Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Stuttgart - 10. září 2022   15:30

Bayern
36' Tel (Davies) • 60' Musiala (Mazraoui)
2:2
(1:0)
Stuttgart
57' Führich  (Mavropanos) • 90+2' Guirassy
Bayern
Neuer (C) – Mazraoui (63. Stanišić), de Ligt, Upamecano, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry (81. Gravenberch), T. Müller (68. Choupo-Moting), Musiala (81. Mané) – Tel (63. Sané).
Ulreich – Hernández, Pavard, Sabitzer.
Dingert – Borsch, Gerach
Allianz Arena, Mnichov
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos (84. Stenzel), Anton, Ito – Silas (75. Perea), Endo (C) (75. Egloff), Karazor, Ahamada (84. Millot), Sosa – Guirassy, Tomás (46. Führich).
Bredlow – Aidonis, Kastanaras.

Soupeř Plzně v základní skupině Ligy mistrů se na bránění Roberta Lewandowskiho nenaladil úplně dobře. Proti Stuttgartu zapsal třetí bundesligovou remízu v řadě a stejně jako v minulé sezoně se v jeho domácím souboji s VfB urodila plichta 2:2. Domácí nenadchli výkonem a výsledkem už vůbec ne. Stuttgart byl valnou část zápasu vyrovnaným soupeřem. Rozehrávka Bayernu byla hodně nejistá, zejména de Ligt dost chyboval.

Domácí vedli po poločase 1:0, když se Tel stal historicky nejmladším střelcem bundesligového gólu Bayernu. Hostům se povedlo srovnat Guirrasym do prázdné brány při situaci dva na jednoho. Nicméně jeho radost byla předčasná, gól byl totiž odvolaný pro faul na Kimmicha, přitom presující fotbalista se německého hráče sotva dotkl. O chvíli později už se jednalo o regulérní branku. Střídající Führich seběhl na pas Mavropanose a obstřelil Neuera na zadní tyč.

Bayern kontroval prakticky vzápětí, když Musiala si přehodil míč na levačku a utáhl střelu křížem. Bayern se tím zklidnil, najednou měl hru pod kontrolou. Každopádně pak dovolil jakýsi závěrečný tlak, směrem dopředu byl dosti pasivní až po centru Engloffa zakončoval Guirrasy za malým vápnem těsně vedle brány. Nicméně sudí byl poté kolegou u videa upozorněn, že de Ligt zasáhl Guirrasyho do kotníku a nařídil pokutový kop. Ten proměnil Guirassy suverénně na pravou stranu, Neuer zůstal stát uprostřed.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.
90+6'
90+5'
Davies obešel dva hráče na levé straně, pak upadl po zákroku zezadu, ale tohle na standardku z osmnácti metrů nebude. Florian Müller bude zdržovat před výkopem od své brány.
90+4'
Guirassy znepříjemňoval život Kimmichovi u rohového praporku, domácí se pak rychle vydali do útoku, ale Mané přetáhl centr z levé strany.
90+3'
Sané fauloval Egloffa na levé straně a sudí tahá kartu.
90+2'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Za pískotu tribun si postavil míč SEHROU GUIRASSY, Neuer poskakoval na čáře, ale proti ráně na pravou stranu hostujícího útočníka se ani nepohnul, zůstal stát uprostřed a Stuttgart sahá po bodu.
90+1'
De Ligt dostává kartu za penaltový zákrok. Ví, že tohle je obrovská klukovina. Ani neprotestuje.
90+1'
Je to skutečně penalta pro Stuttgart.
90'
Vypadalo to, že tam byl šlapák de Ligta na kotník Guirassyho. Sudí se už běží podívat na monitor. K tomu zákroku došlo prakticky ihned po střele vedle brány.
90'
Egloff poslal míč z levé strany pod sebe za malé vápno a Guirassy mířil o fous vedle pravé tyče.
89'
Sosa nezvládl jeden na jednoho na levé straně, následně se Bayern ubránil centru do vápna.
88'
Millot ležel na zemi nevlastní vinou a sudí postřehl šlapák Gravenbercha na půli.
87'
Upamecano vypíchl míč z pravé strany, hosté vhazovali a Kimmich ukončil jejich snažení.
86'
Rozehrávka Bayernu má nadále k ideálu hodně daleko. Nyní se chopil míče Stenzel, ale křížem výrazně minul tři tyče.
85'
Domácí přečkali nákop Stuttgartu na pravou stranu a Gravenberch nemusí nikam pospíchat.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Pascal Stenzel.
84'
ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Enzo Millot.
84'
Gnabry se tlačil do zakončení, ale pískal se útočný faul Upamecana.
83'
Po centru Saného se odrazil míč k Choupo-Motingovi a jeho halfvolej k levé tyči odvracel Anton nohou na roh.
82'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Waldemar Anton).
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Ryan Gravenberch,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Sadio Mané.
80'
V Karazorovi se asi nasčítala frustrace z toho, že sudí už neuznal jeden gól pro faul na Kimmicha a za protesty dostává kartu.
79'
Neuer rozehrával středem s Kimmichem na hraně malého vápna. Ten rozhodně neměl situaci pod kontrolou a podle toho to také dopadlo. Přišel o balón a Guirrasy křižně z levé strany prostřelil Neuera. Sudí okamžitě odvolal gól pro faul na Kimmicha. Ani nepotřeboval VAR.
78'
De Ligt pouštěl míč v souboji s Egloffem na pravé straně k Neuerovi.
77'
Davies chtěl potrestat diskomunikaci soupeře na půli a nabral rychlost na levé straně, v závěru svého sóla minul bližší tyč.
76'
Sané zasekával na levé straně, ale byl překřížen.
75'
ze hřiště odchází Wataru Endo, přichází Lilian Egloff,
ze hřiště odchází Silas, přichází Juan José Perea.
74'
Guirassy roztáhl hru k Führichovi na pravou stranu, míč se k němu vrátil a hodil si ho kolem Upamecana, Neuerova pak zachránila spoj levé tyče a břevna!
73'
Konstantinos Mavropanos je na nohou, hosté rozehrají od Floriana Müllera.
73'
Davies se protáhl snad přes tři hráče na levé straně a potom po souboji s ním zůstal ležet ve vápně hostující Mavropanos.
72'
Bayern teď naprosto kontroluje hru a Stuttgart to má opravdu hodně složité.
71'
Už dlouho se Stuttgart nepodíval před Neuera a čas pro něj samozřejmě utíká hodně rychle.
70'
Florian Müller nakopl míč na levé straně, domácí jej postrčili do autu a vhazovat bude Sosa.
69'
Silas zpracoval míč na levé straně již mimo hrací plochu.
68'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
67'
Goretzka si navedl míč na střelu z pravé strany, jenže přestřelil branku.
66'
Bayern je v laufu po Musialově gólu, nyní zabránil Ito centru z levé strany na Musialu.
65'
Stanišić přetáhl centr z pravé strany na Gnabryho, ale Bayern byl výborný po ztrátě míče. Musiala se totiž otočil kolem Karazora a prověřil brankáře zleva na zadní tyč.
64'
Tlak Bayernu přerušuje ležící Kimmich.
63'
ze hřiště odchází Mathys Tel, přichází Leroy Sané,
ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Josip Stanišić.
62'
Florian Müller rozehrával na levou stranu, ale míč se odrazil k Thomasu Müllerovi, ten pak nahrál zhruba na střed, kde Gnabry spálil tutovku do levé nohy vybíhajícího brankáře Stuttgartu!
60'
Bayern právě vstřelil branku!
Kimmich a Mazraoui připravili míč do pravé poloviny vápna, kde JAMAL MUSIALA zasekl na levačku a utáhl střelu na vzdálenější tyč.
59'
Ito podkopl otáčejícího se Thomase Müllera na pravé straně se žlutým následkem.
59'
Tel se neshodl se soupeřem na tom, kdo bude vhazovat z poloviny hřiště, sudí ukázal, že míč si může vzít Sosa.
57'
Davies udělal hrubku v rozehrávce, Mavrapos se natlačil před soupeře a přihrál po pravé straně, CHRIS FÜHRICH obstřelil Neuera na zadní tyč a tento gól už bude platit.
57'
Hosté šli do brejku, ale de Ligt je přerušil a potom přišla ztráta Stuttgartu na levé straně.
56'
Domácí se hnali do vápna, kde se otočil Goretzka na pravé straně, ale Sosa se postavil do jeho střely.
55'
Tel měl proti sobě dva hráče poté, co Upamecano zrychlil pasem na pravou stranu.
51'
Kimmich udělal fatální chybu ve vlastní šestnáctce, střídající Führich jej snadno obral a v malém vápně přihrál v situaci dva na jednoho z pravé strany přes de Ligta před prázdnou branku, kde byl Guirrasy. Ten se radoval předčasně ze svého prvního gólu v dresu Stuttgartu. Nicméně gól byl odvolaný pro faul Führicha. Přitom se Kimmicha sotva rukou dotkl.
51'
Upřímně řečeno – už člověk viděl ve svém životě i pohlednější zápasy.
50'
Gnabry si vyměnil míč na levé straně, ale jeho centr proskákal vedle zadní tyče.
49'
Mazraoui si obhodil hráče na pravé straně a byl stažený. sudí se rozhodl karetně netrestat.
48'
Karazor kulhá a vypadá to, že pro dnešek dohrál.
48'
Hra je přerušena, protože po souboji s Telem zůstal ležet Karazor a bude ošetřovaný.
47'
Konstantinos Mavropanos nakopával přes pravou stranu, kde byl Davies u míče dříve než útočící fotbalista.
46'
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Chris Führich.
46'
Fauly – 4:5
Stuttgart nepodal vůbec špatný výkon. Třicet minut byl vyrovnaným soupeřem, pak vykopl Florian Müller první loženku Gnabryho a stejně tak si poradil s tečí z bezprostřední blízkosti. Následně Gnabry ještě o fous minul šibenici. Pro hosty bylo důležité, aby přežili stoupající tlak do poločasu. To se nestalo. Davies totiž rychlou kličkou obešel beka a pod sebe připravil míč pro Mathyse Tela, ten z prvního doteku otevřel skóre a stal se tak historicky nejmladším střelcem bundesligového gólu Bayernu Mnichov.
45+1'
45+1'
De Ligt byl opět nejistý při centru z levé strany, ale hosté neohrozili Neuera.
45'
De Ligt zaváhal, ale Davies odvedl dobrou práci proti Mavropanosovi.
44'
Musiala byl ztrojený v pravé části vápna a tam se prostě nedalo projít. Florian Müller bude vykopávat.
43'
Neuer lapil přízemní střelu z levé strany na přední tyč v podání Tomáse.
42'
Goretzkova nahrávka z pravé strany pod sebe skončil ve vápně na noze obránce a krátce poté fauloval Mazraoui.
41'
De Ligt si pomohl Neuerem, hosté byli aktivní při napadání rozehrávky, ale míč nadále drží Bayern.
40'
Bayern si vyměňoval míč na své útočné polovině, hosté jej poté odkopli na polovinu hřiště k Upamecanovi.
39'
Mavrapos vhazoval z pravé strany, Musiala se pak vložil do jeho souhry s Tomásem.
36'
Davies si zpracoval nákop na levé straně, udělal kličku obránci a posunul pod sebe proti noze, MATHYS TEL vystřelil z jedničky a míč propadl po teči obránce pod tělem Floriana Müllera. MATHYS TEL je tak historicky nejmladším střelcem bundesligového gólu Bayernu Mnichov.
36'
Goretzka si trošku s problémy narazil na pravé straně a domácí pak pokračovali v obléhání šestnáctky.
35'
Musiala zamotal hostům hlavu na levé straně, ale nevyšla mu přihrávka na střed.
34'
Musiala sklepával na levé straně pod sebe a střele Gnabryho vedle vzdálenějšího horního rohu tolik nechybělo.
33'
Gnabry chtěl projít mezi dvěma, ale byl zastaven skluzem Karazora, poté zakončil Kimmich nečistě ze střední vzdálenosti.
32'
De Ligt narušil rozehrávku Stuttgartu způsobem nedovoleným, hosté začínají z vlastní obranné poloviny.
31'
Guirrasy padl hodně ochotně na zem na levé straně při souboji s Upamecanem a sudí mu na to neskočil.
30'
Po nástřelu z pravé strany zareagoval Florian Müller na teč a potom skvěle vykopl střelu Gnabryho. Tohle byla největší šance Bayernu v tomto duelu.
29'
De Ligt si zavařil na půli, ale domácí situaci včas uhasili.
28'
Bayern toho zatím směrem dopředu moc nepředvedl, Stuttgart stíhá dostupovat.
27'
Tomás vyrobil útočný faul proti de Ligtovi na levé straně.
26'
Tomás si naskočil na centr Sosy, ale balón dopadl ke vzdálenější tyči do rukou Neuera.
25'
Uvidíme volný přímý kop pro Stuttgart z pravé strany, faulem jej zavinil Kimmich.
24'
Silas otravoval Gnabryho z pravé strany, na následný nákop si počkal Florian Müller ve velkém vápně.
23'
Že by to byl ze strany Bayernu nějaký válec, to se úplně říci nedá.
22'
Florian Müller vybíhal z levé strany do souboje Sosy s Telem a odpálil balón do zámezí.
21'
De Ligt držel Guirassyho z pravé strany zhruba na půli a ačkoliv úplně nesouhlasil s výrokem sudího, tak se bude hrát proti bráně Bayernu.
20'
Sosa přetáhl centr vedle zadní tyče.
19'
Bayern vysoko presoval, ale míč nezískal. Stuttgart si pak vynutil faul Mazraouiho na Tomáse poblíž vápna.
18'
Kimmich mířil ze standardky těsně vedle levé šibenice.
17'
Mavropanos ještě leží na zemi a sudí přišel zkontrolovat jeho stav.
16'
Mavropanos byl čistě obrán o míč, ačkoliv se to Stuttgartu nelíbilo a rozeběhnutého Daviese chytili hosté na středu až za cenu faulu do paty.
16'
Stuttgart vychází ze zodpovědné obrany a Bayern čeká na svou první vyloženou příležitost, možná i střelu na branku.
14'
Guirassy se otočil na pravé straně a centr propadl do levé poloviny vápna, kde Bayern zablokoval střelu Sosy.
14'
De Ligt odehrál centr zleva hlavou k Silasovi, ten se neprosadil ve vápně.
13'
Silas se snažil postrčit míč křížem na levou stranu, ale tomu zabránil Kimmich.
12'
Stuttgart se nedostal na svou útočnou polovinu, následný nákop Bayernu přes střed propadl až k Florianu Müllerovi.
11'
Hosté byli jako první u odraženého míče a nepustili ho ke Gnabrymu, nicméně balónu si příliš dlouho neužili.
10'
Hosté odkopli míč před Gnabrym a rozehrává de Ligt.
9'
De Ligt poslal dlouhou nahrávku Daviesovi na levou stranu a vykopávat bude Florian Müller.
8'
Noussair Mazraoui nakopával přes pravou stranu na hlavu obránce, Musiala ještě bude vhazovat.
7'
Bayern byl aktivní po ztrátě míče, hosté ještě reklamovali ruku Goretzky, ten pak odcentroval zprava do vápna, kde byl pokrytý Thomas Müller.
6'
Bayern si přihrával na půli, de Ligt pak posunul na levou stranu, kde byli Gnabry a Davies.
5'
Stuttgart zatím běhá především bez balónu, ale to se dalo čekat.
4'
Sosa dostává kartu za ostrý skluz z levé strany na patu Musialy.
3'
Tomás se snažil presovat de Ligta, Bayern si pak vybral opět pravou stranu, ale nikam nepospíchal.
2'
Neuer se zapojil do rozehrávky a viděl na pravé straně Upamecana, domácí se pak posouvali Müllerem na svou útočnou polovinu.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazraoui, de Ligt, Upamecano, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, T. Müller, Musiala – Tel.
Náhradníci: Ulreich – Hernández, Pavard, Stanišić, Gravenberch, Sané, Sabitzer, Choupo-Moting, Mané.
Trenér: Julian Nagelsmann

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Silas, Endo (C), Karazor, Ahamada, Sosa – Guirassy, Tomás.
Náhradníci: Bredlow – Aidonis, Stenzel, Egloff, Führich, Millot, Kastanaras, Perea.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Dingert – Borsch, Gerach.
VfB Stuttgart
Stuttgart sestoupil z Bundesligy na jaře 2016, ale vrátil se v nejkratším možném termínu. Tehdy za něj ještě nastupoval dnes bývalý německý útočník Mario Gómez, jenž během své skvělé kariéry oblékal i dres Bayernu Mnichov. Stuttgart se v nejvyšší německé soutěži neohřál příliš dlouho a nezvládl onu klíčovou sezonu. Na jejím konci prohrál v baráži s Unionem Berlín. Nicméně ve druhé Bundeslize strávil opět jen rok. Následně skončil devátý.

Každopádně v jeho případě (opět) platilo, že druhá sezona je nejtěžší. V květnu se udržel skrze lepší bilanci vzájemných duelů a do baráže tak šla berlínská Hertha. V probíhajícím ročníku Bundesligy zatím jeho výsledky nejsou ideální. Stuttgart je jedním ze čtyř týmů, který doposud nezvítězil. Před týdnem urval bod za plichtu 1:1 v domácím souboji se Schalke. Nejprve se prosadil stuttgartský Führich, ale o tři minuty později srovnal Terrode. Stuttgart dohrával od 67. minuty o desíti bez vyloučeného Vagnomana. Toho se tak dnešní duel netýká.
Bayern Mnichov
Bayern je současným hegemonem německé klubové kopané. V minulé sezoně se dočkal svého desátého titulu v řadě a celkově dvaatřicátého. Tuto sezonu odstartoval již bez polského kanonýra Roberta Lewandowskiho. Ten opustil mnichovský celek po osmi letech a nebylo to zrovna dvakrát v dobrém. Lewandowski se upsal Barceloně na tři roky s opcí. Vzápětí si s ním pohrál los základní skupiny Ligy mistrů. Ten rozhodl o tom, že příští týden se Lewandowski představí v Allianz Aréně v roli soupeře. Na ztrátu Lewandowskiho reagoval Bayern příchodem Sadia Maného z Liverpoolu či nizozemského stopera Matthijse de Ligta z Juventusu.

Co se týče výsledků v letošní sezoně, tak Bayern potřetí v řadě opanoval Superpohár, když přestřílel Lipsko poměrem 5:3. Bundesligu začal třemi zápasy, kdy byl stoprocentní se skóre 15:1. Aktuálně poslední Bochum schytala debakl 0:7, následně ale Bayern jen remizoval s Gladbachem a na hřišti Unionu Berlín. V týdnu zvládl zápas prvního kola základních skupin Ligy mistrů a porazil milánský Inter na San Siru 2:0.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu šestého kola německé Bundesligy, ve kterém se střetnou Bayern Mnichov a VfB Stuttgart. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.