Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Hoffenheim - 2. září 2022   20:30

Dortmund
16' Reus (Brandt)
1:0
(1:0)
Dortmund
Kobel – Meunier, Hummels, N. Schlotterbeck, M. Wolf (83. Süle) – Bynoe-Gittens (44. Hazard), Bellingham, Özcan, Reus (C) (90+2. Moukoko), Brandt (83. Reyna) – Modeste.
Meyer – Can, Passlack, Rothe.
Siebert – Seidel, Foltyn
Signal Iduna Park, Dortmund
79 300 diváků
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Skov (46. Kadeřábek), Prömel (71. Dabbur), Geiger (46. Rudy), Baumgartner (46. Damar), Angeliño – Rutter (86. Bruun Larsen), Kramarić.
L. Philipp – Quaresma, Samassékou, Stiller.

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:15.
Zápas skončil, domácí Borussia Dortmund nakonec poráží Hoffenheim těsně 1:0, což znamená, že se dostává na 12 gólů a jde na první místo tabulky Bundesligy.V prvním poločase byl Dortmund jednoznačně lepším týmem a může být možná i zklamaný, že vede jen o gól. Jedinou branku první půle vstřelil v 16. minutě kapitán týmu Marco Reus. V závěru poločasu měli ještě velké šance opět Reus a Bellingham, ale zakončovali nepřesně, respektive předvedl skvělý zákrok Baumann. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a aktivnější byl Hoffenheim, který se logicky snažil vyrovnat. Jenže Dortmund se dobře bránil a udržel si čisté konto.
90+4'
90+3'
Dortmund se ubránil dalšímu centr soupeře a pro Dortmund už to vypadá dobře!
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Youssoufa Moukoko.
90+1'
Anthony Modeste už poněkolikáté odvrátil rohový kop soupeře.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Kabak dobře odcentroval a Hummels raději míč odehrál na rohový kop.
89'
Vypadalo to, že Kadeřábek má na pravém křídle hodně prostoru a času, nakonec ale jeho centr před branku neprošel.
89'
Míč je u brankáře Hoffenheimu, hosté započnou jednu z posledních akcí tohoto brankáře.
87'
Kobel rozehrával od branky, ale pod tlakem odkopl míč pouze do zámezí.
86'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Jacob Bruun Larsen.
86'
Na hřiště vnikl mladičký fanoušek Dortmundu, hra tedy musí být přerušena.
85'
Kadeřábek ztratil míč a domácí hned vyrazili do rychlého kontru. Ten zakončoval Modeste, ale střelou z hranice vápna minul branku.
84'
Kadeřábkův centr také před brankou nikoho nenašel, ale Hoffenheim pokračuje ve svém tlaku rohovým kopem.
84'
Georginio Rutter poslal hodně vysoký míč do vápna, který na rohový kop uklidil Niklas Süle.
83'
ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Niklas Süle.
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Giovanni Reyna.
82'
Hosté nyní dobývají obranu soupeře, ale zatím se jim nedaří dostat míč ani do jeho šestnáctky.
81'
Julian Brandt si chtěl nachystat míč na pravačku, ale dal si balón příliš daleko od nohy, takže ho o něj připravil Sebastian Rudy.
80'
Andrej Kramarić se ohnal po soupeři loktem a dostává žlutou kartu.
78'
Brandt si teď úplně nerozuměl se spoluhráči, protože poslal svůj přihrávku do území nikoho.
76'
Za předchozí faul na Ruttera ještě dostává žlutou kartu stoper Dortmundu Mats Hummels.
76'
Ani další Angeliňův centr nebyl povedený, tentokrát ani neprošel míč před branku Dortmundu.
74'
Angeliño z levé strany poslal prudký míč před branku. Zároveň byl ale velmi nepřesný.
73'
Anthony Modeste dostal přihrávku za obranu, ale okamžitě letěl nahoru praporek pomezního sudího.
71'
ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Munas Dabbur.
70'
Skvělou defenzivní hlavičku předvedl Nico Schlotterbeck, takže Kobel zasahovat nemusel.
69'
Thomas Meunier fauloval u levé lajny Angelinha a hosté mají zajímavou standardní situaci.
68'
Dortmund se opět prezentoval nebezpečnou akcí, na jejímž konci byl tentokrát Jude Bellingham. Ten však nezakončil přesně.
67'
Domácí se dostali po dlouhé době do velké šance! Oliver Baumann ale předvedl dva skvělé zákroky. Nejprve vychytal Hazardovu střelu a pak i Modesteho dorážku.
66'
Další rohový kop Hoffenheimu hlavou odvrátil útočník domácího mužstva Anthony Modeste.
64'
Ozan Kabak dostává za svůj nebezpečný skluz žlutou kartu.
63'
Ani tento rohový kop ale pro branku Borussie nepřinesl žádné nebezpečí.
62'
Po centru Pavla Kadeřábka nebezpečně hlavičkoval další střídající hráč hostů Muhammed Damar a bude z toho rohový kop.
61'
Máme před sebou poslední půlhodinu zápasu. V posledních minutách jsou to fotbalisté Hoffenheimu, kteří jsou nebezpečnější.
60'
Exekuci přímého kopu na sebe vzal Andrej Kramarić, ale nebude se sebou spokojený, protože ani netrefil branku.
58'
Po faulu Wolfa na Prömela si píská faul a hosté mají hodně zajímavou standardní situaci.
57'
Na hřišti vznikla menší potyčka mezi několika hráči obou týmů. Žluté karty dostávají Marco Reus, Kevin Vogt a Jude Bellingham.
56'
Centr z pravé strany propadl až k Wolfovi, ten už však přes Kadeřábka míč před branku nedostal.
55'
Wolf si navedl míč na pravou nohu, ale jeho tvrdá rána byla zablokovaná obranou Hoffenheimu.
54'
Další střela Hoffenheimu už na branku mířila, Kramaričova rána ale Kobelovi žádné velké starosti nenadělala.
53'
Ze střední vzdálenosti vypálil Georginio Rutter, který se krásně uvolnil od Schlotterbecka. O kousek však netrefil branku svou přízemní střelou.
52'
Teď ale útočil Dortmund. Reusovi se však nepovedlo z levé strany odcentroval a nezískal ani rohový kop.
51'
Ve druhém poločase je hra zatím hodně otevřená na obě strany. Celkem logicky je oproti první půli rozhodně aktivnější Hoffenheim.
50'
Rohové kopy ale dnes nepatří mezi silné stránky ani jednoho z týmů. Baumann nemusel zasahovat.
49'
Vše se přesunuje před branku Hoffenheimu, protože žlutočerní mají rohový kop.
47'
Andrej Kramarić si chtěl porýt míč před Hummelsem. Ten ho následně poslal na trávník, ale sudí faul nepíská.
46'
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Muhammed Damar.
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Pavel Kadeřábek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas skončil, domácí Dortmund vede na domácím hřišti nad Hoffenheimem 1:0. Dortmund byl v prvním poločase jednoznačně lepším týmem a může být možná i zklamaný, že vede jen o gól. Jedinou branku první půle vstřelil v 16. minutě kapitán týmu Marco Reus. V závěru poločasu měli ještě velké šance opět Reus a Billingham, ale zakončovali nepřesně, respektive předvedl skvělý zákrok Baumann.
45+2'
45+1'
Na rohový kop si naskočil Hummels, ale hlavička mu vůbec nevyšla.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Jude Bellingham se ve vápně dobře uvolnil ke střele a svou prudkou ranou pořádně prověřil Baumanna. Ten ale výborně zasáhl.
44'
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Thorgan Hazard.
43'
Meunier našel pěkným dloubáčkem ve vápně Bellinghama, který ještě hezčí patičkou oslovil Reuse. Ten však pálil nepřesně.
42'
Jamie Bynoe-Gittens bude muset bohužel kvůli zranění střídat.
42'
Anglický mládežnická reprezentant už je v péči lékařů.
41'
Jamie Bynoe-Gittens skončil na trávníku a vypadá to na problém s ramenem, které je dost možná i vykloubené.
39'
Brandt naznačil centr, ale poslal si míč na pravačku. Jeho ostré zakončení z úhlu však bylo poté nepřesné.
39'
Hosté ještě zahrávali rohový kop, ten však na první tyči dokázal odvrátit Modeste.
37'
Angeliño poslal dobrý centr na zadní tyč, ale střela Kramariče už byla navíc kvůli předchozímu faulu.
35'
První žlutou kartu utkání dostává obránce Hoffenheimu Robert Skov, který fauloval nebezpečně na polovině hřiště.
34'
Georginio Rutter se provinil útočným faulem, takže i míči se dostanou hráči Borussie.
33'
Rohový kop se však Westfálskému mužstvu vůbec nepovedl, míč byl po pár sekundách dokonce u jeho brankáře.
32'
Penalta se ale nepíská, bude to pouze rohový kop pro domácí.
32'
Siebert ještě konzultuje celou situaci s kolegou u systému VAR.
31'
Po Wolfově centru zahrál obránce Hoffenheimu Ozan Kabak rukou, rozhodčí ale prozatím penaltu nepíská.
30'
Nyní už byl rozhodčí přísnější a odpískal Schlotterbeckův skluz. Bude z toho standardka pro hosty, ale hodně daleko od branky Dortmundu.
28'
Grischa Prömel sice skončil po souboji s Brandtem na zemi, padal ale příliš ochotně, takže rozhodčí faul neodpískal.
27'
Thomas Meunier ještě stihl míč na pravé straně na hřišti a odcentroval. Vybojoval rohový kop.
26'
Nyní se Hoffenheim dostane míči po faulu hráčů Dortmundu.
25'
Hosté měli úvodní minutky zápasu povedené a byli chvíli i aktivnější. Od inkasované branky jsou ale neustále pod tlakem.
23'
Salih Özcan si dobře všiml náběhu Wolfa na levém křídle, ofenzivního obránce Dortmundu však nenašel, jeho míč byl příliš dlouhý.
22'
Po dobré přihrávce Modesteho byl na zadní tyči ve velké šanci anglický mladíček Jamie Bynoe-Gittens, nedokázal však míč usměrnit na bránu.
21'
Mats Hummels se dopustil na polovině soupeře útočného faulu a musí se tedy zase hodně rychle vracet dozadu.
19'
Už to mohlo být 2:0! Po skvělém centru z levé strany hlavičkoval z hranice malého vápna Modeste, ale nedokázal trefit branku.
18'
Domácí viditelně úvodní gól povzbudil a už jsou opět nastěhováni před vápnem Hoffenhiemu.
16'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí se radují z úvodní branky zápasu! Celá akce začala u Bynoeho-Gittense, po něm Brandt poslal krásnou přihrávkou do šance MARCA REUSE A kapitán Bourssie už si věděl rady, z blízka propálil Baumanna. Asistence: Julian Brandt.
15'
Ani na druhý pokus však rohový kop branku Dortmundu nijak zvlášť neohrozil.
14'
Hoffenheim si vybojoval svůj druhý rohový kop v zápase.
11'
Nakonec se do kombinace Dortmundu vloudila nepřesnost, takže vhazování budou mít hráči Hoffenheimu.
10'
Domácí kombinují na polovině soupeře, ale zatím hodně daleko od branky Hoffenheimu.
9'
Hummels našel ve vápně dlouhým nákopem za obranu Bynoe-Gittense. Ten ses hned snažil posílat míč před branku, ale nebyl přesný.
8'
Po sérii soubojů o míč ve středu pole byli u míče hosté, ale poté o něj zase kvůli nepřesné přihrávce přišli.
6'
Rohový kop nebyl pro hostující defenzívu nikterak nebezpečný, míč skončil v moci brankáře Baumanna.
5'
Také Dortmund si vyzkouší první rohový kop, bude ho zahrávat díky dobré práce Wolfa.
4'
Na druhé straně posílal z pravé strany centr do vápna Julian Brandt, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
2'
Rohovému kopu se Dortmund dokázal ubránit, míč skončil v náručí brankáře Gregora Kobela.
1'
Hosté jsou v úvodní minutě aktivnějším týmem, hned nebezpečně zaútočili po pravém křídle a budou kopat rohový kop.
1'
Domácí Dortmund bude hrát ve svých tradičních žlutočerných dresech, Hoffenheim se dnes představí v modro-bílé kombinaci.
Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, N. Schlotterbeck, M. Wolf – Bynoe-Gittens, Bellingham, Özcan, Reus (C), Brandt – Modeste.
Náhradníci: Meyer – Can, Hazard, Moukoko, Passlack, Reyna, Rothe, Süle.
Trenér: Terzič

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Skov, Prömel, Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter, Kramarić.
Náhradníci: L. Philipp – Bruun Larsen, Dabbur, Damar, Kadeřábek, Quaresma, Rudy, Samassékou, Stiller.
Trenér: Breitenreiter

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byl ve vzájemných zápasech úspěšnější Dortmund, který obě ligová utkání vyhrál poměrem 3:2. Nejprve na domácím hřišti a poté i na půdě Hoffenheimu.
TSG 1899 Hoffenheim

Tento vesnický německý klub sice nepochází z žádného velkého města, jako ostatní bundesligové kluby, ale jeho ambice jsou každoročně velké, Hoffenheim by rád reprezentoval Německo v pohárové Evropě. V minulé sezóně tento cíl ovšem nesplnil, obsadil až deváté místo. V novém ročníku chce Hoffenheim do Evropy postoupit a nezačal vůbec špatně, stejně jako jeho dnešní soupeř má na kontě po čtyřech kolech devět bodů. Hoffenheim prohrál v prvním kole 1:3 na hřišti Mönchengladbachu, poté porazil 3:2 Bochum, vyhrál 3:0 na hřišti Leverkusenu a porazil 1:0 Augsburg.
Borussia Dortmund

Dortmund je ambiciózním německým klubem, který má každou sezónu za cíl kvalifikovat se do Ligy mistrů a v Bundeslize obsadit přinejhorším druhé místo za Bayernem. I mnichovskému velkoklubu by Dortmund byl rád co největším soupeřem. Vstup do nové sezóny se klubu z Westfálska docela povedl, po čtyřech kolech má na kontě devět bodů a v tabulce mu patří páté místo s tím, že má stejně bodů jako třetí Freiburg. Jedinou porážku utrpěla Borussia ve třetím kole doma s Brémami. Ještě v 88. minutě vedla 2:0, ale nakonec prohrála 2:3.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 5. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Dortmund a TSG 1899 Hoffenheim. Zápas se odehraje v Signal Iduna Parku v Dortmundu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.