Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Werder - 20. srpna 2022   15:30

Dortmund
45+2' Brandt (Reus) • 77' Guerreiro (Reus)
2:3
(1:0)
Werder
89' Buchanan   • 90+3' Schmidt  (Pieper) • 90+5' Burke  (Weiser)
Dortmund
Kobel – M. Wolf, Hummels (62. Süle), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Dahoud (18. Can) – Brandt (62. Hazard), Reus (C), Bynoe-Gittens (63. Reyna) – Modeste (81. Moukoko).
Meyer – Meunier, Özcan, Rothe.
Badstübner
Signal Iduna Park, Dortmund (Kapacita: 81.365)
81 365 diváků
Werder
Pavlenka – Pieper, Veljković, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt (69. Schmidt), Groß (81. Grujev), Stage (62. R. Schmid), Jung (70. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch (81. Burke).
Zetterer – Agu, Rapp, Stark.

Borussia Dortmund vedla po první půli 1:0, druhý poločas nabídl neskutečný zážitek!

Werder Brémy působil lépe než Dortmund, který držel nad vodou brankář Kobel a navíc na 2:0 zvyšoval třináct minut před koncem Guerreiro.

Minutu před koncem normální hrací doby snížil na rozdíl jediné branky Buchanan. A následně v nastaveném času zkázu pro Dortmund dokonali úspěšní střelci Schmidt a Burke.

Nutno zmínit, že trenér Werner je zřejmě velký stratég, jelikož všichni střelci Brém přišli do hry až během utkání.
90+6'
90+5'
Werder právě vstřelil branku!
Naprosté slehání Dortmundu znamená fantasticky otočené skóre ve prospěch Werderu Brémy během pouhých šesti minut! Autorem branky je OLIVER BURKE – 2:3! Asistence: Mitchell Weiser.
90+4'
Dle sudího byl Bellingham o míč obrán naprosto čistě.
90+3'
Po centru Piepera uklízí míč hlavou přesně k pravé tyči NIKLAS SCHMIDT a srovnává na 2:2! Asistence: Amos Pieper.
90+2'
S velkými potížemi bude nadále pokračovat ve hře kapitán Marco Friedl.
90+1'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marco Reus) za zdržování hry.
89'
Trest přichází vzápětí, kdy se levou nohou parádně trefuje LEE BUCHANAN a snižuje na 2:1! Bez asistence.
88'
Centr z leva byl odvrácen, ale nikoliv definitivně.
87'
Schlotterbeck kulhá za postranní čárou, Dortmund již využil všech pět možných střídání.
86'
Lékaři Dortmundu mají dost práci v pokutovém území ohledně ležícího hráče ve žlutočerném dresu.
85'
Další centr mimo pokutové území odvrátil jistý zásah obránce Nica Schlotterbecka.
83'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marius Wolf) za zdržování hry.
82'
Menší pošťuchovačka ohledně autového vhazování je ukončena udělením žluté barvy.
81'
Následný brejk Werderu Brémy do otevřené obrany soupeře končí skvělým zásahem nohou brankáře Kokbela, aby byl následně odpískán ofsajd hráčů vyznávajících převážně zelenou barvu.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Youssoufa Moukoko.

Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Oliver Burke.
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Ilja Grujev.
79'
Následně byl odpískán ofsajd hráčů Dortmundu.
79'
Rána Thorgana Hazarda skončila pouze na reflexivním zásahu brankáře Pavlenky!
77'
Dortmund právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu Reuse s e do míče zpoza pokutrového území skvěle opřel RAPHAËL GUERREIRO a pozdní reakce brankáře Pavlenky znamená vedení Dortmundu – 2:0! Asistence: Marco Reus.
76'
Rohový kop pro Dortmud.
76'
Hazard si nejprve skvěle vyměnil míč se spoluhráčem, následně prováhal tu správnou chvíli k zakončení.
75'
Reyna technickým obloučkem nepřehodil dvojici bránících hráčů, aby míč dostal do pokutového území.
73'
Niklas Schmidt míč svým důrazam vybojoval, následně ho jeho spoluhráč Buchanan stejně snadno ztratil.
72'
Kombinace Borussie Dortmund předčasně skončila na přihrávce zleva na osu hřiště v pokutovém území, kde to hráči Brém měli dostatečně pohlídáné.
71'
Akutní zdravotní problémy má u postranní čáry zřejmě s kotníkem či nártem záložník Mitchell weiser.
70'
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
69'
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Niklas Schmidt.
68'
Reus se po souboji s bránícím Pieperem ocitl na zemi v pokutovém území, ale místo pokutového kopu je odpískán ofsajd žlůtočerných.
67'
Míč byl následně odvrácen na rohový kop pro Borussi Dortmund.
66'
Centr zleva si na výtečnou pohlídala obrana Werderu Brémy.
65'
Borussia Dortmund dnes přišla již o druhého zraněného hráče. Po Dahoudovi stejný osad potkal i obránce Matse Hummelse.
64'
Následná přestávka je využita k hromadnému občerstvení hráčů obou týmů u svých laviček.
63'
Odpískaný ofsajd přerušuje hru.
63'
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Giovanni Reyna.
62'
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Niklas Süle.
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Thorgan Hazard.

ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Romano Schmid.
61'
I nebezpečnou střelu Ducksche dokázal za asistence svého obránce vyrazit brankář Kobel!
60'
Patnáct minut ve druhém poločase sehráli hráči Borussie Dortmund velmi pasivně.
59'
Střela zcela volného Anthonyho Junga byla na poslední chvíli sražena bránícím hráčem za postranní čáru mimo hrací plochu.
57'
Nicméně snaha Werderu Brémy o vyrovnání je i nadále trvalého rázu.
56'
Technické obloučky proti obraně Dortmundu nepřinesly požadovaný efekt.
54'
Niclas Fülkrug nezvládl zpracovaní míče po přesném pasu od Marvina ducksche, stejně tak následnou koncovku, která byla hned několikrát zblokována na rohový kop! Hráči z Brém se požadovaného pokutového kopu nedovolali.
53'
Snaha Werderu Brémy rozhodně nechybí, chtělo by to pouze více přesnosti jakožto i u této narážečky na levé straně pokutového území.
51'
Taktické stažení Bitencourta, který odeslal k zemi rychlejšího Marco Reuse se obešlo bez žluté karty, ač bylo provedeno přímo před zrakem hlavního rozhodčího.
50'
Nepřesné zakončení mimo branku soupeře od Niclase Füllkruga značí pouze výkop brankáře Kobela od své branky.
49'
Uklouznutí po míči v rámci zpracování balonu se stalo osudné Jamie Bynoe-Gittensovi.
48'
Zakončení Ducksche stejně jako v prcním poločase nalezlo pouze dobře postaveného brankáře Kobela.
47'
Rychlý kontr Borussie Dortmuind končí pouze nepřesnou, křižnou střelou vyslanou z kopačky Brandta.
47'
Skákavý centr z levé strany hřiště končí pouze v připravených rukavicích brankáře Kobela.
46'
První akce Werderu Brémy ve druhém poločase skončila na hranici pokutového území Dortmundu.
46'
Jedinou branku v první půli zaznamenal v nastaveném čase dormundský Julian Brandt.

Fauly: 10:6
45+3'
45+2'
Autorem branky je JULIAN BRANDT, který se prosadil svou střelou ze střední vzdálenosti – 1:0! Asistence: Marco Reus.
42'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Emre Can).
39'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Anthony Modeste).
29'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Niclas Füllkrug).
18'
ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Emre Can.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – M. Wolf, Hummels, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Dahoud – Brandt, Reus (C), Bynoe-Gittens – Modeste.
Náhradníci: Meyer – Hazard, Meunier, Moukoko, Özcan, Reyna, Rothe, Süle.
Trenér: Edin Terzić

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Veljković, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt, Groß, Stage, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Agu, Buchanan, Burke, Grujev, Rapp, R. Schmid, Schmidt, Stark.

Werder Brémy

Werder se momentálně nachází po dvou kolech na desáté příčce se dvěma body. V prvním kole remizovali svěřenci trenéra Ole Wernera na půdě Wolfsburgu 2:2. Ve druhém kole přivítali na své půdě Stuttgart, se kterém taktéž remizovali 2:2.

Borussia Dortmund

Borussia se momentálně nachází po dvou odehraných kolech na druhém místě s plným možným počtem bodů. V prvním kole porazili svěřenci trenéra Edina Terziće na domácí půdě Leverkusen 1:0, gólem Marca Reuse. Ve druhém kole zavítala Borussia na půdu Freiburgu, kterého taktéž porazila, a to 3:1.

Freiburg – Dortmund 1:3
Dortmund – Leverkusen 1:0
Dortmund – Antalyaspor 1:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Mnichov 1860 – Dortmund 0:3 (POHÁR)
Dortmund – Villarreal 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u dnešního zápasu 3. kola německé Bundesligy mezi Borusií Dortmund a Werderem Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.