Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Mainz - 26. listopadu 2021   20:30

Stuttgart
21' Ito (Mangala) • 51' Sosa (Mangala)
2:1
(1:1)
Mainz
39' Hack  (Boëtius)
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Massimo (85. Katompa Mvumpa), Endo (C), Karazor, Sosa – Förster (63. Nartey), Mangala (63. Klimowicz) – Marmúš (82. Stenzel).
Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Mainz
Zentner – Nemeth (75. Stach), Hack, Niakhaté (C) – Widmer, I Če-song, Barreiro (75. Stöger), Boëtius, Martín – Onisiwo (75. Ingvartsen), Burkardt (75. Ádám Szalai).

Stuttgart si v předehrávce kola poradil s Mohučí

První šance na sebe nenechala dlouho čekat. Už ve 3. minutě Umar Marmúš utekl Alexanderu Hackovi, na levé straně vápna zamotal nohy Nemethovi a levačkou vypálil tvrdě pod břevno. Robin Zentner měl co dělat, aby míč vytáhl nad horní konstrukci své branky. Hosté se poprvé osmělili o deset minut později, Florian Müller měl plné ruce práce se zakončením Onisiwa. Skóre se poprvé měnilo ve 21. minutě. Po svižné kombinaci převzal míč na levé straně vápna Hiroki Ito, na jeho křižnou střelu placírkou si letící Robin Zentner sáhl, ale nedovedl víc než vytěsnit míč na tyč, která mu nepomohla. O několik chvil později rozhodčí nesprávně nařídil penaltu, kterou vzápětí na popud VAR odvolal. Hosté toho využili, když po rohovém kopu v závěru poločasu srovnal hlavou Alexander Hack.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. V hledišti to zahučelo poté, co Philipp Förster těsně minul přední tyč. Čeho nebyl schopen on, dokázal v 51. minutě Borna Sosa. Jeho první bundesligová trefa byla opravdu výstavní a poslala Stuttgart zpátky do vedení. Přibližně deset minut před koncem mohl podruhé srovnat Alexander Hack, jenže Florian Müller byl pro tentokrát proti. Těsný náskok už Stuttgart uhájil, výhra ho katapultovala z barážové příčky na třináctou.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:13.
Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:17.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Jean-Paul Boëtius (Mohuč).

V nervózním závěru vznikla strkanice, do které se zapojil i Boëtius. Ten svého protihráče silně strčil do hrudi a právě za tento prohřešek byl potrestán.
90+3'
V přetahované u rohového praporku domácí fotbalisté ušetřili několik cenných vteřin.
90+2'
Žlutou kartu dostává Borna Sosa (Stuttgart).

Tak dlouho Sosa otálel s vhazováním, až sudímu došla trpělivost.
90'
Nastavená doba hry činí čtyři minuty.
89'
Při brejku se k centu zleva protlačil Ádám Szalai, v krkolomné pozici ale nezamířil přesně.
88'
Odvážný Katompa Mvumpa po řetězci soupeřových chyb pronikl na pravou stranu vápna. Protože po dlouhém sprintu neměl dostatek sil, tak před vracejícím se Boëtiusem zasekl a při neobratné kličce upadl. Ačkoliv rozhodčímu signalizoval faul, Matthias Jöllenbeck měl na celou věc jiný pohled a penaltu neodpískal.
86'
Nově příchozí Katompa Mvumpa se hned vydal do útoku. Na vlastní pěst chtěl projít přes Silvana Widmera, ale ten ho podle rozhodčího atakoval čistě.
85'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Roberto Massimo, přichází Silas Katompa Mvumpa.
84'
Po Stachově útočném faulu musí Mohuč vycouvat.
82'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Pascal Stenzel.
81'
Jeho exekutor Kevin Stöger zakroutil míč přímo na brankáře Müllera, ten si nekomplikoval život a centr jednoduše vyrazil.
80'
Alexander Hack je při chuti! Stoper Mohuče chtěl znovu vyrovnat a nutno podotknout, že střelou umístěnou k pravé tyči Müllera fakt protáhl. Ještě není všem dnům konec, následovat bude roh.
79'
Konstantinos Mavropanos ani Wataru Endo nezabránili I Če-songovi ve střele z mírného úhlu. Zasahovat proto musel až Florian Müller.
77'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se řídil Jean-Paul Boëtius. A bohužel pro Mohuč to nebylo dobře, protože dalekonosná rána ohrozila jen přítomné publikum.
76'
Držení míče: 52% : 48%.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Marcus Ingvartsen.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází David Nemeth, přichází Anton Stach.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Kevin Stöger.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Ádám Szalai.
74'
Po odkopu jednoho ze stuttgartských obránců do zámezí je tady mnohonásobné střídání. Škatulata, hejbejte se!
72'
Tomu se hosté snadno ubránili a prostřednictvím záložní řady míč vyvezli přes půlící čáru.
71'
V podobném světle se ukázal i stoper Mohuče Alexander Hack, jenž přihrávku Sosy odkopl na roh.
70'
Na druhé straně Aaron Martín vyprodukoval nízký centr, ten razantně odkopl stoper Anton.
68'
Při dalším stuttgartském útoku se rozběhl středem Nikolas Nartey. Už si chystal balon na střelu, když proti němu vykročil Alexander Hack.
67'
Teď je tomu jinak. Přihrávku na pravou stranu vápna dostal Umar Marmúš, ale Moussa Niakhaté jeho střelu zblokoval.
65'
Dle grafiky Stuttgart většinu svých útoků táhne po křídlech, v tuto chvíli se však domácí tým brání.
63'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Nikolas Nartey.
63'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Mateo Klimowicz.
62'
Za nečinného dohledu Marmúše Mohuč kombinovala na své polovině hřiště, než se jí míč zatoulal někam za autovou čáru.
61'
Držení míče: 56% : 44%.
60'
Jean-Paul Boëtius přesprintoval Karazora a před hranicí vápna si navedl míč na střelu. Tu chtěl evidentně poslat do horní části branky, jenže o metr přestřelil.
58'
Hosté přitlačili na pilu. Jean-Paul Boëtius našel uvnitř vápna Burkardta, jenomže ten než se s míčem otočil čelem k bráně, tak o něj přišel.
56'
Karim Onisiwo opět u balonu. Tentokrát to vzal na sebe a s odhodlaným výrazem v obličeji pronikl do šestnáctky. Tam ho čistě odzbrojila stoperská dvojice.
55'
Pak šli do útoku hosté. Ze strany centrující Karim Onisiwo našel pouze hlavu stopera Antona.
53'
Wataru Endo se pustil do souboje jeden na jednoho, za Leonarda Barreira však neprošel.
51'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Ztracené vedení si Stuttgart přeci jen bere zpět! Mangala při brejku roztáhl hru doleva na BORNU SOSU a chorvatský obránce levačkou zavěsil míč o břevno. Tohle Robin Zentner nečekal, zmohl se jen na natažení pravé ruky.
49'
V hledišti to zahučelo poté, co kolem bránícího Martína střílející Philipp Förster těsně minul přední tyč! Těžko říct, zda by Robin Zentner v případě přesné střely zasáhl.
48'
Na druhé straně Karim Onisiwo odcentroval přímo do Müllerových rukavic.
47'
Stuttgartský kapitán Wataru Endo nebyl v souboji "trojek" schopen přetlačit Aarona Martína.
46'
V poločasové pauze neměli trenéři potřebu střídat.
46'
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:6.
Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:10.
45+3'
45+3'
Umar Marmúš se rozběhl Sosovi kolem zdi na pravou stranu vápna, odkud po přihrávce rozvlnil jen boční síť. Následně sudí foukl do píšťalky a ukončil poločas.
45+2'
Právě u nich domácí tým vhazoval, jeho kombinaci pak přerušil Leandro Barreiro faulem.
45+1'
V první ze tří nastavených minut hraje s míčem Stuttgart, postupný útok táhne kolem střídaček.
44'
Při tomto zakončení navíc došlo k nezaviněnému střetu mezi, což bolestivě odnesli Roberto Massimo a střílející Aaron Martín. Potřeba je ošetření obou dvou.
43'
Zanedlouho poté to podobným stylem zkoušel Aaron Martín, avšak ani on se mezi tyče netrefil.
42'
Ve střední vzdálenosti od brány se odraženého míče zmocnil Leandro Barreiro a z voleje ho napálil někam do nebe. Tahle rána mu vůbec nesedla.
41'
Po Marmúšově faulu hrají hosté.
39'
Mohuč právě vstřelila branku!
Mohuč kopala ještě jeden roh a tentokrát už jí to vyšlo! Boëtiusův vysoký pas Borna Sosa nedoskočil, a to byla alfa omega. Za ním se totiž v houfu hráčů dostal do vzduchu ALEXANDER HACK, jenž hlavou usměrnil míč mimo dosah Floriana Müllera – 1:1.
38'
Byl z toho roh, který šel rozehrát Aaron Martín. Jeho centr dopravil Hiroki Ito do bezpečí.
37'
Dobrý obranný skluz Konstantina Mavropanose, kterým zblokoval pokus Karima Onisiwa.
36'
Žlutou kartu dostává Orel Mangala (Stuttgart).

Ofenzivní záložník je trestán za zdržování hry.
35'
Po Barreirově faulu kopal Stuttgart standardku přibližně v půlce útočné poloviny hřiště. Centr směřující na hranici šestnáctky vyhlavičkoval Alexander Hack.
33'
Hosté opět v útoku, byť jen na chvíli. Jean-Paul Boëtius čekal na spoluhráčovu patu marně.
32'
Jean-Paul Boëtius předal na levé straně balon Martínovi a ten odcentroval před branku, její strážce Florian Müller míč vyboxoval mimo rizikovou zónu.
31'
Držení míče: 63% : 37%.
30'
Sosův odvrácený centr si mimo vápno našel Hiroki Ito a z první napálil míč do horních řad tribuny.
29'
Mohuč bude čelit rohovému kopu.
27'
Už po shlédnutí prvního záznamu měl Matthias Jöllenbeck jasno a původně nařízenou penaltu s okamžitou platností odvolal! Bylo zřejmé, že Robin Zentner zasáhl jako první míč. Stuttgartští fotbalisté si tak musejí nechat zajít chuť.
26'
Ale pozor, ještě to není jisté! Hlavního arbitra totiž přivolal VAR a celá situace se zkoumá na videu.
24'
Boxující Robin Zentner místo míče trefil Konstantina Mavropana, Stuttgart si kopne penaltu!
21'
V Mercedes-Benz Areně otevírá skóre Stuttgart! Svižná kombinace domácího týmu dostala míč na levou stranu vápna, kde si ho převzal HIROKI ITO. Na jeho křižnou střelu placírkou si letící Robin Zentner sáhl, nedovedl ale víc než vytěsnit míč na tyč, která mu nepomohla.
20'
Mohuč zesílila a na hřišti je to znát. Dalším zakončovatelem byl Jonathan Burkardt, jeho ránu ale zablokoval Anton a ještě k tomu tak dobře, že je z toho odkop.
18'
Hned z další akce vytěžila Mohuč roh. Aaron Martín nasměroval balon přímo do ohně, odkud ho hlavou dostal ven Waldemar Anton.
17'
Hosté vhazovali na útočné polovině. Zprava se mezi dvěma obránci prosmýkl Karim Onisiwo a vypálil na zadní tyč. Florian Müller zasahovat nemusel.
16'
Držení míče: 65% : 35%.
15'
Domácí se nenechali zahanbit. Střeleckou pozici si před hranicí vápna připravil Atakan Karazor, z mírného záklonu však o kousek přestřelil.
13'
Hosté se poprvé osmělili ve 13. minutě! Ani dva skluzující hráči (Konstantinos Mavropanos a Hiroki Ito) nezabránili střele, kterou zevnitř vápna vyslal Karim Onisiwo. S jejím vyražením měl Florian Müller plné ruce práce.
12'
Förster znovu ve hře. Tentokrát na pravém křídle předal balon Marmúšovi, jeho přihrávku pod sebe zachytil Moussa Niakhaté.
10'
Po obnovení hry si Philipp Förster troufl na přihrávku do uličky, jenže Umar Marmúš se mu nepohnul.
9'
Žlutou kartu dostává Aaron Martín (Mohuč).

Levý křídelník při souboji o míč atakoval Karazora podrážkou.
7'
Jenže po útočném faulu na I Če-songa rozhodčí přisoudil míč Mohuči.
6'
Stuttgart je od začátku více ve hře. Do souboje jeden na jednoho se pustil Roberto Massimo a vybojoval pro svůj celek aut.
4'
Z tohoto mráčku nezapršelo, Sosův centr odhlavičkoval do bezpečí Alexander Hack.
3'
První šance na sebe nenechala dlouho čekat! Umar Marmúš utekl Alexanderu Hackovi, na levé straně vápna zamotal nohy Nemethovi a levačkou vypálil tvrdě pod břevno. Robin Zentner míč vyškrábl nad horní konstrukci své branky a my tak budeme svědky rohového kopu.
2'
Po krátké kombinaci na své půlce Mohuč nakopla míč dopředu. Odvrácený pas sebral Silvan Widmer, kterému zatarasil cestu Borna Sosa.
1'
Mezi kapitány proběhl los. Stranu si vybíral Wataru Endo, takže úvodní výkop provedou hosté.
S mírným zpožděním rozhodčí Matthias Jöllenbeck přivádí základní jedenáctky na hřiště.
Jediný Afričan Silas Katompa Mvumpa z DR Kongo se Stuttgartu vešel pouze na lavičku.
V sestavách figurují i tři Asiaté. Na straně Stuttgartu jsou to Hiroki Ito a kapitán Wataru Endo z Japonska. Mohuč má ve svých řadách korejské zastoupení v podobě I Če-songa.
Nejvýraznější postavou by měl být Jonathan Burkardt, útočník Mohuče dal v posledních osmi zápasech sedm gólů (napříč všemi soutěžemi). Bundesligových tref má letos na svém kontě šest.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Massimo, Endo (C), Karazor, Sosa – Förster, Mangala – Marmúš.
Náhradníci: Bredlow – Al Ghaddioui, Faghir, Klimowicz, Mola, Nartey, Stenzel, Tibidi, Katompa Mvumpa.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Nemeth, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, I Če-song, Barreiro, Boëtius, Martín – Onisiwo, Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Ingvartsen, Nebel, Papela, Stach, Stöger, Ádám Szalai, Tauer.
Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
Jenže po bodech prahne také Mohuč. A má k tomu dobrý důvod. Výhra by tým ze spolkové země Porýní-Falc posunula na příčky určené pro pohárovou Evropu. Tam se Mohuč naposledy kvalifikovala v sezoně 2015/16, kdy obsadila šesté místo. K tomu ale ještě vede dlouhá cesta. Čtyři zápasy v řadě bez prohry jsou sice fajn, nesmíme však opomenout fakt, že tato série vznikla s protivníky ze spodního patra tabulky. Teď před Mohučí stojí další slabší soupeř a já jsem zvědavý, jak se s výzvou jménem Stuttgart popere.
Stuttgart nevstoupil do sezony dobře a po třech prohrách v řadě se krčí na barážovém stupínku. Pellegrino Matarazzo musí urychleně vymyslet, jak se ze svízelné situace dostat ven, protože předposlední Bielefeld už jeho týmu nebezpečně dýchá na záda. Tlak na Stuttgart je to o větší, že následující dva zápasy hraje na vlastním stadionu (po Mohuči přivítá berlínskou Herthu). A fanoušci dávají své znepokojení nad tíživou situací najevo. Právě proto si je fotbalisté VfB chtějí udobřit, a to nepůjde jinak než ziskem plného počtu bodů.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Stuttgart s Mohučí v pátek večer obstará předehrávku 13. kola Bundesligy. Buďte u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.