za sledování tohoto textového přenosu a brzy u bundesligového fotbalu nashledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 15:16. Střely mimo: 9:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 15:11.
A tímto gólovým momentem nám také utkání končí. Po několika slibných příležitostech v první půli se pravá gólová zábava začala naplňovat až v půli druhé. Kolín byl velmi úderný z rychlých brejků po křídlech a několik z nich dokázal zužitkovat v gólovou radost. Připisuje si tak po téměř dvou měsících tři body do tabulky, což jej posouvá na 10. místo práve před Mönchengladbach. Ten dnes nepodal úplně špatný výkon, ale kromě dvou velkých šancí Pley a branky Hofmanna se příliš s míčem do výhodných šancí nedostával a musí skousnout tuhle tvrdší porážku. Nutno podotknout, že hosty hodně držel nad vodou brankář Sommer.
90+3'
90+3'
Köln právě vstřelil branku!
SEBASTIAN ANDERSSON korunuje toto úspěšné utkání Kolína gólem hlavou v závěrečné minutě utkání! Parádním centrem mu míč připravil Schaub.
90+2'
Hosté se ještě nadechují k závěrečnému náporu, ale bez odezvy v podobě šance.
90+1'
Žlutou kartu uviděl v závěru utkání Thuram.
90'
Ve 2. poločase jsou nastaveny 3 minuty.
90'
Andersson velmi promarnil rychlý protiútok, když nedokázal přesně přihrát na neobsazené spoluhráče v pokutovém území.
88'
A ofsajd Pley je potvrzen, gól na 3:2 není uznán.
88'
Už už se hráči Mönchengladbachu radovali z gólu, ale praporek rozhodčího byl velmi rychle nahoře. Ofsajdová situace je přezkoumávána na videu.
87'
A ofsajd zastavuje akci i domácím.
86'
Další ofsajd a v něm nachytán Plea.
85'
Hosté ještě zápas nezabalují, ale už nemají mnoho času.
83'
Obrovské šance před oběma brankami! Nejdříve se mohl prosadit hlavou po rohu Ginter, ale Schwabe stál přesně tam, kde měl. Z následného útoku Kolína hlavičkoval bezprostředně před Sommerem Andersson, ale pouze vyprášil rukavice gólmana.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Jan Thielmann.
81'
Dvojí střídání u hostů.
81'
Gladbach ještě neskládá zbraně, teď bude mít příležitost rohového kopu.
80'
Stadion oslavuje dva slepené góly Utha a Dudy ve velkém stylu!
78'
Kolín je v euforii!! Obrana nedokázala odrazit správným směrem nadýchaný centr. Míč se objevil u nohou ONDŘEJE DUDY, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Sommera – 3:1.
77'
Obrovská chyba Neuhause přisla hosty velmi draho. Německý záložník namazal Marku Uthovi na gól nevídaným způsobem. Domácí útočník se opřel do míče levačkou a i s pomocí tyče posílá Kolín do vedení – 2:1.
76'
Kolínští fotbalisté se rázem vydávají dopředu, na výhru čekají od 1. října
74'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A máme tu vyrovnání. Autorem branky je Jonas Hofmann, jenž dostal parádní zpětnou přihrávku od Herrmanna a následně překonal tvrdou ranou po zemi Schwabeho – 1:1.
73'
Průniky na obou stranách likvidují obránci skvělým způsobem.
72'
Čeká nás velmi vypjatá dvacetiminutovka. V osobních soubojích se neustále přitvrzuje.
71'
Zakaria na hraně žluté karty velmi netakticky fauloval. Sudí Schroder však druhý žlutý kartónek pro tohoto hráče šetří, což rozezlilo především kolínského trenéra Baumgarta
70'
Dvojité střídání také u domácích. Novými muži na place jsou Uth a Andersson. Hřiště opustili Kainz a Modeste.
69'
Přímý kop Hofmanna z dobré vzdálenosti zblokovala dobře postavená zeď, Následný rohový kop odhlavičkoval Kolín do bezpečí.
67'
Kvalita utkání jde strmě nahoru. Jen díky Schwabemu se nemění stav utkání. Hosté se tlačí do branky soupeře.
66'
Dvojí střídání na straně hostů. Novými muži na place jsou Neuhaus a Thuram.
65'
Hosté ihned po přímém kopu domácích vyrazili dopředu, na konci akce byl Hofmann, který sám před Schwabem jen těsně minul!
64'
Pronikajícího Ozcana zastavil nevybíravým způsobem Zakaria, který vidí žlutou kartu. Domácí rozehrávají přímý kop.
64'
Ofsajd a v něm nachytán Anthony Modeste.
63'
Zisk míče na půlce hřiště vyústil v rychlý brejk domácích, v závěru akce však selhal při zakončení Modeste, jehož pokus skončil pouze na boční síti.
61'
Ohromná rána pravačkou v podání Pley doletěla pouze do tyče! Je vidět, že se hostující útočník dostává stále více do hry.
60'
A máme tu žluté karty na obou stranách. Na straně Kolína ji obdržel Ondřej Duda, u hostů poté brankář Yann Sommer.
59'
Vášně na hřišti musí rozhodčí Schroder výrazně krotit. Po zbytečném útočném faulu Ljubičiče na Bensebainiho se rozjely emoce naplno.
58'
Schwabe dobře vycítil, kdy má vyběhnout a na poslední chvíli odvrátil míč před Pleou.
57'
Do velkého sóla se v pokutovém území se rozvášnil Plea, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů a sám nebyl schopen zakončit.
55'
Po akci z levé strany se míč po přiklepnutí Kainze dostal k DEJANU LJUBIČIČOVI, jenž rozvášnil domácí ochozy parádní střelou do šibenice – 1:0.
53'
Dopředu vyrazil Kainz, po Schindlerově centru chtějí diváci penaltu za ruku, ale rozhodčí nechává ve hře pokračovat.
52'
Centr Hermanna zprava nenašel žádného z hostujících hráčů před bránou Schwabeho.
51'
Domácí poprvé střídají Hřiště opoustí Jonas Hector, na jeho místo přichází Kingsley Schnidler.
50'
Hosté přelévají hru, aby si vytvořily lepší možnost zakončení. Plea vystřelil z otočky z hranice pokutového oblouku, avšak velmi nepřesně.
49'
Průniková přihrávka na Zakariu z kopačky Stindla byla velmi nepřesná.
49'
Napadání domácích je neustále na vysoké úrovni, Gladbach se zatím příliš nedostal k míči.
48'
Kolín má prozatím převahu v držení míče v druhé půli, nicméně zatím nic zajímavého dopředu nevytvořil.
47'
Ofsajd a v něm nachytán Mönchengladbach.
46'
Hráči nám již nastupují na hřiště. Druhý poločas je tu!
1. půle již 126. rýnského derby nabídla několik gólových příležitostí na obou stranách, nicméně bez kýženého efektu. Největší šanci domácích měl z hlavičky Modeste, ale vychytal ho neskutečným zákrokem Sommer. Na straně Mönchengladbachu nejvíce zahrozil v závěru poločasu Zakaria, jehož rána nártem z 30 metrů letěla do tyče. Za zhruba 13 minut půjdeme do druhého poločasu. Těšte se!
45+2'
45+2'
Ohrožení branky měl na noze Skhiri, ale vysoko přestřelil.
45+1'
Rozhodčí dává ještě prostor pro rohový kop domácích.
45+1'
V záveru poločasu má možnost vhazování poblíž pokutového území Kolín.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu nad rámec první půle.
45'
Přímý kop hostů do prostoru pokutové značky odhlavičkoval pryč Modeste.
43'
Netaktický faul Ljubičiče připravil domácí o možnost získat roh či vhazování u pomezní čáry.
42'
Míč se po rohu dostal až k Zakariovi, jehož pokus orazítkoval tyč domácí brány!
41'
Další rychlý průnik a na jeho konci parádní rána Herrmanna, jež výrazně prověřila Schwabeho, Máme tu roh.
40'
Ojedinělá akce hostů za poslední několik minut neměla šanci na úspěch. Přihrávka na Hoffmana skončila pouze v rukavicích Schwabeho.
39'
Mönchegladbach se nemůže dostat přes polovinu hřiště, Kolín totiž výborně presuje.
37'
Kolín je čím dál více nebezpečný. Do blízkosti brány se dostal velmi aktivní Duda, nicméně mič mu v nadějné pozici utekl do zámezí.
36'
Vypadalo to na útočný faul Modesta, ale máme tu překvapivě další roh domácích.
35'
Neuvěřitelný zákrok Yana Sommera na hlavičku z bezprostřední blízkosti, kterou vyslal Modeste! Máme tu další roh.
34'
Po pravé straně upaloval dopředu Ljubičič. Domácí budou mít další příležitost v podobě rohového kopu.
34'
Následně se domácí kapitán postaral o zastavení rychlejšího průniku hostů podél pomezní čáry.
33'
Hector svým centrem nenašel nikoho v bílém dresu před Sommerem.
31'
Odraženého míče po rohu se ujal Kone, jehož volej skončil hodně vedle branky.
31'
Máme tu první rohový kop pro Gladbach.
29'
Tak to byla velká příležitost! Centrovaný míč Kainze zblokovali obránci přímo k nohám domácích. Rána Dudy byla dobře usměrněná, ale Sommer vytáhl skvělý zákrok
28'
Ani jeden z týmu zatím nedokázal úspěšně přečíslit obranu soutěže, byť možností rychlých brejků bylo více než dost.
27'
Střely celkem: 5 – 3
26'
Držení míče: 43% Kolín – 57% Mönchengladbach.
25'
Na druhé straně byl rovněž zblokován pokus Pley.
25'
Míč na kopačkách chvíli drží domácí. Střela Dudy ze střední vzdálenosti zblokována.
23'
Hoffmann se celkem diví, ale souboj u pokutového území nebyl posouzen jako faul. Kolín se žene hbitě dopředu.
22'
Do slibné pozice pro centru Hectora zleva se dostal Modeste. Střele z otočky ale scházela potřebná razance i přesnost, a tak ji Sommer pohotově kryl.
22'
Sudí Schroder stále jen domlouvá všem hráčům, faulem se provinil Hoffmann.
21'
Nepříjemné došlapnutí na míč Kainze znamená chvilkové přerušení hry. Záložník Kolína pokračuje ve hře.
20'
Držení míče není stále vytrvalé ani u jednoho týmu.
18'
Kolínská obrana se vyznamenává, když zlikvidovala několik střeleckých příležitostí soupeře.
17'
Do brejku chtěl vyslat Kainz nikým nekrytého Ljubičiče na pravé straně hřiště, centr mu však vůbec nesedl
16'
Poprvé v utkání se dostává do celkem poklidné kombinace Mönchengladbach.
15'
Parádním centrem z obranné poloviny byl vybídnut k zajimavému zakončení Hoffmann, rána z 15 metrů mu ale úplně nesedla a skončila v rukou Schwabeho.
13'
Hra se velmi přelévá ze strany na stranu, a to hlavně díky nepřesnostem obou celků
Do míče se z voleje opřel Schmitz, nicméně rána postrádala přesnost a končí hodně vedle pravé tyče.
11'
Zajímavá příležitost se rýsuje pro Kolín. Přímý kop z 20 metrů vybízí k centru.
9'
Tvrdé souboje a především ostré zákroky začínají přibývat na obou stranách. Rozhodčí Schroder ale zatím karty nevytahuje.
7'
Zajímavý přímý kop ze 30 metrů hostí nedokázaly zužitkovat. Na míči pokračují domácí.
7'
Roh byl následně odvrácen, nicméně z dalšího náběhu zprava chystal zajímavou pozici Kainz znovu pro Dudu. Ten však v krkolomné pozici zakončil vedle.
6'
Ljubičíč vybojoval na pravé straně hřiště rohový kop.
4'
Rychlý přechod domácích do útoku. Slabší střela Dudy z 20 metrů však nemohla ohrozit Sommera.
3'
Máme tu ošetřování. Po tvrdém souboji zůstává ležet na hřišti Schmitz.
2'
První faul na straně hostů, faulován byl Duda na polovině hřiště.
1'
Kolín se dostává do postupné kombinace, první centr z obranné poloviny zastavil ofsajd.
1'
Obě družstva už netrpělivě vyčkávají v tunelu, kolínský RheinEnergie Stadion je napěchovaný k prasknutí!

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Czichos, Hector – Ljubičić, Schirí – Kainz, S. Özcan, Duda – Modeste.
Náhradníci: Urbig – S. Andersson, Schaub, Ehizibue, Hübers, Meré, Schindler, Thielmann, Uth.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Elvedi, Binsibajní – Herrmann, J. Hofmann, Zakaria, Koné, Scally – Pléa, Stindl.
Náhradníci: Sippel – Thuram, H. Wolf, Noss, Neuhaus, Netz, Müsel, Lainer, Bénes..
Poslední tři vzájemná ligová utkání:

06.02.2021 Mönchengladbach – Kolín nad Rýnem 1:2 (Neuhaus – 2x Rexhbecaj)

03.10.2020 Kolín nad Rýnem – Mönchengladbach 1:3
(Rexhbecaj –Plea, Lainer, Stindl)

11.03.2020 Mönchengladbach – Kolín nad Rýnem 2:1 (Embolo, vl. Mere – Uth)
To v Mönchengladbachu se začíná blýskat na lepší časy! Po nepříliš vydařeném úvodu sezóny se družina Adi Hüttera postupně zlepšuje a začíná se v tabulce přibližovat místům, kam právem patří. Aktuálně 9. tým soutěže vybojoval v posledních třech utkáních 7 bodů, díky čemuž se přiblížil pohárové Evropě na rozdíl dvou bodů. Venkovní zápasy ovšem nejsou to pravé ořechové, v dosavadních šesti utkáních na hříštích soupeřů vybojovali hráči Borussie pouhé čtyři body.. Hlavní pozornost bude upřena na ofenzivní trio Hoffmann – Stindl – Plea, které doposud v lize posbíralo 11 gólů a 5 asistencí.
Aktuální forma momentálně dvanáctého Kolína není v soutěži nikterak oslnivá, neboť poslední ligovou výhru si svěřenci Steffena Baumgarta připsali 1. října na domácí půdě proti jasně poslednímu Fürthu. Od té doby následovaly tři remízy (Leverkusen, Union Berlín a Mohuč) a dvě venkovní prohry (Dortmund, Hoffenheim). Na svém hřišti ještě od začátku sezóny nepoznali hořkost porážky, jejich výkony jsou zde totiž výrazně lepší, než je tomu na hřištích soupeřů. Za zmínku jistě stojí solidní forma nejlepšího střelce týmu Anthony Modesta, který v posledních čtyřech utkáních ligy čtyřikrát skóroval a s osmi zásahy mu patří 3. místo v tabulce střelců soutěže.
Dobré odpoledne všem fanouškům fotbalu! Rád bych vás přivítal u textového přenosu z utkání německé Bundesligy, v němž se v rámci 13. kola soutěže střetne Kolín nad Rýnem s Mönchengladbachem. Začátek je naplánován na 15:30 hod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.