Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Dortmund - 29. října 2022   18:30

Frankfurt
26' Kamada (Kolo Muani)
1:2
(1:1)
Dortmund
21' Brandt  (Malen) • 52' Bellingham  (Moukoko)
Frankfurt
Trapp – Tuta, Jakić, Ndicka – Ebimbe, Kamada (84. Borré), Rode /C/ (72. Sow), Pellegrini – Lindstrøm (77. Alario), Götze – Kolo.
Ramaj – Smolčić, Touré, Chandler, Onguéné, Alidou.
Stegemann – Günsch, Assmuth
Deutsche Bank Park, Frankfurt nad Mohanem
50 400 diváků
Dortmund
Kobel – Süle, Hummels /C/, Schlotterbeck, Hazard – Bellingham, Özcan – Adeyemi (69. Wolf), Brandt (61. Can), Malen (61. Reyna) – Moukoko (61. Modeste).
Meyer – Coulibaly, Rothe, Papadopoulos, Passlack.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:13.
V hesenské metropoli dnes nevyhrál lepší, nýbrž šťastnější manšaft. Domácí v první půli rychle odpověděli na vedoucí branku Borussie, kterou dal dvojitými jesličkami Brandt, tvrdou střelou Dajčiho Kamady.
Krátce po přestávce rozhodl o výhře Dortmundu Jude Bellingham, hosté pak přežili spoustu obrovských šancí, spalovačem byl zejména Kolo Muani, který již před přestávkou trefil tyč a po ní ho dvakrát vychytal brankář Kobel.
Vítězové porazili Frankfurt potřetí v řadě, přeskočili ho v tabulce bundesligy a oba celky musejí rychle přepnout na klíčové závěrečné kolo Ligy mistrů
90+6'
90+6'
Poslední zoufalý pokus Frankfurtu, dlouhý nákop usměrnil Kolo Muani hlavičkou vedle brány.
90+5'
Vzápětí dostává žlutou kartu také Jude Bellingham (Borussia Dortmund) za překážení v rozehrávce.
90+5'
Trestný kop rozehrál Wolf do ofsajdu, hosté hned musejí míč odevzdat.
90+5'
V celku Eintrachtu Frankfurt je trestán brankář Kevin Trapp, který se také zapojil do strkanice.
90+5'
Za následnou potyčku je trestán žlutou kartou z mužstva Borussie Dortmund Giovanni Reyna.
90+5'
Žlutá karta pro Eintracht Frankfurt. Za faul na Bellinghama ji vidí Tuta Silva.
90+4'
Bellingham držel míč a vynutil si další faul, po kterém se strhla další šarvátka.
90+3'
Prodloužený nákop Ndickovou hlavičkou končí v náruči brankáře Kobela.
90+2'
Čtvrtý rozhodčí si přivolává hlavního arbitra k lavičkám, žlutou kartu od něj vidí za nemístné řeči již vystřídaný Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt).
90+1'
Domácí se opět dostali do útoku, Tuta Silva však nastřelil ze střední vzdálenosti jen jednoho z obránců.
90'
Dnešní utkání sleduje 50 400 diváků.
90'
Další ztracené vzácné vteřiny pro Frankfurt po bodyčeku Jakiće na Bellinghama u postranní čáry.
89'
Rozhodčí od sebe odtrhává strkanici, když si ostře vysvětlovali předchozí srážku Ebimbe s Reynou.
88'
Po faulu Djibrila Sowa rozehrávají poblíž středového kruhu hosté, hned po dlouhém nákopu se však naopak provinil Reyna.
88'
Borrého nadýchaný centr prodlužoval hlavou Kolo Muani jen na levé křídlo, kde Pellegrini získal ještě aut.
86'
Jedenáctka Borussie je zatlačena do hlubokého obranného postavení, obléhání však ukončil pas Tuty Silvy přímo do rukavic brankáře Kobela.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Rafael Borré.
83'
Nadějný trestný kop však Eintracht zazdil. Pellegrini po rozehrávce na půl metru střílí po zemi do zdi.
82'
Žlutou kartou byl napomínán Mats Hummels (Borussia Dortmund) za skluz, kterým trefil kotník Kola Muaniho jen asi pět metrů před velkým vápnem.
80'
Po teči střídajícího Wolfa vhazují naopak domácí, kteří se po sérii obrovských šancí už přes čtvrt hodiny k ničemu nedostali.
80'
Hosté drží míč na útočné polovině, Süle úplně nepospíchá s vhozením autu.
77'
ze hřiště odchází Jesper Lindstrøm, přichází Lucas Alario.
77'
Ebimbe ze strany fauloval Reynu, kopat se bude proti frankfurtské bráně.
76'
Domácí si hráli doslova bago v soupeřově šestnáctce, jenže vystřelit se neodhodlal nikdo. Celá akce končí pádem Kola Muaniho po lehkém kontaktu se Sülem, což rozhodčího Stegemanna nechalo klidným.
74'
Hostům se podařilo otupit nápor Frankfurtu a po delší době dokonce podnikli protiútok. Wolfův centr domácí vyhlavičkovali a Canova dorážka byla hodně slabá a nepřesná.
72'
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Djibril Sow.
70'
Žlutou kartu za faul na Ebimbeho vidí Emre Can (Borussia Dortmund).
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marius Wolf.
68'
Střely na bránu 7:2, do tyče 1:0, ale na tabuli stále svítí stav 1:2. Zatím je to nesmírně smolný zápas pro fotbalisty z metropole Hesenska.
66'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Salih Özcan).
64'
Při Pellegriniho nadýchaném centru vládl ve vzduchu opět Mats Hummels.
64'
Hummels odvrací míč na čtvrtý roh Frankfurtu.
63'
Švýcarský brankář Dortmundu vyráží se štěstím snad kotníkem levé nohy další velkou příležitost domácích. Po Götzeho černé práci Kolo Muani obešel Hummelse i Schlotterbecka, ztlumený míč prošel brankáři mezi nohama, ale nikoli směrem k bráně.
61'
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Giovanni Reyna,
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Emre Can,
ze hřiště odchází Youssoufa Moukoko, přichází Anthony Modeste.
60'
Žlutou kartu dostává za protesty Jesper Lindstrøm (Eintracht Frankfurt).
60'
Götze zajel nedovoleně do brankáře Kobela, který musí být na hřišti ošetřen.
58'
Další neuvěřitelná minela hostující obrany, spáchal ji hrdina předchozího okamžiku Schlotterbeck, který se nechal v šestnáctce obrat o míč Lindstrømem. Ten však z úhlu nepropálil Kobela, který vykopává nataženou nohou.
57'
Další zahozená a dvojnásobná šance hesenského klubu! Götze obral v pozici posledního o míč Özcana a přihrál Kolovi, který však z nájezdu neprostřelil Kobela. Vyraženou střelu zachytil znovu Götze, narazil si s Lindstrøm a brankáře tentokrát propálil, jenže na čáře skvěle zasáhl obránce Schlotterbeck!
55'
Následný rohový kop vyhlavičkoval z nebezpečného prostoru obránce Hummels.
55'
Vyrovnat mohl vzápětí po Pellegriniho zpětné přihrávce Jesper Lindstrøm, který skákavý míč napálil podrážkou ve stylu karatistického kopu mae-geri kekomi. Brankář Kobel sebou hodil na čáře včas a šanci zmařil.
54'
Bellinghama teď na druhé straně potupil jesličkami Pellegrini, neprošel však z levého křídla do pokutového území přes důrazného Süleho.
52'
Dortmund právě vstřelil branku!
Youssoufa Moukoko sklepl skákavý míč kolem Jakiće naprosto ideálně pro JUDE BELLINGHAMA, který si obhodil Tutu Silvu a přesnou ranou pod břevno vrací žlutočerným vedení.
52'
Pískáno je proti domácím přes hlasitě projevovanou nelibost kapitána Rodeho.
49'
Ebimbe prohodil míč na Lindstrøma, jehož prodloužení do šestnáctky však vystihl dobře pozičně postavený Schlotterbeck.
47'
Pellegriniho možná lehce tečovanou střelu pro jistotu zachytává Gregor Kobel na čáře, i když mířila mimo.
47'
Po sérii střetů uprostřed hřiště získali míč pod kontrolu domácí a postupují z vlastní půle do plných.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 2:1, střely mimo 4:2, rohy 1:3, ofsajdy 1:0, fauly 6:5.
Ve vysokém tempu hraný souboj mužstev na hraně pohárových příček přinesl po jednom přesném zásahu na každé straně. Skóre je zaslouženě vyrovnané, přestože domácí měli blíže k tomu, aby strhli vedení na svou stranu. Kolův lob však zastavila tři minuty před přestávkou tyč.
45+1'
45+1'
Bellinghama zezadu postrčil Jakić a hosté spěchají s rozehrávkou do rychlého brejku. Centr sice nedostali do šestnáctky, ale ještě budou díky Özcanovu presinku vhazovat.
45'
Hosté ubránili standardku Eintrachtu ze střední vzdálenosti.
42'
Při obrovské šanci Frankfurtu zachránila hosty tyč! Götze se u lajny prosadil přes Schlotterbecka a dostal míč do šestnáctky, Kolo z úhlu přehazoval brankáře a jeho lob zastavuje konstrukce brány. Domácí se tlačili k dorážce, jenže pískána je místo faulu ruka padajícího Lindstrøma na trávníku!
41'
Donyell Malen stáhl za dres k zemi Kola Muaniho, který napovídal rozhodčímu poklepáním na kapsičku. Sudí však kartu nizozemskému záložníkovi Dortmundu neudělil.
41'
Jakić roh pro hosty zařídil, tak ho také přesnou razantní hlavičkou zneškodnil.
40'
Süle dostal míč do uličky od Adeyemiho a centroval na přední tyč, kde odhlavičkoval na roh Jakić a o zlomek vteřiny později ho zboural nechtěně vlastní brankář Trapp.
39'
Kolo Muani se rychlou zasekávačkou na velkém vápně zbavil Schlotterbecka a vypálil prudce metr nad břevno.
37'
Malen připravil průnikem do frankfurtské šestnáctky příležitost Bellinghamovi, který šel zbytečně místo střely do další kličky.
36'
Centr zprava směřoval na Lindstrøma, míč si ale pohlídal hostující brankář Kobel.
35'
Eintracht ztrácí míč hned po rozehrávce přímého kopu na pravé křídlo.
35'
Özcan odebral míč Götzemu, který si ho posouval lehkovážně dloubáčkem do běhu. Naštěstí pro křídelníka Frankfurtu to bylo s faulem.
33'
Dortmund nevyužil rohový kop a bude pouze vhazovat.
33'
Rohový kop pro Dortmund po drobném nedorozumění Jakiće s brankářem Trappem.
31'
Kamada zastavil na postranní čáře Moukoka.
29'
Jesper Lindstrøm napoprvé neprocpal míč do šestnáctky přes Schlotterbecka, zkusil tedy odražený míč napálit přímo na bránu, kterou však přestřelil.
28'
Domácí fotbalisté si marně žádali odpískání faulu po parádní souhře přes půl hřiště.
26'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Kolo Muani se zmocnil volného míče, přešel přes dva hráče a z jeho práce vytěžil rychlé vyrovnání tvrdou střelou z 20 metrů k tyči DAJČI KAMADA.
25'
Vhazování pro Frankfurt vybojoval na půlící čáře Pellegrini.
23'
Hosté dál šturmují, Jakićova střela z rohu šestnáctky ovšem letí výrazně nad břevno.
21'
Brandt se letos trefuje potřetí a pokaždé to byl otevírací gól zápasu z bezbrankového stavu.
21'
Rychlý protiútok založil Özcan, na levém křídle se Malen snadno zbavil Silvy a servíroval míč na JULIANA BRANDTA, který dvojitými jesličkami otevírá skóre. Jeho rána prošla nejdříve mezi nohama obránce Ndicky a poté i brankáře Trappa.
20'
Ze série soubojů uprostřed hřiště vyvezl míč Pellegrini, v souboji s Adeyemim však neuspěl.
18'
Ebimbeho průnik zastavuje skvělým čistým skluzem Bellingham.
16'
Žlutá karta pro Eintracht Frankfurt. Luca Pellegrini udeřil v souboji do obličeje Adeyemiho.
15'
Julian Brandt otřel pohotovou střelu halfvolejem z úhlu o boční síť.
15'
Jakić přerušil akci Dortmundu po pravém křídle vypíchnutím do autu.
13'
Dina Ebimbe se poměrně snadno dostal přes Hazarda, zpětnou přihrávkou však nabíhajícího Kola Muaniho nenašel. Proti míči totiž včas vystoupil Hummels.
11'
Jude Bellingham to přesto zkusil z 30 metrů přímo na bránu, kterou jen těsně přestřelil. Trapp měl dráhu letu míče pod kontrolou.
10'
Rode si zezadu pomohl rukama proti Malenovi. Standardka pro Dortmund z osy hřiště, ale poněkud daleko na přímou střelu.
9'
Oprávněný hněv hostů, kterým teď pomezní otočil aut ve prospěch Eintrachtu.
9'
Kristijan Jakić před brankovou čárou odvrací Schlotterbeckovu hlavičku, ke které se marně natahoval dorážející Bellingham.
8'
Zpoza šestnáctky pálil prudce Malen, hned dvě teče domácích hráčů přesměrovaly jeho pokus na roh.
7'
Brandt si nabíhal na Schlotterbeckovu kolmici, v obraně Frankfurtu však vypomohl návratem Kolo Muani.
5'
Po rohovém kopu Pellegriniho se k hlavičce dostal Ndicka, nepříliš umístěný oblouček na čáře snadno chytá Gregor Kobel.
4'
Domácím se po Ebimbeho slalomu naskytlo přečíslení tři na dva. Lindstrøm zakončoval zprava, do střely mu však skočil Hummels a tečoval míč na roh.
2'
V úvodu utkání drží míč Borussia, Süle bude po přerušené akci vhazovat.
1'
Frankfurt hraje v bílých dresech a černých trenýrkách, hosté jsou dnes oblečeni do žlutočerně pruhovaných.
1'
Před výkopem se drží minuta ticha za zesnulého bývalého šéfa domácího klubu Rolfa Hellera.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Silva, Jakić, Ndicka – Ebimbe, Kamada, Rode (C), Pellegrini – Lindstrøm, Götze – Kolo.
Náhradníci: Ramaj – Smolčić, Touré, Chandler, Sow, Onguéné, Alidou, Alario, Borré.
Trenér: Glasner

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels (C), Schlotterbeck, Hazard – Bellingham, Özcan – Adeyemi, Brandt, Malen – Moukoko.
Náhradníci: Meyer – Coulibaly, Rothe, Papadopoulos, Passlack, Can, Reyna, Wolf, Modeste.
Trenér: Terzić

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth.
V minulé sezóně byly oba zápasy poměrně bohaté na góly. Dortmund zvítězil v úvodním kole doma 5:2 a v lednu po vánoční přestávce 3:2 ve Frankfurtu. Doma Eintracht neporazil dnešního soupeře šest let.
Borussia Dortmund
Hosté jsou v tabulce jen o jeden bod a jednu příčku pod dnešním soupeřem. Také oni bojují o postup v Lize mistrů, po bezbrankové remíze s Manchesterem City jim k jistotě jarní fáze stačí remíza v posledním duelu v Kodani. Výhodou pro Dortmund může být delší čas na regeneraci, předchozí kolo hráli o den dříve a další zápas je naopak čeká o den později než Eintracht.
V minulém kole bundesigy rozstříleli žlutočerní Stuttgart 5:0 a ukončili třízápasovou sérii bez vítězství. Venku ovšem prohráli třikrát v řadě (Union Berlín, Kolín nad Rýnem, Lipsko).
Na marodce jsou Meunier, Dahúd, Reus a Guerreiro, jejichž start je nejistý.

Střelci: 8 – Bellingham, 4 – Moukoko.
Eintracht Frankfurt
Klub z Hesenska bojuje na dvou frontách. V Lize mistrů oživil postupové naděje středeční výhrou 2:1 nad Marseille, rozuzlení vyrovnané skupiny bude na pořadu již za tři dny. Mezitím ovšem Frankfurt čeká těžká bundesligová zkouška, do které půjde v dobré pohodě. Po vysoké výhře 5:1 nad Levevrkusenem uspěl i v Mönchengladbachu 3:1, když všechny góly nasázeli hosté už do přestávky.

Střelci: 10 – Kamada, 7 – Lindström, 5 – Kolo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.