Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Hertha Berlin - 4. září 2022   15:30

0:2
(0:0)
Hertha Berlin
58' Lukebakio  (Plattenhardt) • 90+3' Richter  (Selke)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Bauer – Gruezo (36. Baumgartlinger) – Caligiuri, Maier (46. Vargas), Rexhbecaj (83. Petkov), M. Pedersen – Berisha (75. Hahn), Demirović (75. Niederlechner).
Klein – Framberger, Zehnter.
Christensen – Kenny, Kempf, Uremović, Plattenhardt – Serdar (60. Boëtius), Šunjić, Tousart – Lukebakio (84. Dárdai), Kanga (84. Selke), Ejuke (70. Richter).
Ernst – Darida, Maolida, Mittelstädt, Pekarík.

Držení míče: 45 % : 54 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:10. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:15.
Je konec! Hertha nakonec zvládla duel na půdě Augsburgu a vítězí 2:0. Hosté o svém triumfu rozhodli po změně stran. O úvodní branku se v 58. minutě postaral Dodi Lukebakio. Augsburg v závěru vrhl všechny síly do útoku, což po Selkeho brejku potrestal Marco Richter.
90+4'
90+3'
Hertha právě vstřelila branku! Hertha přidává druhou branku a rozhoduje o svém dnešním triumfu! Selke se dostal do úniku, který ještě vyřešil přihrávkou před branku a MARCO RICHTER si po kličce vychutnal zakončení do prázdné branky!
90+2'
Selka vypomohl také defenzivě, ale jeho pobídka směrem dopředu nakonec propadla do autu.
90'
Hertha se v samotném závěru utkání usadila na polovině soupeře a střídající Selke se dostal k odcentrování. Jeho pobídka ale spoluhráče nenašla.
89'
Filip Uremović uspěl v dalším hlavičkovém souboji na polovině hřiště a odehrál míč do bezpečí.
88'
Filip Uremović má nyní zdravotní problémy. Fotbalistu Herthy Berlín trápí křeče.
87'
Domácím fotbalistům hodně rychle utíká čas na vstřelení vyrovnávací branky. Hertha po změně stran brání na jedničku.
86'
Marvin Plattenhardt skvěle pomohl spoluhráčům ve středovém kruhu a získal míč pro hostující Herthu Berlín.
85'
Ruben Vargas se pustil do krátké debaty s rozhodčím, nicméně sudí jej ihned uklidil i bez karetního trestu.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Davie Selke.
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Márton Dárdai.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Lukas Petkov.
82'
Lucas Tousart se zcela osamocený dostal k centru z pravé strany, ale slabou hlavičkou z malého vápna nechal vyniknout Gikiewicze!
81'
Julian Baumgartlinger odcentroval z pravé strany do pokutového území, jenže jeho pobídka byla příliš vysoká a zapadla až do zámezí.
80'
Střídající Hahn táhl akci domácího celku po pravé straně, jenže jeho pokus u utajenou přihrávku skončil v zámezí.
79'
Lukebakio si v jednom ze soubojů přivodil zranění třísel. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
78'
Stopeři domácího Augsburgu kombinují s míčem na vlastní polovině, nicméně nikdo v tmavém dresu Herthy soupeře neatakuje.
77'
Augsburg zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, nicméně defenziva soupeře si bez problémů poradila.
76'
Domácí celek se v posledních minutách snaží tlačit vpřed, ale proti kompaktní obraně Herthy to zatím nemá snadné.
75'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Florian Niederlechner.
ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází André Hahn.
74'
Po další akci hostů se v pokutovém území dostal k zakončení Lukebakio, ale jeho ránu z ostrého úhlu domácí brankář Rafał Gikiewicz vyrazil!
73'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mërgim Berisha).
72'
Hertha kombinuje v zadních řadách, nicméně nikdo v červenobílém dresu domácích soupeře neatakuje. Herthě tento obraz hry vyhovuje.
71'
Jonjoe Kenny se po další rychlé akci Herthy dostal k zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho skákavý pokus skončil vedle zadní tyčky.
70'
ze hřiště odchází Chidera Ejuke, přichází Marco Richter.
69'
Mads Pedersen prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho nadýchaná pobídka skončila v moci obránce.
68'
Hertha se po pravé straně dostala do vápna, nicméně nikdo v modrém tentokrát nezakončil. Augsburg brání v kompaktním bloku.
67'
Ivan Šunjić si nedal pozor na své postavení na levé straně hrací plochy a byl lapen v ofsajdové pasti.
66'
Elvis Rexhbecaj pro změnu fauloval rozběhnutého Lukebakia u postranní čáry a nabídl Herthě rozehrávku přímého kopu.
65'
Augsburg následně zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, nicméně obrana si dala pozor.
64'
Augsburg se po dlouhé době dostal k zakončení. Elvis Rexhbecaj hlavičkoval snad z hranice velkého vápna, ale hostující brankář jeho pokus vytáhl nad břevno!
63'
Vargas se dostal k odraženému míči na polovině soupeře, ale nedokázal si jej posunout do volného prostoru.
62'
Filip Uremović uspěl v souboji na polovině hřiště, ale jeho nákop za obranu Augsburgu nikoho v modrém dresu nenašel.
61'
Mads Pedersen dostal přihrávku z autového vhazování, pokryl si míč tělem, ale přihrávkou pod sebe nenašel nikoho z kolegů.
60'
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Jean-Paul Boëtius.
60'
Je za námi hodina hry a poslední minuty pořádně zamíchaly děním na trávníku. Hertha se dostala do vedení a nadále hraje velmi aktivně.
58'
Hertha právě vstřelila branku! Hostující celek se dostává do vedení! DODI LUKEBAKIO se po centru z levé strany zjevil na malé vápně, předskočil soupeře a přesnou hlavičkou rozvlnil síť!
57'
Fanoušci domácího Augsburgu ženou své oblíbence vpřed hlasitým skandováním. Aktivita domácích ale není po změně stran zrovna velká.
56'
Chidera Ejuke se individuálně probil až na hranici velkého vápna, jenže prováhal ideální moment na zakončení a trefil jen obránce.
55'
Jeffrey Gouweleeuw se na opačné straně dostal k zakončení, nicméně vzrušení před brankou Herthy bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
54'
Vargas si na pravé straně posunul míč kolem soupeře, ale ten jej okamžitě sestřelil. Sudí nechal žlutou kartu v kapse.
53'
Hertha se po akci z pravé strany dostala do vápna, ale nikdo z hostujících ofenzivních hráčů se nedostal k hlavičce.
52'
Mads Pedersen vhazoval na levé straně, nicméně Maiera dostal přihrávkou do hodně těžké pozice. Obrana Herthy zatím hraje výborně.
51'
Filip Uremović poslal přihrávku na pravou stranu, kde měl Serdara, nicméně ten se nedokázal uvolnil od důrazného Maiera.
50'
Chidera Ejuke se na levé straně hnal za odraženým míčem, ale nepotykal si se zpracováním a předkopl si míč až do zámezí.
49'
Jeffrey Gouweleeuw prodloužil míč hlavou za obranu soupeře, nicméně tam neměl nikoho v červeném dresu Augsburgu.
48'
Mads Pedersen napadal rozehrávku Herthy na její polovině, ale pokus soupeře o odkop srazil jen do zámezí. Vhazovat bude celek z Berlína.
47'
Německý celek se dostal do blízkosti velkého vápna, ale Filip Uremović neprocedil přihrávku na levou stranu na někoho ze spoluhráčů.
46'
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Ruben Vargas.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Augsburgu bezbrankový stav. O něco aktivnější byl v první půli domácí celek, ale obrana Herthy zatím hraje důrazně. Ani hosté toho směrem vpřed moc nepředvedli.
45+1'
44'
Filip Uremović se po levé straně dostal až k rohovému praporku, ale jeho pobídka skončila v moci obránce.
43'
Jeffrey Gouweleeuw diriguje rozehrávku Augsburgu na polovině hřiště, nicméně dalším hráčům v červeném chybí aktivita.
42'
Mads Pedersen se dostal k zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho projektil skončil vedle pravé tyčky.
41'
Chidera Ejuke se po pravém křídle dostal k odcentrování, ale jeho centr skončil na noze prvního obránce v červeném.
40'
Filip Uremović se na pravé straně pustil do souboje o odražený míč, nicméně zadáci Augsburgu byli důrazní.
38'
Daniel Caligiuri na pravé straně naháněl míč na pravé straně, ale balón se po mokrém trávníku svezl do autu.
36'
ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Julian Baumgartlinger.
35'
Elvis Rexhbecaj byl pozdě u míče na polovině hřiště, nicméně jeho poslední pobídka na levou stranu skončila v zámezí.
33'
Suat Serdar trefil soupeře šlapákem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
32'
Hertha zahrávala přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale nikdo v modrém dresu se nedostal k hlavičce.
31'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Carlos Gruezo).
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání.
29'
Mads Pedersen se po levém křídle dostal do ofenzivy, nicméně jeho centr levou nohou srazil první soupeř na roh.
28'
Mërgim Berisha se po krátkém přerušení dostal do pokutového území, ale jeho rána z úhlu rozvlnil boční síť.
26'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Augsburgu zůstává po souboji ležet na trávníku.
24'
Domácí zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se ujal Carlos Gruezo, ale technickou střelou trefil hráče ve zdi.
22'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Filip Uremović).
21'
Wilfried Kanga byl pozdě v souboji na hranici velkého vápna a po souboji zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji.
19'
Gumny táhl akci Augsburgu po levém křídle, jenže pobídkou za obranu nenašel nikoho ze spoluhráče.
18'
Hertha vhazovala v blízkosti velkého vápna, nicméně nikdo v modrém zatím nehýří aktivitou.
16'
Jonjoe Kenny vybojoval míč na polovině hrací plochy, nicméně si nedokázal pomoci přihrávkou na spoluhráče z defenzivy.
15'
Mads Pedersen neustál souboj s obráncem, nicméně podle rozhodčího se nejednalo o nedovolený zákrok.
14'
Mads Pedersen dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho nákop skončil v moci obránců Augsburgu.
12'
Mërgim Berisha si pokryl míč a Filip Uremović jej poslal zatažením za dres k zemi.
11'
Kanga se hnal na hranici velkého vápna, ale proti přesile obránců v červeném se nedostal k zakončení.
9'
Ani další akce Herthy nepřinesla pro obranu domácího Augsburgu nebezpečí. Nákop na Lukebakia skončil v zámezí.
8'
Přihrávku na polovinu Herthy dostal Mërgim Berisha, nicméně pod tlakem napadajících obránců míč neudržel na svých kopačkách.
7'
Domácí celek zahrával přímý kop z levé strany hrací plochy. Exekuce se ujal Maximilian Bauer, nicméně jeho centr prolétl až nad břevnem.
6'
Po následném rohovém kopu se Hertha sice dostala do zakončení, ale Wilfried Kanga hlavičkou z dobré pozice netrefil zařízení.
5'
Dodi Lukebakio se tentokrát dostal k odcentrování z levé strany hrací plochy, jenže hned první soupeř v červeném jeho pobídku srazil na roh.
4'
Dodi Lukebakio poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Suat Serdar, nicméně jeho následný centr skončil na bloku prvního obránce.
3'
Beriša se po levém křídle dostal do blízkosti velkého vápna, přehodil si míč na levačku, ale jeho centr srazil první soupeř na rohový kop.
2'
Mads Pedersen vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho pobídka směřovala na Maiera, ale tomu vůbec nevyšel první dotek.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Augsburg se ihned vydal dopředu, ale nákop skončil u obránců.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Augsburg bude hrát v červeném, zatímco Hertha oblékne modrou sadu.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Bauer – Gruezo – Caligiuri, Maier, Rexhbecaj, M. Pedersen – Berisha, Demirović.
Náhradníci: Klein – Baumgartlinger, Framberger, Hahn, Niederlechner, Petkov, Vargas, Zehnter.

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Kempf, Uremović, Plattenhardt – Serdar, Šunjić, Tousart – Lukebakio, Kanga, Ejuke.
Náhradníci: Ernst – Boëtius, Darida, Dárdai, Maolida, Mittelstädt, Pekarík, Richter, Selke.
FC Augsburg

Domácí Augsburg na tom není o moc lépe. Po čtyřech kolech má na kontě pouze tři body a patří mu čtrnáctá pozice bundesligové tabulky. Na úvod nového ročníku padl doma s Freiburgem. Poté přišlo vítězství na půdě Leverkusenu a zdálo se, že nastanou lepší zítřky, jenže Augsburg následně padl doma s Mohučí a v minulém kole nestačil na Hoffenheim.
Hertha BSC

Hostující Hertha Berlín zatím prožívá tragický vstup do nového ročníku nejvyšší německé soutěže. Hertha se trápila už v loňské sezóny, ale letos má po čtyřech kolech jediný bod a krčí se na předposlední sedmnácté pozici. Do sezóny vstoupila porážkou na půdě Unionu Berlín. Následně uhrála jediný bod za remízu s Frankfurtem. Následně ale přišly porážky na půdě Borussie Monchengladbach a doma s Dortmundem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.